Evlilik nedir sizce?

20 Ağustos'da açtığınız konuda bunlar yazılı. Ben sizin yazdığınızı söylüyorum.

mayısta doğum yapmış. eşi ağustosta bırakmış annesine lohusa iken değil yani lütfen dikkat edelim..

Getirdi beni anneme birakti gitti ne olacaksa olsun dedi.kucagimda cocukla kaldim. Cok kotuyum su an napicagimi bilmiyorum.

konu sahibesi eşin ve ailesi beş para etmez cidden çiçeğe böceğe mi takıldın. düzeldi diyorsun da düzelmez eşin. sana değer vermiyor çünkü.

Eşini savunmaya geçti birden. O yüzden "Özünde iyi biri "olan eşiyle mutluluklar diliyor konudan gidiyorum

Baştan sona kadar okumaya dayanamadan şunu söylemek istiyorum. Adam devamlı sizi kandırmış sizde hep inanmayı seçmişsiniz. Gün gibi gerçek yüzü oradaymış hep evlenelim her şeyi yapıcam mutlu olucaz, Çocuk olsun mutlu olucaz vs diye diye kandırmış

E baksanıza aslında eşiniz ne kadar da iyiymiş, aslanlar gibi savunuyorsunuz. Gözünüzü açtı kk nın hatunları, kocanızın kıymetini bilin alın bir çiçek gidin sarılın, yanağına kondurun bir öpücük. Mutluluklar

Evlilik bence, takım arkadasi olmaktır...

Ama siz evlenmeden önce çok fazla sinyal zaten görmüşsünüz.

Yok artık, bunca şey içinde romantizme mi takmış. Pes!
Zaten bile bile lades demiş, hangi motivasyonla evlenmiş anlamadım. Adam hep böyleymiş. Ne diyim allah yardımcısı olsun.
Ne güzel degilmi ah vah ederek okumadan detay bilmeden eleştirmek. Allah sizinde yardımcınız olsun

Yahu ben adamı iyi kotu diye bir kalıba koymadim ki iyi özelliğide olur kötüde ne kadar sığ düşüncelisiniz. Kotu özelliğini değiştirince neden devam etmiyim. Tabi burdaki kadınların böyle konulara tek cevabı boşan net!

Bu ne saldırgan bi tutum, yazdıklarınıza dikkat edin. Ben konu sahiplerinin geçmiş konularını okumam ama okuyan ya da hatırlayan yorum sahibeleri oluyor. Bazı yorumlarda sizin geçmişte verdiğiniz bilgileri tekrar gündeme getirilmiş ne var bunda? Geçmişteki konuları açan da sizsiniz neticede, arkanızdan gizli bi iş çevrildiği yok.

Bi yorumda eşinizin annesinin size hakaret ettiği, buna rağmen eşinizin sizi annesinden özür dilemeye zorladıgı anlatılmış mı, anlatılmış. Hakaret ve duygusal şiddetin tanımı olacak bi olay bu. Tabi yorumu yapan kişi yalan söylüyorsa olmadı öyle bi şey, ben öyle bi konu açmadım deyin. Biz de yanlış anlamışız kusura bakmayın diyelim, yalan söyleyen üyeye yöneltelim tepkimizi. Ama yorumu yapan kişi yalan söylemiyorsa biz atarlı giderli yorum yapmıyoruz, siz gerçeklerden kaçmak için deve kuşu misali kafanızı kuma gömüyorsunuz.

Müthis yorum

Ben konusunda ne gördüysem onu yazdım. lohusa bir kadına ailecek yaptıklarına çok üzüldüm ve bunun için yazdım

Sorun bence cicek almasi degil. Sizin gibi ayni sekilde özel günlere önem vermek zorunda degil. Ama önemsemiyor ve siz önemsediginiz icin sizinle dalga geciyor. Orasi cok kirici. Üstelik siz her alanda özen gösterirken o özen göstermiyor. Bu adamin evlilik anlayisi galiba "eve bakiyorum", gerisi yok. Yani sizinle bir duygusal paylasim icinde degil. Bu onu kötü insan yapmaz, bir cok insan duygusal bag kuramiyor ve cogu da ailelerinde görmemis, ama bu evlilik icin zamanla büyük bir sorun olacak. Her insan önemsenmek ister. Yani cicegi gectim, önce genel olarak ilestisiminiz kurulup güclendirilmesi gerek. Yoksa bu durum hep böyle kalir

Ben konusunda ne gördüysem onu yazdım. lohusa bir kadına ailecek yaptıklarına çok üzüldüm ve bunun için yazdım
Konu sahibinin profili görüntülenemiyor, o nedenle geçmiş konusunu göremiyorum ama konu sahibinin tavrından anladığım kadarıyla bence de ne gördüyseniz onu yazmışsınız. Yalan soylediğinizi düsünmüyorum yani.

Hayır eski konularımda anlattığım sıkıntılar geçmişte kaldı ve tekrarlanmadı diye usulünce bi açıklama yapsa anlayacağım. Olabilir; insanlar değişir, dönüşür, atlatmışlardır, gerçekten düzelmiştir bazı şeyler. Şimdiki problem sadece bu ilgi ve sevgi göstermeme durumudur belki de gerçekten diyeceğim. Ama konu sahibinin tutumu o kadar savunmacı ve agresif ki geçmiş travmaların atlatıldığını pek düşünmüyorum.

Evliliğe dair bakış açılarınız çok farklı. Eşinize göre evlilik aynı evde yaşamak, çocuk yapmak vs ama size göre bu kadar sıradan değil. Duygusal olarak tatmin etmiyor bu birliktelik sizi. Aslında eşiniz nişan sürecinde evliliğinizin nasıl olacağına dair sinyalleri vermiş. Siz de o sinyalleri yakalamışsınız; ama klasik olan "evlenince daha güzel olur" fikrine inanmayı tercih etmişsiniz. Sonrasında, bunun böyle olmadığın da yaşayarak görmüşsünüz.
Eşinizden beklentileriniz uçuk şeyler değil. Ama eşiniz bunları karşılayacak potansiyele sahip değil. Sizin duygusal ihtiyaçlarınızı önemsemiyor, bunları "ergence" diye değersiz kılıyor. Kendinizi değersiz ve sevilmiyor hissediyorsunuz. Bu ilişkiden kopmak istemiyorsunuz da aynı zamanda. Evladınız var, yıllarınızı geçirdiğiniz bir insan var. Bir kalemde silip atamıyorusunuz. Bir yandan da eşinizin düzeleceği ihtimaline sarılmak istiyorsunuz. Eşinizi seviyor, sevildiğinizden de eminseniz lütfen aile danışmanlığı alın. Eşiniz bu fikre yanaşmıyor dahi olsa ikna edin. Çünkü direkt boşanma fikri sizi sonradan üzer diye düşünüyorum. Ya da hiçbir şey yapmadan devam edeceğiniz bu ilişki,zaman geçtikçe sizi psikolojik olarak göçertir. Güzelce düşünüp eşinizle ciddi bir konuşma yapın. Açık ve net ifadelerle ilişkinizin bu halinin sizi mutlu etmediğini, çift olarak destek almanız gerekli olduğunu düşündüğünüzü belirtin. Bunları ifade ederken onu suçlar tarzda ifadelerden kaçının ki savunmaya geçip talebinizi reddetmesin. Bunları ifade ederken çiçek, böceği işin içine katmayın. İşbirlikçi bir tutum içinde olun.

Çiçek çiçek çiçek... O kadar çiçek isteyip durmussunuz ki meseleyi hediyeleşme olarak algilatiyosunuz karşı tarafa. Çiçek almadı diye ettiğiniz kavgalarz sohbet edemiyoruz diye ettiğiniz kavgalardan çok sanırsam. Beklentiye girmeyin direkt talep edin. Bu adamları bosamiycaksiniz belli ki. Boşan desek çocuk var dayağı kumarı yok diyceksiniz. O halde talep edin. Özel günler yaklastiginda bu ay tüm paranı borsaya koyma bana hediye için ayır senden özel bisiy bekliyorum diye belirtin. Derdiniz gezmek tozmak ise o tatil için o parayı biriktirmek istediğinizi falanca ay aşk tazelemek istediğinizi söyleyin. Gerekirse yeri de siz organize edin. Beklemekle olmaz bu işler. Eylem gerek. Bisiy anlatırken sizi dinlemesini istiyosaniz sana bisiy danışmak istiyorum senin fikrine çok güveniyorum diyebilirsiniz. Çocuk bu adam milleti. Çocuk eğitir gibi davranicaksiniz mecburen

Adam çok uyanık çıktı Rıza baba
Baktı kadın hayat dolu, gezmek eğlenmek istiyor, düşündü ne yapsam da bunun hareketini kısıtlasam, çocuk istiyorum dedi, kadın çocuk doğurdu, aaa ama çocuk büyüsün öyle gezeriz dedi, ki çocuk büyüse de gezmeyecek, çünkü karısını buna layık görmüyor, işine gelmeyen durumları da amaaan ergen miyiz amaaan çiçek alan aldatıyor bak ben sana bağlıyım otur şükret diyerek geçiştiriyor, bu hayat dolu kadının tüm enerjisini yeyip bitiyor, bir evde daha evin içine sığmayan evliliği sorgulayan mutsuzluğa sürüklenmiş bir kadın gözyaşı döküyor güzel ülkemde, değişmiyor...

Çok teşekkür ederim güzel güzel yorumladiginiz için. Tamda yazdığınız gibi. İki ayrı dusuncedeydi bu yüzden sürekli catisiyoruz. Aile danışmanlığı iyi fikir teşekkür ederim dikkate alicam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…