Evlilik korkusu nasıl yenilir?

Öncelikle bu düşünceyi aklından atmalısın. Çünkü düğün zamanı yaklaştıkça ister istemez ters giden şeyler oluyor stres cabası. Ama bi şekilde hepsinin üstesinden geliyosunuz. Tam tersi benim nişandan önce aklımda bu düşünce vardı nişandan sonra artık daha çok bağlandığımızı hissettim. O yüzük takıldığında sadece göstermelik değil sanki birbirimize sıkıca bağlanmış gibi. Siz olabildiğince bu düşünceyi yok sayın tam tersi şeyler düşünün çünkü şuan yaşamanız gereken tatlı heyecanlarınız var :) Allah tamamına erdirsin inşallah :)

ne güzel söylediniz.. böyle güzel olumşllu şeyler duymaya ihtiyacım var sanıırm cok teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar.Düğünüme 1 ay kaldı.Bende de böyle bir panik atak durumu çıktı.Hem ölümden hem de nişanlıma bişey olur korkusu var hep.Neden bilmiyorum ama ben gelinliğimi düğünümü düşünecekken hep bu konular aklımda.Sizce neden oluyor nasıl atlatabilirim bu durumu??

Merhaba arkadaşlar.Düğünüme 1 ay kaldı.Bende de böyle bir panik atak durumu çıktı.Hem ölümden hem de nişanlıma bişey olur korkusu var hep.Neden bilmiyorum ama ben gelinliğimi düğünümü düşünecekken hep bu konular aklımda.Sizce neden oluyor nasıl atlatabilirim bu durumu??
nişanlının mesleği ne? asker polis gibi bi mesleği mi var diye merak ettim

Hayır asker,polis ya da tehlike arz edicek bir işi yok:110:
hmm ben evlenmeden önce yakınlaşma yasasam yada yaşamayı düşünsem sanırım ona bir şey olacağı düşüncesi hiç aklımdan çıkmaz rahatsız olurdum. öyle de bir durum yoksa bence bi psikoloğa gidebilirsin.ben kendim psikolojik danışmanım ve senin bu sorunun burdan çözülebilecek bir şey değil bence. ben hiç yaşamamıştım öyle bir korku

hmm ben evlenmeden önce yakınlaşma yasasam yada yaşamayı düşünsem sanırım ona bir şey olacağı düşüncesi hiç aklımdan çıkmaz rahatsız olurdum. öyle de bir durum yoksa bence bi psikoloğa gidebilirsin.ben kendim psikolojik danışmanım ve senin bu sorunun burdan çözülebilecek bir şey değil bence. ben hiç yaşamamıştım öyle bir korku
Aynen öyle sanırım.Telefonu açmasın hemen panikliyorum.Zaten telaşlı biriyim normalde de.Mutsuz bir çocukluk geçirdim hemen hemen.Sanırım mutluluğu bulunca kaybediceğim korkusu sarıyor insanı.

Aynen çok az kaldı artık insanın inanası gelmiyor=)

vallah kızlar rahatlıkmı desem korkaklıkmı desem yada beyaz atlı prensmi karsıma cıkmadı desem yada kandıramadılar benimi desem bir türlü evlenmek istemiyorum dusuncesine girirnce acaba nasıl olacak diyorum 3dakaya kalamdan kendi içimden ben zor evlenirirm diyorum :KK70:
Bende aynı durumdayım. Arkadaşlarım bir bir evleniyo çevremden sürekli baskı yapılıyo evlenmek isteyen bile çıkıyo görücü usulü ama ben istemiyorum. Aslında düşününce bende bir an önce evlenmek istiyorum ama aileydi istemeydi moduna girince aman aman diyorum vazgeçiyorum. Sanırım adam gibi sevip sevildiğimde yeltenebilicem anca :)

Merhabalar valla ilk evliliğim 5 yıl önce bitti şimdi ise uzun süreli bi ilişkim var ama adama hiç guvenmiyorum ama seviyorum bu adamı sürekli sikintilarimiz var daha benimle çocuklarını bile tanistirmadi ver elini bana diyo çok yoruldum bu iliskide ve ne yapacağımı bile bilmiyorum ama bunaldim insan kaderini kendi cizermis diyolar aynen o durumdayim ya ona guvenmeye başlayıp evlenicem yada herkes yoluna

Ya hanımlar ben de çok tedirginim çok uzun yıllar evlenme hayali kurduk şimdi durumlar ciddiye bindi aileler tanışacak ama bana bir şeyler oldu ben bu evden nasıl ayrılcam annemler olmadan yapamazsam ne olacak ya mutsuz olursam hazır degilim heralde diye korkular sarmaya başladı. Bir de gurbet olacak. Ya benim günlerim ziyan üzüntü ve gözyaşı ile geçiyor işin saçma yanı iki taraftanda ayrılmak istemiyorum. Bana bi yol gösterin bu gecici bi durum mudur zamanla insan kendi evine ailesinden uzakta olmaya alışır mı yoksa bu mutsuzluk devam mı eder? Aynı evde değilim bir şey olsa müdahale edemem annemi babamı bırakıp nasıl evlenirim arkamdan cok üzülürler vs diye kafamda o kadar deli sorular sorunlar dönüyor ki artık kafayı yemek üzereyim...

bence eğer doğru insanla birlikteyseniz korku morku kalmaz. bende daha önce bi nişan attım evlenmekten çok korkuyodum o kadar istedim ama son ana gelince resmen emin değildim. Şimdi başkasıyla nişanlandım evleneceğim günü bekliyorum. 10 dk ya nikahın var deseler ay bi fön çekseydim bari derim :KK19:

Dogru insani bulmak lazim galiba. Ben evleneli dort sene olacam cok zorluklar da yasadik ama bu zorluklar bize,iliskimize zarar vermedi. Zor ama evliligim neden sarsilsin. Dogru insanlarmisiz diyorum demek ki..
Cocugumuz oldu daha da zorlandik. Kavga da ettik ama ondan baskasiyla yaslanmak istemedigimi biliyorum. Dunyanin en sadik erkekler indem birini bulmusum hic kirar miyim onu. Zor, hayatta zor. Ama evliligim cok guzel. Hayatin zorlugunu iliskilere tasimayalim. Varsa sorum sabrederek El ele cozelim.

Yaa kizlar düşünmekten kafayı yicem bana yardim edin..sevgilimle ailelerimizle tanıştık ve artik hepsi heyecanla nisanlanmamizi bekliyolar. Ben daha emin değilim dogru kişiyle olup olmadığıma. En çok nelere bakmam gerekiyo tecrübeli arkadaslar evlilik icin en onemli şeyler ne?

Ya hanımlar ben de çok tedirginim çok uzun yıllar evlenme hayali kurduk şimdi durumlar ciddiye bindi aileler tanışacak ama bana bir şeyler oldu ben bu evden nasıl ayrılcam annemler olmadan yapamazsam ne olacak ya mutsuz olursam hazır degilim heralde diye korkular sarmaya başladı. Bir de gurbet olacak. Ya benim günlerim ziyan üzüntü ve gözyaşı ile geçiyor işin saçma yanı iki taraftanda ayrılmak istemiyorum. Bana bi yol gösterin bu gecici bi durum mudur zamanla insan kendi evine ailesinden uzakta olmaya alışır mı yoksa bu mutsuzluk devam mı eder? Aynı evde değilim bir şey olsa müdahale edemem annemi babamı bırakıp nasıl evlenirim arkamdan cok üzülürler vs diye kafamda o kadar deli sorular sorunlar dönüyor ki artık kafayı yemek üzereyim...

Eger eşinden eminsen ailensiz de yaşarsın gayet güzel ben 13 yaşımda ailemden ayrildim surekli okul yurtlarinda kalmam gerekti çocuktum daha ama alıştığımi hatirliyorum. Anneye babaya en cok ihtiyacim olduğu zamanlardi sen koskoca kadınsın gayet alisirsin...

Bu korkular gecmisten gelen birtakim korkular oldugu icin sevgilimle surekli aramizda bi tartisma bi gerginlik yaratiyor ikimizdede ne desem ne yapsam cozemiyo gibiyiz 2 sene sonrasina dugun planlarindayiz ne yapicam bilmiyorum

benimde evlenmeyi düşündüğüm birisi var ama güven sorununu aşamıyorum

X