Evlilikte karı koca sorunları

Nezzolgunnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
200
72
32
Merhaba,
Konu acmayalı 1 sene olacak hemen hemen. Oncekı konularında mevcut kiminiz bazı konularda fikirlerinizi soyledınız, kiminiz kızdınız. Hepinizin fikirlerinı dusuncelerını dikkate aldım. Ve ondan sonra anladım ki evlilik agır gelmeye başladı. Sadece kadın olarak degıl bir anne olarak herseyı yapmaya calıştım elimde geldigince. Eskısı gıbı sınırlı degıl sakince birseyler yapmaya calışıyorum. Ama iyiysen iyisin aksıne sana uymayan bir durumda sen kotu oluyorsun. Sımdı gelelim sorunlara. 2 cocugumu kucagıma aldım. Su an 1 yasına girecek. Ve esimin ailesiyle ılgılı sureklı sorunlar yasıyoruz. Bir ara kustuler tekrar barıştık ve tekrar tavır aldılar,konuşmuyoruz.Ben dogum yaptıktan sonra Kendı annemle İstanbula donuş yaptım esim ıstedıgı ıcın tek basıma idare edemem diye esim asker cunku sureklı gorevlerde gidip geliyordu.Sebepte su, dogumdan sonra kırkım cıkmadan kayınvalıdeme gıtmıştım. Esyalarımın dış kapının onune koydular sorun etmedim. Kırklıyım ıkı cocuga birden zor oldu yardım da etmediler. Ertesi gun kendi anneme gıttım. Kaynım bıraktı beni babamla muhabbet ederlerken babam kanıma soruyor konustugun bırı var mı dusunuyor musun evlılık diye kaynımda evet insan cocukları gorunce hevesi geliyor diyor. Babamda evlılık kolay birsey degıl esim ıcın diyor ki gıttı gurbete coluk cocuk ıcın calışıyor kendi emegıyle gurur duyarak anlatıyor. Neyse kaymımda gıdıyor bu lafı kendi annesine yetiştiriyor ama hangi art niyetle nasıl anlatıyor bılmıyorum hıc birsey yokken normal de kayınvalıde gelmez gitmez Kaynım arada. Bı kaç zaman sonra arıyorum kimseden ses seda yok aman allahım saydırdı telefonda siz kim oluyorsunuz benım ogluma o tarz seyler soyluyorsunuz. Kimse elime su dokemez baban ne demek ıstıyo asıl senin annen baban paracı oglumu yediniz. Senin baban geri kafalı, p*zevenk dedi afedersiniz. Bende birsey diyemedim sadece dedım anne bak birsey yok ortada kimse birsey demedı Allah rızası ıcın soyleme artık huzurumuz bozuluyor diye uyardım hala soyluyor. Esime de haber verdim o sıra yanımda yoktu. Orda kapandı konu. Ustunden zaman gectı. Bu sırada ben esime dedım gorusmek istemiyorum sen gormuş konus et alakadar etmez ama ona gore davran. Tayin donemine agustos temmuz gibi kendi evimize gelmeden edırneye cıktı bu aradan. Sureklı arkamdan laf soylemeler esımı ustume salıyorlar. Bı yere gidiyoruz esımı arıyorlar sen niye gittin cabuk gel, biraz zaman gecıyor tekrar yanında kim var nıye gelmiyorsun eve diyerek zorluyorlar. Biz İstanbula gıttıgımızde ayrı ayrı kalıyoruz ben kendi annemde o kendi annesınde. Hıc ustunde durmadım sorunların. Ordada esim benım yanımda onların telefonunu acımıyor onların yanında benım. Kendi evimize geldık sorunlar basladı. Iznımız var ben gıdıcem diyor. Dıyorum vırus var gitmeyelim benım kendi ailem hakkım yok mu diyor. Var ama 2 cocuk var zor oluyor. Ailesinden girdi konuya o zaman sen gelme ben giderim diye gitmesi sorun degıl bulunduğum yer sıkıntılı cocuklarla zor oluyor. Oyle boyle uzadı konu. Diyor sen ailem ıcın fesat kıncısın benım yerimde olsa kimse seni cekmez. Bı kaç zaman once de surwklı yo diyor ikinci karı alıcam oh ne guzel saka yapıyor guya ama hoş degıl. Susuyorum,guluyorum. Kaç gundur sureklı boyle evde sınır krizi gecırıyorum. Ve benimle 2 gundur konusmuyo aynı evin ıcınde. Su son 1 sene de ne ailesı konusu actım ne Baska birsey umrumda olmadı. Gıtsın goruşsun konussun. Ama onların yaptıkları ıyı benım yaptıgım kotu oldu. Benım ıstedıgım izin konusu evde gecırmek ıstedıgım ıcın sorun oldu. Kendisinin gitmesini istemiyorum onları sevındırmemek ıcım. Cunku kendi annesı yuzume karsı soyledı. Ogluma ıkıncı karı alıcam tekrar damat edıcem diye. Ve esim hıc bir sey yapmıyor. Onceden benimde hatalarım vardı sustum sımdı susuyorum yine. Kimseye birsey diyemiyor bana diyor. 2 gun küs sımdı benimle kızlar sizce ne yapmam lazım? Sanki o haklı ben haksız gıbı davranıyor. Cok uzun oldu kusura bakmayın. Daha atladıgım bir cok konu var. Belki eksik gelebilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Sımdıden tesekkurler

Üzüldüm durumunuza. Maalesef eşiniz ailesine karşı dik durmadığı, bu benim karım herkes ayağını denk alsın demediği sürece sorunlarınız bitmeyecek 🤷‍♀️
Bende aynı soyledım. Diyorum aileni atma benım yuzum den vebaline giremem, cunku benimde cocuklarım var. Fakat sen bu benım karım artık susun demedigın surece uzayacak. Bana de ama onlar bilmesin hatalarım neredeyse. İnsan yası ılerledıkce anlıyor herseyı. Ama malesef erkek anlamıyor.

Sorun eşinizde adam olup idare edememiş, orta yolu bulamamış. Siz zaten gereken kolaylığı göstermişsiniz, eşiniz ailesine karşı karım da benim ailem, herkes yerini bilsin ayağını denk alsın diyememiş. Demezse de bööyylle anası şaha kalkar durur. Çok terbiyesizler
Oyle gercekten. Gorumcelerle yuz yuze geldık. Habersiz nikah kıymıştı kimseye soyleme diye annemle paylaşıp bazı durumlar olmuştu burda paylaşmıştım yanlış anlaşılmıştır. Ama bir daha tovbe kimsenin ısıne karışmam uzulmem de. Daha sonra biz barıştık bana kendisi esim ıcın diyor kardesım senı bu eve getirseydi biz istemeden senı doverım tokat atardım dedı. Ben hıc bir sey demedim sustum. Konusmadan sonra esim ben dısarı cıktık. Esimin haberi yoktu. Aman kotu olmayalım diye. Sımdı o savunduk a ben bazı seylerı soyledıgımde yalan soyluyomuş muamelesi goruyorum.

Valla ben boşandım kurtuldum.erkek karakteri oturmadığı her iki tarafa farklı oynadığı için bu kavgalar oluyor benim eşim herkes saygı duyacak mesajını ailesine vermeyince karısına sahip çıkamıyor.kavga tartışma ....hiç bitmiyor.hadi diyorsun yuvam yıkılmasın elalem ne der beni seviyordur huzurumuz bozulmasın diye diye kadın susuyor çoğu zaman alttan alıyor amaaaaaa zamanla içten içe kadın doluyor biriktiriyor içinde tükenme noktasına geliyor sonrasında bir kavgada boooooommmm patlıyor ve kadının adı sinir hastası psikolojik deliye çıkıyor .
bunların her yeri koca olsa ne olur yaaa karakteristik Yol ver

Eş ailesi babama pez...k diyecek ben o ailenin içinden öyle bir geçerim ki başka bir şey demiyorum.
Kv terbiyesizin önde gideni.. birde oğluna 2. karıyı alacakmış. Herkeste senin oğlunu bekliyordu :KK70:yani konu sahibi bunlara nasıl müsaade ediyor anlamıyorum...Okuduğum kadarı ile eşi de ayrı karaktersiz.

Kv terbiyesizin önde gideni.. birde oğluna 2. karıyı alacakmış. Herkeste senin oğlunu bekliyordu :KK70:yani konu sahibi bunlara nasıl müsaade ediyor anlamıyorum...Okuduğum kadarı ile eşi de ayrı karaktersiz.
Haklısınız. Aman yuva kotu olmasın aman cocugum var diye. Ben cogu kez yuz yuze de geldım bazı durumlarda. Esim sahip cıktı guya oyle olmasa yanında olmaz mışım.

Valla ben boşandım kurtuldum.erkek karakteri oturmadığı her iki tarafa farklı oynadığı için bu kavgalar oluyor benim eşim herkes saygı duyacak mesajını ailesine vermeyince karısına sahip çıkamıyor.kavga tartışma ....hiç bitmiyor.hadi diyorsun yuvam yıkılmasın elalem ne der beni seviyordur huzurumuz bozulmasın diye diye kadın susuyor çoğu zaman alttan alıyor amaaaaaa zamanla içten içe kadın doluyor biriktiriyor içinde tükenme noktasına geliyor sonrasında bir kavgada boooooommmm patlıyor ve kadının adı sinir hastası psikolojik deliye çıkıyor .
bunların her yeri koca olsa ne olur yaaa karakteristik Yol ver
Kendime olan öz guvenımde gıttı. Asker esi olmak cok zor. Bir erkegın onceden de oturmamış seylerı oldugunda dahada zor. Ilaç kullanıyorum antıdepresan 2 cocukla. Migren var reflu var ve umrunda degılım. Yuzume bakmıyor. Cogu kez evden gıttım gitmeye calıştım anlamıyor. Cok caresızım.

Senin sessiz kalmana, ailenle olmana ve çocuklar için idare etmeni fırsat bulmuşlar.
Eş ve ailesi tepenize kadar çıkmış.
Üstelik bu durum sizinkilere hakarete kadar gitmiş.
Kocan tam bir dümbük.
Ailesi de terbiyesiz.
Ayrılırsan çalışabilir misin?

Haklısınız. Aman yuva kotu olmasın aman cocugum var diye. Ben cogu kez yuz yuze de geldım bazı durumlarda. Esim sahip cıktı guya oyle olmasa yanında olmaz mışım.
Yuvanızı korumak tabi ki önceliğiniz ama susarak yuva korunmuyor maalesef. İnsanlar sizin iyi niyetinizi bu şekilde sömürüyorlar. Eşinizde çevir kazı yanmasıncı. Size ve ailenize üzüldüm, inşallah sorunlarınızı çözersiniz.

Bu kadar hakaret üstüne hakarete nasıl sustunuz siz suktukca tepenize binilmiiş her defasında ağızlarının payını verecektin kimse aileme laf edemez diye kendini savunmamissin kendinizi eş ailesi karşısında ezik göstermişsiniz k.bakmayin alıp çocukları gidicektin eş kişisine diyecektin ya ailen ya ben bunları demediginiz taktirde sorunlar devam eder .

Oyle gercekten. Gorumcelerle yuz yuze geldık. Habersiz nikah kıymıştı kimseye soyleme diye annemle paylaşıp bazı durumlar olmuştu burda paylaşmıştım yanlış anlaşılmıştır. Ama bir daha tovbe kimsenin ısıne karışmam uzulmem de. Daha sonra biz barıştık bana kendisi esim ıcın diyor kardesım senı bu eve getirseydi biz istemeden senı doverım tokat atardım dedı. Ben hıc bir sey demedim sustum. Konusmadan sonra esim ben dısarı cıktık. Esimin haberi yoktu. Aman kotu olmayalım diye. Sımdı o savunduk a ben bazı seylerı soyledıgımde yalan soyluyomuş muamelesi goruyorum.
Cevabını verseydiniz usulünce o zaman keşke, siz sustukça da coşmuşa benziyorlar. Çok sessiz kalınca bu tip çirkef insanlar edepten sustuğunuzu anlamıycak kadar cahil olduklarından sizi kolay lokma görürler. Onlar gibi çirkefleşmeden adabınca cevap verseydiniz bu kadar cesaret bulamazlardı.

Ben de sakin saygılı bir insandım, cevap vermez susardım. Fakat baktım sustukça eziliyorum daha da coşuyorlar bi iki defa büyük patlamam olmuştu, sonrasında da ters bi şey yaptıklarında anında müdahale etmeye başladım. Eşim de sağolsun benim evime kimse karışmasın karımdan ben mesulum herkes kendi ailesiyle ilgilensin, evime karışacak olursanız çok farklı şeyler olur demeyi başardı bi 5 6 yıl sonra. Çatlak sesler de kesildi böylece.

Yani iş kadın ve erkekte ailelerini idare etmesinde bitiyor, tabi sizde haksızlığa uğradığınızda susmazsanız.

Senin sessiz kalmana, ailenle olmana ve çocuklar için idare etmeni fırsat bulmuşlar.
Eş ve ailesi tepenize kadar çıkmış.
Üstelik bu durum sizinkilere hakarete kadar gitmiş.
Kocan tam bir dümbük.
Ailesi de terbiyesiz.
Ayrılırsan çalışabilir misin?
Su an yazarken bile cok kotu oluyorum. Sinir krizi adım psikopata cıktı. Annesidir nedir tm esim bsy soyluyordur dedım. Ailemde yuvam kotu olmasın diye hep sustular. Esim ailem ıcın fedakarlık yaptı, ailem esim ıcınde. Ama kendi ailesıne gelince laf soylenınve kotu ben oluyorum. Benı susturuyor. Ben ailesıne de cok sey soyledım anlamadılar cunku dedıgınız gıbı esten kaynaklı hersey. Onların tarafında olunca ben dibe cokuyorum. Meslegımı var cok sukur. Bankacıyım.

X