Evliliklerde çiftlerin karakterleri hep mi farklı????

diyala

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
180
3
Genellikle arkadaşlarla konuşuruz. Herkesin eşi kendi karakterinin tam zıddı. Acaba zıt kutuplar birbirini çeker misali mi evlendik onlarla?-tatlicadiarzu-kötükedihüso

olabilir karakterlerin zıt olması kötü bişey değil ki ama bence temelde hayat görüşlerimiz aynı olmasa evlenmezdik, benimde eşimle karakterlerim zıt ama din, siyaset, geleceğe dair hayallerimiz vs.. aynı

evet bencede chess sana katılıyorum karekterlerimiz çoook ama çook farklı ama temel düşüncelerimiz aynı hem karekter hem hayat görüşlerimiz farklı olsaydı eyvahhh ki ne eyvahh yani benim için ..

Farklılık iyidir ,düşünsenize sizden bir kopyanız olduğunu ne sıkıcı olurdu.fisfisfis

Ama bu farklılık temel hayat görüşünde olmamalı bence,yani şöyle ;aynı hayat görüşünde buluşmuş,hobileri,zevkleri farklı kişiler birbiririn hayatına zenginlik katar diye düşünüyorum,yoksa zaten hiçbirimiz aynı değiliz,kimsenin mizacı,huyu tıpatıp uymuyor ki..

O farklılıklardan bir uyum yaratıp,birbirine kattığın zaman evlilik daha da güzel oluyor zaten..
kaydirigubbakcemile5

kesinlikle farklılık çekici ancak farklılıkları inada bindirmemek lazım.

mesela bizim siyasi görüşümüzde aynı değil tam ters kutuplarız

eşler birbirini tamamlarmış
senin eksiğini o tamamlıyor, onun eksiğini de sen
bence çatışma yaratmadığı sürece farklılık güzel

bazı şeyler aynı bazı şeylerde farklı olmalı..herşey farklı olursa olmaz..aynı olursada olmaz

ne güzel işte keyfini çıkar, hayata farklı yönlerden bakabilir ve kendinizi geliştirebiliriniz. opuyorumnanaktan tabikide birbirinden farklı karakterlerinizin olması çok doğal, aynı karında büyümüş aynı evde yaşayan kardeşlerin bile karakterleri farklıyken sizinki nasıl bir olsun.

biz hiç bi yönden uymayız birbirimize.tek aynı fikirde olduğumuz konu sevgidir sanırım.ben onu seviyorum o da beni

aa çok ilginç..
ben de erkek arkadaşımla tam zıttım.
bi tane ortak özelliğimiz yok diyebilirim.
demek ki evliliklerde de böyle adamları seçiyormuşuz.

Belkı evet belkı hayır.herseye evet,tamam,olur dıyen ve herseyde mutlaka bı ortak noktası olan bı kocayı sahsen ıstemem farklılıklar olmalı tartısacak konusacak bı seyler bulunmalı dıye dusunuyorum.

bizde tamamen farklı karakterleriz
oyüzden çekişmelerimiz fazla oluyor

Benimde eşimle hemen hemen hiç ortak bir yönümüz yok hatta biz bazen birbirimize söyleriz bu kadar zıtlıkla nasıl evlendik diye

Benimde eşimle hemen hemen hiç ortak bir yönümüz yok hatta biz bazen birbirimize söyleriz bu kadar zıtlıkla nasıl evlendik diye

Aynen tatlım. Biz de karakter olarak çok farklıyız. Ondan açtım bu konuyu zaten.kaydirigubbakcemile3

benzediğimiz taraflarımızda var benzemediğimiz taraflarımızda var...opuyorumnanaktan
ne birebir zıddım ne de birebir kopyamdır kendisi...
iyi sayılabilecek çoğu özelliğim mevcuttur kendisinde... zemuszemus
artı saçma sapan başka kimse de yoktur dediğim şeyleri de kendisi de yapar ve düşünürmüş... :umursamaz:bana ne kadar benziyorsun demişliğim vardır... düşündüm de şimdi yok benzeriz biz...:sinifsinif:
bizde ters olmuş, benzer benzeri çekmiş bizde...:lepi:

X