Evlilikte iletişim sorunu

Ya onca söz ediyorum hiç mi rahatsız etmiyor anlamıyorum yine telefonda bağımlı gibi yaşıyor . Bir süre bırakıyorum onun gibi yapıyorum çocuk arada farkediyor mecbur konuşuyorum yine aynısı oluyor kendi kendime konuşan bir kadın oldum hem içten hem dıştan
Ben kendi kendime şarkılar türküler bile besteliyorum =))))

Çok haklısın istediklerin konusunda benimkide aynı aşk yok muhabbet yok özel gün diye birşey yok adam kendi halinde kronun teki malesef ayyy sinirlerim bozuldu ama ben kendimi yıpratıyorum oylanacak bişeler bulup eğleniyorum yapacak birşey yok bazen olmayınca olmuyor işte

eşinize bağımlısınız iliskilerde bu cok tehlikeli bence herseyden önce kendi yasama sevincinizi bir toparlayın kendiniz icin giyinin süsleniz aynada kendinize hos gorunun asla ama asla beklenti icine girmeyin esiniz iltifatbetmis etmemis umursamayin tabi tabirda takinmayin kendi alaninizi koruyun imkan varsa bikac seger arkadaslarla palnlar yapip sosyallesin bir hobi ediniz sevdiginiz bir yazarin kitabini okuyum onun iletisimine muhtac gostermeyin kendinizi bunlari deneyin degismezse ozaman yapacak birsey yok ama once hayatinizin odak noktasindan esinizi cikartip kendinizi koymalisiniz bu şart tekrar ediyorum bunu yaparkende trip tavır asla oomasin

Değişmeniz lazım eşiniz size nasıl davranıyorsa sizde öyle davranın fakat bunu tavırlı olarak değil. Yani mutlu olun şarkılar söyleyin süslenin püslenin evde kendinizle baş başa zaman ayırın sizdeki değişikliği farketsin merak uyandırın.

Ne zaman kendinizi geri plana çekerseniz o zaman kıymetli olacaksınız inanın. Kendinizi sevin, sizi mutlu edecek şeyleri siz kendiniz yapın. Çıkın dışarı hava alın, sinemaya gidin, alışveriş yapın, evde de birebir iletişime geçmeyin çekin kendinizi biraz, yokmuş gibi davranın. Bende bu çok işe yarıyordu, sonra bir gün oturdum adam akıllı konuştum kırgın ve üzgün olduğumu söyledim. Beni çok seviyor biliyorum ama dışarıdan belli eden birisi değildir, güzel sözler söyleme, saçımı okşama, bugün ne kadar güzel olmuşsun diyerek gönlümü okşama asla yoktu. Bunları tek tek dile getirdim. Bunları yapmadığı zaman bendeki birikmeden, en ufak şeye bile tahammül edememe durumunun ortaya çıktığından ve yuvamızın da bundan etkilendiğinden bahsettim. Anladı gerçekten. Bir kere o iç dünyasını dışarı vurmayı öğrenince gerisi geldi. Şimdi durup dururken sarılır öper koklar, yorgunsun sen geç dinlen ben çocukla ilgilenirim der, hadi bugün dışarıda yemek yiyelim der, suratımı asık görse neyin var noldu diye diye beynimin etini yer. Biz de 4 yılı devirdik evlilikte, bu hale gelmesi baya zaman aldı ama sonunda oldu. Siz de önce kendinizi geri çekin anlamasını sağlayın sonra da güzellikle anlatın. İnşallah anlar ve düzelme namına bir adım atarken

İşte bu yaa👏🏻👏🏻👏🏻 çocuğunuz yatınca yapın güzel bir çay bacak bacak üstüne atın okuyun . Ya da akşam yemeğinden sonra yürüyüşe çıkın. Siz eşinizden değer ve ilgi görmeseniz de özel bir insansınız. Altını kıymetli yapan kuyumcu değil onun kendi özüdür. Evde işmi yapacaksınız verin eşinize bebeği az işim var sen ilgilen mümkünse diyin sonuçta babası yani ufak tefek işlerinizi yapın. Mümkün oldukca kendinize zaman ayırın. Bunu sadece kendiniz için yapın. O tedirgin olsun,o kaybetmekden korksun. Sizin dünyanıza o girmeye çalışsın esas. Size biraydınlanma geldi farkındayım 😀 Bakın herkes aynı şeyi diyo önce siz kendinize değer verin kimselerden eksiğiniz yok. Fazlanız da var zamanla göreceksiniz eşinizde görecek.
Çok teşekkür ediyorum , evet artık kendi düşüncelerim bana hastalıklı gibi gelmeye başlamıştı bunları sizlerden duymak bana hem bu isteklerimin normal Hemde kendimi ne kadar boşvermişliğimin farkına vardırdı. Oğlum okula başladı akşamları erken yatıyor bana daha çok vakit kalacak artık kitaplarımın , saç düzleştirici , cilt maskeleri , ojelerin çıkma vakti gelmişde geçmiş :) çok teşekkür ederim
Ben kendi kendime şarkılar türküler bile besteliyorum =))))
:) evet o bestelerde var değil mi...
Eşinizin sizi kaybetme korkusu yok. Çok basit adliye lafını edebiliyor çünkü. Sizi üzdüğünün farkında ama hala devam...
Yok biliyor onu nasıl sevdiğimi , ama karşısında tavır koyduğumda yada karşısına çıktığımda ben yokmuşum gibi davrandığında canımın nasıl yandığını bilsede devam ediyor işte. Teşekkür ederim size
Ayni benim eşim.
Ama ben onun bu haline alıştım sanırım diger iliskiler gercek gelmiyor sankide 😃
:) insanlar hep böyle mi evlerinde diyorum bende bizim gibiler mi böyle evli ama yalnız sohbet etmeyen konuşamayan çiftler mi. Çocuğum iyi ki var şükrediyorum tüm ilgi alaka sohbet onunla , sanki öyle anlıyor ki yemekde o bana soruyor anne günün nasıl geçti diye .. teşekkür ediyorum
Çok haklısın istediklerin konusunda benimkide aynı aşk yok muhabbet yok özel gün diye birşey yok adam kendi halinde kronun teki malesef ayyy sinirlerim bozuldu ama ben kendimi yıpratıyorum oylanacak bişeler bulup eğleniyorum yapacak birşey yok bazen olmayınca olmuyor işte
Bazen ağır geliyor işte , hatta bir gece babanın evine git dedim. Var mısın yok musun yerim nerede benim anlayamıyorum bile dedim. Sabaha belki konuşuruz diye düşündüm ama arayıp günaydın nasılsın hayatım diyor :) çok sağolun teşekkür ederim
Aynı fikirdeyim bakış acınızı taktir ettim :)
Bana dediniz değil mi :) ah biz kadınlar eşlerimizden sevilmeyi ne kadar çok istiyoruz hasretiz neredeyiz. Teşekkür ederim
eşinize bağımlısınız iliskilerde bu cok tehlikeli bence herseyden önce kendi yasama sevincinizi bir toparlayın kendiniz icin giyinin süsleniz aynada kendinize hos gorunun asla ama asla beklenti icine girmeyin esiniz iltifatbetmis etmemis umursamayin tabi tabirda takinmayin kendi alaninizi koruyun imkan varsa bikac seger arkadaslarla palnlar yapip sosyallesin bir hobi ediniz sevdiginiz bir yazarin kitabini okuyum onun iletisimine muhtac gostermeyin kendinizi bunlari deneyin degismezse ozaman yapacak birsey yok ama once hayatinizin odak noktasindan esinizi cikartip kendinizi koymalisiniz bu şart tekrar ediyorum bunu yaparkende trip tavır asla oomasin
Odak noktam eşim ve oğlum . Çok haklısınız , kendimi bunu farkına varmadan nasıl yapmışım hiç anlamamışım. Bırakmışım resmen , sabah nöbete geldiğimde gardolabıma baktımda yeni bir kıyafet yok diyeceğim kadar az , ama bugün etek ve bluz giydim aynada gülümsedim kendi kendime günaydın fıstık dedim 🙃 tavır almadan yeniden kendime iyi gelecek şeylere başlayacağım. İnşallah inşallah bu adımı kendim için yapacağım . Çok teşekkürler
Değişmeniz lazım eşiniz size nasıl davranıyorsa sizde öyle davranın fakat bunu tavırlı olarak değil. Yani mutlu olun şarkılar söyleyin süslenin püslenin evde kendinizle baş başa zaman ayırın sizdeki değişikliği farketsin merak uyandırın.
Evde bir kadın olduğumu kendim önce yapayım değil mi. Ah ben .. teşekkür ediyorum size
Ne zaman kendinizi geri plana çekerseniz o zaman kıymetli olacaksınız inanın. Kendinizi sevin, sizi mutlu edecek şeyleri siz kendiniz yapın. Çıkın dışarı hava alın, sinemaya gidin, alışveriş yapın, evde de birebir iletişime geçmeyin çekin kendinizi biraz, yokmuş gibi davranın. Bende bu çok işe yarıyordu, sonra bir gün oturdum adam akıllı konuştum kırgın ve üzgün olduğumu söyledim. Beni çok seviyor biliyorum ama dışarıdan belli eden birisi değildir, güzel sözler söyleme, saçımı okşama, bugün ne kadar güzel olmuşsun diyerek gönlümü okşama asla yoktu. Bunları tek tek dile getirdim. Bunları yapmadığı zaman bendeki birikmeden, en ufak şeye bile tahammül edememe durumunun ortaya çıktığından ve yuvamızın da bundan etkilendiğinden bahsettim. Anladı gerçekten. Bir kere o iç dünyasını dışarı vurmayı öğrenince gerisi geldi. Şimdi durup dururken sarılır öper koklar, yorgunsun sen geç dinlen ben çocukla ilgilenirim der, hadi bugün dışarıda yemek yiyelim der, suratımı asık görse neyin var noldu diye diye beynimin etini yer. Biz de 4 yılı devirdik evlilikte, bu hale gelmesi baya zaman aldı ama sonunda oldu. Siz de önce kendinizi geri çekin anlamasını sağlayın sonra da güzellikle anlatın. İnşallah anlar ve düzelme namına bir adım atarken
Maşallah size , sağlığınız mutluluğunuz huzurunuz daim olsun. Takdir ediyorum böyle eşleri , mektup yazmayı düşünüyorum eşime sözlü çok denedim , birde yazılı olsun. Yavaş yavaş acele etmeden yazıcam. Kendime çeki düzen vericem odak noktamı değiştiricem. Bir hayalim var bana iyi geleceğini düşündüğüm onun için adımlar atıcam. Hayat kısa böyle kendimi yıpratıyorum .. çok teşekkür ederim

Yok biliyor onu nasıl sevdiğimi , ama karşısında tavır koyduğumda yada karşısına çıktığımda ben yokmuşum gibi davrandığında canımın nasıl yandığını bilsede devam ediyor işte. Teşekkür ederim size
İyi de ben siz onu sevmiyorsunuz ya da o bilmiyor gibi bir laf etmedim ki ? Evet , seviyorsunuz belli. Ama o sizi üzdükten sonra o sevginin bir anlamı var mı ? Dediğiniz gibi devam ediyor üzüldüğünüzü bile bile.

İyi de ben siz onu sevmiyorsunuz ya da o bilmiyor gibi bir laf etmedim ki ? Evet , seviyorsunuz belli. Ama o sizi üzdükten sonra o sevginin bir anlamı var mı ? Dediğiniz gibi devam ediyor üzüldüğünüzü bile bile.
Ben size böyle düşündürecek yazdıracak birşey ima etmedim, öyle anlaşıldıysa kusura bakmayın. Çünkü ben öyle düşünmemiştim bile.
yok işte ben üzüldükten sonra ben bu noktaya geldikten sonra iki yabancı gibi evdeysek iletişim kuramıyorsak pek çok şeyin anlamı olmuyor

Ben size böyle düşündürecek yazdıracak birşey ima etmedim, öyle anlaşıldıysa kusura bakmayın. Çünkü ben öyle düşünmemiştim bile.
yok işte ben üzüldükten sonra ben bu noktaya geldikten sonra iki yabancı gibi evdeysek iletişim kuramıyorsak pek çok şeyin anlamı olmuyor
Anladım , sıkıntı yok. Dediğiniz gibi iletişim sorunu var ve bence ekstra olarak kaybetme korkusu da yok. Yani adliye lafını bu kadar kolay söylemesi ben de böyle bir imaj oluşturdu. Gitmeyeceğinizden çok emin ki böyle cümleler kurabiliyor. Buna da dikkat edin.

Anladım , sıkıntı yok. Dediğiniz gibi iletişim sorunu var ve bence ekstra olarak kaybetme korkusu da yok. Yani adliye lafını bu kadar kolay söylemesi ben de böyle bir imaj oluşturdu. Gitmeyeceğinizden çok emin ki böyle cümleler kurabiliyor. Buna da dikkat edin.
Teşekkür ederim . O lafı adliyeye git her dediğinde bir gün gerçekten gidip o evrakın eve gelmesini istemeye bile başladım.

İletisim iki tarafli olur. Erkekler iletisim istemiyor ki. Yemegim hazir olsun, camasirlarim yikansin, cinsel ihtiyaclarim karsilansin istiyorlar. (Buyuk cogunlugu) ve benciller. Biz kadinlar da aman o eksik olmasin her sey tamam olsun "kadinligimi" yapayim diye kendimizi paraliyoruz. Cocugu babasina birakip bir saat disari cikip vakit gecirsek vicdanimiz sizliyor. Biraz bencil olmak lazim kendine deger vermek lazim. Kendinize vakit ayirin, bakiminizi ihmal etmeyin ozguveniniz artar. Kacan kovalaniyor malesef ilginizi esinizden cekin biraz. Kendi sosyal hayatiniz olsun. Aldatma vs yoksa isin icinde umarim duzelir esiniz.

Acaba iş hayatında mutsuz olabilir mi aklıma ilk bu geldi çoğumuz evden çok işteyiz malesef ister istemez yorgunluğunu eve yansıtıyor olablir mi

İletisim iki tarafli olur. Erkekler iletisim istemiyor ki. Yemegim hazir olsun, camasirlarim yikansin, cinsel ihtiyaclarim karsilansin istiyorlar. (Buyuk cogunlugu) ve benciller. Biz kadinlar da aman o eksik olmasin her sey tamam olsun "kadinligimi" yapayim diye kendimizi paraliyoruz. Cocugu babasina birakip bir saat disari cikip vakit gecirsek vicdanimiz sizliyor. Biraz bencil olmak lazim kendine deger vermek lazim. Kendinize vakit ayirin, bakiminizi ihmal etmeyin ozguveniniz artar. Kacan kovalaniyor malesef ilginizi esinizden cekin biraz. Kendi sosyal hayatiniz olsun. Aldatma vs yoksa isin icinde umarim duzelir esiniz.
Bu yazdıklarınız benim ve benim hayatım . Çok şükür aldatma ile alakalı hiçbir şüphe yok hayatımda alkol sigara sorunuda yok deseniz sorun ne ? Size burada yazdıklarımın dışında ailesi dışında birşey diyemem onların istekleri bitmiyor bunuda tolere etmeye çalışıyorum ben fazla görev üstlenmişim fazla güven vermişim hep benden gitmiş hatta size şunu diyeyim maaş kartım bile ortadaydı.
Ailesi yine para istedikten sonra aldım kartımı ve birikime başladım ben hep alttan aldıkça hep idare ettikçe yine ben yıpranıyorum istediğim muameleyi göremiyorum. En sonunda başlarım böyle işe diyicem yakıcam gemileri , en kötü huyum sabrımdır diyebilirim . Biraz karışık yazdıysam kusura bakmayın işteyim tlfnlardan gelenlerden kafam dağılıyor

Acaba iş hayatında mutsuz olabilir mi aklıma ilk bu geldi çoğumuz evden çok işteyiz malesef ister istemez yorgunluğunu eve yansıtıyor olablir mi
Tabii iş ortamını sevmiyor ama çoğumuz işimizi sevmiyoruz ki bende sevmiyorum ama eve yansıtmamaya çalışıyorum iş bitince orada kalıyor . genel olarak mutsuz benim kocam ev hayatı telefon koltuk arasında geliyor arada bir mutfağa girer :)
Haksızlık yapmamayım arada bir yemek yapar iki haftada üç haftada bir evi temizlemeye yardım eder :)

Tek taraflı savaş veriyorsunuz bence evililik bitmiş gibi görünüyor .Bence herkes kendi icin değerlidir önce kendinizi sevin kendinizle barışın siz kendinize önce sevgi saygı duyun onunda dikkatini cekiceksinizdir sizdeki değişikliği görünce oda bir adım aticaktir buna eminim.

X