EVLİLİK HAKKINDA ? Herkesten tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum..

Merhabalar…

Evlilik nasıl bisey çevremde hangi evli ile konuşsam pişman. Hayal ettikleri gibi olmadığını eşlerinin değiştiğini söylüyorlar. Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş. Şimdiki aklınız olsa evlenir miydiniz. İçten ve tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum. Aldatmalar da şu dönemde çok çok fazla malesef 🤷🏻‍♀️
Evlilik benim açımdan şöyle ki
Bakarsın çevrende herkes evleniyor eşleriyle gezip dolaşıp tatiller, yemekler, piknikler vs hoş görünür dışarıdan sanırsın ki evlilik hep böyle rüya gibi eğlenceli bir şey. Okey hep öyle de olmayabilir dersin yeri gelir acısıyla, kavgasiyla, hüzünüyle de paylasilabilecek bir yaşantı şekli.
Sonrasinda hayatındaki insanla evlenmeye karar verirsin o aşama da çok güzeldir. Düğün telaşları, nişan alışverişleri, eşin ailesiyle tanışmalar kaynaşmalar.. Sana hep kızım, canım, cicim, görümceler canım ablacım falan derler. Rüya gibi gerçekten evlilik meğer ne güzel şeymiş falan dersin içinden.
Sonra evlenirsiniz düğün kına geçer gider.
Esin anlayışlı vicdanlı merhametli olması çok önemli. Eğer öyle biriyse seni sevdiği kadar saygı da duyar merhamet de eder, yorulunca dinlen der, gerektiğinde yardımcı olur. Üzüntünle hüzünlenir falan.. Böyle biriyse hadi yine iyisin.
Bununla beraber maddi kaygılar falan durumunuz iyiyse hadi yine iyisiniz o yönden de tartışma vs yaşanmaz.
Asıl.onemli nokta şu ki eşinin ailesiyle aynı şehirde yaşıyorsanız yeni bir aileye adapte olabilmenin zorlukları var. Senden beklentileri oluyor. Mesela belli aralıklarla onlarla görüşmelisin. Bazen onları eve davet etmen gerekiyor bazen de sizin gitmeniz gerekiyor çünkü bunu bekliyorlar. Onların bir yaşam tarzı var, yeme içme alışkanlıkları var, Muhabbetleri sohbetleri farklı gelebilir yadırgayabilirsin. Bazen damak tadına hiç uymayan şeyleri onlar çok seviyor falan. Biricik anneciğinin yemeklerini hiç tutmuyor onlarinkiler bazen.. Beklentileri oluyor evde yaptığın mutfak, yemek, bulaşık işleri yetmezmiş gibi bir de orda yapıyorsun gelinsin ya hani. Yapmayınca açık vermiş oluyorsun yapmadı diyorlar. Bazen keyifsiz olabiliyorsun bize surat yapıyor görüşmek istemiyor diyorlar. Bizimle şuraya gelin diyorlar gitmen gerekiyor falan. Sonra görümce elti varsa arada rekabet kıskançlıklar olabiliyor gel de bir de onlarla uğraş.
Evlenmeden önce ne rahattım hiçbir sorumluluk yoktu tek derdim vizeleri finalleri geçmekti diye düşünmeye başlıyorsun dertsiz başıma dert aldım diyorsun, evlilik sadece eşinle evlenmek değilmiş de ailesiyle de evlenmekmiş meğer diyorsun maalesef öyle.
Misafir ağırlamak falan ayrı dert temizlik yap ne yemek yapacağını düşün geçen şunu yaptım bu sefer bunun yapıyım, acaba az mı oldu bir de şunu mu yapsam acaba severler mi. Tüm gün ayaktasin akşama belin kopuyor. Gelenler yardımcı oluyorlarsa ne ala.
Çalışma hayatı, eşinin çalışma hayatı yoğunluklar belli yerden sonra rutine bağlanıyor sosyal medyaya bakıyorsun herkes gezmelerde sonra canın istiyor eşini darliyorsun biz de gezelim şuraya gidelim şunu yapalım. Eşin yorgun oluyor bazen isteksiz isteksiz gezdiriyor seni ama düşük enerjisinden dolayı 0 zevk alıyorsun.
Daha uzar da uzar ama öyle başlarda olduğu gibi ya da dışardan göründüğü gibi lay lay lom olmuyor hiçbir evlilik🤣😘

Siz zaten genel olarak mutlusunuz heralde.

Çok şükür ele güne muhtaç değiliz ya bana mutluluk için yeter.

Laleciğim Allah bana da senin gibi düşünen gelin versin yaaa bari yaşlılığımda rahat edeyim 😍😘

Canım benim
Allahım gönlüne göre versin inşallah arkadaşım.

Allahım oğlunun karşısına hep iyi insanlar çıkarsın inşallah.

Sizin bakış acınızı çok beğeniyorum, ne güzel pozitif pozitif yaşıyorsunuz. Vee katılıyorum, bekarken mutlu olan, evliliğinde de bu mutluluğu yasiyor ve arttırıyor da. Ayni mizaçta olan birini bulmakta cok önemli. Eşim herseyi eleştiren, herseye laf eden biri olsaydi ben coktaaan bıkmış olurdum.

Çok çok teşekkür arkadaşım.

Pozitif olmaktan başka çaremiz yok ki.

Hayat yeteri kadar zor.

Maddi manevi hepimizin az çok sıkıntıları var maalesef.

Küçücük mutlulukları yüreğimizde büyütüp hayatı kolaylaştırmak gerek.

Evlilik benim açımdan şöyle ki
Bakarsın çevrende herkes evleniyor eşleriyle gezip dolaşıp tatiller, yemekler, piknikler vs hoş görünür dışarıdan sanırsın ki evlilik hep böyle rüya gibi eğlenceli bir şey. Okey hep öyle de olmayabilir dersin yeri gelir acısıyla, kavgasiyla, hüzünüyle de paylasilabilecek bir yaşantı şekli.
Sonrasinda hayatındaki insanla evlenmeye karar verirsin o aşama da çok güzeldir. Düğün telaşları, nişan alışverişleri, eşin ailesiyle tanışmalar kaynaşmalar.. Sana hep kızım, canım, cicim, görümceler canım ablacım falan derler. Rüya gibi gerçekten evlilik meğer ne güzel şeymiş falan dersin içinden.
Sonra evlenirsiniz düğün kına geçer gider.
Esin anlayışlı vicdanlı merhametli olması çok önemli. Eğer öyle biriyse seni sevdiği kadar saygı da duyar merhamet de eder, yorulunca dinlen der, gerektiğinde yardımcı olur. Üzüntünle hüzünlenir falan.. Böyle biriyse hadi yine iyisin.
Bununla beraber maddi kaygılar falan durumunuz iyiyse hadi yine iyisiniz o yönden de tartışma vs yaşanmaz.
Asıl.onemli nokta şu ki eşinin ailesiyle aynı şehirde yaşıyorsanız yeni bir aileye adapte olabilmenin zorlukları var. Senden beklentileri oluyor. Mesela belli aralıklarla onlarla görüşmelisin. Bazen onları eve davet etmen gerekiyor bazen de sizin gitmeniz gerekiyor çünkü bunu bekliyorlar. Onların bir yaşam tarzı var, yeme içme alışkanlıkları var, Muhabbetleri sohbetleri farklı gelebilir yadırgayabilirsin. Bazen damak tadına hiç uymayan şeyleri onlar çok seviyor falan. Biricik anneciğinin yemeklerini hiç tutmuyor onlarinkiler bazen.. Beklentileri oluyor evde yaptığın mutfak, yemek, bulaşık işleri yetmezmiş gibi bir de orda yapıyorsun gelinsin ya hani. Yapmayınca açık vermiş oluyorsun yapmadı diyorlar. Bazen keyifsiz olabiliyorsun bize surat yapıyor görüşmek istemiyor diyorlar. Bizimle şuraya gelin diyorlar gitmen gerekiyor falan. Sonra görümce elti varsa arada rekabet kıskançlıklar olabiliyor gel de bir de onlarla uğraş.
Evlenmeden önce ne rahattım hiçbir sorumluluk yoktu tek derdim vizeleri finalleri geçmekti diye düşünmeye başlıyorsun dertsiz başıma dert aldım diyorsun, evlilik sadece eşinle evlenmek değilmiş de ailesiyle de evlenmekmiş meğer diyorsun maalesef öyle.
Misafir ağırlamak falan ayrı dert temizlik yap ne yemek yapacağını düşün geçen şunu yaptım bu sefer bunun yapıyım, acaba az mı oldu bir de şunu mu yapsam acaba severler mi. Tüm gün ayaktasin akşama belin kopuyor. Gelenler yardımcı oluyorlarsa ne ala.
Çalışma hayatı, eşinin çalışma hayatı yoğunluklar belli yerden sonra rutine bağlanıyor sosyal medyaya bakıyorsun herkes gezmelerde sonra canın istiyor eşini darliyorsun biz de gezelim şuraya gidelim şunu yapalım. Eşin yorgun oluyor bazen isteksiz isteksiz gezdiriyor seni ama düşük enerjisinden dolayı 0 zevk alıyorsun.
Daha uzar da uzar ama öyle başlarda olduğu gibi ya da dışardan göründüğü gibi lay lay lom olmuyor hiçbir evlilik🤣😘

Okurken içim karardı. Tamam evlilikler sadece lay lay lom değil ama sizin ki gibi de değil ya. 😀
Bu tarz şeyleri evlilik diye normalleştirmeyelim bence. Sonra millet normal sancak😃

Evlilik herkese göre farklı. Çok küçük yaşta evlendim, 30 yıllık evliyim.
İyi günümüzde oldu, kötü günümüzde (hastalıklar, kayıplarımız) oldu.
Hiçbir zaman birbirimize karşı saygımızı yitirmedik.

Şimdiki aklım olsa biraz daha geç evlenirdim.

Ben mantık evliliği yaptım, eşimi eskisinden daha fazla seviyorum. Iyiki diyorum, iyiki o olmuş. Yaş ilerleyince, birde ailelerimizi kaybedince daha çok anladık birbirimizin kıymetini.

Okurken içim karardı. Tamam evlilikler sadece lay lay lom değil ama sizin ki gibi de değil ya. 😀
Bu tarz şeyleri evlilik diye normalleştirmeyelim bence. Sonra millet normal sancak😃
Normal değil zaten bana kalsa ama sadece bana kalmıyor Sizinki nasıl bir de siz anlatin merak ettim😅
Yok normalleştirmiyorum zaten keşke böyle olmasa böyle olmamalı herkes kendi yoluna baksa ama işte böyle değişik aileler de var yok değil 😅 sizinki nasıl

Evlilikte eşler birbirini ne kadar mutlu ederse aradaki sevgi o kadar artıyor. Evlilik aşkı öldürmüyor davranışlar öldürüyor
Sizin çevrenizdeki arkadaşlarınız eşlerinin değiştiğini söylüyor belki de kendi davranışları değiştiği için eşleri de değişmiştir
Hep erkekler sorunluymuş gibi bahsedilse de hayır kadınların davranışları da çok değişiyor

Sevgiliyken nasıl nazik ilgili davranıyorsanız evlenince de öyle davranın kırmamaya özen gösterin
Eşinizde aynı hassasiyetle davranırsa o evlilik tadından yenmez

Normal değil zaten bana kalsa ama sadece bana kalmıyor Sizinki nasıl bir de siz anlatin merak ettim😅

Yok normalleştirmiyorum zaten keşke böyle olmasa böyle olmamalı herkes kendi yoluna baksa ama işte böyle değişik aileler de var yok

Bizde bu alintiladigim kisimlar yaşanmiyor.
Eşimin belli bir yemek beklentisi olmuyor öyle anamın yemekleri filan şeklinde. Kaynanamin evinde de kendi yediğimi içtiğimi kaldırmak dışında elimi bir şeye sürmedim 9 senedir.
Misafir ağırlamak için kendimi paralamadim hiç devamli ağırlamayiz zaten. gibi gibi...
Eşimin ailesiyle evlendiğimi dusunmuyorum
Biricik anneciğinin yemeklerini hiç tutmuyor onlarinkiler bazen.. Beklentileri oluyor evde yaptığın mutfak, yemek, bulaşık işleri yetmezmiş gibi bir de orda yapıyorsun gelinsin ya hani. Yapmayınca açık vermiş oluyorsun yapmadı diyorlar. Bazen keyifsiz olabiliyorsun bize surat yapıyor görüşmek istemiyor diyorlar. Bizimle şuraya gelin diyorlar gitmen gerekiyor
Çalışma hayatı, eşinin çalışma hayatı yoğunluklar belli yerden sonra rutine bağlanıyor sosyal medyaya bakıyorsun herkes gezmelerde sonra canın istiyor eşini darliyorsun biz de gezelim şuraya gidelim şunu yapalım. Eşin yorgun oluyor bazen isteksiz isteksiz gezdiriyor seni ama düşük enerjisinden dolayı 0 zevk alıyorsun

Ben bu siteye evlenmeden önce üye olmuştum zaman sevgilim olan kişiye buradaki olayları anlatırdım ya böyle olursa diye. Saçmalama biz birbirimizi seviyoruz gayet uyumluyuz okuma oraları psikolojini bozma derdi. Neyse 10 yıllık evlilik 2 çocukla buradaki konuların toplamıyla bitti 🤣
Ben çok pozitif bakamıyorum evliliklere herşey güzel başlıyor farklı olacağız biz diyorlar mutlu başlayıp herşey sarpa sarmaya başlıyor. Kimisi birbirini idare ediyor kimisi edemiyor ama baştaki gibi kalmıyor

Merhabalar…

Evlilik nasıl bisey çevremde hangi evli ile konuşsam pişman. Hayal ettikleri gibi olmadığını eşlerinin değiştiğini söylüyorlar. Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş. Şimdiki aklınız olsa evlenir miydiniz. İçten ve tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum. Aldatmalar da şu dönemde çok çok fazla malesef 🤷🏻‍♀️
Eşimden ve evli olmaktan çok memnunum. Benim için hem kocam hem aynı evi paylaştığım en yakın arkadaşım gibi. Bazen ufak bazen daha büyük kavgalarımız oluyor tabiki toz pembe değil ama sevgi ve saygıyı koruduğumuz sürece büyük bir problem olmuyor. Baba evinde de çok rahattım çok şükür.

Sevgililik ve nişanlılık döneminde iyice gözlemlemek gerekir. Sadece size karşı değil, ailesine ve hatta restoranda bi garsona bile nasıl davrandığına dikkat etmeli. Problemli huyları davranışları varsa evlendikten sonra düzelir diye düşünmemeli. Ayrıca ailesine bakmakda önemli bence, kendi eşimde ve çevremde erkeklerin eşlerine davranışları, babalarının annelerine davranışlarına benziyor.

Merhabalar…

Belli süre sonra romantizm bitiyor çünkü.Herkes kendini Dilan Polat sanıyor. 😂

Merhabalar…

Ben neredeyse 12 senelik evliyim
Bence evlilik kötü bişey değil
Heralde aşk tutku azalacak ama yerine mutlu anlar, güven, bağlılık, derin bir sevgi gibi daha güzel duygular geliyor.

Eşimin belli bir yemek beklentisi olmuyor öyle anamın yemekleri filan şeklinde. Kaynanamin evinde de kendi yediğimi içtiğimi kaldırmak dışında elimi bir şeye sürmedim 9 senedir.
Misafir ağırlamak için kendimi paralamadim hiç devamli ağırlamayiz zaten. gibi gibi...
Demek ki kültürel farklılıklar olabiliyor. Sizin adınıza sevindim. İşte beni de rahatsiz eden iki nokta birisi sürekli gelme gitme beklentileri beraber olma beklentileri
Bir de ordayken özellikle yemek mutfak işlerinde beklentiler 😬😬😬😬😬 sinir oluyorum
Güzelmiş öyle olsam ben de düşünmezdim🤣🤣

Merhabalar…

Şimdiki aklımla yine evlenirdim çünkü ne istediğimi iyi bilerek hareket ediyorum, en baştan beklentilerimi konuşup o şekilde evlendim ...

X