Evliliklerde çiftlerin karakterleri hep mi farklı????

diyala

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
180
3
Genellikle arkadaşlarla konuşuruz. Herkesin eşi kendi karakterinin tam zıddı. Acaba zıt kutuplar birbirini çeker misali mi evlendik onlarla?-tatlicadiarzu-kötükedihüso

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
olabilir karakterlerin zıt olması kötü bişey değil ki ama bence temelde hayat görüşlerimiz aynı olmasa evlenmezdik, benimde eşimle karakterlerim zıt ama din, siyaset, geleceğe dair hayallerimiz vs.. aynı

Yasii_

çatlak patlak yusyuvarlak
Pro Üye
20 Mayıs 2009
3.040
89
evet bencede chess sana katılıyorum karekterlerimiz çoook ama çook farklı ama temel düşüncelerimiz aynı hem karekter hem hayat görüşlerimiz farklı olsaydı eyvahhh ki ne eyvahh yani benim için ..

narcoleptic

A'raf
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2008
1.178
0
39
Farklılık iyidir ,düşünsenize sizden bir kopyanız olduğunu ne sıkıcı olurdu.fisfisfis

Ama bu farklılık temel hayat görüşünde olmamalı bence,yani şöyle ;aynı hayat görüşünde buluşmuş,hobileri,zevkleri farklı kişiler birbiririn hayatına zenginlik katar diye düşünüyorum,yoksa zaten hiçbirimiz aynı değiliz,kimsenin mizacı,huyu tıpatıp uymuyor ki..

O farklılıklardan bir uyum yaratıp,birbirine kattığın zaman evlilik daha da güzel oluyor zaten..
kaydirigubbakcemile5

K

karamelito

Ziyaretçi
kesinlikle farklılık çekici ancak farklılıkları inada bindirmemek lazım.

mesela bizim siyasi görüşümüzde aynı değil tam ters kutuplarız

Sarissa

uyudun uyanmadın olacak..
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
9.776
37
eşler birbirini tamamlarmış
senin eksiğini o tamamlıyor, onun eksiğini de sen
bence çatışma yaratmadığı sürece farklılık güzel

nesrin111

hayat boş boş boş
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
3.871
16
bazı şeyler aynı bazı şeylerde farklı olmalı..herşey farklı olursa olmaz..aynı olursada olmaz

xgirl999

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2009
40
1
ne güzel işte keyfini çıkar, hayata farklı yönlerden bakabilir ve kendinizi geliştirebiliriniz. opuyorumnanaktan tabikide birbirinden farklı karakterlerinizin olması çok doğal, aynı karında büyümüş aynı evde yaşayan kardeşlerin bile karakterleri farklıyken sizinki nasıl bir olsun.

E

elmaninsapiarmutuncekirdegi

Ziyaretçi
biz hiç bi yönden uymayız birbirimize.tek aynı fikirde olduğumuz konu sevgidir sanırım.ben onu seviyorum o da beni

P

Princess

Ziyaretçi
aa çok ilginç..
ben de erkek arkadaşımla tam zıttım.
bi tane ortak özelliğimiz yok diyebilirim.
demek ki evliliklerde de böyle adamları seçiyormuşuz.

burcumm25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
118
2
Belkı evet belkı hayır.herseye evet,tamam,olur dıyen ve herseyde mutlaka bı ortak noktası olan bı kocayı sahsen ıstemem farklılıklar olmalı tartısacak konusacak bı seyler bulunmalı dıye dusunuyorum.

ddm

yok başka yolu.....
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
1.583
6
37
bizde tamamen farklı karakterleriz
oyüzden çekişmelerimiz fazla oluyor

masumum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2009
2.549
19
Benimde eşimle hemen hemen hiç ortak bir yönümüz yok hatta biz bazen birbirimize söyleriz bu kadar zıtlıkla nasıl evlendik diye