evlilik nasıl sürdürülür

kocanızı cok rahata alıstırmıssınız bırlıkte aynı evı paylasıyorsunuz bırlıkte yapmalısınız ,eger calısmıyorsanız bır tık evle daha cok ılgılenırsınız ama cocuk gıbı meselelerde sorumluluk yarı yarıya
o cocuklara bakarken sızınde cıkıp gezme hakkınız var keyıf yapma spor yapma hakkınız var
nıye kadın kole gıbı erkek sahibi gıbı noktasına gelınmıs anlamadım...

Eşinizin sorumluluğu yok ki tabi sıkılır. Keşke benim de sıkılmaya vaktim olsa.

İki çocuk var üstelik ilk çocuklarınız siz de tecrübesizsiniz. Çocukları paylaşın uyutsun yedirsin yıkasın. Bunları neden yaptırın adam baba olduğunu farketsin.

Evde büyükler var sanırım onlara da güveniyordur nasılsa yalnız değilsiniz diye. Eğer bu süreç geçiciyse gönderin büyükleri evine. Bi başbaşa kalın aile olun. Eğer sürekli beraberseniz de siz de faydalanın büyüklerden. Çocukları bırakıp birkaç saat eşinizle ya da yalnız çıkın nefes alın bi sıfırlayın kendinizi.

Ha yalan söylemesi bunların hepsinden bağımsız olarak can sıkıcı bir durum.

Valla bir çocuk doğurdum, -sizin gibi iki bile değil- çok da sorunlu bir çocuk olmamasına rağmen akşama kadar pertim çıkıyor. 9 aylık hamile ve çalışırken bile böyle yorulduğumu hatırlamıyorum. Çocuk bakmak kolay bir şey mi ki adam eve gelip bir de sıkılmaya zaman bulabiliyor ?
Benim eşim eve geliyor ve saniyesinde çocuğu eline tutusturuyorum, biraz ben de dinlensem diye sitem ediyor hatta. Bence siz fazla fedakar davranmıssiniz gerçekten. Adamın babaliktaki tek rolü sperm vermek olmuş galiba

Belki beni taşlayacaklar ama bunun sorumlusu da kadınlar özellikle erkek anneleri
Yani toplumda erkek çocuğuna hiç bir sorumluluk vermeden büyüten tüm kadınlar suçlu.
tamam erkek sorumsuzca buyumus ama kocaman olmus kac yasına gelmıs aklı mantıgı var artık
en azından karısının durumunu gorup ona yardımcı olmak ıcın yetıskın olması yeterlı ...
ınsan neye emek verırse onu daha cok sever... ozellıkle cocuk bakımında en az anne kadar emegı ve ılgısı olmalı olmak zorunda

Belki beni taşlayacaklar ama bunun sorumlusu da kadınlar özellikle erkek anneleri
Yani toplumda erkek çocuğuna hiç bir sorumluluk vermeden büyüten tüm kadınlar suçlu.
Yine kadınlar suçlu oldu. 😬
Bir noktaya kadar dediğinize katılıyorum ama etrafımda aile evinde ev içi sorumluluk almayıp, evlendikten sonra tam tersi olan, buna gayret eden birçok erkek tanıyorum.
Eş ve baba sorumluluğu nedir bilmeyen erkeklerin tüm suçunu da ailelere yükleyemeyiz.
Aileden aldığının üstüne birşey katamamamak, kendini geliştirememek kişinin kendi ayıbı.

tamam erkek sorumsuzca buyumus ama kocaman olmus kac yasına gelmıs aklı mantıgı var artık
en azından karısının durumunu gorup ona yardımcı olmak ıcın yetıskın olması yeterlı ...
ınsan neye emek verırse onu daha cok sever... ozellıkle cocuk bakımında en az anne kadar emegı ve ılgısı olmalı olmak zorunda
Kesinlikle 👍

Yine kadınlar suçlu oldu. 😬
Bir noktaya kadar dediğinize katılıyorum ama etrafımda aile evinde ev içi sorumluluk almayıp, evlendikten sonra tam tersi olan, buna gayret eden birçok erkek tanıyorum.
Eş ve baba sorumluluğu nedir bilmeyen erkeklerin tüm sorumluluğunu da ailelere yükleyemeyiz.
Aileden aldığının üstüne birşey katamamamak, kendini geliştirememek kişinin kendi ayıbı.
Şimdi yine taşlanacağım biliyorum ama böyle sorumsuz adamları seçenler de yine kadınlar 😅

Yani bu adamın sorumsuzluğunda çocuk bakmamak ilk vukuatı değildir
Adam nişanlılıkta evliliğin ilk başında ya da sevgililikte illa sorumsuzca davranmıştır
Ya ev işi yapmamıştır ya çalışmamıştır vs vs yapmıştır yani sorumsuz bir kişiyse sorumsuzca davranışları olmuştur illa ki
Muhtemelen kadında bunları görmezden gelmiştir.
Şu an iki seçenek kalıyor ya kafasına vura vura öğretecek ya da ayrılacak

Şimdi yine taşlanacağım biliyorum ama böyle sorumsuz adamları seçenler de yine kadınlar 😅

Yani bu adamın sorumsuzluğunda çocuk bakmamak ilk vukuatı değildir
Adam nişanlılıkta evliliğin ilk başında ya da sevgililikte illa sorumsuzca davranmıştır
Ya ev işi yapmamıştır ya çalışmamıştır vs vs yapmıştır yani sorumsuz bir kişiyse sorumsuzca davranışları olmuştur illa ki
Muhtemelen kadında bunları görmezden gelmiştir.
Şu an iki seçenek kalıyor ya kafasına vura vura öğretecek ya da ayrılacak
o kadar katılıyorum kii..

Valla bir çocuk doğurdum, -sizin gibi iki bile değil- çok da sorunlu bir çocuk olmamasına rağmen akşama kadar pertim çıkıyor. 9 aylık hamile ve çalışırken bile böyle yorulduğumu hatırlamıyorum. Çocuk bakmak kolay bir şey mi ki adam eve gelip bir de sıkılmaya zaman bulabiliyor ?
Benim eşim eve geliyor ve saniyesinde çocuğu eline tutusturuyorum, biraz ben de dinlensem diye sitem ediyor hatta. Bence siz fazla fedakar davranmıssiniz gerçekten. Adamın babaliktaki tek rolü sperm vermek olmuş galiba
Valla ben de aynı. Bazen bişey lazım mı diye arıyor. Bir dakika oyalanmadan gel diyorum. Sonra hazırlanıyorum nereye diyor. Diyorum ekmek almaya :KK70:

• Beğen
Reactions: The
Valla ben de aynı. Bazen bişey lazım mı diye arıyor. Bir dakika oyalanmadan gel diyorum. Sonra hazırlanıyorum nereye diyor. Diyorum ekmek almaya :KK70:
Kesinlikle ya ben de öyleyim. Bebek dogduktan sonra ilk kez bime gittigimde oturup aglayacaktim sosyal bir aktivite yaptım diye 😆

X