Evlilikte aşamadığım konular farklı görüşlere ihtiyacım var

europh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2023
1.245
1.727
Kızlar selam, 4 yıllık evliyim ve tüp bebek yöntemi ile 17 haftalık hamileyim. Hormonlar sebebi ile ben mi abartıyorum fazla düşünüyorum yoksa normal mi evlilik böyle bir şey mi ? Eşim pek ilgisini göstermez ama alkollü olduğunda ya da alkol almadan önce, ben o alkol aldıktan sonra sorun çıkarmayayım diye gösterir ve bu gösterdiği ilgi bana samimi gelmez. Belki de samimidir duygularını ancak o zaman belli ediyordur ama bana samimi gelmez ki alkol (çok) yada bazen (sık) alması evliliğimizdeki tek sorun diye düşünüyordum. Bekarlık hayatında da anne baba ayrı, arkadaş ortamında alkol alan birisiydi. Bende içmeyen biri değilim ayda yılda bir birkaç kadeh.. Ancak ilişkiye başlarken tek şartım azaltmasıydı öyle olduğunu sanmıştım evlenmeden önce ama 4 yıldır hala aşamadığımıza göre öyle olmamış. Defalarca konuştum ama neredeyse sadece alkol ile mutlu oluyor içme fikri bile onu mutlu ediyor artık tedavi olmasının gerektiğini düşünüyorum. Eşim sevgisini genelde ifade etmeyen bakışıyla, hareketleriyle belli eden biri.. Ama böyle olmasından çok yoruldum. Ben aslında sevecen sevdiğini belli eden güler yüzlü enerjik biriyim aslında artık biriydim demek daha doğru. Ama eşim bana o şekilde yaklaşmadığı için kendim gibi davranmaktan kaçınıyorum hep. Aramızda hep bir sınır var ve aşamıyoruz gibi. Ona olduğum gibi görünemiyorum kendisinden görmediğim için. Kendimi özellikle bu dönemde çok ilgisiz mutsuz hissediyorum. Eve gelir işten belki iki kelime sohbet sonra telefonlara gömülmece.. İlgi alanlarımız farklı o sadece alkol ve alkol ile ilgili her şeyi sever hatta benimle o zaman uzun uzun konuşur dertleşir en şeffaf haliyle bana açar kendini, normalde yapmaz bunu. Ben ise 4 yılda alkolden nefret eden birine dönüştüm eşim kaynaklı. Alkolü kaçırdığında bana birşeyler oluyor karşımda eşim değilde iğrendiğim biri varmış gibi hissediyorum artık. Değiştirmek için uğraştım ama olmuyor. Sonra aslında yanlış kişiyi sevdiğimi, sevdiğim kişinin aslında bana hiç uygun olmadığını düşünüp kendimi yemeye başladım. Şimdi çocuğumuz olacak ev içerisinde mutlu olduğumuz, güldüğümüz, şakalaştığımız zamanlar da oluyor elbet ama genelde tekdüzeyiz. Mutlu bir hamilelik geçirmiyorum. Benimle daha çok ilgilenir sevgisini belli eder üzerime düşer diye düşünürdüm hamile kalmadan önce hayalimde .. Öyle olmadı. Bu evde çocuğumuz mutlu olacak mı ? Bizi rol model alacak eşim alkol kullanıyor fazla kaçırdığı zamanlarda oluyor çocuğum öyle görsün istemiyorum. Mutlu huzurlu samimi bir evde yaşasın istiyorum. Endişelerim var aile terapistine gitmeyi düşünüyorum işe yarar mı dersiniz ? Ne yapmalıyım ?

çocuk sahibi olmadan eşinizi tedavi ettirecektiniz
o tedavi olmadan neden çocuk yaptınız?
o çocuğa yazık değil mi?
alkolik bir baba ile neler yaşayacağını hiç mi düşünmediniz?
üzgünüm ama siz de sorumsuzsunuz.
şimdi mi aklınıza geldi terapi?
o masum çocuğun ne günahı var.
sinirleniyorum gerçekten böyle sorumsuz hareketlere.

çocuk sahibi olmadan eşinizi tedavi ettirecektiniz
o tedavi olmadan neden çocuk yaptınız?
o çocuğa yazık değil mi?
alkolik bir baba ile neler yaşayacağını hiç mi düşünmediniz?
üzgünüm ama siz de sorumsuzsunuz.
şimdi mi aklınıza geldi terapi?
o masum çocuğun ne günahı var.
sinirleniyorum gerçekten böyle sorumsuz hareketlere.
Ben size eleştirin demedim sadece ne yapabilirim farklı görüşlere ihtiyacım var dedim. Neyi yapıp neyi yapmadığımı sorgulayacak en son kişi bile değilsiniz. Fikir vermeyecekseniz yazmanıza da gerekte yok. Her şey buraya yazılan 4 satırdan ibaret değil bu şekilde insanları yargılayamazsınız.

Madem bu denli alkol problemini biliyordunuz neden hamile kalmak için çabaladınız ki? Tamam rabbim nasip etmis hayırlı olsun ama cok yanlış yapmışsınız. Anlattıklarınıza göre böyle evlilik yürümez ama daha dört aylık hamilesiniz. O cocuga olacak olan. Alkolik baba, ruhsuz ev. Boşanırsanız da mahrum bir cocuk. Tabii bu saatten sonra yapacak bir sey yok. Bize anlattığınız gibi eşinizi karşınıza alıp ciddi bir şekilde konusun gerekiyorsa boşanmayı düşünüyorum da deyin yani.

Ben size eleştirin demedim sadece ne yapabilirim farklı görüşlere ihtiyacım var dedim. Neyi yapıp neyi yapmadığımı sorgulayacak en son kişi bile değilsiniz. Fikir vermeyecekseniz yazmanıza da gerekte yok. Her şey buraya yazılan 4 satırdan ibaret değil bu şekilde insanları yargılayamazsınız.
fikir bu işte.
bu saatten sonra geçmiş olsun diyorum.
bu fikri keşke önce sorsaydınız diyorum yargılamıyorum.
buraya konu açılınca herkes benim gibi fikrini yazıyor,bunları yazacak ilk kişi ben olmayacağım
yazılanları takip edin anlaycaksınız

Canım kusura bakma ama buraya konu açıyorsan her türlü fikri, söylemi ve eleştiriyi göze almak zorundasın. Herkesin kafa yapısı bir değil ve kimse sana istediğin cevabı vermek zorunda da değil. Her şey 4 satırdan ibaret değil demişsin ama anlattıklarını telafi edebilecek baska bir satır olduğunu ben zannetmiyorum.

Madem bu denli alkol problemini biliyordunuz neden hamile kalmak için çabaladınız ki? Tamam rabbim nasip etmis hayırlı olsun ama cok yanlış yapmışsınız. Anlattıklarınıza göre böyle evlilik yürümez ama daha dört aylık hamilesiniz. O cocuga olacak olan. Alkolik baba, ruhsuz ev. Boşanırsanız da mahrum bir cocuk. Tabii bu saatten sonra yapacak bir sey yok. Bize anlattığınız gibi eşinizi karşınıza alıp ciddi bir şekilde konusun gerekiyorsa boşanmayı düşünüyorum da deyin yani.
Çünkü hayattaki en çok istediğim şey anne olmaktı ki eşimin de baba. Dediğiniz gibi çok şükür nasip oldu. Teşekkürler öneriniz için.

Canım kusura bakma ama buraya konu açıyorsan her türlü fikri, söylemi ve eleştiriyi göze almak zorundasın. Herkesin kafa yapısı bir değil ve kimse sana istediğin cevabı vermek zorunda da değil. Her şey 4 satırdan ibaret değil demişsin ama anlattıklarını telafi edebilecek baska bir satır olduğunu ben zannetmiyorum.
vallahi bravo
hayır istediklerini söylememizi istiyorlarsa neden konu açılıyor
mesele vicdan rahatlatmak mı?
hasbinallahhh.

Çünkü hayattaki en çok istediğim şey anne olmaktı ki eşimin de baba. Dediğiniz gibi çok şükür nasip oldu. Teşekkürler öneriniz için.
O zaman bu düşüncenizden girerek eşinize alkolü bırakmasını söyleyin. Zira cocuk doğunca her sey kötüleşebilir.

Babam kanser olduğunu öğrenene kadar alkol kullandı, ben ,kardeşim ve abilerim ne kadar kötü sonuçları olduğunu bildiğimiz için nefret ettik ,hayatımızda yeri yok alkolün.böyle en temizi.bizim babamız hepimizi mahvetti yaşı ilerledikçe,en çok ta annemi. Zaten Allah'ın haram ettiği bir şeyi yapıp ta mutlu olan,fayda gören yoktur.Allah bizim iyiliğimiz için haram etmiş zaten O'na bir zararı olmaz bizim yanlış bir eylemimizin.Tamamen hayatından çıkarıp ondan sonra oturup konusmalisiniz sakince ben senden duygusal anlamda bunları bunları istiyorum diye beklentilerinizi ona anlatmalısınız. Zamanla sizi anlayacaktır karşılıklı sabırla hoş görüyle iyi geçiniyor insan zamanla.

Esiniz de fazla kaçırdığının ve evliliginize zarar verdiğinin farkında ve kabul ediyor mu bunu önemli olan o. Böyle değilse ittire kaktıra tedavi vs bir işe yaramaz.
Evlenmeden önce böyle olduğunu görmüşsünüz sonrasında da görmüşsünüz ve buna rağmen çocuğu da yapmışsınız ne denir ki.

Katılmıyorum. Kadın kadının dostu olmalı size evliliğimden bahsettim özetle ve ne yapabilirim diyerek destek istedim çünkü farklı fikirlere de ihtiyacım var. Ancak eleştirileri gördükçe daha da üzülüyorum. Burada açılan konulara birçok kişi eleştirmek için koşuyor zaten o fikirlere ihtiyacım yok okuyup geçin.

Babam kanser olduğunu öğrenene kadar alkol kullandı, ben ,kardeşim ve abilerim ne kadar kötü sonuçları olduğunu bildiğimiz için nefret ettik ,hayatımızda yeri yok alkolün.böyle en temizi.bizim babamız hepimizi mahvetti yaşı ilerledikçe,en çok ta annemi. Zaten Allah'ın haram ettiği bir şeyi yapıp ta mutlu olan,fayda gören yoktur.Allah bizim iyiliğimiz için haram etmiş zaten O'na bir zararı olmaz bizim yanlış bir eylemimizin.Tamamen hayatından çıkarıp ondan sonra oturup konusmalisiniz sakince ben senden duygusal anlamda bunları bunları istiyorum diye beklentilerinizi ona anlatmalısınız. Zamanla sizi anlayacaktır karşılıklı sabırla hoş görüyle iyi geçiniyor insan zamanla.
Evet katılıyorum bu akşam konuşacağım kendisi ile olmadı aile terapistine gitmeyi düşünüyorum. Belki oda bilincine varır bunların

Sizin durumunuza başka türlü yorum yapılması zor , baştan herşeyi biliyormussunuz, tüp bebek tedavisine başlamadan öncede sık sık iciyormus zaten . Tabi terapi tedavi olması şart bebek doğmadan mücadele vermeniz gerekecek

Esiniz de fazla kaçırdığının ve evliliginize zarar verdiğinin farkında ve kabul ediyor mu bunu önemli olan o. Böyle değilse ittire kaktıra tedavi vs bir işe yaramaz.
Evlenmeden önce böyle olduğunu görmüşsünüz sonrasında da görmüşsünüz ve buna rağmen çocuğu da yapmışsınız ne denir ki.
Kabul ediyor özür diliyor kendini örselemeye çalışıyor farkındayım ama başaramadığı zamanlar da oluyor. Evlenmeden önce azalttığını biliyordum. Evlendikten sonra öyle olmadığını gördüm ancak bu her akşam içtiğini ifade etmiyor haftada bir iki yapıyor bunu özünde çok iyi biri çok kırılgan duygusal ama gerçek hayatına bunu yansıtamıyor. Sanırım profesyonel destek almak en iyisi olacak. Evet çocuğum olacak ve bunun için oda bende çok mutluyuz. Bu konuda birşey demenize gerek yok teşekkürler

X