Evlilik ve annem? Siz olsanız ne yapardınız?

Atanmadan evlenmeyin demeye geldim ben.

1 yıllık uzak mesafe ilişkisiyle karşınızdaki yeteri kadar tanımamış olma ihtimaliniz çok yüksek.

Bir de şunu sorayım. Eş adayınız asker ha diyince sizin ya da kendi ailenizin yanına tayin isteyebileceğim mi ki bu konular konuşuluyor.

Kayınvalide de tutturursa benim yanımda yaşayın diye ne olacak? O da anne değil mi?
Bence sevgiliniz gayet doğru düşünüyor. Komando dediniz onlar gezmiyor mu zaten?

Bence şuan tek düşünceniz atanmak olsun. Görüştüğünüz kişi memur siz de memur olacaksiniz. Es durumundan tayinle başka şehirlerde yaşarsınız. Yetişkin insansınız. İllaki kayın ailenin şehrinde veya kendi ailenizin şehrinde yasamak zorunda değilsiniz. Zaten memur olunca tayinci olacaksınız. Atandiktan sonra iyice düşünürsünüz bu konuyu.

Hanımlar merhaba benim 1 senedir devam eden bir ilişkim var Allah nasip ederse 3 ay sonra aileler tanışacak kendi aramızda söz yapacağız . Sevgilim kuzey Irakta komando bende ders çalışıyorum atanabilmek için, o 27 ben 25 yaşındayım. Ben Niğde’de yaşıyorum o Sivaslı. Şöyle bir durum var annem Niğde’den gitmemi istemiyor konusu açılınca bile ben konuşurum izin vermem burada yaşayın beni tek mi bırakacaksınız diyor. Babam vefat etti seneler önce, erkek kardeşim annem ben yaşıyoruz erkek kardeşimde 21 yaşında. Ama gel gelelim sevgilim hayır ne kendi aileme nede senin ailene yakın olurum diyor keza bende aynı düşüncedeyim ama kafamda çok karışık, babam hayatta olmadığı için annem emir vermeye söz geçirmeye alışkın bir insan sürekli istediği olsun sözünden çıkmayalım istiyor sürekli elim üzerinizde olsun kafasında bir yapısı var onun istediği ya da söylediği şeyi onaylamayınca bile trio atıyor küsüyor. Gözümün önünde canlandırıyorum 1 sene sonra evli olsam annem bana gelmeye kalksa misafirim var ya da müsait değiliz desem küsecek bir yapıya sahip ya da o çağırsa biz müsait olmasak başka planımız var desek küsüp günlerce konuşmayacak bir insan. Bunlar aynı şehirde olmamızın eksi yönleri tek artı yönü olur oda maddi konuda yardımcı olur kışlık salça vs derken onları yapar eder. Ama bunlarıda annemle iyi geçinirsek onun istediği gibi davranırsak yapar. Siz olsanız ne yapardınız, çok korkuyorum başka şehirde yapamam diye ama evliliğim bozulur huzurum kaçar diye aynı şehirde de olmak istemiyorum çünkü annem anlattığım gibi bir insan…
Annen için kalsan o şehirde ben sana net söyleyeyim en fazla 6 ay sonra pişman edecek seni. Özgür olmayacaksın arada kalacaksın vs..
Anne babanın evlatlara 'beni yalnız mı bırakacaksın' dramı hiç bitmiyor. Zaten kalsan da yaranamayacaksın o yüzden kendi hayatını uzakta kur.
Evlenmenin de amacı olmayacak yönetecek, karışacak..

X