Farlutal Kullanirken Acaba Hamile Kalinirmi

arkadaslar benimdell adet düzensizliğim var doktora gittim farlutal verdi ilac biteli 4 gün oldu ama hala adet olamadım ( 1 hafta sonra diyorlalr genelde ama kullanan varsa lütfen beni bilgilendirir mi?

Canım farlutal kullandıktan sonra en geç 10.güne kadar adet görmen gerek biraz daha sabret canım.benim 6.yada7. günde gelelir hep...

selam arkadaşlar bende bebek tedavisi gördüm 6 ay,ara verdik ama adet düzensi<liği olduğu için farlutal ver dr. hamileliyi engellemez dedi ne kadar doğru bilmem....

bu ilacın yan etkisi var mı??ben 2 kutu kullandım hasta oldum şimdi yine alıcam ama merak ediyorum herhangi bi yan etkisi varmı?

ARKADAŞLAR ACABA FARLUTAL ADET SÖKTÜRÜCÜ KULLANIRKEN HAMİLE KALMA ŞANSI OLABİLİRMİ. HİÇ BİLGİNİZ YADA BİR DUYUMUNUZ :uhm: VARMI.

canim bende bi dönem kullandim adetlerim gecikince..benim düsüncem süpheli durumlarda kullanmaman..sonucta adet söktürücü..olasi bi hamileligi sonlandirma riski cok yüksek...sevgiler

bendede pcos var,bazen 2 ay olmam adet:)bende test yaptim ama negatifti...banada doktor glukofen verdi sadece..simdilerde tekrar gitmam gerekio cünkü 1 ay geciktim yine...

pardo 2 ay kizlar....ama diger basliktada anlattimya bende uzun bi süre bebek haberi yok....sevgiler....

Merhaba herkese.size birşey danışmak istiyorum. 21 yaşındayım ve nişanlıyım. bu zamana kadar adet düzensizliği gibi bir sorunum olmamıştı(4 5 gün sapmalar hariç) ama şu dönemde en son nisan ayında adet gördüm ve üzreinden 1 buçuk ay geçtiği için gebe olma ihtimaliyle gebelik testi yaptım negatif çıktı ve bunun üzerine jinekoloğa gittim. Doktor vajinal ultrason sounucunda sol yumurtalığımda kist olduğunu fakat adet görmemle beraber onun atılacağını sağ yumurtalığımda birşey olmadığını söyledi. biraz akıntınız var dedi fakat akıntıyla ilgili başka birşey söylemedi. daha sonra gebeliği kesin öğrenmek için kan testi istedi ve negatif çıkınca bana farlutal verdi.dün gittim doktora bugün 3. hapı kullandım.doktorların herkese dediği gibi banada 6 gün kullan 2 kere günde, sonra 5 gün içerisnde olursun dedi. bu durum beni çok üzdü.Allah a şükür bu güne kadar hiç ciddi düzensizliğim olmamıştı ama şimdi ilaç kullanarak adet görme olasılığım beni çok üzüyor. size sorum ben artık hep ilaçlamı adet olucam yoksa bu ilaçla adet olduktan sonra normal seyrinemi dönücek adetim? bu ilaç devamlı kullanılan bir ilaçmı( şimdiden teşekkür ederim

canım...farlutal içen biri olarak söylüyorum 2006 yılının temmuz ayında farlutal içtim meğer hamileymişim hapı içtiğim için doğal olarak regl oldum bi gece mide bulantısıyla hastaneye gittim ve hamile olduğumu öğrendim...ama birkutu farlutalı devirip adet olmuştum bu hapın bebeğe bi zararı olmadığını söyledi doktorum düşük riski olan gebeliklerdede kullanılıyormuş..

anldım canım teşekkür ederim cevap için ama dediğim gibi ben hamile değilim sadece adet düzensizliği için verdi ve bu ilacı artık her seferindemi kullanıcam onu merak edyorum. birde daha ilacın bitmesine 2 gün var ve ben adet oldum acaba ilaca devam etmelimiyim?

Merhaba hanımlar, yaklaşık bir aydır yazılarınızı okuyorum, YAzma sırası geldi sanırım. 25 yaşında ve 2 yıllık evliyim. Eşimle artık eve küçük bir bebek getirmenin vakti geldi diye düşündük. Benimde adetlerim düzensizdir. Martta doktora gittim proklaktini ölçtü 26 çıktı. Çok önemli değil dedi ama dostinex verdi bir ay kullan dedi. kullandım, 32 günlük periyotla 2 kez düzenli adet gördüm ama bebek yok . NEyse bu ay adetim 10 gün gecikti yine. Test negatif çıktı. Doktora gittim BetaHCG de bişi çıkmadı. Farlutal verdi. Adetinin 2. 3. günü gel prolaktine bakalım dedi. İşte önemli bölüm burda başlıyor:) İlaç bitti 7 gün oldu bişi yok 10 gün oldu bişi yok 12 oldu bişi yok.Ama göğüslerim ağrıyor midem bulanıyor.Bu sabah bir test daha yapayım dedim. Ve Sonuç Pozitif. Yarın doktora gidiyorum bakalım ne diyecek.
Farlutalden önce hamilemiydim, BHCG yanlış çıkabilirmi bilmiyoum. Acayip heyecanlıyım.

bende 1 haftadır sitedeki yazıları okuyorum 1 yıllık evliyiz bu zamana kadar eşim korundu ama artık bebek ıstıyoruz adetlerım duzensız 2 ay hatta bazen3 ay bile olmadığım oluyor bu durum benı cok rahatsız edıyor bugun doktora gıttım ultrasından baktı ve farlutal verdı hormon tahlılı olacagım adetın 3. gunu polikistik olabilir mi diye sordum hormon tahlılınden sonra dedı ama kilom normal tüylenme yok ve sivilcelerimde yok iyice panik oldum şimdi farlutala başlayacağım korunmaya devam mı edeyim bırakayım mı ? polikistik çıkarsa tedavisi zor mu ve gebeliği ne derece etkiliyor lütfen yardımcı olun

Berçil, benim durumumda aynı senin gibi. Sakın Panik yapma yine düzensizliğin için doktora git. Bebek istemiyorsanız ben eşinin korunmasını öneririm.Bebek sahibi olmak istediğinizde ise hemen olmazsa acele etmeyin. Zaten doktorlarda en az 6 ay doğal yollarla deneyin diyor. Biz Nisanda karar verdik bebeğe, 3 ay bişi olmadı, tabi ben telaşlandım. En son 3 haziranda adet gördüm , temmuzda görmedim doktor farlutal verdi. Farlutalde benim yumurtlama dönemine denk gelmiş, neyse bugün doktor ultrasonda da gösterdi, hamileyim. (Not : Bebek için çok fazlada bekleme bence)

ginny mesajın ıcın tesekkur ederım artık bebek ıstıyoruz bırazda o yuzden doktora gıtttım farlutal verdı adetın 3. gunu gel horman testı yapalım dedı zaten hormon testınden sonra bellı olacak hersey ama yınede cok korkuyorum ruyalarıma bıle gırdı ben bastan berı bebek ıstıyordum ama esım ıstemıyordu onu ıkna ettım sonunda bugun farlutal kullanmaya basladım korunmasam ve sans hamıle kalmış olsam farlutal ıctıgım ıcın bı sorun olur mu ayrıca bebişin hayırlı olsun darısı tüm bebek isteyenlere inan mesajın ıcımı rahatlattı pekı doktor sana poc demış mıydı

GİNNY canım bana temmuzun 13 ünde aşılama yapıldı. sonuç negatif ve ben hala adet olmadım.benim fsh şım yüksek erken menopoz teşhisi koydular bana.ilaçla adet oluyordum geçen ay haziranda ilaçla 30 haziran adet olmuştum temmuzda iğneler kullandım bebek için aşılama yapıldı 13 temmuzda 25 inde test yap dedi doktor negatif çıktı adet olmazsan tekrar et dedi testi yine tekrar ettk testi yine negatif.ve ben hala adet olmadım bu testler hep kanda doktorumu aradım farlutal al dedi.acaba bu ilaç hamile kalmayı engellermi nasıl içicem biz bebek istiyoruz.sen bu ilacı kaç ay kullandın bunu kullanırkenmi hmile kaldın .sen neden içiyordun peki bu ilacı canım cevap yazarsan sevinirim sağol

arkadaşlar aynı dert bende de var benimde düzensizliklerim sürüyor hapla görüyorum ay başımı ve bebegim olmasını istiyorum :çok üzgünüm:doktara gittim herşey normal çıktı ama gelmiyor farlutal ve dogum kontrol hapını verdi sice dogum kont hapı zararlımı kafam çok karışık öptüm sizleri allahım hepimize bebiş nasip etsin amin :teselli:

bendede adet geçikmesi oluyor bu ilacı kullansam hamile kalırmıyım

mrb arkadaşlar ben de farlutal kullandım c.tesi günü bitti ama halan olmadı birde doktora gitiştim önceden birçok test yapıldı herşey normaldi acaba yumurtlama mı olmuyordur ?fisfisfis

selam arkadaşlar bende 2,5 yıllık evliyim 4 aydır çocuk istiyoruz ve korunmuyoruz ilk defa adetim bu kadar uzun geçikti en son 25 ekim de adet görmüştüm.Doktora gittim test yaptırdım 1 hafta ara ile sonuç hep negatif çıktı doktorum farlutal verdi adetin 3 günü hormon testi istedi.Benim sorum şu hamile olup kan testinde çıkmama gibi bir ihtimal varmı.Varsa bu ilaçın zararı varmı.doktora sordum kan testinde çıkmama gibi bir ihtimali yok dedi üzerinden 1,5 ay geçtikten sonra.acil cevaparınızı bekliyorum teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…