Evliyim ve ne yazk ki....

E

egenin_annesi

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi egenin_annesi
merhaba arkadaşlar bende 1.5 yıllık evliyim 2.5 aylık bir bebek annesiyim
eşimin evlenince çok değiştiğini düşünmeye başladım ilgisizlikleri herşeyi ben biliyorum tavırları cinsel yetersizlik bir sürü sorun artık bunaldım allah aşkına bana bir yol gösterin bebeğim olmasa bu evlilik çekilecek gibi değil artık..
hoş boşanmaya kalksamda annem babam ayrı gidebilecek bir evim dahi yok ben yaşadım oğlum bu sorunları yaşamasın diyorum fakat bende 23 yaşındayım eşimle hiç bir yönden mutlu olamıyorum ki severek evlendik ama şuan işler başka oldu samanlık seyran olmuyormuş yani
kültürlü çok yakışıklı bir firmada müdür fakat yeterli bir eş değil ne yapacağımı şaşırdım aldatıyor desem mümkün değil saatinde gelip gidiyor cebi hep yanımda her aradığımda iş yerinde yani onada olanak vermiyorum çok aptallaştım ya inanın bunalımdayım yanımda bir anne babada yok çok yalnızım allah aşkına düşüncelerinizi bildirin ben ne yapmalıyım????:nazar:

canım ben evlı degılım ama bırkac bısı söyleyebılırım.
belkı o da senın gıbı dusunuyor? mudur dıyorsun ısın stresı eve yansıyor belkı.
sen 23 yasında ımıssın muuhtemelen oda 23-27o cıvardadır ve o yasta bı erkk ıcın evlılık vede cocuk agır sorumluluk ıster ve belkıde bunların altından nasıl kalkacagını dusunuyor ve ıster ıstemez soguyor.ama bak super bısı evıne saatınde gelp gtmesı mutlulugu dısarda da arayabılırdı.
belkı de sen fazla duygusalsın ve fazla ılgı belkıosun cunku suan hormonların deprestıgı dönem yenı bebek sahıbı olmussun.bence fazla kafaya takmadan zamana bırak ve o sana ılgı alaka göstermıosa sen ona yavsa(bıraz argo oldu ama )
sen sürtün erkek bu tepkısız kalamaz dıye dusunuorum..

canım daha bebeğin çok küçükmüş.sende yeni doğum yapan biri olarak çok hassas bir dönemdesin.ayrıca erkeklerde bebek olduktan sonra eşine karşı bir soğuma yada uzaklaşma olabilir diye duymuştum özellikle de cinsel yönden.ewli olmadığım için tam bilemiyorum tatlım.lütfen çok üzülme bebeğin de sen huzursunlandıkça senden etkilenir.meleğini kötü etkilememek adına biraz daha sakin olmalısın.ikinize de biraz zaman wer düzelmesi için.baktın bi düzelme yok,al eşini karşına konuş.konuşmadan kesin bi yargıya warma lütfen opuyorumnanaktan

Cnm bu dedıklerın ılk evlendıĞınızden berımı yoksa bı mÜddet sonramı oldu
allahtan aldatma yok bence yenı heyecanlar yaratın evde
umarım tez zamanda dÜzelır

bence alıp karşına konşmalısın eşinle
bir de yeni bebeiğiniz olduğu için cinsel yaşamınız sorunlu oluyor olabilir
eve gelen yeni bir üye erkek içinde zordur erkekler babalığı kadınların anneliği hissettiklerinden daha geç hissederler

canım benim, bir iki ay daha sabret..
sen yeni doğum psikolojisinden sıyrıl, bebekli yeni hayat düzenine iyice alış..
eşin de bebek ona tepki vermeye başladıktan sonra ;babalık duygusunu iyice anlayabilsin..
herşey düzelecek emin ol..bu tip sorunları hemen hemen her yeni anne yaşıyordur ; az veya çok..yalnızca zamana bırakmalısın ve bu tip düşünceleri kafandan atarak, yalnızca yeni hayatına adapte olmaya çalışmalısın canım..
bebeğini sağlıkla, mutlulukla büyüt inşAllah..

canım acaba lohusalık depresyonu gibi bişi geçiriyor olabilir misin?

sakin ve pozitif olmaya çalış,bebeğinin tadını çıkar, şöyle 4-5 ay sonra düşünürsün bunları bitanem,bence öyle yap,daha çok yeni...............yerimseniben

banada öle geldi canım lohusalıkta birsürü değişim geçiriorsun nede olsa

evliliğin verdiği bir rahatlama olabilir.cinsel yönden yetersiz diyorsun.belki bebek olunca sen kendini biraz salmış olabilirmisin .biraz banada lohusalık depresyonu gibi geldi eşinle sorunlarını konuşmaya çalış.ona isteklerini belirt.aldatmıyormuş adam .belki konuşarak çözümlersiniz.

Belkı haklı olabılırsın ama bıkaÇ Örnek versen sorunlarla ılgılı
ÇÜnkÜ gÖzÜ dıŞarda deĞıl dıyosun belkı o da senden yana dertlıdır
hep kendı aÇımızdan dÜŞÜnÜrÜz ÇÜnkÜ belkı senınde farkında olmadıĞın hataların vardır

Cnm ya üzüldüm durumun için ama gerçekten eşinle konuşmadan buraya yazdıysan ona haksızlık ediyorsun önce onunla konuşup olanları anlatırsan seviniriz..

valla canım erkeklerin hepsi böyledir sadce seninki sanma evlenince bizi elde ettiklerini süşünüp önemsemezler.herkesin sorunu busadece senin değil bu yüzden boşanmıcaksan alışmaya çalış

merhaba arkadaşlar bende 1.5 yıllık evliyim 2.5 aylık bir bebek annesiyim
eşimin evlenince çok değiştiğini düşünmeye başladım ilgisizlikleri herşeyi ben biliyorum tavırları cinsel yetersizlik bir sürü sorun artık bunaldım allah aşkına bana bir yol gösterin bebeğim olmasa bu evlilik çekilecek gibi değil artık..
hoş boşanmaya kalksamda annem babam ayrı gidebilecek bir evim dahi yok ben yaşadım oğlum bu sorunları yaşamasın diyorum fakat bende 23 yaşındayım eşimle hiç bir yönden mutlu olamıyorum ki severek evlendik ama şuan işler başka oldu samanlık seyran olmuyormuş yani
kültürlü çok yakışıklı bir firmada müdür fakat yeterli bir eş değil ne yapacağımı şaşırdım aldatıyor desem mümkün değil saatinde gelip gidiyor cebi hep yanımda her aradığımda iş yerinde yani onada olanak vermiyorum çok aptallaştım ya inanın bunalımdayım yanımda bir anne babada yok çok yalnızım allah aşkına düşüncelerinizi bildirin ben ne yapmalıyım????:nazar:
canım 9 aylık evli olmama rağmen bazen bende bazı konularda farklı olduğumuzu düşünüyordum ve çok canım sıkılıyordu ama bir kitap keşfettim sevdiğim bir arkadaşın tavsiyesiyle ve okuduğumda bazı şeylere farklı açıdan baktığımı farkettim yani bu olumlu yönde...ve gerçekten kitap güzel bir şekilde yönlendiriyor ...kitabın adı erkekler marstan kadınlar venüsten tavsiye ederim canım mutlaka oku...

arkadaşlar sağolun ya inanın çok çıkmazdayım rahatladım biraz teşekkürler
mesela bi sorunumuzu çözelim istiorum hı hı evet hııı diye tepkiler duyuyorum konuşulmuyorda birazda bendede var depresyondayım galiba...ama mutlu olamıyorum eşimle
cinsellikte hep böyleydi yeni değilki..

çok konuşmaya çalıştım düzelmiyor canım aynı adam ...
kitabı okuyacağım teşekkür ederim .)
bu arada herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum tebessüm edebildim duygularınıza sağlık..

Cnm bu dedİklerİn İlk evlendİĞİnİzden berİmİ yoksa bİ mÜddet sonramı oldu
allahtan aldatma yok bence yenİ heyecanlar yaratın evde
umarım tez zamanda dÜzelİr
bir müddet sonra oldu canım bekarken daha iyiydi herşey şuan buna alışamadım işte adam tamamen değişti anlayamıyorum:bbo:

Sizin yaşadıklarınızı aslında o kadar çok hemcinsimiz yaşıyor ki...
Gerek forumda gerek etrafım ve arkadaş çevremde aynı problem ve veryansınları barındıran birçok ilişkiye şahit oluyorum..
Tevafuken az önce de bir arkadaş yazmış ;ona cevaben yazdığım yazıyı sizinle de paylaşmak isterim çünkü sorun olarak görülen şey -sebep ve çözüm aynı bence..

O flort dönemi cazibesini ve tazeliğini yitirdiği zaman;beklentilerde sukut-u hayale uğrayabiliyor
Ne yaşadığınızı;neler hissettiğinizi karakter ve duruşlarınızı tabi ki bilemiyoruz ama genel anlamda - naçizhane birkaç yorumda bulunmak isterim..
Bu aslında bitmeye yakın bir evlilik değil;yenilenmesi ve tekrar canlanması gereken nadasa çekilmiş bir ilişki olabilir..
Biz bayanlar son derece hassas ve duygusal bir fıtratta yaradılmışız..Hislerimiz çok kuvvetli ; istiyoruz ki beraberliklerimiz bir nefes de olsa kaybetmesin romantizmini..
Bebek de olunca bazı şeyler;uyku saatlerinden tutun yemek saatleri ve cinsel yaşama kadar,köklü değişimlere uğrayabilir değil mi?
Bu durum da her iki tarafı çok etkiliyor bilhassa kadını..
Zaten doğum yapmış;tamamen farklı bir boyuta geçmiş olan kadın biraz daha ilgi isteyip incinmeye meyilli olabiliyor..Bu dönemdeki çoğu arkadaşımız;aynı dertten muzdarip demek ki birşey var;bir sıkışma noktası..
Evlilik rekabet ve karşı takım mücadelesi değil de aynı takımda olmak;beraberce hayata tutunmak..
Bu duyguları deştikçe derinleşir ve etraftaki yorumlara göre şekil alabilir o yüzden daha pozitif olmaya gayret göstermeli..
Hemen bu evlilik bitti;bitmeli denmemeli -şahsi kanaatim-
Zahmette rahmet vardır;hani klasik biz söz:hayat zor belki ama biz de kolay biri sayılmayız değil mi bayanlar..
Konuşun;hislerinizi açıkça anlatın..ılişkinizi tamir edin tabiri caizse;yeni tanıştığınız zamanlardaki fotoğraf veya yazılarınızı çıkarın;ne kadar seviyordunuz birbirinizi onu hatırlayın..
Aşk belki tutkulu sevgidir kimine göre kuvvetini yitirir (ki bence değil ama..)
sevgi sonsuz bir nimet;son nefese kadar yaşar;yaşatır..
Ve şunu da unutmayalım ki evlilik aşkı öldürmez;oldurur..
Yeter ki sabrı ve sağlam duruşumuzu elden bırakmayalım.
Zor zamanlar;güzel zamanların kıymetini artırır.

peki arkadaşım sizi en çok üzen neden ve nasıl çözülebilir önce bunu tespit etseniz
düzelme umudu hiçmi yok yada siz ne yapınca yada nasıl davranırsanız ilgili oluyo buna bi daikkat edin bakalım

bence aşılmayacak sorun yok ortada....

eşinle beraber aile terapistine gidebilrisn......

bi bunalım atlatıyor olabilrisn....

kendini anlamıyosundur belki....

terapistler çok işe yarıyormuş...

Sizin yaşadıklarınızı aslında o kadar çok hemcinsimiz yaşıyor ki...
Gerek forumda gerek etrafım ve arkadaş çevremde aynı problem ve veryansınları barındıran birçok ilişkiye şahit oluyorum..
Tevafuken az önce de bir arkadaş yazmış ;ona cevaben yazdığım yazıyı sizinle de paylaşmak isterim çünkü sorun olarak görülen şey -sebep ve çözüm aynı bence..

O flort dönemi cazibesini ve tazeliğini yitirdiği zaman;beklentilerde sukut-u hayale uğrayabiliyor
Ne yaşadığınızı;neler hissettiğinizi karakter ve duruşlarınızı tabi ki bilemiyoruz ama genel anlamda - naçizhane birkaç yorumda bulunmak isterim..
Bu aslında bitmeye yakın bir evlilik değil;yenilenmesi ve tekrar canlanması gereken nadasa çekilmiş bir ilişki olabilir..
Biz bayanlar son derece hassas ve duygusal bir fıtratta yaradılmışız..Hislerimiz çok kuvvetli ; istiyoruz ki beraberliklerimiz bir nefes de olsa kaybetmesin romantizmini..
Bebek de olunca bazı şeyler;uyku saatlerinden tutun yemek saatleri ve cinsel yaşama kadar,köklü değişimlere uğrayabilir değil mi?
Bu durum da her iki tarafı çok etkiliyor bilhassa kadını..
Zaten doğum yapmış;tamamen farklı bir boyuta geçmiş olan kadın biraz daha ilgi isteyip incinmeye meyilli olabiliyor..Bu dönemdeki çoğu arkadaşımız;aynı dertten muzdarip demek ki birşey var;bir sıkışma noktası..
Evlilik rekabet ve karşı takım mücadelesi değil de aynı takımda olmak;beraberce hayata tutunmak..
Bu duyguları deştikçe derinleşir ve etraftaki yorumlara göre şekil alabilir o yüzden daha pozitif olmaya gayret göstermeli..
Hemen bu evlilik bitti;bitmeli denmemeli -şahsi kanaatim-
Zahmette rahmet vardır;hani klasik biz söz:hayat zor belki ama biz de kolay biri sayılmayız değil mi bayanlar..
Konuşun;hislerinizi açıkça anlatın..İlişkinizi tamir edin tabiri caizse;yeni tanıştığınız zamanlardaki fotoğraf veya yazılarınızı çıkarın;ne kadar seviyordunuz birbirinizi onu hatırlayın..
Aşk belki tutkulu sevgidir kimine göre kuvvetini yitirir (ki bence değil ama..)
sevgi sonsuz bir nimet;son nefese kadar yaşar;yaşatır..
Ve şunu da unutmayalım ki evlilik aşkı öldürmez;oldurur..
Yeter ki sabrı ve sağlam duruşumuzu elden bırakmayalım.
Zor zamanlar;güzel zamanların kıymetini artırır.

ilgi ve alakanız için çok teşekkürler arkadaşım haklısın aslında ama bende evde yalnızım bir bebeğim var ve tek başıma büyütüyorum artı prematüre yani geçmişimdede ailevi sorunları olan bir gençtim şimdi şimdi çıkıyor galiba tahammülsüzlük son saffalarda bilemiyorumki yani aslında bende çok aptallaştım :/

X