EVLİLİK HAKKINDA ? Herkesten tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum..

Küçük yaşta tecrübesizce aşkla evlenenlerin daha fazla mutsuz olduklarını gördüm. Şimdi düşünüyorum bende 20 lerimin başında hayatıma aldığım adamlarla evlenseydim pişman olurdum. Öncelikle kendinizin olgunlaşmasını bekleyin olgun insan olgun insanı buluyor zaten yaş geçtikçe toksik ilişkiyi kafanız kaldırmıyor ve haliyle o tarz da bir evlilik yapmıyorsunuz.
Evleneceğiniz kişinin aile yapısına bakın size uyuyor mu uymuyorsa kaçın.
Evleneceğiniz kişi aynı zamanda en yakın arkadaşınızda olabilsin. Yoksa aynı evin içinde tahammül zor belli bir süre sonra sıkırsınıx
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için 🩵malum çoğu kafa bulmak için yazıyor bisey yaptım sanıyorlar akılları sıra .

Merhabalar…

Evlilik nasıl bisey çevremde hangi evli ile konuşsam pişman. Hayal ettikleri gibi olmadığını eşlerinin değiştiğini söylüyorlar. Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş. Şimdiki aklınız olsa evlenir miydiniz. İçten ve tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum. Aldatmalar da şu dönemde çok çok fazla malesef 🤷🏻‍♀️
Bu çok kişisel bir konu onun yürümez ötekinin koşar beriki evlenecek birini bulamaz…
hata olarak düşündüğü şeyleri görmezden gelen evlenince değiştiririrm diye düşünen çok. Sorunları Küçümsemeden karşıdakini olduğu gibi farkedip adım atarsan niye değişsin. Değişim kötü deği ilerleyici olduğu sürece gerekli bile. Bu dert değil ayrıca konu taşınır
Uçarı hevesle ayağı yere basmayan doğru düzgün tanımadığın biriyle evlenme.

Ne isteyip ne istemediğini bilecek yaştasın.

Aldatma olayları sadece evlilikte yok,sevgililer de birbirini aldatıyor. Benim gördüğüm 10 çiftin 9 tanesinde yaşanan bir durum hatta. Evliliğimden pişman değilim,eşimle sorun da yaşıyorum dönem dönem ama kavgamız yok,ses yükseltmeyi doğru bulmuyorum. Bağırıp çağıran bir eş olmaktansa adamın hayatından çıkmayı tercih ederim. Bana göre evlilikte en önemli şey aşk meşk değil,bağlılık ve saygı duymak yeterli. Kişisel alanınız olmalı,özel hayatınız olmalı ,eşiniz her şeye müdahale etmemeli ki mutlu olasınız. Aşka da inanmam,gelip geçiyor üç günlük bir şey.

Boş boş konuşup yorum yapın diye açmadım konuyu tecrübeniz yada işe yarar bi yorumunuz yoksa terkedin burayı ! Dün açtığım konu yanlış başlık altına gitmiş yanlışlıkla ve kimse görmedi düzeltmediğim içinde yeni konu açmak zorunda kaldım. Umarım rahatlamışsınızdır

terkedin burayı mı😅

Merhabalar…

Evlilik nasıl bisey çevremde hangi evli ile konuşsam pişman. Hayal ettikleri gibi olmadığını eşlerinin değiştiğini söylüyorlar. Aşk heyecan tutku belli bir zaman sonra bitiyormuş sevgililikte hissedilen o duygular olmuyormuş. Şimdiki aklınız olsa evlenir miydiniz. İçten ve tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum. Aldatmalar da şu dönemde çok çok fazla malesef 🤷🏻‍♀️
seçtiğin eş adayı ailesine aşırı bağlıysa sıkıntı ailesiye ve eşiyle olan dengeyi iyi ayarlmalı ki sorun çıkmasın . ve güven vermeli başkalarıyla olan dış çevreye saygın biri mi iletişimi nasıl önemli bunlar iyi analiz etmek lazım . 4 sene sevgililik sürecimiz oldu hiç ayrılmadık beni hiç bir kere üzmedi annemi kaybettim en büyük destekcim oldu evlendik 5 aylık evliyiz şükür iyi ki diyorum . evleneceğin eş kadar aileside çok önemli

Merhabalar…

Doğru insanla doğru zamanda yapılınca güzel. Evliliğe hazır olanların evlenmesi lazım. Örneğin benim kardeşim evlilik insanı değil boğulur o yüzden evlilik yok planlarinda. Bildiğimiz için hiç sormuyoruz bile.evlilik karşılıklı sorumluluk istiyor. Hele de çocuk.

Bu tamamen size ve karşınızdaki kişiye bağlı
Eğer sevdiğiniz ve seveceğiniz kişi ise mutlu olacağına inanıyorsanız evlenin
Etrafa bakmayın.

Boş boş konuşup yorum yapın diye açmadım konuyu tecrübeniz yada işe yarar bi yorumunuz yoksa terkedin burayı ! Dün açtığım konu yanlış başlık altına gitmiş yanlışlıkla ve kimse görmedi düzeltmediğim içinde yeni konu açmak zorunda kaldım. Umarım rahatlamışsınızdır
Aşkolsun ya. Yorumumu yukarıda görmedin mi? Çok kırıldım şu anda 😔

Benim için evlilik muhteşem bir olay!

Bekarlığımda çok özgürdüm,rahattım,mutluydum.

Evlendikten sonra daha çok mutlu oldum.

Şükürler olsun inşallah.
Sizin bakış acınızı çok beğeniyorum, ne güzel pozitif pozitif yaşıyorsunuz. Vee katılıyorum, bekarken mutlu olan, evliliğinde de bu mutluluğu yasiyor ve arttırıyor da. Ayni mizaçta olan birini bulmakta cok önemli. Eşim herseyi eleştiren, herseye laf eden biri olsaydi ben coktaaan bıkmış olurdum.

Ben çocukken eniştem yaylaya giderdi teyzem de, "cok uzun kalma sensiz duramam uyuyamam" derdi. Çok dalga geçip makara yapardım şuan teyzem gibiyim puahah:KK37: Doğru insanla cok güzel birşey evlilik Allah isteyen herkese nasip etsin.

Yani bu karşındaki insana da bağlı. Ben çok mutluyum şahsen 9 yıl oldu 22 yasimda evlendim. Esim 28 di. Hayatımdaki en doğru karar eşim. Hatta şey diyorum normalde hiç ilerigoruslu bir insan değilim ama bu yöndeki tüm şansımı eşimden yana kullanmışım diye 😁 evlilik eğer karşındaki insan anlayisliysa değer veriyor seviyorsa çok güzel bişey ama diğer türlü işkence olur herhalde.
Ama ben şeyi anlamiyorum evlilik çok kötü berbat diyen evli insanlar bosansinlar madem neden bosanmiyorlar bu kadar kötüyse. Bu kısmı anlamıyorum 😁

Eşimi seviyorum. Evlendiğim için pişman değilim ama çocuk istemeseydim evlenmezdim . Bunu çocuk olduktan sonra anladım . Bir süre sonra hayatı idame ettirme derdine düşüyorsun eski ihtiraslı aşk dönemi kalmadı bizde bilmiyorum devam ettirenler vardır elbet . Bazen uzak kalmak da iyi geliyor bize . Ben tatil dolayısıyla ailemin yanına geldim eşim çok daha fazla ilgilenmeye başladı mesela. Her evin de dinamiği farklı oluyor

X