Yarışma Falafel -Yudum Ayçiçek Yağı Sponsorluğunda

yazarhanim35

Yazar Hanım
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
29.053
42.789

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı yeniden katılayım dedim. Uzun zamandır yapmak istediğim bir tarifti. Basit bir tarif aslında :)
Lübnan mutfağının vazgeçilmez tariflerinden biri falafel.
Malzemeler

1 su bardağı nohut – 1 gece su da bekletilmiş (haşlanmış
1 adet orta boy soğan
1-2 diş sarımsak
1 demet maydanoz
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı karabiber
Tuz
2-3 kaşık un (aldığı kadar)

1.jpg

Haşlanmış nohut, dörde bölünmüş soğan, sarımsak, maydanoz, tuz, karabiber rondoya atılıp çekilir.

2.jpg

Pütürlü bir kıvam alınca geniş bir kaba alınır.

3.jpg

4.jpg

Yavaş yavaş un eklenir. Ancak çok eklemeyin hafif ele yapışan bir kıvam yeterli. Yoksa pişerken içi sert olur.

5.jpg

Ceviz büyüklüğünde toplar alınarak yuvarlanır.

6.jpg

Kızgın ayçiçek yağında arkalı önlü kızartılır.

7.jpg

8.jpg

Ve Afiyet Olsun... :KK68:

9.jpg

17124680_972008286267988_350181839_n.jpg

Ellerine saglıkkkk.:kk77:
Başarilar dilerim canim.:KK54:
Aklima gelmişti Falafel yapmak ama daha önce hiç denemedigim icin cesaret edemedim.
Cok lezzetli bir yemek.

Offf bayılırım felafel e :) eline sağlık canım çok güzel görünüyor.

Ellerine,emeğine sağlık canım:kk77:Ben de bu tarifi acaba biri yapar mı diyordum sen yapmışsın:KK45:Yarışmada bol şans diliyorum:KK36:

Ellerine sağlık canım. . Burda Suriyeliler yapıp satıyor. Onlar halka şekilde yapıyor. Tadı güzel. .ayy.. bende bi sürü suriye yemeği öğrendim eltim sağolsun ama bi kere katılma hakkımız var :kızgın:

Offf bayılırım felafel e :) eline sağlık canım çok güzel görünüyor.

teşekkürler canım :KK68:

Ellerine,emeğine sağlık canım:kk77:Ben de bu tarifi acaba biri yapar mı diyordum sen yapmışsın:KK45:Yarışmada bol şans diliyorum:KK36:

ilk defa denedim nevrestecim :) aklımdaydı baktım dünya mutfağı yarışması deyince katılayım dedim.

Ellerine sağlık canım. . Burda Suriyeliler yapıp satıyor. Onlar halka şekilde yapıyor. Tadı güzel. .ayy.. bende bi sürü suriye yemeği öğrendim eltim sağolsun ama bi kere katılma hakkımız var :kızgın:

teşekkürler canım 1-1.5 senede tekrar dönüyor dünya mutfağına bir daha ki sefere denersin :)

teşekkürler canım :KK68:

ilk defa denedim nevrestecim :) aklımdaydı baktım dünya mutfağı yarışması deyince katılayım dedim.

teşekkürler canım 1-1.5 senede tekrar dönüyor dünya mutfağına bir daha ki sefere denersin :)
Afiyet olsun canım:kk77:Yarışma vesile omuş yeni bir tarif denemişsin:KK19:

X