Evlilikte karı koca sorunları

Tepkisiz kal onlar yokmuş hiç olmamış gibi davran.
Bırak. Bırak evi kim bulmuşsa bulmuş sen nimetlerinden yararlan. Eşinin ailesini çok umursuyorsun umursama duyma görme bilme 3 maymun. Sen sorun çıkartma bırak onlar çıkartsın.
Onların seni delirtmesine izin verme sen onları delirt. Takmamakla delirt iyi hayat yaşamakla delirt. Seni kıskandıkları için zaten delirmişler 🤭 sen ve senin aileni kıskanıyorlar çok açık ortada zaten.
+1

Kişiliği oturmamış adamların ortak derdi.Askeri personeller sürekli ailelerini gözlerinde büyütüp eşlerine böyle davranıyorlar.Sen dik dur can .Gitme ailesine.Bırak o gitsin.sen iyi kötü hic yorum yapma.Onlar sürekli konuşup dursun.Kocaya hic yaranilmiyor.Bir telefonda gene onlara hak veriyorum.iyi yada kötü es ailesinden kimseyle konuşma.konustukca ellerine koz geçiyor.seni kocana hep kötületlyip arada geçiniyorlar.Adamdan sürekli para istiyorlardı.ben yaşadım biliyorum.İse gir çalış bakımlı neşeli ol.Adamı hayatinin tek merkezi yapma.çocuklarına bak.bi daha asla çocuk yapma.kendin yipranirsin.Anası babası ölmeden seni çocuklarını ilk sıraya almayacak.sabırlı ol.Aileme laf söyletme.cemkir telkini koy.Anamiza babanıza da dilleri uzamasın artik.Aileni ezdirirsen kendini de ezdirirsin unutma
Gercekten oyle yapıyorum. O gıdıyor gorusuyor konusuyor. Gitme etme demiyorum kesinlikle. Ama ben acmadıgım surece kendi acıyo yok ailem soyle iyi yok ailem boyle iyi sus sus birsey deme. He evet canım dogru soyle boyle dıye diye birsey dedıgım de inkar ettıgın de sinir krizi gecırdım evde cocukların gozu onunde korkar oldular anlayan olmadı. Ailemi ezdırmıyorum.sadece bu durum nereye kadar gidecek bılmıyorum. Yoruldum artık. Evde iki cocuga ben bakıyorum herseylerıyle ben ilgileniyorum. İşten gelince yorgunum diyip yapmaz. Trıp atar aksine. Birsey soyleyınce ben psikopatım sınır hastasıyım oluyor. Kim bilir o ne dusunuyor neyle sucluyor benı. Bı tuhaf hissediyorum insanlara karsı bile ben oyle degılım kendımı Bı ispatlamaya ozellıkle kocama karsı hissetmeye basladım. Ya da gercekten psikolojimi iyi bozdular.

Tepkisiz kal onlar yokmuş hiç olmamış gibi davran.
Bırak. Bırak evi kim bulmuşsa bulmuş sen nimetlerinden yararlan. Eşinin ailesini çok umursuyorsun umursama duyma görme bilme 3 maymun. Sen sorun çıkartma bırak onlar çıkartsın.
Onların seni delirtmesine izin verme sen onları delirt. Takmamakla delirt iyi hayat yaşamakla delirt. Seni kıskandıkları için zaten delirmişler 🤭 sen ve senin aileni kıskanıyorlar çok açık ortada zaten.
2 gun once takı oyle yapıyodum. Birseyler oluyor sus ogrenıyorum boyle ufak ufak birikiyor birikiyor. Uyarıyorum guzelce tamam sonra ben goruşmesıne birsey demedıkce rahat rahat takılmalar etmeler. Cogu kez ailemi karsısına aldırmak ıstedım goz dagı olsun diye. Birinci de o hatayı yaptım esim anlamadı sustu. Anlamıcak yine. İstiyorum ki ailemi araya katmadan kendimce halletmek istiyorum. Nasıl yapıcam bılmıyorum. Su an evde tekim ne arama var ne sorma kaç gundur.

2 gun once takı oyle yapıyodum. Birseyler oluyor sus ogrenıyorum boyle ufak ufak birikiyor birikiyor. Uyarıyorum guzelce tamam sonra ben goruşmesıne birsey demedıkce rahat rahat takılmalar etmeler. Cogu kez ailemi karsısına aldırmak ıstedım goz dagı olsun diye. Birinci de o hatayı yaptım esim anlamadı sustu. Anlamıcak yine. İstiyorum ki ailemi araya katmadan kendimce halletmek istiyorum. Nasıl yapıcam bılmıyorum. Su an evde tekim ne arama var ne sorma kaç gundur.
Ailesinin yanında mı şuan? Evlisiniz sevgili değil ki adam gelecek evine ailesinde küflenecek değil ki.. Eşini merkezin e almış etrafında dönüyorsun. Kendi problemlerine aileni karıştırma bu çok yanlış gözdağı verdirtmek.. Ailesine okadar çok kinlenmişsin ki kendi kendini yiyorsun. Bana kötülük yapıyorlar eşim onların yanında bildiği halde onlarla ilgili diye düşünüp kendini yiyorsun. Adam da ki kafa, kafa değil saksı fark etmedin mi?

Ailesinin yanında mı şuan? Evlisiniz sevgili değil ki adam gelecek evine ailesinde küflenecek değil ki.. Eşini merkezin e almış etrafında dönüyorsun. Kendi problemlerine aileni karıştırma bu çok yanlış gözdağı verdirtmek.. Ailesine okadar çok kinlenmişsin ki kendi kendini yiyorsun. Bana kötülük yapıyorlar eşim onların yanında bildiği halde onlarla ilgili diye düşünüp kendini yiyorsun. Adam da ki kafa, kafa değil saksı fark etmedin mi?
Esim su an onların yanında degıl. Olsada fark etmez ki ben esime bakarım. Yakındıgım tek sey esimin hal ve hareketleri. Daha neler var burda detaylı anlatamıyorum. Zaten ben dıyorum git goruş konus diye. Konu onların yaptıkları seylerı esimin bana karsı yalanlaması. Bunları yazmamdakı amacım sadece dusuncelerım yanlış anlaşılmayayım.

Sancım coktu kahvaltı hazırladım. Ogle dışarı cıkardım gezdirdim. Kaynanaya bile yıkadım. Yaptım cunku bende anneyim dedım
Hmm düşünmezmişsin.
Babana pze.nk diyen kaynanana hamilelik sancısıyla kahvaltı hazırlayıp, bir de onu yıkadın yani ben de bir anneyim diyerek.
Anne olmuşsun da hayırlı evlat olamamışsın o zaman ne diyeyim.
Babanın emeklerine yazık.

Bende aynı soyledım. Diyorum aileni atma benım yuzum den vebaline giremem, cunku benimde cocuklarım var. Fakat sen bu benım karım artık susun demedigın surece uzayacak. Bana de ama onlar bilmesin hatalarım neredeyse. İnsan yası ılerledıkce anlıyor herseyı. Ama malesef erkek anlamıyor.
Bunu diyebilmek için sadece bazı organlara sahip olmak yetmiyor malesef... Bende aynı şeyleri çok yasadm hep ailesi haklı ben haksız oldum şimdi bosaniyorum ama sizden daha iyi olan yönüm çocuğum yok çok şükür o insanlardan. Ya adamı üvey evlat bile görmüyorlar ama ben haksız. Bide hep birlik olup beni dolandırdılar maddi olarak. Allah böyle insanlara huzur vermesin

Oyle gercekten. Gorumcelerle yuz yuze geldık. Habersiz nikah kıymıştı kimseye soyleme diye annemle paylaşıp bazı durumlar olmuştu burda paylaşmıştım yanlış anlaşılmıştır. Ama bir daha tovbe kimsenin ısıne karışmam uzulmem de. Daha sonra biz barıştık bana kendisi esim ıcın diyor kardesım senı bu eve getirseydi biz istemeden senı doverım tokat atardım dedı. Ben hıc bir sey demedim sustum. Konusmadan sonra esim ben dısarı cıktık. Esimin haberi yoktu. Aman kotu olmayalım diye. Sımdı o savunduk a ben bazı seylerı soyledıgımde yalan soyluyomuş muamelesi goruyorum.
Bendekinin ablası evlenmeden adamla aynı evde kaldi
Valla ben boşandım kurtuldum.erkek karakteri oturmadığı her iki tarafa farklı oynadığı için bu kavgalar oluyor benim eşim herkes saygı duyacak mesajını ailesine vermeyince karısına sahip çıkamıyor.kavga tartışma ....hiç bitmiyor.hadi diyorsun yuvam yıkılmasın elalem ne der beni seviyordur huzurumuz bozulmasın diye diye kadın susuyor çoğu zaman alttan alıyor amaaaaaa zamanla içten içe kadın doluyor biriktiriyor içinde tükenme noktasına geliyor sonrasında bir kavgada boooooommmm patlıyor ve kadının adı sinir hastası psikolojik deliye çıkıyor .
bunların her yeri koca olsa ne olur yaaa karakteristik Yol ver
Evet iki yüzlü, korkak ana kuzuzu yaratıklar. Madem evliliğin gereklerini y rine getiremeyeceksin niye evleniyorsun

Kendime olan öz guvenımde gıttı. Asker esi olmak cok zor. Bir erkegın onceden de oturmamış seylerı oldugunda dahada zor. Ilaç kullanıyorum antıdepresan 2 cocukla. Migren var reflu var ve umrunda degılım. Yuzume bakmıyor. Cogu kez evden gıttım gitmeye calıştım anlamıyor. Cok caresızım.
Sonra boşanmaya gelince konu o kullandığınız antidepresanlar var ya onları dava konusu ediyorlar. Ruh hastasiydi tedavi görüyordu diyorlar kendi yedikleri b..lari gizlemek için.

Kızlar birde sunu merak ediyorum. Az cok bilgim var ama netleştırmek ıstıyorum. Bu konuda bilen birileri varsa yazarsa memnun olurum. Boşanma davasını ben acıgım zaman butun herseyden muaf mi oluyorum. Yoksa yararlanmam ıcın onun mu acması lazım? Bir de işi uzman cavus. Benım psikolojik sıddet maruz kaldıgımdan bu durumlar olursa kendi isinı ne derece etkiler bileniniz var mı? Avukat arkadaslar veya sizler.
Valla davayı kimin açtığı çok önemli değil önemli olan kanitlar bende boşanma aşamasındwym ama biz anlaşmali bosanacaktik, beni maddi manevi soydugunu öğrenince anlasmalidan vazgeçtim avukatım bekle o açsın bakalim neyle suçlayacak dedi. Yani sen açınca hakların yanıyor vs diye bişey yok. Ama avukata bir danış yinede. Bu anlattıklarını kanitlarsan sana yeter. Haaaa işine gelince valla benm elimden gelse memurluktan attiririm da gelmiyor işte

Kusura bakma ama suçta sende. O kv senin babana pzvk diyor herr lafını söylüyor. Sende susup bekliyorsun eşin olacak şahsiyet zaten bostan korkuluğu...

Boşanma davasını kimin açtığının önemi yok, kimin kimden daha ağır kusurlu olduğu önemli. Her iddia ispatlanmalı ve ispatlayacak delilleriniz, şahitleriniz olmalı. Eğer siz daha az kusurluysanız sizden daha çok kusurlu olan eşinizden tazminat isteyebiliyorsunuz. Şayet eşit kusur varsa tazminat hakkı ortadan kalkıyor; bu noktada boşanma ( şiddetli geçimsizlik) ve mal paylaşımı devreye giriyor. Şayet ev sizinse açacaksanız dava evden çıkmayın ve boşanana kadar evde oturma hakkı, geçici velayet ve tedbir nafakası talep edin. Blr de herkes niyeyse avukat parasını hatalı çıkan tarafın ödeyeceğini düşünüyor ama öyle değil tabi ki avukat parasını siz ödüyorsunuz davayı kaybeden sadece aradaki dosya masrafkarını ödüyor o da en fazla avukatla fiyat pazarlığında cüzi bir etki yapar. Ki anlaşmalı boşanma öneririm şiddetle olmuyorsa çekişmeliye girersiniz. Eviniz varsa korkmayın gidin tabuda aile konutu şerhi koydurun ki bu ortaya çıkmıyor satılana kadar arayıp kocanıza haberde vermiyorlar en azından tüm süreç boyunca kira vermeden çocuklarınızla evinizde oturursunuz. Tedbir nafakası atla deve değil ama hiç yoktan iyidir. Birçok kadın görüyorum evi terk ediyor çocuklarıyla büyük bir yanlışa düşüyorlar. Evi terk etmek kusurdur mahkemede aleyhinize bir durumdur. Bir de niye siz çocukla sıkıntı çekesiniz ailenizin yanında, bırakın o kalsın sokakta. Size söylediği sözleri, kv, kayın vs msjları kaydedin. Aile üyeleri dışında güvenip şahit tutabileceğiniz birkaç yabancı kişi iyi olacaktır. Darp varsa rapor, hakaret için msjlar vs İlaç kullanıyorum demişsiniz bu noktada neden kullandığınız ve evlilik, çocuklara etkisi vs irdelenecektir. Normalleştirebşlirseniz hani birçok kadın, erkek, çalışan, çalışmayan insan şehir hayatının, iş yükünün stresini azaltmak için kullanıyor vs diyebilirsiniz ama altta ya da ailede daha ciddi bir psikolojik sorununuz yoksa veya kendinize, etrafınızdakilere zarar vermiyorsanız sıkıntı olmayacaktır. Kvnizin bu sözleri yazılı msj olsa oğluma 2. kadın alacağım vs iyi olurdu. Yine izin günlerini çoğunlukla ailesinde kalarak geçirdiği ilgisizliğine ve geniş ailede ciddi sorunlar olduğuna delil teşkil ederdi. Gördüğünüz psikolojik şiddet ya da boşanmış oluşunuz eşinizin işini etkilemez.
Not: Lütfen boşanmayacaksanız böyle işlere girişmeyin. Şu anki sorunlarınızı 5e katlarsınız. Aileler kanlı bıçaklı oluyor ve yıpratıcı, aile mahreminin kalmadığı, suçlamaların havada uçuştuğu birkaç yıl sürecek zor bir süreç sizi bekliyor. Ben dayanırım boşanacağım diyorsanız ya da anlaşmalı boşanırsanız o başka tabi.
Not: Anlaşmalı boşananırsanız da insan gibi yaşayacağınız şartları ortaya koymayı ve avukat desteği almayı ihmal etmeyin. Ki 3-5 yıl boşanma davasının sürmesi de eşiniz için cazip bir şey değil. Ki tüm mallarına tedbir koydurup satılamaz hale getiriyor ve evde kalırsanız da yaşam alanını yıllarca (boşanana kadar) elinizde tutacaksınız. Bu da cazip değil belki anlaşmalı boşanmanıza daha olumlu etki edecek hususlar olur ikna olması babında. Tabi aile konutu ibaresi koydurduktan sonra.

Merhaba,
Konu acmayalı 1 sene olacak hemen hemen. Oncekı konularında mevcut kiminiz bazı konularda fikirlerinizi soyledınız, kiminiz kızdınız. Hepinizin fikirlerinı dusuncelerını dikkate aldım. Ve ondan sonra anladım ki evlilik agır gelmeye başladı. Sadece kadın olarak degıl bir anne olarak herseyı yapmaya calıştım elimde geldigince. Eskısı gıbı sınırlı degıl sakince birseyler yapmaya calışıyorum. Ama iyiysen iyisin aksıne sana uymayan bir durumda sen kotu oluyorsun. Sımdı gelelim sorunlara. 2 cocugumu kucagıma aldım. Su an 1 yasına girecek. Ve esimin ailesiyle ılgılı sureklı sorunlar yasıyoruz. Bir ara kustuler tekrar barıştık ve tekrar tavır aldılar,konuşmuyoruz.Ben dogum yaptıktan sonra Kendı annemle İstanbula donuş yaptım esim ıstedıgı ıcın tek basıma idare edemem diye esim asker cunku sureklı gorevlerde gidip geliyordu.Sebepte su, dogumdan sonra kırkım cıkmadan kayınvalıdeme gıtmıştım. Esyalarımın dış kapının onune koydular sorun etmedim. Kırklıyım ıkı cocuga birden zor oldu yardım da etmediler. Ertesi gun kendi anneme gıttım. Kaynım bıraktı beni babamla muhabbet ederlerken babam kanıma soruyor konustugun bırı var mı dusunuyor musun evlılık diye kaynımda evet insan cocukları gorunce hevesi geliyor diyor. Babamda evlılık kolay birsey degıl esim ıcın diyor ki gıttı gurbete coluk cocuk ıcın calışıyor kendi emegıyle gurur duyarak anlatıyor. Neyse kaymımda gıdıyor bu lafı kendi annesine yetiştiriyor ama hangi art niyetle nasıl anlatıyor bılmıyorum hıc birsey yokken normal de kayınvalıde gelmez gitmez Kaynım arada. Bı kaç zaman sonra arıyorum kimseden ses seda yok aman allahım saydırdı telefonda siz kim oluyorsunuz benım ogluma o tarz seyler soyluyorsunuz. Kimse elime su dokemez baban ne demek ıstıyo asıl senin annen baban paracı oglumu yediniz. Senin baban geri kafalı, p*zevenk dedi afedersiniz. Bende birsey diyemedim sadece dedım anne bak birsey yok ortada kimse birsey demedı Allah rızası ıcın soyleme artık huzurumuz bozuluyor diye uyardım hala soyluyor. Esime de haber verdim o sıra yanımda yoktu. Orda kapandı konu. Ustunden zaman gectı. Bu sırada ben esime dedım gorusmek istemiyorum sen gormuş konus et alakadar etmez ama ona gore davran. Tayin donemine agustos temmuz gibi kendi evimize gelmeden edırneye cıktı bu aradan. Sureklı arkamdan laf soylemeler esımı ustume salıyorlar. Bı yere gidiyoruz esımı arıyorlar sen niye gittin cabuk gel, biraz zaman gecıyor tekrar yanında kim var nıye gelmiyorsun eve diyerek zorluyorlar. Biz İstanbula gıttıgımızde ayrı ayrı kalıyoruz ben kendi annemde o kendi annesınde. Hıc ustunde durmadım sorunların. Ordada esim benım yanımda onların telefonunu acımıyor onların yanında benım. Kendi evimize geldık sorunlar basladı. Iznımız var ben gıdıcem diyor. Dıyorum vırus var gitmeyelim benım kendi ailem hakkım yok mu diyor. Var ama 2 cocuk var zor oluyor. Ailesinden girdi konuya o zaman sen gelme ben giderim diye gitmesi sorun degıl bulunduğum yer sıkıntılı cocuklarla zor oluyor. Oyle boyle uzadı konu. Diyor sen ailem ıcın fesat kıncısın benım yerimde olsa kimse seni cekmez. Bı kaç zaman once de surwklı yo diyor ikinci karı alıcam oh ne guzel saka yapıyor guya ama hoş degıl. Susuyorum,guluyorum. Kaç gundur sureklı boyle evde sınır krizi gecırıyorum. Ve benimle 2 gundur konusmuyo aynı evin ıcınde. Su son 1 sene de ne ailesı konusu actım ne Baska birsey umrumda olmadı. Gıtsın goruşsun konussun. Ama onların yaptıkları ıyı benım yaptıgım kotu oldu. Benım ıstedıgım izin konusu evde gecırmek ıstedıgım ıcın sorun oldu. Kendisinin gitmesini istemiyorum onları sevındırmemek ıcım. Cunku kendi annesı yuzume karsı soyledı. Ogluma ıkıncı karı alıcam tekrar damat edıcem diye. Ve esim hıc bir sey yapmıyor. Onceden benimde hatalarım vardı sustum sımdı susuyorum yine. Kimseye birsey diyemiyor bana diyor. 2 gun küs sımdı benimle kızlar sizce ne yapmam lazım? Sanki o haklı ben haksız gıbı davranıyor. Cok uzun oldu kusura bakmayın. Daha atladıgım bir cok konu var. Belki eksik gelebilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Sımdıden tesekkurler
Ya esiniz normal dusunen adam olsa annesi ikinci kez evlendircem( ki bunun asla sakasini bile yaptirmayin) diyen bir kadin annesinin kafasinda bir problem oldugunu anlamasi lazim iki cocugu olan bir cocugunuza bunu derken insan olan insan utanir Allahtan korkar o ufacik masumlarin rahatini bozabilme ihtimalinden. Ama bunlar ailecek nasil insanlarmis anlamadim Allah islah etsin. Siz gecinmeye niyetiniz varsa bence hic kotu konusup esinize onlari savunma firsati vermeyin kendi yuvanizla mesgul olun cocuklarla yapilabilecek gezmeler ayarlayin arada cocuklarida birakip bir iki gun esinizle sevgili gibi gidin bir yerlere. Esinizle sevginizi hatirlayin taze tutun gerisini idare edin olabildigince.

Kendime olan öz guvenımde gıttı. Asker esi olmak cok zor. Bir erkegın onceden de oturmamış seylerı oldugunda dahada zor. Ilaç kullanıyorum antıdepresan 2 cocukla. Migren var reflu var ve umrunda degılım. Yuzume bakmıyor. Cogu kez evden gıttım gitmeye calıştım anlamıyor. Cok caresızım.
Spora yazil yuruyus yap ona degil kendine odaklan yaninda kimse kalmadiginda yine sen kendinle basbasa kalcan o yuzden en cok kendine guzel vakit gecirmek icin vakit ayir pandemi gecince guzel planlar yap kucuk gezi planlari ne bileyim yeniden basliyormussun gibi esinede ailesiyle ilgili hic kotu bir sey deme hakli bile olsan bosuna savunmaya gecmesin

Beynim cok karısık. Baska bırı bana anlatsa dese bende aynısını soylerdım. Tabı ki kimse durumu cekmek istemez. Benimde korkularım var sanırım aklımda sorular. 2 cocuk sorumluluk.. Ne aradı ne sordu. Cocuklarla ne yaptıgımın umrunda degıl. Onceden boyle yapmazdı artık ailesı ıcın bırsey dedıgım de bu sekılde tavır alıyor. Neyse amacı ne demek istiyorsa. Birsey demezsem sorun yok. Bende zannediyorum eskısı gıbı degılız. Kocam arkamda. Megersem ben alttan aldıgım ıcın sesim cıkmadıgı ıcınmış
Geçen sene ablamda buna benzer bir sorun yaşadık . Ablam ile eşi bizde kalıyordu babamın yanında ablama kötü davrandı sürekli babam dedi ki sakin ol böyle olmaz konuşalım falan babama küfür etti babam da dedi ki defol git kızım ve torunum burda kalacak dedi kovduk gitti bizim evimize yakın bir halam var oraya gitmiş . Ablamı aradı oradan küfür kıyamet ayağıma geleceksin eğer şimdi gelmezsen boşarım seni falan dedi biz tabi ablam kanıp gitmesin diye başında bekledik ve ablamı gitmemeye ikna ettik ablam 20 gün falan bizde kaldı ablama sürekli mesaj atıyordu kızımı alıcam sende ne halt yersen ye diye baban sana bakmaz ortada kalırsın falan dedi yine de ablamı göndermedik. En son ailesini de aldı geldi ailesi de terbiyesiz ve utanmaz insanlar oldukları için babamın yanında anneme ablama hakaret etmeye başladı babam da dedi ben kızıma da torunuma da bakarım vermiyorum size kız dedi. Ablam ile eniştem biraz konuştu ablamdan özür dilemiş ama ben haklıyım baban haksız yine olsa yine aynısını yaparım demiş ablam buna rağmen gitti ve şuan da cokta mutlu olduğu söylenemez sadece poz kesiyor yok söyle mutluyum yok böyle huzurluyum ama biz inanmıyoruz kendisi gittiği için pişman olmadığını dile getiriyor bizde dedik sen mutluysan diyecek bir şeyimiz yok diyoruz. Demem o ki eşiniz sizi çantada keklik sanmasın çünkü siz bir şeyler yapmazsanız o bu şekilde devam edecektir

Merhaba,
Konu acmayalı 1 sene olacak hemen hemen. Oncekı konularında mevcut kiminiz bazı konularda fikirlerinizi soyledınız, kiminiz kızdınız. Hepinizin fikirlerinı dusuncelerını dikkate aldım. Ve ondan sonra anladım ki evlilik agır gelmeye başladı. Sadece kadın olarak degıl bir anne olarak herseyı yapmaya calıştım elimde geldigince. Eskısı gıbı sınırlı degıl sakince birseyler yapmaya calışıyorum. Ama iyiysen iyisin aksıne sana uymayan bir durumda sen kotu oluyorsun. Sımdı gelelim sorunlara. 2 cocugumu kucagıma aldım. Su an 1 yasına girecek. Ve esimin ailesiyle ılgılı sureklı sorunlar yasıyoruz. Bir ara kustuler tekrar barıştık ve tekrar tavır aldılar,konuşmuyoruz.Ben dogum yaptıktan sonra Kendı annemle İstanbula donuş yaptım esim ıstedıgı ıcın tek basıma idare edemem diye esim asker cunku sureklı gorevlerde gidip geliyordu.Sebepte su, dogumdan sonra kırkım cıkmadan kayınvalıdeme gıtmıştım. Esyalarımın dış kapının onune koydular sorun etmedim. Kırklıyım ıkı cocuga birden zor oldu yardım da etmediler. Ertesi gun kendi anneme gıttım. Kaynım bıraktı beni babamla muhabbet ederlerken babam kanıma soruyor konustugun bırı var mı dusunuyor musun evlılık diye kaynımda evet insan cocukları gorunce hevesi geliyor diyor. Babamda evlılık kolay birsey degıl esim ıcın diyor ki gıttı gurbete coluk cocuk ıcın calışıyor kendi emegıyle gurur duyarak anlatıyor. Neyse kaymımda gıdıyor bu lafı kendi annesine yetiştiriyor ama hangi art niyetle nasıl anlatıyor bılmıyorum hıc birsey yokken normal de kayınvalıde gelmez gitmez Kaynım arada. Bı kaç zaman sonra arıyorum kimseden ses seda yok aman allahım saydırdı telefonda siz kim oluyorsunuz benım ogluma o tarz seyler soyluyorsunuz. Kimse elime su dokemez baban ne demek ıstıyo asıl senin annen baban paracı oglumu yediniz. Senin baban geri kafalı, p*zevenk dedi afedersiniz. Bende birsey diyemedim sadece dedım anne bak birsey yok ortada kimse birsey demedı Allah rızası ıcın soyleme artık huzurumuz bozuluyor diye uyardım hala soyluyor. Esime de haber verdim o sıra yanımda yoktu. Orda kapandı konu. Ustunden zaman gectı. Bu sırada ben esime dedım gorusmek istemiyorum sen gormuş konus et alakadar etmez ama ona gore davran. Tayin donemine agustos temmuz gibi kendi evimize gelmeden edırneye cıktı bu aradan. Sureklı arkamdan laf soylemeler esımı ustume salıyorlar. Bı yere gidiyoruz esımı arıyorlar sen niye gittin cabuk gel, biraz zaman gecıyor tekrar yanında kim var nıye gelmiyorsun eve diyerek zorluyorlar. Biz İstanbula gıttıgımızde ayrı ayrı kalıyoruz ben kendi annemde o kendi annesınde. Hıc ustunde durmadım sorunların. Ordada esim benım yanımda onların telefonunu acımıyor onların yanında benım. Kendi evimize geldık sorunlar basladı. Iznımız var ben gıdıcem diyor. Dıyorum vırus var gitmeyelim benım kendi ailem hakkım yok mu diyor. Var ama 2 cocuk var zor oluyor. Ailesinden girdi konuya o zaman sen gelme ben giderim diye gitmesi sorun degıl bulunduğum yer sıkıntılı cocuklarla zor oluyor. Oyle boyle uzadı konu. Diyor sen ailem ıcın fesat kıncısın benım yerimde olsa kimse seni cekmez. Bı kaç zaman once de surwklı yo diyor ikinci karı alıcam oh ne guzel saka yapıyor guya ama hoş degıl. Susuyorum,guluyorum. Kaç gundur sureklı boyle evde sınır krizi gecırıyorum. Ve benimle 2 gundur konusmuyo aynı evin ıcınde. Su son 1 sene de ne ailesı konusu actım ne Baska birsey umrumda olmadı. Gıtsın goruşsun konussun. Ama onların yaptıkları ıyı benım yaptıgım kotu oldu. Benım ıstedıgım izin konusu evde gecırmek ıstedıgım ıcın sorun oldu. Kendisinin gitmesini istemiyorum onları sevındırmemek ıcım. Cunku kendi annesı yuzume karsı soyledı. Ogluma ıkıncı karı alıcam tekrar damat edıcem diye. Ve esim hıc bir sey yapmıyor. Onceden benimde hatalarım vardı sustum sımdı susuyorum yine. Kimseye birsey diyemiyor bana diyor. 2 gun küs sımdı benimle kızlar sizce ne yapmam lazım? Sanki o haklı ben haksız gıbı davranıyor. Cok uzun oldu kusura bakmayın. Daha atladıgım bir cok konu var. Belki eksik gelebilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Sımdıden tesekkurler
Mrb durumunuza üzüldüm ama ailesine bu derece bağlı olması için ortak şirket hesap gelir falan olacakta sizi arkaya atacak sanırım işi de var madem bu kadar ailesine bağlı sende gönder gitsin ama kararlı bir şekilde rest çek fakat kararlılığını göster muhtaç olsan bile ona ayakta durabileceğini ona ihtiyacın olmadığını öyle bir oynaki sen bile bu oyununa inan sen inanırsan o çoktan inanır zaten tavrını koy hiçbirşey için geç değil yeterki kararlı ol

Merhaba,
Insanlarin bir sınırı olmalı, duracaklari yeri bilmiyorlarsa gosterilmeli... siz halledin eşinizde o düşüncenin izi yok. Fazla sessiz kalmissiniz ogullarindan da yüz bulmuşlar. Onlar kim ki senin ailene küfür edip torunlarinin yüzüne bakabiliyorlar. Ortaligi ayaga kaldırın. Bunu mantikli sekillerde yapin. Siz deli olmayin deli eden taraf olun. Sonra nolursa olsun zaten arada yipranan hep siz olmussunuz. Oğlu once birinci eşine kocalik etmeyi ogrensin de ikincisini sonra düsünsün.

X