Evlilik nedir sizce?

Dasmeer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
9.075
13.588
33
Ben şunu da anlamıyorum artık evlisiniz ve bu adam böyleyken sizde bukadar his peşindeyken çocuk yaparak siz artık ebeveyn konumuna geldiniz
Yani ozaman his peşine bukadar dusmeyeceksiniz yada çocuk yaparak kendinizi evlilige daha mecbur hissetmeyecektiniz
Bence onceliginizi bilmiyorsunuz
Çünkü Nisan yada sevgililik doneminde bukadar rahat duygusuz davranan adam evlenince zaten garantiledm diye hicbirsey yapmaz
 

umayimo

🤰🏻🌸
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
3.451
8.374
Bence bu kocadan boşanın siz.

Sizi tehdit eden lohusa iken anne evine bırakan, annesinin sözünden çıkmayan ve dolduruşuna gelen,

ölmüş babanıza bile her türlü hakaret edip sonra özür dilettiren kocadan boşanın.


Çiçeği boş verin siz
Yok artık, bunca şey içinde romantizme mi takmış. Pes!
Zaten bile bile lades demiş, hangi motivasyonla evlenmiş anlamadım. Adam hep böyleymiş. Ne diyim allah yardımcısı olsun.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Melek1010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2015
255
269
Bence bu kocadan boşanın siz.

Sizi tehdit eden lohusa iken anne evine bırakan, annesinin sözünden çıkmayan ve dolduruşuna gelen,

ölmüş babanıza bile her türlü hakaret edip sonra özür dilettiren kocadan boşanın.


Çiçeği boş verin siz
Siz ne dediğinizn farkindamisiniz.
Lohusayken kim beni anne evine bırakmış ?? Annem memleketten gelemedi bile.
Babam hakaret eden o değil annesiydi kendisi asla hakaret etmedi
 

Buyuk_umutlar

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
791
578
Bir dert mi bilmiyorum ama içimi dökmek istiyorum yoksa patlıcam artık.
Evlilik nedir artık bu tanım üstünde düşünüyorum. Sadece eksiklerin giderildiği barinilan yer mi.
Sorun şu ki kocam bana göre aşırı ilgisiz ve duygusuz.
İki senelik evliyiz bir çocuğum var ikimizde çalışıyoruz çocuğa annem bakiyor esim bazen gündüz bazen gece çalışıyor gece çalıştımi annemde kalıyorum. Yani haftada belki iki üç gün görüşmüyoruz. Görüştüğümüz de de illaki evde sorun tartışma çıkıyor hiç mutlu olmuyorum. Yani şu eve girince beni sıkıntı basıyor çünkü beni kayle almıyor beni umursamıyor.
Baştan alırsam eğer aslında nisanliyken başladı. Görücü usulü tanıştık anlaştık ikimizde de heycan vardı birbirmizi görünce. İlk bir ay diyelim canım cicim geçti.sonrasi başladı artık kendi yüzünü çıkarmaya. Hiç bı özel gün bilmez bu günleri kutlamaya değer bulmaz ona göre saçmadır dalga geçer benimle ergenmisin der ona göre aşırı saçma şeylerdir. Nişanlandık bir gün olsun elinde çiçekle gelmedi. Zaten yoğun çalıştı yüzünü görsem şükrettim. Gerisi de zaten ev kurma telaşı eşya altın almak ve bunlar için hep para peşinde gezdi durdu. Her sohbeti para. Parayı nereye yatirsam nerden alsam. Borsa oynar gram alır dolar alır sanal para alır. Araba al sat yapar. Kâr eder o kârla yeniden alır ve bu döngü devam eder.adam için herşey paradir.
İlk zamanlar hak verdim ailesi yardım etmedi.ben duygusallık istediğimi bana zaman ayırmasını beni onemsemesini ve beklentilerimi söyledim. Tmm haklısın evlenelim herşey güzel olcak herşeyi yapicam dedi.
Evlendik hala bir çiçek göremedim. Burda çiçekten kastım bir romantiklik bir duygusallik yok. İse gider gelir yemek TV telefon yatış.
İlk sene ben uğraştım başbaşa yemekler hediyeler aldım. Dalga geçti güldü. Bunlara mi ozeniyorsun dedi. Hevesim bitti. Gel birlikte çıkalım gezelim bak iki kişiyiz yeni evliyiz lütfen tadını çıkaralım dedim yok yapmadı boşa para harcayamazdi cunku. ciksakta benim zorumla çıktık hiç bir zevki olmadı kavga gürültü tartışma sürdü gitti. Ha kendisi üniversite okumuş kültürlü gezmiş dolaşmış yemekler kahvaltılar konserler kayak yapmalar. Bütün sosyalligi eğlenceyi yaşamış sanki benimle emekliliğe çekilmiş gibi. Kendimi 60 yaşında evliler gibi hissediyorum.
Sonra çocuk istedi benden bir çocuğumuz olsun bak çok mutlu olucaz birlikte gezicez herşey çok güzel.olcak evde bir bebeğimiz olsun dedi bende zaten evet çok severim çocuk sevilmezmi. Bir sürede olmadı sırf bunun için uğraştık tek odak noktamız bu oldu tek sohbetimiz çocuk.
Çocukta oldu. Hani gezicektik? Hani birlikte vakit geçircektik? Yine olmadı. Çocuk küçüktü buyucekti sonra olucakti..
Yani kısaca bana para harcamak benim için bir şey almak onun için çöpe para atmak gibi.
Bu konuyla ilgili ne düşündüğümü evlilikten ne beklediğimi ona güzel güzel anlatıyorum bak bu yıllar geçer güzel anılar biriktirelim geriye bakınca diyorum dinliyor evet diyor ama gerisi yok. Ben seni seviyorum değer veriyorum iyiki varsın bu ev senle güzel diyor e ozamn davranışlarda göster diyorum tmm diyor ama gerisi yok. Bu seferde tartışma çıkınca bağırır elindekini fırlatır anı öfkelenir saman alevi gibi yanar söner. Pişman olur gelir özür diler. Bunu sürekli yaşamak artık beni boğuyor.
Bir tartışma üzerine zaten sende bana bir gün olsun isteyerek bir çiçek bile almadin dedim hemen çiçek göndermiş. Ya ben bunu istemiyorum ki düzgün bir zamanda sakin bir zaman da güzel bir günde göndersende mutlu olsak be adam.diyorum göndericem ama sen susmuyorsun diyor. Bir beklentim yok senden dedim konuyu kapattım oh be diyor.
Bekliyorum doğum günü evlilik günü gelip geçiyor ama adam hala aynı hala aynı odun.
Sözle ifade eder seni seviyorum der geçer. Bende evet benimde yazligim yatim katım var keşke söylemekle olsa diyorum gülüp geçiyor dikkate bile almıyor.
Soylenme bende içimden gelerek yapıyım diyor. Soylenmiyorum yine yapmıyor.. Yakın zamanda doğum günüm vardı hiç bir şey söylemedim. Bir hafta öncesi bana borsada düşüşe geçti çok kotu oldu dedi ( burda bana doğum gününde birşey bekleme demeye getirdi bence. Bir hafta önceden mazeret sundu.) param değer kaybetti dedi hmmdedim geçtim sinirimden hiç bir şey demedim. Do.gununden iki gün önceydi işten erken çıktım birikmisim vardı kuyumcya gidelim de kendime birşey alicam dedim gittik yüzük beğendim aldım. Bunu ne zamandır istiyordum anca para biriktirmiştim. Bari kendime hediyem olsun diye aldım. Kuyumcudan çıktık bana doğum günün kutlu olsun dedi. Guldu. nasi yani dedim bunu ben aldım sen almadjn ayrıca bugün de değil dedim iki gün var. Para kaybettim param yok dedi. Eğer birşey almayı düşünsen zaten ayirirdin o parayı dedim hepsini yatirmissin borsaya. Evet kazanıp öyle alacaktım ama olmadı dedi. Tmm dedim duruldum sinirlerim bozuldu ama sustum. O gülmeye sakalasmaya beni güldürmeye çalıştı.o günde öyle geçti doğum günüm geldi uyduruk bir hediyeyle geçti ve çok güzel yapmış gibi gösterdi.ama bunca yaşanandan snra neye yarar söylediklerinden sonra. Bana bu muhabbeti yapmayıp hediyeni alip gecseydin bunlar yasanmasaydi diyorum haklısın bidaha olmaz diyor ama aynı şeyleri ve daha kötüsünü hep yaşıyorum.
Doğum yaptım kardeşlerim çiçek göndermişti eve bende onu görünce esimden sandım birlikte evdeydik açtım baktım ondan değil suratım düştü ne oldu dedi senden sandım dedim zaten olmicagini anlamaliydim sen asla böyle birşey almazsn dedim ertesi gün çiçek gönderdi bana. Ve sonrasında napiyim moralin bozuldu smdi bana tavır yaparsın diye gonderdim diyor yani sus payı veriyor bana.ve bunları yaşadıkça kahroluyorum.
Ona göre karısına çiçek hediye alan adam karısını aldatmistir oyuzden almıştır. Bak kuzenin ne yapmış yaa ne güzel filan diyorum o karısını aldatıyor sen bilmiyorsun sen bana dua et ben sana sadakatla bağlıyım diyor. Bu kadar iste evlilik ona göre sadakatle bağlı olmak para kazanmak seks çocuk ve bitti bu kadar.
Bu saatten sonra zaten bak çocuğumuz var artık hala daha mı bunları yasicaz ergenmiyiz liselimiyiz flortmu edelim diyor tüm yaşama sevincimi aldı götürdü :KK43: ilk başta sonra yapcam diye diye erteledi şimdi bize yakışmaz artık diyor ,:KK43: eve gidiyoruz yemek çay TV telefon yatıyor . TV kapat sohbet edelim diyorum kapatıp susuyor. Ama dışarda hiç öyle değildir sohbeti konuşmayı sever içine kapalı bir insan degil. ben konu açıyorum is yerinden bişe anlatıyorum isi eve getirme diyor başka bişe diyorum yarısını dinlemiyor hı neydi diyor tekrar etmek zorunda kaliyorum.
Duygusal boşluğum gittikçe artıyor.
Bosanalim ben gidiyorum dedim çıktım bu sefer kararlı davranıp ciddiyetle anlasin istedim. Pişman olduğunu özür diledi durdu tüm gün yanıma geldi ozurler sözler ama inanmadım. Çünkü yine elini kolunu sallayarak gelmiş. Sadece bir ozurle bu işi kapatırım diye gelmiş. Bende sen hep aynisin bu kız ne düşünür ne ister neye mutlu olur bilmiyorsun bak yine elin kolun boş bir çiçek alsaydın benim buna ne kadar sevinicegimi bildiğin halde yapmıyorsun iste dedim ertesi gün çiçek almış gelmiş ama ne önemi var şimdi deliriyorum ben söyledikten sonra ne anlamı var kabul etmedim sinirlendi fırlattı çiçeği gitti.
Artık hiç bir şekilde umrumda değil sanki gittikçe soğuyorum. Aynı evde iki yabancı gibiyiz.
Evet çok iyi bir insan iyi bir baba ama iyi bir koca değil ona göre kendisi içkisi sigarası yok bana bağlı aldatmaz ve bunlar yeter daha ne istiyorsun diyor.
Ne yapacağımı nasıl davranicagimi bilmiyorum. Kararlı olduğumu görmesi beni ciddiye alması için nasi davranmalıyım ?
Eski olanları unutamıyorum bana yaptıklarını unutamıyorum hatırladıkça ona karşı iyce doluyorum bu sefer iyce uzaklasiyorum. Bir kere mutlu etmiyor ki unutayım gecmisi
Malesef bizlerde nişanlilik muhakkak evlilikle sonuçlanmali diye bir algi var. Nişanlilik zaten tanima evresi. Olmadiysa karakteri uyuşmadiysa çikarip koyarsin avucuna biter. Ama bazen insan bile bile devam eder herşeye. Uzgunum ama o adam bundan sonra romantik bir koca olmaz ama sen hayatina renj getir artik birşey bekleme ve isteme bir ay gibi umursama. Tvye bakjnca , yemek yerken nebileyim yaninda durma. Kendine uğraş ve eğlence bul. Bir komik dizi aç kryifle dizini izle. Al çocugunu dolaşmaya çik . 1 hafta annemlerde kalicam de. Aslinda bana gore evlilikde bunlar yapilmamali. Ama sizde durum farkli ya o adam değişecek ya da siz onu kayle almadan yaşiycaksiniz. Hayatinizi öyle vir değiştirin ki o sizi farketsin. Susmak bisey soylememek çozum değil. Sormak istemedigini artik biktiğini hissettir. Ama bunlari yapmadan once kocana bunu soyle ' ben artik seninle evliliğimin kurtulmasi için çaba harcamayi biraktim. Evliliğimiz kirilan noktaya gelince karşima dunyayi sersen geri donmiycem. Yoruldum. Mutlu değilim. Mutlu edemiyorsun'... Bunlari de ve hayatinda sanki o yokmuş gibi devam et. Yemeğini ver ama muhattap olma. Avrupa yakasina bak keyfin açilsin)
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 217 gün kaldı.

Üç gün içinde bebeğinizin kolları biraz uzayacak ve dirseklerinden bükülmeye başlayacak. Bebeğinizin baş ve diğer parmakları artık ortaya çıktı. Henüz kısalar ve aralarındaki perde hala kıvrımlı bir halde duruyor. Bu noktada bebeğinizin kolları 1 bu bir yazısı büyüklüğünde. Bebeğinizin kalp atışlarını duymak isteseniz bugünden sonra doppler ile bebeğinizin kalp atışlarını duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
3.082
7.271
Ama adam en başından beri böyleymiş hiç değişmemiş ki. Siz evlenince değişir diyerek hata yapmışsınız.

Beklentilerinizi ya düşüreceksiniz ya da ayrılacaksınız çünkü bu adam değişmez.

Ayrıca çiçek olayını hic sevmem.. dalında daha güzel değil mi? Yukardaki bir kac arkadaşta yazmış çiçek çiçek hediye hediye. Okurken boguldum vala. Hediye beklenirde sizde abartıyorsunuz biraz. Eşim bana sürekli hediye dese sırf sussun diye ne istiyorsa alırdım heralde.
 

Melek1010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2015
255
269
Evlilik nedir biliyo musunuz; iyi günde ya da kötü günde değil her an her günde ortaklıktır.

Bütün insanlar dünyaya yalnız gelir, herkes hayata tüm dünyaya karşı siz hepiniz ben tek diyerek başlar. Sonra şansınıza göre hayatınıza aile, akrabalar, arkadaşlar, sevgili/eş eklenir. Farklı duygularla farklı ortaklarınız olur ve dünya bi anda yalnız bi yer olmaktan çıkar, güzelleşir.

İşte bu noktada evlilik bu ortaklıklar içinde en sağlam maddi ve manevi sonuçları olanlardan biridir. O yüzden ortagınızı çok iyi seçmeniz gerekir. Sadece kötü davranışları olmayan bi insan olması yetmez mesela. Hatta genel olarak iyi bi insan olması da yetmez.

Denginiz olması gerekir, sizinle bi uyum içerisinde olması gerekir, sizinle duygu ve düşünce alışverişini kesmemesi gerekir, sizinle mutlu olması ve sizi mutlu etmesi gerekir, sizi tanıması/anlaması gerekir, hayattan sizinle aynı seyleri beklemesi ya da en azından sizin beklentilerinize cevap vermesi gerekir, güvenilir olması gerekir... daha sayfalarca yazarız buraya.

Bunların hiçbirini aramadan mekanik bi ortaklık kurarsanız da mekanik bi hayatınız olur; ilgisiz, sevgisiz, uyumsuz bi yabancıyla aynı evin içinde. Maddi ve toplumsal kalıplara göre kurulmus kücük bi sirketin icinde asgari sevgi ve ilgiyle ebedi emekliliginizi beklersiniz. Degistirmek icin bi sey yapmazsanız korkunç ama beklenen son bu malesef.

Gelecekten not: Aradaki yorumlara baktım da adamda küfür, hakaret, duygusal şiddet ne ararsan var. Daha ilk şart olan iyi insan olma kısmını gecememis yani. Ben yine yersiz duygusal bi acıklamada bulunmuşum. Aferin bana :olamaz:
Yarım yamalak okudunuz yerlerden atarlı giderli yorum yapmak ne kadar hoşunuza gidiyor.
Evet annesi yüzünden çok şey yaşadık ama atlattık onları. Annesiyle aramıza sinir koydu herşey düzeldi ondan sonra bir kere kalbimi kırmadı. Bütün bunları tekrar burda neden yazayım. Sorsaydiniz özelden size özel yazar anlatırdım madem arkamdan yorumlara bakmayı biliyorsunuz.
 

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
23.370
101.541
Siz ne dediğinizn farkindamisiniz.
Lohusayken kim beni anne evine bırakmış ?? Annem memleketten gelemedi bile.
Babam hakaret eden o değil annesiydi kendisi asla hakaret etmedi
20 Ağustos'da açtığınız konuda bunlar yazılı. Ben sizin yazdığınızı söylüyorum.
 

Melek1010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2015
255
269
20 Ağustos'da açtığınız konuda bunlar yazılı. Ben sizin yazdığınızı söylüyorum.
Eşim babama hakaret etmedi doğru okusaydin keşke evt annesiyle kavgalarımiz oldu bitti lohusalık donemim zaten kabus ama sonrasında annesiyle görüşmüyorum artık ve meselede bitti kendisi o günden sonra davranışlarını değiştirdi zaten annesi yüzünden böyle olmuştu. O olayları tekrar burda neden yazayım yaşandı bitti kendisini düzeltti. Buraya yazdığım soruna cevap ararken eskiyi araştırmanız neden? Daha fazla beğeni için mi
 

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
6.711
8.916
7 yıldır evliyim 2 de çocuğumuz var,eşiniz bi görse okadar ergeniz ki ona göre.. çocukları bırakıp tatillere gitmeler,kahvaltılar yemekler.. eşinize sorun evlilik sence nedir diye?? Beklentileriniz farklı mutlu olmanız çok zor
 

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
23.370
101.541
Eşim babama hakaret etmedi doğru okusaydin keşke evt annesiyle kavgalarımiz oldu bitti lohusalık donemim zaten kabus ama sonrasında annesiyle görüşmüyorum artık ve meselede bitti kendisi o günden sonra davranışlarını değiştirdi zaten annesi yüzünden böyle olmuştu. O olayları tekrar burda neden yazayım yaşandı bitti kendisini düzeltti. Buraya yazdığım soruna cevap ararken eskiyi araştırmanız neden? Daha fazla beğeni için mi
Eşiniz hakaret etti demedim KV hakaret etmiş ve siz haklı olduğunuz halde eşiniz zorla annesine özür dilettirmiş. Doğru mu ? doğru.
Kabul edin ya da etmeyin sizin sorununuz eşinizin hediye alıp almaması değil. İnşallah değişmiştir. Kimseninin mutsuzluğundan mutlu olan biri olmadım hiç bir zaman.
 

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
27.974
103.601
20 Ağustos'da açtığınız konuda bunlar yazılı. Ben sizin yazdığınızı söylüyorum.


mayısta doğum yapmış. eşi ağustosta bırakmış annesine lohusa iken değil yani lütfen dikkat edelim.. :KK53:

Getirdi beni anneme birakti gitti ne olacaksa olsun dedi.kucagimda cocukla kaldim. Cok kotuyum su an napicagimi bilmiyorum.


konu sahibesi eşin ve ailesi beş para etmez cidden çiçeğe böceğe mi takıldın. düzeldi diyorsun da düzelmez eşin. sana değer vermiyor çünkü.
 

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
23.370
101.541
mayısta doğum yapmış. eşi ağustosta bırakmış annesine lohusa iken değil yani lütfen dikkat edelim.. :KK53:
konu sahibesi eşin ve ailesi beş para etmez cidden çiçeğe böceğe mi takıldın. düzeldi diyorsun da düzelmez eşin. sana değer vermiyor çünkü.
Eşini savunmaya geçti birden. O yüzden "Özünde iyi biri "olan eşiyle mutluluklar diliyor konudan gidiyorum 🤷‍♀️
 

Genckading

Tüm bu garip duygular bir tür iç kanama
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
3.827
5.372
Baştan sona kadar okumaya dayanamadan şunu söylemek istiyorum. Adam devamlı sizi kandırmış sizde hep inanmayı seçmişsiniz. Gün gibi gerçek yüzü oradaymış hep evlenelim her şeyi yapıcam mutlu olucaz, Çocuk olsun mutlu olucaz vs diye diye kandırmış
 


ah Holofira

Öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna..
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
662
3.214
E baksanıza aslında eşiniz ne kadar da iyiymiş, aslanlar gibi savunuyorsunuz. Gözünüzü açtı kk nın hatunları, kocanızın kıymetini bilin alın bir çiçek gidin sarılın, yanağına kondurun bir öpücük. Mutluluklar 🥰