Fatih’te ‘Ustaosmanoğlu’ yoğunluğu, ‘Kadınlar gelmesin’ uyarısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ve çok sayıda kız arkadaşımız okuduk . Kimimiz üniversite mezunu, kimimiz master yaptı. Ama ben ahlaksızlık , namuzsuzluk yapanı görmedim. Herkes işinin başında, ekmeğinin peşinde. Evliyiz, çoluğumuz çocuğumuz var. Ya hatta eşim ısrarla yüksek lisans yapalım geliştirelim kendimizi diyor. Artık şu şekilde düşünüyorum; bunu söyleyenlere fırsat verilse demek ki okurken ahlaksızlık namuzsuzluk yapacaklar. Kişi kendinden bilir işi hesabı !!
Ya bir de okumaya karşıdır ama doktoru öğretmeni kadın olsun isterler . Hayretler içerisindeyim 😶

İyide cenazede kadınların olmamasıyla ilgili bir yasak yok ki 😂
İnandıkları dinden mi bi haberler. Kadınlardan bu kadar nefret etmeleri neden?
Peygamber efendimizin namazını erkeklerden sonra kadınlarda kılmıştır. E o kadar sahabe bilmiyordu da bilmem kaç yüzyıl sonrakiler mi biliyorlar kadınların cenaze namazında olmasının iyi olmadığını 🤭

Peygamber efendimizin bu konuda var olan örneği ağlayıp, bağırmamaları gerektiği 👍 Gelmemeleri ile ilgili birşey yok 🙈

Ben de adam öldükten sonra kadınlar hakkındaki söylemlerini okumuştum.
Ne denir ki, bu adam yüzünden okuyamayip baba/ koca eline mahkum kalan ve bundan bir gün olsun pişman olmuş herkesin hakkıni öder inşallah 'boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacagi' alemde 🤬🤬
Benim zaten yoktur ama varsa da hakkım helal değil hiçbir din tuccarina.

Ben ve çok sayıda kız arkadaşımız okuduk . Kimimiz üniversite mezunu, kimimiz master yaptı. Ama ben ahlaksızlık , namuzsuzluk yapanı görmedim. Herkes işinin başında, ekmeğinin peşinde. Evliyiz, çoluğumuz çocuğumuz var. Ya hatta eşim ısrarla yüksek lisans yapalım geliştirelim kendimizi diyor. Artık şu şekilde düşünüyorum; bunu söyleyenlere fırsat verilse demek ki okurken ahlaksızlık namuzsuzluk yapacaklar. Kişi kendinden bilir işi hesabı !!
Ya bir de okumaya karşıdır ama doktoru öğretmeni kadın olsun isterler . Hayretler içerisindeyim 😶
Sizin ahlak anlayisinizla onlarinki farkli hanimefendiciim. Kadin erkegin gozune gorunmemelidir diyor. Calismamali diyor. Anlatamazsiniz

Ve okul konusunda da okullar artık insan edebini ahlakını bozmaktan başka bir yer değil erkek kız oraya flört etmeye gidiyor ellerde sigara saygısızca hareketler bence hoca geleceği de görerek böyle konuşmalar yapmış ben yakinen tanımıyorum ama öyle tahmin ediyorum
Tabii ki sevecekler, sevişecekler, flört edecekler, yeri gelince içip dağıtacaklar. Biz de yaptık. Nesi anormal? Neden bastırsınlar yemek yemek kadar normal bir eylemi. Biz ne ahlâksız olduk ne de hayırsız. Başarılı olduk, hayırlı evlatlar ve öğrenciler olduk. Sevişmek bizden bir şey götürmedi, bizi ahlâksız yapmadı. Bahsedilen tiplerin %90’ının dinci cemaat dershanelerinin çaldığı sorular olmadan önünden geçemeyeceği okullarda okuduk, benim okuduğum okullardan mezun insanlar torpilsiz bir şekilde liyakatla yurt içi ve yurt dışında uluslararası firmalarda çalışıyor, dünya devlerinin bünyesinde üretiyorlar. Çok ahlâklı(!) cemaat tarikat beslemeleri de illegal yurtlarda çoluk çocuk badeliyor, toplu tecavüzler gırla, lanetledikleri(!) eşcinsellik çok çok yaygın. Hiçbir şey üretmiyorlar, hiçbir katkıları yok dünyaya, sadece beyin yıkıyorlar.

Din ve inanç özgürlüğünüz var, ibadethaneler ve evinizde özgürsünüz. Kadınları aşağı gören zihniyetin peşine takılmanıza gerek yok. Müslümanlığınızdan bir şey götürmez, bu gibi oluşumlara ihtiyacınız yok. Aşağılanmayı o kadar kanıksamışsınız ki, hocam şöyle demek istedi, hocam bugünleri gördü, hocam kadınları korumak istedi diye kendinizi kandırıyorsunuz.

Son düzenleme:
Sarikli sarikli tipler bura nasil istanbulun gobegi olabilir aklim almiyo. Donduk mu osmanli donemine
Özlem o zaten..
Sığ olsaydı vefat eden hocanın bu kadar seveni olmazdı emin olun dünyanın dört bir yanından gelen insanlar olmazdı
Hem aşalanıyorlar hemde taparcasına seviyorlar,bu nasıl yaman bir çelişki böyle.
Dininizi yaşayın ama bu hazreti denen adamlarada bu kadar saygı duymayın lütfen,genel olarak söylüyorum bunu.

Bu düşünce tarzı yüzünden ateist oldum,ne kadar doğru bit karar verdiğimde ortada zaten.

O taptıkları şahıslar tarafından insan yerine konmuyorlar bile, haberleri yok 😶
Genelde aile aktarimi bu tarikat isleri. Yani aile evinde zaten ayni zihniyetle adam yerine konulmuyorlar. Bu da garip gelmiyodur. Yoksa kiz evde otursun cikmasin okumasin calismasin sadece koca koynuna girip dogursun cocuk baksin amaci budur diyen birini takip etmek saglikli zihnin isi degildir

Kadınlar hakkındaki düşünceleri buyurun okuyun tam bir yobaz düşünce kusura bakmayında.
Kadın doktor istemez,karıları hasta oldumu yana yakıla kadın doktor ararlar bu tipler..

"Ben kadınların dükkan açmasını asla helal görmüyorum" , "Kadından memur olmaz. Kadınlar mektebe gitmez. Duymadık demeyin!"​

Ben kadınların dükkan açmasını asla helal görmüyorum , Kadından memur olmaz. Kadınlar mektebe gitmez. Duymadık demeyin!

'Bir baldız eniştesine gözükmemelidir. Beraber bir sofrada yemek yememelidir. Yalnız olarak bir yolda yürümemelidir'

'Kadınların şoför olarak arabaya binmeleri şehevata girer. Bunu ben kendi kafama göre söylemiyorum. Bu ayetin tefsirini yapan Hz. Ali diyor ki bu gibi bineklere binmek şehevattandır.'

'Kadınları aldılar işe, erkekler kaldı işsiz.'

'Şimdi kadınları okutuyorlar, düştü tavuk çakalın eline, tavuk çakalın eline düşerse ne olur? Çakal onu yer.'

Kadınların şerefi gizli kalmalarında ve erkeklerle görüşmemelerindedir. Kadın çalışacak diye tutturmuş, sonra aç kalırlarmış. Sen karışmasana, o Allahu Teala yarattığının rızkını verir. Sen yeter ki adam ol, Müslüman ol, uslu ol, akıllı ol.

'Kızlar katiyen ortaokul, lise üniversiteye gitmez. Bunun fetvası yoktur. Siz melek gibi kızlarınızı çocuklarınızı nasıl o gibi yerlere teslim edersiniz? Kızlarımızın tek gideceği yer kız medreseleri vardır. Oraya gidecekler. Hiç erkekle işleri yoktur.'

Bu insanlar hangi mecraalardan konusuyorlar böyle rahat rahat ortacagda gibi ya. E kaldiralim cumhuriyeti falan komple şeriat gelsin maldivler gibi zaten ayni bi turizm kaldı gelir kapısı bize. Okullar da kapatilsin demis biri yukarda üretime dayali zaten bisey yapmaya gönlü yok kimsenin. Kim bu binlerce insan burda bile kadin olup hakli bulanlar var. Ilginc dogrusu demek ki hic de az degiller sayıları. Korkutucu.

Bende duydum cemaatin çoğunluğu kadınlardan olusuyormus dünyanın dört bi yanından gelenler bile olmuş kadınların da
Evliyim çocuğum henüz yok olsa bile okul derslerini daha farklı bir sistem de almasına yardımcı olurum okula yollamam çünkü haller ortada Kuranı kerim gibi yüce bur kitaba tekme atan insan zihniyetiyle dolu ve daha birsuru buna benzer olaylar
Sizi çok zır cahil gördüm. Biri tekme attı diye hepsi mi atiyor ya da saygısız , Allah size akıl fikir versin doğacak çocuğunuza da sizin beyninizden uzak bir akıl versin yoksa çocuk mahvolur

Genelde aile aktarimi bu tarikat isleri. Yani aile evinde zaten ayni zihniyetle adam yerine konulmuyorlar. Bu da garip gelmiyodur. Yoksa kiz evde otursun cikmasin okumasin calismasin sadece koca koynuna girip dogursun cocuk baksin amaci budur diyen birini takip etmek saglikli zihnin isi degildir
Akraba çevremde de var böyle kişiler. Şükür anne babam devletçi zihniyete sahip . Çocuklarımız devlete hizmet etsin diye büyüttüler okuttular. Kız erkek ayrımı yapmak ayıptır, günahtır

Sevmeyeni toplanmadigi icin gozunuze sadece seveni gorunmustur. Bu kadar asagilanip dislanip 3. 5. 8. Kademe insan yerine bile konmuyosumuz adam tarafindan. Hoca efendi hoca efendi diyenleri 2016 temmuz sonrasi gorduk. Dini yasayin elbette ama su hocalarinizin kelamini allah kelami bellemekten vazgecin artik
Hakikaten. 2012nin sonlarına doğru sevgilim Erzurum'dan geldi, Ankara'dan dönerken tam o günlerde fetonun kardeşi (mi ne) ölmüş,Erzurum'da . Dedi tüm uçak takimelbiseli kelli felli adamlardan oluşuyor,cenazeye gelen .
Bugün sorsan o insanlara orada burada fetoyu lanetliyorlardir. Hele o dönemlerde ölen feto olsa milli yas bile ilan ederlerdi 😂
Kalabalık olması kişinin doğru olduğunun kanıtı olsa hitler'e en doğru kişi derdimm
Bkz;
images (11).jpeg
images (10).jpeg

Hay ağzına sağlık şiracım,adamlardaki kafa yapısı böyle işte.
İyide cenazede kadınların olmamasıyla ilgili bir yasak yok ki 😂
İnandıkları dinden mi bi haberler. Kadınlardan bu kadar nefret etmeleri neden?
Peygamber efendimizin namazını erkeklerden sonra kadınlarda kılmıştır. E o kadar sahabe bilmiyordu da bilmem kaç yüzyıl sonrakiler mi biliyorlar kadınların cenaze namazında olmasının iyi olmadığını 🤭

Peygamber efendimizin bu konuda var olan örneği ağlayıp, bağırmamaları gerektiği 👍 Gelmemeleri ile ilgili birşey yok 🙈
Bunalr kadınları böyle görüyorlar,kadın kısmı evde oturur doğurur 3-5 bebe tamamdır.
Kocaya köle olur,mantıkları bu maalesef.

Akraba çevremde de var böyle kişiler. Şükür anne babam devletçi zihniyete sahip . Çocuklarımız devlete hizmet etsin diye büyüttüler okuttular. Kız erkek ayrımı yapmak ayıptır, günahtır
Benim ozellikle baba tarafim bunlarin bi tik daha cagdasi. Ama bas bas bagiriyolar.yine de bagnaziz diye. Ayni baski cocukken bize de yapilabilirdi ama kafa yapilarina ragmen cocukken yapmayip ne zaman yapcak diye dusunurlerdi. Bize din iman baskisi yapmadilar hic. Bu baska boyut

Şu an 3 erkekle beraber Türkiye nin doğusunu geziyorum işim için. Okumuş birisi olarak bu ülkeye bu zihniyeti savunan kadınlardan daha fazla faydam var, saçma sapan şeylerle insanlari suçlayıp kendi zihniyetlerini ortaya koyuyorlar. 2 erkek görseler kucaklarina atlayacaklar demek ki.

Hakikaten. 2012nin sonlarına doğru sevgilim Erzurum'dan geldi, Ankara'dan dönerken tam o günlerde fetonun kardeşi (mi ne) ölmüş,Erzurum'da . Dedi tüm uçak takimelbiseli kelli felli adamlardan oluşuyor,cenazeye gelen .
Bugün sorsan o insanlara orada burada fetoyu lanetliyorlardir. Hele o dönemlerde ölen feto olsa milli yas bile ilan ederlerdi 😂
Kalabalık olması kişinin doğru olduğunun kanıtı olsa hitler'e en doğru kişi derdimm
Bkz;
Eki Görüntüle 3089888 Eki Görüntüle 3089889
Ben erzurumluyum evet haklısın vardı öyle bi zihniyet şimdi yıkılsa da bir zamanlar tapanlar şimdi aşırı anti ,üni zamanı Türkçe olimpiyatları filan 😂😂 anticii çok yalaka çok tapan bir milletimiz var.
Hiç unutmam lisede anne baba baskısı ile başını örten sinifiimdan bir kız ark okula yakın eteğini kısaltır,başını açar makyajını yapardı niçin böyle bir baskıya kalsın ki çocuk ? Zaten ittikce aslında kendi kafalarında kurduklari tezgâh a kendileri itiyor

Bu insanlar hangi mecraalardan konusuyorlar böyle rahat rahat ortacagda gibi ya. E kaldiralim cumhuriyeti falan komple şeriat gelsin maldivler gibi zaten ayni bi turizm kaldı gelir kapısı bize. Okullar da kapatilsin demis biri yukarda üretime dayali zaten bisey yapmaya gönlü yok kimsenin. Kim bu binlerce insan burda bile kadin olup hakli bulanlar var. Ilginc dogrusu demek ki hic de az degiller sayıları. Korkutucu.
Bırakılsa bayram ederler,dine dayalı olsunda mantığı.
Şu ülkede şeriat isteyenleri yollayaan bir yerlere 3 gün sonra kaçmazlarda bende hiç bi şey bilmiyorumdur.

Bırakılsa bayram ederler,dine dayalı olsunda mantığı.
Şu ülkede şeriat isteyenleri yollayaan bir yerlere 3 gün sonra kaçmazlarda bende hiç bi şey bilmiyorumdur.
Tabi canim hem her türlü nimetten yararlanmak isterler hem de en karanlik dusunceleri savunurlar. Okulu kapat restoranlari eglence yerlerini kapat otellere plajlara gireme nefes alacak bi yer kalmasin. Bu sever de canlari sıkılır bu bana yan bakti diye arbedeler çıkar, adam asmaca oynarlar.

Bende duydum cemaatin çoğunluğu kadınlardan olusuyormus dünyanın dört bi yanından gelenler bile olmuş kadınların da
Evliyim çocuğum henüz yok olsa bile okul derslerini daha farklı bir sistem de almasına yardımcı olurum okula yollamam çünkü haller ortada Kuranı kerim gibi yüce bur kitaba tekme atan insan zihniyetiyle dolu ve daha birsuru buna benzer olaylar
Buarada nickinizle tam tutarsız bir kafa yapısı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X