EVLİLİK HAKKINDA ? Herkesten tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum..

gizli55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2023
24
3
30
Merhabalar…

Evlilik nasıl bisey çevremde hangi evli ile konuşsam pişman. Hayal ettikleri gibi olmadığını eşlerinin değiştiğini söylüyorlar. Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş. Şimdiki aklınız olsa evlenir miydiniz. İçten ve tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum. Aldatmalar da şu dönemde çok çok fazla malesef 🤷🏻‍♀️

Merhabalar…

Evlilik nasıl bisey çevremde hangi evli ile konuşsam pişman. Hayal ettikleri gibi olmadığını eşlerinin değiştiğini söylüyorlar. Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş. Şimdiki aklınız olsa evlenir miydiniz. İçten ve tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum. Aldatmalar da şu dönemde çok çok fazla malesef 🤷🏻‍♀️

Evlilik iki kişiyle yapıldığı için karşındaki kişi de önemli. bu hayatı birlikte geçirecekseniz ve bunun bilincindeyseniz bence çok güzel evlilik.
Evlilik öncesi içinizde "acaba" varsa ve olmayan şeyleri oldurmaya çalışıp evlenirseniz üzgünüm o evlilik olmuyor

Kavun değil ki koklayasın ama başkasına davranışları ipuçlarını verir aile hayatını mutlaka öğren, çabuk öfkeleniyor mu? Seni kısıtlayıp başka kızlara yazıyor mu hoşuna gidiyor mu ilgi çekmek vs..

benim resmen evlilik öncesi hayatım yokmuş gibi.. ki çok özgürdüm gezdim yedim giydim ona rağmen hafızamdan önceki yaşantım silinmiş gibi... iyi ki evlenmişim.. ağustosta 11. yılımız dolacak nasipse.. en iyi arkadaşım kesinlikle eşim.. ne cinsel çekim bitti aramızda ne de saygı..
bunca yıldır şunu anladım, hayat arkadaşı diye boşuna demiyorlarmış.. eğer evlilikte karşındaki kişi hem eş, hem de hayat arkadaşı olabiliyorsa işte o zaman mutluluk baki oluyor

Evlilik herkesin aynı şeyleri yaşadığı bir şey değil. 😀
Bütün insanlar birbirinin aynısı olmadığına göre ve evliliği iki farkli kişi bir araya gelerek yaptığına göreeeee kişilerin karakterine, uyumuna göre evlilikler de değişir.

Ama bu kadar çok kişi evleniyorken herkesin iyi birini birini bulma ihtimali düşük zaten bence. Yani bazıları ya evlenmeyecek ya da vasat evlilik yapacak, evlenememektense vasat evlilikler tercih ediliyor.
Ha bi de 'iyi biri, iyi evlilik' tanımları da kişilere göre değişiyor başkasinin süper bulduğu evlilik biçimi ötekine berbat gelebilir.

Çoğunluğun yaş ve cocuk istegini göz önünde bulundurarak evlendiğini düşünürsek şikayetlerin fazla olması da normal.

Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş.
Misal, sevdiğiniz bir iş için eğitim alıyorsunuz. Mesleği elinize alacağınız için heyecanlısınız, tutkunuz var. Son sınavınıza girdiniz ve kazandınız. Allaaaah! Keyifler gıcır. Heyecandan öleceksiniz, fazlasıyla mutlusunuz. İşe de hemen başladınız. Bir süre sonra heyecanınız bitecek. Eğer işinizi sevmeye devam ederseniz tutkuyla veya sadece severek çalışırsınız. Beklediğinizi bulamadıysanız yanlış yerde olduğunuzu fark edecek ve mutsuz olacaksınız. Bu mesleğin sıkıntılı olduğunu göstermez, yanlış mesleği seçtiğinizi gösterir.

Evlilik de böyle bir şey.

Amacınız nedir? Dört tane konu açmışsınız, üçünde de soru soruyorsunuz. Hep de çevrenizdekiler öyle diyor böyle diyor oluyormuş nedense.

Evlilik pişmanlık mı?
Erkekler sevmediği biriyle evlenir mi?
Evlilik hakkında?
Dördüncü konunuz da aldatılma üzerine. İsterseniz milyon tane konu açın kime ne ama anket veya sosyal deney tarzı bir şey yapıyorsanız açık açık yazın lütfen. Ya da varsa bir derdiniz onu yazın da ona yorum yapalım.

Evlilik öyle oldu da bitti masallah peri masali gibi bir durum degil. Hep degisim altinda olan, emek ve caba isteyen bir sürec. Araya dikkat edilmese o kadar cabuk sogukluk girebiliyor ki. Heleki cocuklar ve baska sorumluluklar varsa. Insan kendisiyle de cok yüzlesiyor cünkü evlilikte bütün cocukluk travmalarin da tetikleniyor er veya gec. O yüzden kendini gelistirmeye de calisman lazim. Tabi üstüne kalan aileye karsi da sorumluluklar ekleniyor. Kolay degil, ama ben evlendigime asla pisman degilim. Allah esimi cocuklarimdan ve benim basimdan eksik etmesin

Koca bulmuş mu?
Koca var da adam istemiyor evlenmeyi. Konu sahibi de illa evlenelim diyor. Arkadaş demiş ama bilemedim

Herkese merhaba arkadaşımın hesabı olmadığı için ben onun adına yazıyorum size lütfen dönüş yaparsanız çok seviniriz

Arkadaşımın 5 senelik bi ilişkisi var ve üç ay önce nişanlandı nişanlısı her dediğini yapan alan gezdiren tozduran birisi ama sinirlenince hakaret küfür ve bi kaç kez de fiziksel şiddete uğradı çok sevdiği için hep affetti çocukta kendini affettirmeye çalıştı..

Derken nişanlısının 1 senedir başka bi sevgilisi olduğunu öğrendi tam bir senedir aldatılıyormus şimdi bi erkek sevmediği biriyle neden nişanlanır dediklerini yapar yada seviyorsa başkasıyla bunca zamandır aldatır mı?? Yani sevgilisi olan kişiye sevdiğini aşık olduğunu onu istediğini söylemiş hep ama arkadaşıma karşı da bu şekildeydi arkadaşın şu an çok kötü tecrübelerinize dayanarak sizce bi erkek neden bunu yapar cevaplarını bekliyoruz.. :KK43:

Küçük yaşta tecrübesizce aşkla evlenenlerin daha fazla mutsuz olduklarını gördüm. Şimdi düşünüyorum bende 20 lerimin başında hayatıma aldığım adamlarla evlenseydim pişman olurdum. Öncelikle kendinizin olgunlaşmasını bekleyin olgun insan olgun insanı buluyor zaten yaş geçtikçe toksik ilişkiyi kafanız kaldırmıyor ve haliyle o tarz da bir evlilik yapmıyorsunuz.
Evleneceğiniz kişinin aile yapısına bakın size uyuyor mu uymuyorsa kaçın.
Evleneceğiniz kişi aynı zamanda en yakın arkadaşınızda olabilsin. Yoksa aynı evin içinde tahammül zor belli bir süre sonra sıkırsınıx bunlara dikkat ederseniz evlilik güzel

Evlenene kadar açacak :KK70:
Boş boş konuşup yorum yapın diye açmadım konuyu tecrübeniz yada işe yarar bi yorumunuz yoksa terkedin burayı ! Dün açtığım konu yanlış başlık altına gitmiş yanlışlıkla ve kimse görmedi düzeltmediğim içinde yeni konu açmak zorunda kaldım. Umarım rahatlamışsınızdır

Merhabalar…

36 yaşındayım. 5 yıl evli kaldım geçen hafta boşandım bir tane 4 yaşında oğlum var çok şükür.
Sadece aldatmak değil ki kumar bağımlısı imiş eşim. Kadınlarda aldatıyor hem.

Diyeceklerim bu kadar. Tekrar evlenmeyi düşünmüyorum büyük konuşmayayım. Çalışıyorum şimdi daha mutluyum evlilik bana göre değilmiş.

X