Evlilikte eski sevgili krizi

Siz olsanız ne yaparsınız?

• Yazarım

OY: 6 8,7%
  • Yazmam

OY: 62 89,9%
  • Kararsız

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    69
  • Anket Kapalı .
Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için hanımlar. Dün gece zaten uyuyamadım. Sabah uyandığımda ise gayet gerginim eşime ben herkesi anladım da sen nasıl yaparsın bunu benden nasıl saklarsın dedim. Hemen kendini savundu sen asıl kardeşimin söylediklerini benden nasıl sakladın diye düşündüm şimdi o da haklı. Fakat ben aralarını bozan kişi olmak istemediğimi ve bunlara çok çok inanmadığımı dile getirdim. Bu konuşma üzerine bir kaç kez beni azarladı. Artık dayanamadım ve hem benim evliliğim ile oynanıyor arkamdan türlü işler dönüyor hem de yine ben azarlanıyorum dedim. O kadın bence beni aramadı kardeşim iftira atıyor kadının iki çocuğu var beni ne diye arasın kaç yıl geçmiş dedi. Ben de yeter artık soralım kurtulalım dedim kadına yazdım. Acil dön diye. Çünkü bir yandan eşimin kardeşi çok tehlikeli biri olduğu için o kadının belki adını kullandı geçmişte ilişkisi olduğu için eşi duyup sıkıntı çıkarmasın istedim böyle yazdım. Sonra kadın bana döndü bak bacım bende evliyim benim kimseyle işim olmadı gittiğim bir evle ben kötü oldum onlarında bir şeyleri çalındı bana çamur atmak için şikayet ederse parmak izim var nolur diye sormak istedim çok korktum benim senin eşinle işim yok hatta evli olduğunu bile bilmiyordum çok sevindim hayırlı uğurlu olsun dedi. Sonra birden ben senin x olmadığını anladım dedi kocamı kastederek. Ben de nerden dedim demeye kalmadan o bana ismimle hitap etmez dedi. Sinirlerim bozuldu parmağında dövme olan kime ait olduğunu bilmediğim her zaman bana kimseye ait değil dediği dövmedeki isim çıktı.

Cidden bugün çok yoruldum. Psikolojimi bozdular. İnsanın kendinden başka güveneceği kimse kalmamış benim güvenim çok fazla zedelendi. Eşimin çok dürüst olduğunu her zaman dile getirip bana tonla üzerinde tek tek durduğum konularda yalan söylemesi beni çok itti. Ben saf değilim ki neyin normal neyin anormal olduğunu biliyorum ben bu olayda sadece seyirci oldum oyuncuları izledim ve sonuç karşıma açıldı. Cidden eşim doğru söylüyor gibi gelmişti bana yine de tam emin olamıyordum. Ama eşim hala bana yalan söyleyebildiğine göre beni salak sanıyor olmalı buna sinirlerim bozuluyor.
Eşin ona hala ismi ile hitap etmiyor mu? Bu sıkıntı. Eşin ne dedi bu duruma?

Eşin ona hala ismi ile hitap etmiyor mu? Bu sıkıntı. Eşin ne dedi bu duruma?
Bu dövme olayını evliliğimizin ilk başlarında şöyle anlattı. Benim hayatımda biri oldu sonra bir şeyler yaşandı ayrıldık. Bende beni bıraksın diye kafadan isim attım parmağıma yazdırdım görsün bir daha bana dönmeyi düşünmesin diye sevmediğimi anlasın diye dedi.

Şimdi ise;
Ya ben onun adını bilmiyordum dedi. Önce x sanıyordum dedi (parmağındaki ismi kastederek) sonra kızın adı farklı çıktı, Düşün adından bile haberim yok, ben sana kaç kez demedim mi parmağımdaki isme ait birini tanımadım hayatımda bile olmadı diyerek bağırdı çağırdı.

Ama ben neden bağırdığını biliyorum. Ancak o an öyle bastırabilirdi. Her zaman köşeye sıkışınca takındığı tavır: Umursamaz /Sert /Kavgacı /Soğuk /Tehditgar

Eşim şu an kendi adı ile hitap ediyor ve evet geçmişte ona adıyla hitap etmedim çünkü yalan söylediği için edemedim dedi.

Ama işin ilginç yanı kadın eşimin kardeşine bir nesneye benzediği için o ismi eşimin vermiş olduğunu anlatmış. Tabi doğruysa.. Ki benim eşim yapar bunu.

Asıl sıkıntı eşinde bence. Kardeşi sadece fırsatları değerlendiriyor. Eşinde yamuk olmasa nerden malzeme bulacak?
Bana da öyle geliyor çünkü yalan söylüyor gözümün içine baka baka bir de yaşı benden büyük hiç utanmıyorda salak yerine gözüme baka baka koyuyor ben buna şimdi nasıl güveneyim? Direkt soğudum.

Ama işin ilginç yanı kadın eşimin kardeşine bir nesneye benzediği için o ismi eşimin vermiş olduğunu anlatmış. Tabi doğruysa.. Ki benim eşim yapar bunu.
Sizi kışkırtmak istemem ama eşinize güvenmeyin artık. Kardeşi de bence eşinizle birşey saklıyor. Bir aldatma olayı olduğunu düşündüm ama kimsenin günahını almak istemem. Bir benzerini yaşayan akrabam vardı. Adam evli kardeşi bekardı bunlar kadına gidiyordu. Ama bekarın telini kullanıyordu evli adam. Sonunda aldattığı ortaya çıkınca olaylar olaylar...

Sizi kışkırtmak istemem ama eşinize güvenmeyin artık. Kardeşi de bence eşinizle birşey saklıyor. Bir aldatma olayı olduğunu düşündüm ama kimsenin günahını almak istemem. Bir benzerini yaşayan akrabam vardı. Adam evli kardeşi bekardı bunlar kadına gidiyordu. Ama bekarın telini kullanıyordu evli adam. Sonunda aldattığı ortaya çıkınca olaylar olaylar...
Güven sağlayacak bir durum kalmadı zaten tüketti. Belki başkaları bunu basit bile görebilir fakat ben ona defalarca geçmişin geçmişte kaldığını bana yalan söylememesi gerektiğini bu parmağındaki ismin kime ait olduğunu sordum ve bana yukarıdaki cevapları verdi. Hemde her defasında. Yoksa geçmişe takılmak gibi basit bir mevzu değil. Evliliğimin ilk zamanı hatta nişan döneminde daima dile getirdim.

Aslında ona her soruşumda kendimce yeni bir şans tanıdım bunun böyle olduğunu bildiğim halde kardeşi söylediği halde hala ona inanmak istiyordum. Çok büyük yeminler ettirdim o yeminler bile yalanmış Allah'tan korkusu yok kimsenin.

Bu dövme olayını evliliğimizin ilk başlarında şöyle anlattı. Benim hayatımda biri oldu sonra bir şeyler yaşandı ayrıldık. Bende beni bıraksın diye kafadan isim attım parmağıma yazdırdım görsün bir daha bana dönmeyi düşünmesin diye sevmediğimi anlasın diye dedi.

Şimdi ise;
Ya ben onun adını bilmiyordum dedi. Önce x sanıyordum dedi (parmağındaki ismi kastederek) sonra kızın adı farklı çıktı, Düşün adından bile haberim yok, ben sana kaç kez demedim mi parmağımdaki isme ait birini tanımadım hayatımda bile olmadı diyerek bağırdı çağırdı.

Ama ben neden bağırdığını biliyorum. Ancak o an öyle bastırabilirdi. Her zaman köşeye sıkışınca takındığı tavır: Umursamaz /Sert /Kavgacı /Soğuk /Tehditgar

Eşim şu an kendi adı ile hitap ediyor ve evet geçmişte ona adıyla hitap etmedim çünkü yalan söylediği için edemedim dedi.
Bacım şuraya kadar az çok anlamıştım ama bu son gelişmelerden sonra karıştı kafam ama ortada şüpheli durumlar var , inşallah Allah bir şekilde gerçekleri önünüze çıkarır da bu karmaşadan kurtulursunuz

Gerçekten kafam karıştı. Eşiniz telefonu ilk alırken eline kardeşine tamam konuşurum dediğinde eski sevgilisi olduğunu bilmiyor muydu yani? Niye panik yaptı o zaman orasını anlamadım? Yani öyleyse eşiniz evine hırsız girmiş birisi arıyor sandıysa, eşinize yalan söyleyen aslında kardeşi. Eşiniz telefonu eline aldığında mı eski sevgilisi olduğunu anladı? O anda belki kandırıldığını anlayıp, pişman olup olay büyümesin diye size bunu söylememiş olabilir. Eşinizin kardeşini tersleyip "evli barklı adamım" demesi doğru bir davranış. Peki kadın eşinize bir daha ulaşmaya çalıştı mı? ben olsam kadınla asla muhatap olmam, eşimle konuşurdum.

Olayı siz bile tam olarak bilmiyorsunuz,kadını arayıp ne diyeceksiniz ki ? Belki de bambaşka bir şey bilemiyoruz ama eşinizin yalan söylemesi büyük problem.Evlilik güven üstüne kurulu ,bir daha eşinize gönül rahatlığı ile inanabilecek misiniz?

Beynim yandı açıkçası eşiniz iyi mi kötü mü anlayamadım

Kardeş berbat bir insan sakın görüşmeyin sakın

Eşe ne yapılır bilemedim

Aradan 10 yıl geçmiş
Aralarında mesafe burdan everest dağına ulaşması gerekiyordu.

Eşiniz ne icin konuşmak istemiş orası da ayrı bir durum

Kadının kocasına ulaşır herşeyi söyler ortalığı birbirine katarım. Sonra da o şerefsiz kocayı boşarım.

Ben pek bir şey anlamadım. Kadın eşinizin kardeşine kendini kim olarak tanıtmış ki eşiniz hemen konuşmayı kabul etmiş? Mesela bana bir arkadaşım sana biri ulaşmaya çalışıyor dese kimmiş o derim. Tanımadığım biriyle konuşmam ki, ne alaka?

Ben pek bir şey anlamadım. Kadın eşinizin kardeşine kendini kim olarak tanıtmış ki eşiniz hemen konuşmayı kabul etmiş? Mesela bana bir arkadaşım sana biri ulaşmaya çalışıyor dese kimmiş o derim. Tanımadığım biriyle konuşmam ki, ne alaka?
Kadın eşimin kardeşine kendini parmağındaki dövmedeki isim benim abin benim eski sevgilim demiş. Eşimin kardeşi eşime ilk söylediğinde kim ben öyle birini tanımıyorum falan dedi sonra kardeşi bize gelip telefonda diye uzatınca eşim tepki veriyor ve kardeşine ben evliyim ne işim olur annemden olan kardeşimin eski sevgilisi ile dedi. Kardeşi ama bu olaydaki kızın eşimin eski sevgilisi olduğunu biliyor zaten. Ben anlamayım diye yanımdaki arama olayında

Bu arada bunları kadınla tekrar konuşarak tescilledim. Yoksa gerçekten kadın eşimin kardeşini kandırdı sanmıştım.

Kadın eşimin kardeşine kendini parmağındaki dövmedeki isim benim abin benim eski sevgilim demiş. Eşimin kardeşi eşime ilk söylediğinde kim ben öyle birini tanımıyorum falan dedi sonra kardeşi bize gelip telefonda diye uzatınca eşim tepki veriyor ve kardeşine ben evliyim ne işim olur annemden olan kardeşimin eski sevgilisi ile dedi. Kardeşi ama bu olaydaki kızın eşimin eski sevgilisi olduğunu biliyor zaten. Ben anlamayım diye yanımdaki arama olayında

Bu arada bunları kadınla tekrar konuşarak tescilledim. Yoksa gerçekten kadın eşimin kardeşini kandırdı sanmıştım.
Devrik yazmışsınız anlamadım. Kimin ne dövmesi varmış? Ayrıca eşiniz telefonu gerçekten o kadından geldiğini bilmeyerek açtıysa sorun yok, suçu da yok. Ama bunu tescillemeniz lazım.

Aradan 10 yıl geçmiş
Aralarında mesafe burdan everest dağına ulaşması gerekiyordu.

Eşiniz ne icin konuşmak istemiş orası da ayrı bir durum
Kardeşi telefonda daha çok sıkıştırmasın diye ben sonra konuşurum dedi. Aksi halde ben anlardım zaten kimmiş ben tanımıyorum falan dediğimde eşim ne oluyor dedim. Kardeşi de zaten hemen çıkıp geldi arada 15 dakika bile oynamadı. Oturduk normal başka şeylerden konuşurken al arıyor dedi açtı eşime verdi alo dedi sonra kadın sesi geliyor baktı ki öyle olunca telefonu daha kapatmadan benim kimseyle işim olmaz kimmiş beni arıyor ben kimseyle konuşmam oğlum ben evli barklı adamım falan dedi. O gidincede dönüp bana görüyor musun yaptığını bizi birbirimize düşürecek yapılır mı şu dedi kardeşine. Ben de sordum olay nedir diye eşim annemden olan kardeşimin eski sevgilisi dedi. Niye arıyormuş dedim polis hırsızlık falan diye söyledi ben de ne alaka seni arıyor gitsin karakoldan bilgiyi alsın sen polis misin dedim. Yok işte benden bilgi istiyor dedi. Ya bu ne saçmalık hayatın akışına uygun değil bir de ben gördüm kendi hesabından yazmadı evli falan diye neden kardeşinin eski sevgilisi böyle ince düşünsün ki hayatında geçmişteki kimliği belli dedim. Kem küm etti yemin etti yalan değil diye falan kapandı ama tabi benim kafamda kapanmadı. Çünkü çok saçma bu kadın senin iyiliğini hakedecek kadar değerli değil gözünde ama eşine yarın bir gün ortaya çıkar yüzyüze bakacağız karıma doğruyu söyleyim diyeceğin kadarda değersiz değil. Burda bir sorun var.

Ayrıca bizim ayrılık dönemimizde eşimin kardeşine dönüp kadının numarasını istemesi üzerine, ben eşimi aradım zaten parmağında isim yazdığından o isimden girdim ve nihayet bu kadına getirdim konuyu geçmişte kadının eşime ulaştığını delil diye önüme alarak eşimin o kadınla hiç görüşüp görüşmediğini görüşmek isteyip istemediğini hepsini tek tek sorgularken büyük yeminler etti eşim hatta bir ara kadını yalandan aşağılar gibi bir laf kullandım eşim ona öyle söyleme dedi o bir şey yapmadı iyi kız dedi.

X