Evlilik Görüşmesi

Keramet "rainy" sözcüğünde sanırım, kullanıcı adı rainy olan herkes birbirine benziyor çünkü :KK53: şaka bir yana adam kesinlikle istemiyor. Kibarca geri çevirmenin yolunu yapıyor, siz kendiliğinizden giderseniz durdurmayacak. Biz çok yoğunum mesajlaşmaya vaktim yok diyenleri gördük, eminim yattığı yerden reels izliyordur şimdi. isteseydi zaman bulurdu. Ama istememiş işte
Kesinlikle... isteyen bir şekilde vakit buluyor.

yorum yapanlar, benceli menceli değil de dini kaidelere göre, kuralları bilerek yaparlarsa bence daha yardımcı olursunuz ... size yaptığı şeyin dini boyut yorumunu değil karşı tarafın insanı tavri hakkında yorum sorulmuş ..

ülkemizde dinin en büyük problemi
insanların konunun farz kısmını bilip ya da bilmeden
benceli yorum yapması ..

Bence karşıdaki kişi sizden etkilenmemis bende eşimle görücü usulü evlendim ama benim peşimde dönüyordu işi yoğundu ama beni mutlaka arardı uzakta çalışıyordu gece işten çıkıp 2 buçuk saat yol çekiyordu sadece bir saat görebilmek için ve geri dönüyordu. bence sizin iş olmaz inanin bana etkilenen kişi bunu hissettiriyor

Açıkçası görücü usulü olduğu için daha çok onun çabalaması,kendini tanıtması gerekir diye düşünüyorum. Bende birinin tanıştırması vesilesi ile evlendim. 2021 Eylül de tanıştık,Aralıkta evlilik teklifi oldu. Ama ilk görüşte de sanki yıllardır tanıyormuşum ve ilk konuşmada sanki yıllarca görmediğiniz en yakın arkadaşınız olur da yine aynı sohbetle devam edilir ya öyle oldu. Şimdi hayallerimin ötesinde bir evlilik,bir eş.. 💜 İnşallah her şey gönlünüzce olur✨
Evet sanki daha önce taniyormussun gibi oluyor bizde eşimle öyle olduk kim der görücü usulü evlendik ki ilk tanıştığımızda çok heyecanlıydı eli ayağı titriyordu inanılmaz şekilde değer veriyordu.konu sahibi bence vazgeçmeli

Bence
yorum yapanlar, benceli menceli değil de dini kaidelere göre, kuralları bilerek yaparlarsa bence daha yardımcı olursunuz ... size yaptığı şeyin dini boyut yorumunu değil karşı tarafın insanı tavri hakkında yorum sorulmuş ..

benceli yorum yapması ..
İnsani tavra yorum yapılıyor zaten bi iki kişi hariç genel karşı taraf ilgisiz demiş bu durumun dini kaideyle ne alakası var. Tekrar söylüyorum dini hassasiyeti olan bi çiftiz ama etkilenme bu olayda bence yok karşı taraf olumsz...

Evet sanki daha önce taniyormussun gibi oluyor bizde eşimle öyle olduk kim der görücü usulü evlendik ki ilk tanıştığımızda çok heyecanlıydı eli ayağı titriyordu inanılmaz şekilde değer veriyordu.konu sahibi bence vazgeçmeli
Eğer böyle özel hissiyatları yoksa kesinlikle vazgeçmeli. Bizde sizin gibiydik. Ben hayatımda ilk defa utancımdan eşimin yüzüne bakamadım ne konuşucam bilemedim. O da bu devirde böyle utangaç bir kız kaldı mı diye ekstra daha ilgisini çekmiş. 1 senelik evliyim,ilk günkü heyecanla,mutlulukla✨🥰

şuan direk bu insanla evlenir miyiz diye düşünmek yerine, biraz zaman verip tanımaya çalışmalısınız bence. 2. görüşmede sevebilirim diye düşünmek için çok erken. insanlar her zaman ağızlarından çıkan kelimeler gibi olmayabiliyor. Tanımak için zaman, hangi durumda ne tepki veriyor gözlemi vs. çok önemli. Bende eşimle öyle uzun uzadıya görüşmedim. çok uzatmak manasız geldi 6 ay içinde nişan 12. ayımızda da evlilik oldu. Fakat bu 12 ay içinde yeri geldi sinirlerini zorladım, bu adam beni üzer mi diye ince eleyip sık dokudum. Çok vakit ayırdım, arkadaş çevresini tanıdım. Ailesini tanımaya çalıştım. Yani yüz yüze 2 görüşmeyle insanın kendini belli edeceğini hiç sanmıyorum. Bence birbirinizle biraz zaman geçirip öyle düşünmelisiniz bu adamla olabilir miyim diye.

benceli yorum yapması ..
?
kimse dine farza vacibe bir şey demedi ki

karşıdaki adamın tavrına yorum yapıyor insanlar

ayrıca burası dine farza fıkha göre yorum yapılması gereken bir yer değil öyle bir kural yok hatta dini yorum zaten yasak o yüzden böyle bir beklentiyle buraya girmeyin hiç

Çeşitli rüyalar gördüm pek anlamlandıramadım açıkcası. Ancak yaptığım araştırmalarda önemli olanın rüya değil his olduğu yazıyordu. Bir sabah uyandığımda mutsuz gibiydim ancak karşı tarafın bu yorumundan kaynaklı “ya o istemezse” diye kendimi üzmemek için istemiyormuş gibiydim ama akşama doğru hislerim değişti. Şu an hislerime baktığımda görüşmeye devam etmek istediğimi fark ediyorum
İsthareye yattığınız gecenin sabahında içinizde sıkıntı mı vardı. Eğer böyleyse vazgeçmenizi tavsiye ederim.
Peygamberimiz de bir şey kalbinizdeki huzuru bozuyorsa ondan vazgeçin demiş
Görüştüğünüz kişinin kalbimde bir şey var demesinden ben bunu anladım
Buradaki kimse bu görüşmeden pozitif elektrik alamadı bence

şuan direk bu insanla evlenir miyiz diye düşünmek yerine, biraz zaman verip tanımaya çalışmalısınız bence. 2. görüşmede sevebilirim diye düşünmek için çok erken. insanlar her zaman ağızlarından çıkan kelimeler gibi olmayabiliyor. Tanımak için zaman, hangi durumda ne tepki veriyor gözlemi vs. çok önemli. Bende eşimle öyle uzun uzadıya görüşmedim. çok uzatmak manasız geldi 6 ay içinde nişan 12. ayımızda da evlilik oldu. Fakat bu 12 ay içinde yeri geldi sinirlerini zorladım, bu adam beni üzer mi diye ince eleyip sık dokudum. Çok vakit ayırdım, arkadaş çevresini tanıdım. Ailesini tanımaya çalıştım. Yani yüz yüze 2 görüşmeyle insanın kendini belli edeceğini hiç sanmıyorum. Bence birbirinizle biraz zaman geçirip öyle düşünmelisiniz bu adamla olabilir miyim diye.
tanımak için zorlamak kısmını yadırgamam bence de elden geldiğince sinirlari sabrı filan denenebilir mahsuru yok :KK70:
ama adam bi ilgi göstermiyor bi heves sergilemiyor ki...bununla nasıl zaman verip tanıyacaksın?

yani diyelim ki gerçekten yoğun da ondan dönemiyor (en yoğun adam bile döner de neyse)
eee?
daha ilişkisinin başında sevgiliyken, en pır pır olması gereken zamanlarda dönemeyen adam yarın evlense evde kadını olduğunu unutur bu durumda

kadın kendi başına evlilik yürütür kendi başına çocuk büyütür....evlenmeyi düşünnen insan bir zahmet 1-ekonomisini 2- önceliklerini 3- mesaisini ayarlayacak.
sürekli mesaideki askerlerle filan evlenmeye hevesli kızlarımıza demiyor muyuz kendi başına evlilik yürütürsün bak ona hazır ol diye mesela, en iyi ihtimalle bu da onun gibi bir şey

ha bana kalırsa beyefendi ya evliliğe hazı değil zorla görüşüyor ya da kızımızdan hoşlanmamış..

tanımak için zorlamak kısmını yadırgamam bence de elden geldiğince sinirlari sabrı filan denenebilir mahsuru yok :KK70:
ama adam bi ilgi göstermiyor bi heves sergilemiyor ki...bununla nasıl zaman verip tanıyacaksın?

yani diyelim ki gerçekten yoğun da ondan dönemiyor (en yoğun adam bile döner de neyse)
eee?
daha ilişkisinin başında sevgiliyken, en pır pır olması gereken zamanlarda dönemeyen adam yarın evlense evde kadını olduğunu unutur bu durumda

kadın kendi başına evlilik yürütür kendi başına çocuk büyütür....evlenmeyi düşünnen insan bir zahmet 1-ekonomisini 2- önceliklerini 3- mesaisini ayarlayacak.
sürekli mesaideki askerlerle filan evlenmeye hevesli kızlarımıza demiyor muyuz kendi başına evlilik yürütürsün bak ona hazır ol diye mesela, en iyi ihtimalle bu da onun gibi bir şey

ha bana kalırsa beyefendi ya evliliğe hazı değil zorla görüşüyor ya da kızımızdan hoşlanmamış..
zaten hoşlanmadıysa zorlamanın hiç alemi yok diye düşünüyorum. Karşılıklı ilgi olmalı ki olur muyuz diye düşünmeye başlayabilesin.

X