Evlilikte aşamadığım konular farklı görüşlere ihtiyacım var

İnanır mısınız aynı sorunla uğraşıyorum 2 senedir sevgililik sürecimizde de vardı hiç takmazdım fakat evlenirken ben de sizin gibi bir şart koştum ama başarılı olamadığını gördüm devamlı aynı konudan kavga edince de sorunun altında yatan nedeni aramaya başladım neden alkol? Onu gözlemlediğimde mutluluğunda da mutsuzluğunda da alkole sarıldığını fark ettim ailesinde de ileri düzeyde olduğu için gayet normalleşmiş fakat aynı zamanda da bu durumu sevmiyordu kendisininde çok küçük yaşta başladığını kendini bildi bileli alkolün hayatında olduğunu söylüyordu bense alkolle arası olmayan bir insanım çözmek için sınırlamalar ve duygu sömürüleri yapmaya başladım bugün sadece 2 bardak fazlasını içince kendini bilmiyorsun (10 bardak da içse kendisinde) ya çocuğumuza aniden bir şey olsa bu halde araba bile kullanamazsın polisler hastaneye varamadan zaten kontrolde durdurup arabayı ve seni alırlar biz ne yaparız o zaman hamileyken de bunun ya aniden kanamam olursa, sızınca seni uyandırmak imkansız kaç defa ağrım oldu uyandıramadım ağrıyla sabahı ettim biraz daha az içsen böyle olmaz, ne gerek var bu kadar içmeye kime ne kanıtlıyosun her akşam 1 2 bardak yeterli diyerek ve en önemlisi alkol alacak para bırakmayarak bu durumu 2 senede biraz daha azaltmayı başardım tabi ki tedavi görmesi gerekiyor yoksa asla tamamen bırakamaz ama ben gözlemlediğim kadarıyla düşüncelerden ve korkulardan uyuyamadığı için alkolün onu sızdırıp deliksiz uyuttuğunu düşünerek alkole sarılıyor bunun için bu akşam alkol yoksa ben varım saçlarınla oynarım bir şeyler anlatırım uyursun hemen (saçlarıyla oynanmasını sevip hemen uyuyor ben de tüm işlerimi ona göre ayarlayıp uyku vaktini sadece ona ayırıyorum) bence önce neden içtiğini bulun bulamıyorsanız içtiği bir anda sorun doğru cevaplıyorlar genelde sonra o sorunu aşmaya çalışın şu anlık daha önemli işlerim olduğu için tamamen bıraktırmaya çalışmıyorum bana da çok zararı olmuyo(alkol içerken telefona gömülmek dışında o zaman da uyarıyorum 2 alkol içip böyle ilgiyi keseceksen hiç içme bu ne böyle getir o zaman ben de içeyim çocuğa da inler cinler baksın emzirsin) birbirinizi seviyor ve Birbiriniz için çabalamak istiyorsanız her şey mümkün
Şöyle ki içmesinin ardında çocukluktan gelen problemlerinin olduğunun farkındayım hatta anlatır dertleşiriz de. Ama bu dertleşme genelde alkollüyken olur normal zamanda değil :) Aşamıyor annesi babası ayrılmış bir süre babasında kalmış babası evlenmiş kötü bir üvey anne hafızasında kalan kötü anıları var. Annesinden beklediği ilgiyi görememiş ilgisiz büyümüş.. Arkadaş ortamında bulmuş mutluluğu ve alkolde. Benimde derdim hiç içmesin değil içsin ama seyrek olsun bu yanımda dik durabilsin sıklıkla olmasın. Tedaviyi deneyeceğim umarım iyi gelir .

Evet eleştiri istemediğim için ilk ve son konum olacak. Alkolün dozunu kacırdığında hata yaptığının farkında ancak bağımlı olduğunu düşünmüyor.
Ya hanımefendiciğim sakın eleştiri olarak algılayıp, paylamayın beni ama hiçbir bağımlı bağımlı olduğunu kabul etmez.Ama haftada iki kere falan da içiyorsa alkolik diyemeyiz bu adama. Alkolik olması için her akşam zil zurna serhoş olması gerekiyor.

E aşağı yazmış işte adam alkolik falan değil ya.

Alkolü evde mi alıyor dışarıda mı?
Yani içtiğinde korkunç bir profil çizmiyor anladığım kadarı ile.
Mesela bizim de pazar akşamlarımız vardır, ya dışarıda oluruz ya evde ama alkol alınır. Şu an ben de hamileyim ve alkol almıyorum haliyle ama ayda 2-3 mutlaka kuruyoruz o masayı. Ben de bir ton meze/ızgara falan olmasından dolayı keyif alıyorum çünkü. Çocuğumuz da yanımızda oluyor çünkü kimse içip sapıtmıyor.
Normalde de dolapta bira falan bulunur, akşam balkonda bir bira içmek alkol almak değildir mesela soda açmaktan farkı yoktur.
Alkolü tamamen bırakacağını sanmıyorum eşinizin. Haksız olduğunuzu da düşünmüyorum ama orta yolu bulmak makul olabilir.
Yani evde alır bazen arkadaşları ile sahilde bazen de birlikte yemeğe eğlenmeye gittiğimizde değişikliği gösteriyor yer mekan. Haftada bir mutlaka alkol alır. Fazla kaçırabiliyor seyrekte olsa. Bırakması değil amacım zaten durması gerektiği noktayı bilsin istiyorum. Bazen bilmiyor. Umarım orta yolu buluruz teşekkürler

Çocuk olduktan sonra bu daha çok artacak. Çocuktan bunalıp kendini daha çok dışarı atacak. Sonra seninle iletişimi kopup başka birisini bulacak. Acı ama sonu bu gibi görünüyor.

Kızlar selam, 4 yıllık evliyim ve tüp bebek yöntemi ile 17 haftalık hamileyim. Hormonlar sebebi ile ben mi abartıyorum fazla düşünüyorum yoksa normal mi evlilik böyle bir şey mi ? Eşim pek ilgisini göstermez ama alkollü olduğunda ya da alkol almadan önce, ben o alkol aldıktan sonra sorun çıkarmayayım diye gösterir ve bu gösterdiği ilgi bana samimi gelmez. Belki de samimidir duygularını ancak o zaman belli ediyordur ama bana samimi gelmez ki alkol (çok) yada bazen (sık) alması evliliğimizdeki tek sorun diye düşünüyordum. Bekarlık hayatında da anne baba ayrı, arkadaş ortamında alkol alan birisiydi. Bende içmeyen biri değilim ayda yılda bir birkaç kadeh.. Ancak ilişkiye başlarken tek şartım azaltmasıydı öyle olduğunu sanmıştım evlenmeden önce ama 4 yıldır hala aşamadığımıza göre öyle olmamış. Defalarca konuştum ama neredeyse sadece alkol ile mutlu oluyor içme fikri bile onu mutlu ediyor artık tedavi olmasının gerektiğini düşünüyorum. Eşim sevgisini genelde ifade etmeyen bakışıyla, hareketleriyle belli eden biri.. Ama böyle olmasından çok yoruldum. Ben aslında sevecen sevdiğini belli eden güler yüzlü enerjik biriyim aslında artık biriydim demek daha doğru. Ama eşim bana o şekilde yaklaşmadığı için kendim gibi davranmaktan kaçınıyorum hep. Aramızda hep bir sınır var ve aşamıyoruz gibi. Ona olduğum gibi görünemiyorum kendisinden görmediğim için. Kendimi özellikle bu dönemde çok ilgisiz mutsuz hissediyorum. Eve gelir işten belki iki kelime sohbet sonra telefonlara gömülmece.. İlgi alanlarımız farklı o sadece alkol ve alkol ile ilgili her şeyi sever hatta benimle o zaman uzun uzun konuşur dertleşir en şeffaf haliyle bana açar kendini, normalde yapmaz bunu. Ben ise 4 yılda alkolden nefret eden birine dönüştüm eşim kaynaklı. Alkolü kaçırdığında bana birşeyler oluyor karşımda eşim değilde iğrendiğim biri varmış gibi hissediyorum artık. Değiştirmek için uğraştım ama olmuyor. Sonra aslında yanlış kişiyi sevdiğimi, sevdiğim kişinin aslında bana hiç uygun olmadığını düşünüp kendimi yemeye başladım. Şimdi çocuğumuz olacak ev içerisinde mutlu olduğumuz, güldüğümüz, şakalaştığımız zamanlar da oluyor elbet ama genelde tekdüzeyiz. Mutlu bir hamilelik geçirmiyorum. Benimle daha çok ilgilenir sevgisini belli eder üzerime düşer diye düşünürdüm hamile kalmadan önce hayalimde .. Öyle olmadı. Bu evde çocuğumuz mutlu olacak mı ? Bizi rol model alacak eşim alkol kullanıyor fazla kaçırdığı zamanlarda oluyor çocuğum öyle görsün istemiyorum. Mutlu huzurlu samimi bir evde yaşasın istiyorum. Endişelerim var aile terapistine gitmeyi düşünüyorum işe yarar mı dersiniz ? Ne yapmalıyım ?
Kokmuyor mu ya alkol? Benim midem çok bulanırdı bir de alkol kokusu duysam kusar dururdum kesin. Keşke önceden bıraktırsaydınız ya da azaltsaydı. Sperm kalitesini bile çok etkiler. Neyse olan olmuş. Kendi isterse bırakır ancak.

Ya hanımefendiciğim sakın eleştiri olarak algılayıp, paylamayın beni ama hiçbir bağımlı bağımlı olduğunu kabul etmez.Ama haftada iki kere falan da içiyorsa alkolik diyemeyiz bu adama. Alkolik olması için her akşam zil zurna serhoş olması gerekiyor.
Eleştiri olarak algılamadım paylamıyorum da hanfendiciğim . Konu alkolık mi değil mi değil zaten alkol kaynaklı aramızda huzursuzluk oluşması ve iki ayrı durumda da bana farklı davranması.

Çocuk olduktan sonra bu daha çok artacak. Çocuktan bunalıp kendini daha çok dışarı atacak. Sonra seninle iletişimi kopup başka birisini bulacak. Acı ama sonu bu gibi görünüyor.
Normal yol ile çocuk sahibi olamadık (erkek kaynaklı) bu süreçte çok kez ağlayıp üzüldüğünü ve aslında baba olmanın en büyük hayali olduğunu biliyorum . Hayatta her şey olabilir tabii.

Kokmuyor mu ya alkol? Benim midem çok bulanırdı bir de alkol kokusu duysam kusar dururdum kesin. Keşke önceden bıraktırsaydınız ya da azaltsaydı. Sperm kalitesini bile çok etkiler. Neyse olan olmuş. Kendi isterse bırakır ancak.
Zaten sperm sayısı sorunundan dolayı tüp bebeğe yöneldik. Kokuyor , hiç içmeyen için kötüdür illaki . Keşke denedim ama bu kadar azaltabildi. Bırakması talebim değil zaten seyrekleştirmesini ve abartmadan içmesini istiyprum.

Benim anladığım siz eşinizin alkol aldıktan sonra Size karşı olan davranışlarını samimi bulmuyorsunuz.Sorun aslında alkol alması değil size olan davranışları
Benim önerim eşinizle bu konuyu konuşmanız Sizin için önemli olduğunu belirttin aranızda çözemiyorsanız Çift terapisti iyi olabilir

Alkolik olmak böyle bişey değilki zaten. Adamlar sabahın köründe başlıyo içmeye, haftada en fazla 2-3 içen alkolik değildir. İçince relax oluyodur , konuşabiliyodur , kendi gibi oluyodur ondan içiyodur. Bu demek değilki içsin bukadardan bişey olmaz. Eşinizin çözülmesi gereken sorunu alkol değil. Kendini ayık kafayla ifade edememesi , sevgi ilgi gösterememesi, konuşamaması vs.Bunları çözmeniz gerek önce.

Benim anladığım siz eşinizin alkol aldıktan sonra Size karşı olan davranışlarını samimi bulmuyorsunuz.Sorun aslında alkol alması değil size olan davranışları
Benim önerim eşinizle bu konuyu konuşmanız Sizin için önemli olduğunu belirttin aranızda çözemiyorsanız Çift terapisti iyi olabilir
Evet doğru anladınız. Öneriniz için teşekkürler aynı fikirdeyim.

Alkolik olmak böyle bişey değilki zaten. Adamlar sabahın köründe başlıyo içmeye, haftada en fazla 2-3 içen alkolik değildir. İçince relax oluyodur , konuşabiliyodur , kendi gibi oluyodur ondan içiyodur. Bu demek değilki içsin bukadardan bişey olmaz. Eşinizin çözülmesi gereken sorunu alkol değil. Kendini ayık kafayla ifade edememesi , sevgi ilgi gösterememesi, konuşamaması vs.Bunları çözmeniz gerek önce.
Hiç öyle içen biri olmadı. Evet tam olarak böyle, hissediyor seviyor ama dile getiremiyor ifade edemiyor. hatta bunu anladığımda söylemiştim, gerçekten anladın mı o kadar iyi tanıdın mı beni diye şaşırmış mutlu olmuştu. . Umarım aşarız yorumunuz için teşekkürler

Size yazılanlar ağrınıza gidiyor ama siz şu an hissettiklerinizin 100 katını çocuk doğunca onun için hissedip üzüleceksiniz. Kendinize tapılanlar umurunuzda bile olmayacak. Bana olan ilgisi batsın çocuğuna bile böyle böyle diyeceksiniz. O çok daha zor bir durum emin olun. Umarım tedaviye ikna edebilirsiniz.

Size yazılanlar ağrınıza gidiyor ama siz şu an hissettiklerinizin 100 katını çocuk doğunca onun için hissedip üzüleceksiniz. Kendinize tapılanlar umurunuzda bile olmayacak. Bana olan ilgisi batsın çocuğuna bile böyle böyle diyeceksiniz. O çok daha zor bir durum emin olun. Umarım tedaviye ikna edebilirsiniz.
Umarım öyle bir durum ile karşı karşıya hiç kalmaz, çözeriz. Teşekkürler

Kızlar selam, 4 yıllık evliyim ve tüp bebek yöntemi ile 17 haftalık hamileyim. Hormonlar sebebi ile ben mi abartıyorum fazla düşünüyorum yoksa normal mi evlilik böyle bir şey mi ? Eşim pek ilgisini göstermez ama alkollü olduğunda ya da alkol almadan önce, ben o alkol aldıktan sonra sorun çıkarmayayım diye gösterir ve bu gösterdiği ilgi bana samimi gelmez. Belki de samimidir duygularını ancak o zaman belli ediyordur ama bana samimi gelmez ki alkol (çok) yada bazen (sık) alması evliliğimizdeki tek sorun diye düşünüyordum. Bekarlık hayatında da anne baba ayrı, arkadaş ortamında alkol alan birisiydi. Bende içmeyen biri değilim ayda yılda bir birkaç kadeh.. Ancak ilişkiye başlarken tek şartım azaltmasıydı öyle olduğunu sanmıştım evlenmeden önce ama 4 yıldır hala aşamadığımıza göre öyle olmamış. Defalarca konuştum ama neredeyse sadece alkol ile mutlu oluyor içme fikri bile onu mutlu ediyor artık tedavi olmasının gerektiğini düşünüyorum. Eşim sevgisini genelde ifade etmeyen bakışıyla, hareketleriyle belli eden biri.. Ama böyle olmasından çok yoruldum. Ben aslında sevecen sevdiğini belli eden güler yüzlü enerjik biriyim aslında artık biriydim demek daha doğru. Ama eşim bana o şekilde yaklaşmadığı için kendim gibi davranmaktan kaçınıyorum hep. Aramızda hep bir sınır var ve aşamıyoruz gibi. Ona olduğum gibi görünemiyorum kendisinden görmediğim için. Kendimi özellikle bu dönemde çok ilgisiz mutsuz hissediyorum. Eve gelir işten belki iki kelime sohbet sonra telefonlara gömülmece.. İlgi alanlarımız farklı o sadece alkol ve alkol ile ilgili her şeyi sever hatta benimle o zaman uzun uzun konuşur dertleşir en şeffaf haliyle bana açar kendini, normalde yapmaz bunu. Ben ise 4 yılda alkolden nefret eden birine dönüştüm eşim kaynaklı. Alkolü kaçırdığında bana birşeyler oluyor karşımda eşim değilde iğrendiğim biri varmış gibi hissediyorum artık. Değiştirmek için uğraştım ama olmuyor. Sonra aslında yanlış kişiyi sevdiğimi, sevdiğim kişinin aslında bana hiç uygun olmadığını düşünüp kendimi yemeye başladım. Şimdi çocuğumuz olacak ev içerisinde mutlu olduğumuz, güldüğümüz, şakalaştığımız zamanlar da oluyor elbet ama genelde tekdüzeyiz. Mutlu bir hamilelik geçirmiyorum. Benimle daha çok ilgilenir sevgisini belli eder üzerime düşer diye düşünürdüm hamile kalmadan önce hayalimde .. Öyle olmadı. Bu evde çocuğumuz mutlu olacak mı ? Bizi rol model alacak eşim alkol kullanıyor fazla kaçırdığı zamanlarda oluyor çocuğum öyle görsün istemiyorum. Mutlu huzurlu samimi bir evde yaşasın istiyorum. Endişelerim var aile terapistine gitmeyi düşünüyorum işe yarar mı dersiniz ? Ne yapmalıyım ?
Alkol bataklığına bir masum daha kurban ediliyor aferin....
4 yılda asamadiğiniz alkol sorununu bebek doğana kadar asma fikri sizden mi çıktı,biri mi akıl verdi???hani bebek mucizedir falan filan .........
Adam zaten sizin gönül telinize dokunmuyor,hep aranızda aşılmaz bir duvar var,hamile kalınca havalara uçmamiş,el bebek gül bebek davranmıyor sahiden kim aklınızı çeldi de bu mutsuz evliliğe çocuk akıl ettiniz?????

Eşim duygularını genel anlamda gösteremeyen biri. Seni seviyorum demek ya da çiçek almak yerine aaa güzelmiş dediğim bir elbiseyi alır gelir ya da ben yorulmayayım diye benim yapmam gereken şeyleri kendisi yapar vs. Onun sevgi dili bu. Ben ise sizin gibi sevgisini hem kerimelerle hem de fiziksel olarak göstermeyi seven biriyim. Ne yazıkki son dönemde babasını kaybettiği için kendini duygusal anlamda daha fazla kapattı. Ben de gebelik hormonlarıyla bunu çok fazla kafaya takmaya başladım. Şu anda terapi alıyorum. Yaşadığımız şeyleri kafamda biraz fazla büyüttüğümü fark ettim bu sayede 🙈 bence önce kendiniz ardından da eşinizle terapi alabilirsiniz. Eminim iyi gelecektir. Doğum öncesi ve sonrası sağlıklı bir psikoloji hepimizin ihtiyacı olan bir durum. Çünkü okuduğum birkaç mesaj da aslında kocanız alkolik değil ama sizin sınırınızdan fazla içen bir adam gibi geldi

Eşim duygularını genel anlamda gösteremeyen biri. Seni seviyorum demek ya da çiçek almak yerine aaa güzelmiş dediğim bir elbiseyi alır gelir ya da ben yorulmayayım diye benim yapmam gereken şeyleri kendisi yapar vs. Onun sevgi dili bu. Ben ise sizin gibi sevgisini hem kerimelerle hem de fiziksel olarak göstermeyi seven biriyim. Ne yazıkki son dönemde babasını kaybettiği için kendini duygusal anlamda daha fazla kapattı. Ben de gebelik hormonlarıyla bunu çok fazla kafaya takmaya başladım. Şu anda terapi alıyorum. Yaşadığımız şeyleri kafamda biraz fazla büyüttüğümü fark ettim bu sayede 🙈 bence önce kendiniz ardından da eşinizle terapi alabilirsiniz. Eminim iyi gelecektir. Doğum öncesi ve sonrası sağlıklı bir psikoloji hepimizin ihtiyacı olan bir durum. Çünkü okuduğum birkaç mesaj da aslında kocanız alkolik değil ama sizin sınırınızdan fazla içen bir adam gibi geldi
Bizde de böyle seni seviyorum demez ama sevdiğim pastadan alır gelirken eve, iş yerimin önüne gelir beni almaya sürpriz yapar.. Bilmiyorum hamileliğinde katkısı olduğunu düşünüyorum bende çok kafama takmaya başladım iki gündür çok üzülüyorum. Evet kocama göre normal bana göre fazla içiyor doğru. Bu konuyu açma amacıma uygun yorumlardan biriydi teşekkür ederim. Kafamda ne yapmam gerektiğini oturttum.

X