Fatih’te ‘Ustaosmanoğlu’ yoğunluğu, ‘Kadınlar gelmesin’ uyarısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hay ağzına sağlık şiracım,adamlardaki kafa yapısı böyle işte.

Bunalr kadınları böyle görüyorlar,kadın kısmı evde oturur doğurur 3-5 bebe tamamdır.
Kocaya köle olur,mantıkları bu maalesef.
Abla bunların olayı zır cahillik. Şimdi bunlar kendilerini inançlı, bizi inançsız olarak görüyorlar. Halbuki bizler araya aracı koymuyoruz. Namazımızı da kılıyoruz, duamızı da ediyoruz. Kurbanımızı kesip, zekatımızı da veriyoruz. Ama bunları kimseye göstermeden yapıyoruz. Çünkü ibadet Allah’la kul arasındadır. Kul ile aracı arasında değil.
Bir de çocuklarınıza güzel bir gelecek veremeyecekseniz , lütfen doğurmayın. Doğuracaksanız da kız çocuklarınızı önemseyin. Onlar her dönemin annesi, bacısı, kardeşi. Gelecek nesli ilk anneler yetiştiriyor. Erkek çocuklarınıza kadınlara saygıyı ve onlara karşı bir üstünlükleri olmadığını öğretin. Lütfen bunu yapın ki kızlarımız ezilmesin, hor görülmesin

Defolsalar da kurtulsak
Hayatlarını daha nornal yaşasalar aslında,bu kadar tapınmadan olsa.
Tabi canim hem her türlü nimetten yararlanmak isterler hem de en karanlik dusunceleri savunurlar. Okulu kapat restoranlari eglence yerlerini kapat otellere plajlara gireme nefes alacak bi yer kalmasin. Bu sever de canlari sıkılır bu bana yan bakti diye arbedeler çıkar, adam asmaca oynarlar.
Ellerde son model telefon,fanatiğin dibine kadar hayatlar daha ne olsun yani.

Bırakılsa bayram ederler,dine dayalı olsunda mantığı.
Şu ülkede şeriat isteyenleri yollayaan bir yerlere 3 gün sonra kaçmazlarda bende hiç bi şey bilmiyorumdur.
Şekil A. Kendi ülkesinde mollalardan kaçmış gitmiş Norveç’e, hâlâ kafa aynı. Katil ve yobaz. Gittikleri yerleri de mahvediyorlar. Bu dünyadaki herkes bunların değer yargılarına, inancına göre yaşamak zorunda sanki.
21BF29F0-244E-462D-8028-E5C12091E9AC.jpeg

Abla bunların olayı zır cahillik. Şimdi bunlar kendilerini inançlı, bizi inançsız olarak görüyorlar. Halbuki bizler araya aracı koymuyoruz. Namazımızı da kılıyoruz, duamızı da ediyoruz. Kurbanımızı kesip, zekatımızı da veriyoruz. Ama bunları kimseye göstermeden yapıyoruz. Çünkü ibadet Allah’la kul arasındadır. Kul ile aracı arasında değil.
Bir de çocuklarınıza güzel bir gelecek veremeyecekseniz , lütfen doğurmayın. Doğuracaksanız da kız çocuklarınızı önemseyin. Onlar her dönemin annesi, bacısı, kardeşi. Gelecek nesli ilk anneler yetiştiriyor. Erkek çocuklarınıza kadınlara saygıyı ve onlara karşı bir üstünlükleri olmadığını öğretin. Lütfen bunu yapın ki kızlarımız ezilmesin, hor görülmesin
Dediğim gibi bu düşünceler yüzünden ateist oldum,daha çok şey varda yeri burası değil bunun.
Kadının adı yok bunlarda.
Varsa yoksa erkekler.

Şekil A. Kendi ülkesinde mollalardan kaçmış gitmiş Norveç’e, hâlâ kafa aynı. Katil ve yobaz. Gittikleri yerleri de mahvediyorlar. Bu dünyadaki herkes bunların değer yargılarına, inancına göre yaşamak zorunda sanki. Eki Görüntüle 3089891
Bu tiplerde LGBT hastalıklı olarak görüyorlar,madem kaçtın insan canını almak senin haddin değil ki yobazın önde gideni mahluk yaratık.

Dediğim gibi bu düşünceler yüzünden ateist oldum,daha çok şey varda yeri burası değil bunun.
Kadının adı yok bunlarda.
Varsa yoksa erkekler.
Ablacım bu konu aslında inanç ya da inançsızlıkla da ilgili değil. Burda bir mantıksızlık var. Oğlu olsun diye türbe türbe geziyorlar, Allah da diyor ki al sana kız çocuk . Bir oğlum var şükür , nasip olurda ikincisi kız olursa eğer, asla ve asla ayırt etmesen ikisine de en iyi eğitimi aldırıp, onları maddi açıdan çok desteklemeyi düşünüyorum. Ben kızımı millet ezsin diye , oğlum da milletin kızını ezsin diye yetiştirmem. Herkes haddini bilsin

Bu insanlar hangi mecraalardan konusuyorlar böyle rahat rahat ortacagda gibi ya. E kaldiralim cumhuriyeti falan komple şeriat gelsin maldivler gibi zaten ayni bi turizm kaldı gelir kapısı bize. Okullar da kapatilsin demis biri yukarda üretime dayali zaten bisey yapmaya gönlü yok kimsenin. Kim bu binlerce insan burda bile kadin olup hakli bulanlar var. Ilginc dogrusu demek ki hic de az degiller sayıları. Korkutucu.
Hangi mecra mi??? Adamlar boy boy kitap yazıyorlar. Hoş, istedikleri şey kadınların okumamasi ama yine de yazıyorlar 😂
IMG_20220627_101603.jpg
IMG_20220627_101549.jpg
IMG_20220627_101534.jpg

Kendine bunu layık gören böyle yaşasın, ne diyeyim. Demek ki bu kadınlar da insan yerine konulmak istemiyor

Şu an 3 erkekle beraber Türkiye nin doğusunu geziyorum işim için. Okumuş birisi olarak bu ülkeye bu zihniyeti savunan kadınlardan daha fazla faydam var, saçma sapan şeylerle insanlari suçlayıp kendi zihniyetlerini ortaya koyuyorlar. 2 erkek görseler kucaklarina atlayacaklar demek ki.
Takdir ettim sizi, işinizi yapıyorsunuz. Kimse ağzını açıp da tek laf edemez. Bizlere iyi eğitim almış, vicdanlı insanlar gerek. Yoksa memleketi böyle yobazlara bırakırsak batarız

Bende duydum cemaatin çoğunluğu kadınlardan olusuyormus dünyanın dört bi yanından gelenler bile olmuş kadınların da
Evliyim çocuğum henüz yok olsa bile okul derslerini daha farklı bir sistem de almasına yardımcı olurum okula yollamam çünkü haller ortada Kuranı kerim gibi yüce bur kitaba tekme atan insan zihniyetiyle dolu ve daha birsuru buna benzer olaylar
Okula göndermeyip ne yapacaksiniz peki? Dediğiniz olay da bi kac şuursuz nohut beyinli aile terbiyesi almamış cocugun yaptığı sacmalik planli bisey gene degildir ve genellenemez bu topluma. Bir dogruyu savunmak icin o şeye inanmak bile gerekmez ayrica. Ben de deistim ama şu yapilan davranışın rezalet olduğunu soyleyebilirim. Düzgün insan olmak icin illa bilmemkimefendiler yönlendirmesine de ihtiyac yok yani artik.

Ben 10 yasindaydim hic unutmuyorum. Sabah okula erken gelmiştim elimde de koyu renk tebesirler var yer asfalt cizdim gözükmüyor fark etmedim nerde durdugumu Atatürk büstünün etrafinin beyaz mermeri kocaman uzaniyor boylu boyunca bahçede kenarina oturup oraya cizmeye basladim s.o.s'i kafami bi kaldirdim Irlandali speaking hocasi Richard adinda bi adam sen napiyorsun nasıl orayi cizersin saygin yok mu ataturke diye bagirio. Salakligima mi utanayim yabanci hoca bunu düşünürken bi Türk olarak benim akil edememe mi kızayım yaka paca goturdu bi de beni müdürün odasina. Cok utanmistim o gun. O gerizakli ogrenciler de ilerde muhtemelen utancla hatirlarlar sorusturma acilmis, insanlar görmezden geliyor herkes böyle düşünüyor diye bisey yok yani. Ensar vakfi olaylarini falan unutmamissinizdir heralde ayrica. Pislik her yerde cikabilir.

Okula göndermeyip ne yapacaksiniz peki? Dediğiniz olay da bi kac şuursuz nohut beyinli aile terbiyesi almamış cocugun yaptığı sacmalik planli bisey gene degildir ve genellenemez bu topluma. Bir dogruyu savunmak icin o şeye inanmak bile gerekmez ayrica. Ben de deistim ama şu yapilan davranışın rezalet olduğunu soyleyebilirim. Düzgün insan olmak icin illa bilmemkimefendiler yönlendirmesine de ihtiyac yok yani artik.

Ben 10 yasindaydim hic unutmuyorum. Sabah okula erken gelmiştim elimde de koyu renk tebesirler var yer asfalt cizdim gözükmüyor fark etmedim nerde durdugumu Atatürk büstünün etrafinin beyaz mermeri kocaman uzaniyor boylu boyunca bahçede kenarina oturup oraya cizmeye basladim s.o.s'i kafami bi kaldirdim Irlandali speaking hocasi Richard adinda bi adam sen napiyorsun nasıl orayi cizersin saygin yok mu ataturke diye bagirio. Salakligima mi utanayim yabanci hoca bunu düşünürken bi Türk olarak benim akil edememe mi kızayım yaka paca goturdu bi de beni müdürün odasina. Cok utanmistim o gun. O gerizakli ogrenciler de ilerde muhtemelen utancla hatirlarlar sorusturma acilmis, insanlar görmezden geliyor herkes böyle düşünüyor diye bisey yok yani. Ensar vakfi olaylarini falan unutmamissinizdir heralde ayrica. Pislik her yerde cikabilir.
Kur'an olmasına gerek yok, insanların inandığı hiçbir kitaba bu muamele yapılamaz zaten. Atatürk bustlerine, ülke bayraklarına vb de saygısızlık yapılamaz. Ama bu insanlar herşeye tek taraflı bakıyorlar, beyinleri o kadar yıkanmış ki hep önyargılilar.

Benim ozellikle baba tarafim bunlarin bi tik daha cagdasi. Ama bas bas bagiriyolar.yine de bagnaziz diye. Ayni baski cocukken bize de yapilabilirdi ama kafa yapilarina ragmen cocukken yapmayip ne zaman yapcak diye dusunurlerdi. Bize din iman baskisi yapmadilar hic. Bu baska boyut
Dinde zorlama yoktur. Baskı yapılmaması demek inanmadığımız anlamına gelmiyor. İşte bu zihniyettekiler bunun farkında değiller

Hangi mecra mi??? Adamlar boy boy kitap yazıyorlar. Hoş, istedikleri şey kadınların okumamasi ama yine de yazıyorlar 😂Eki Görüntüle 3089893 Eki Görüntüle 3089894 Eki Görüntüle 3089895
Kendine bunu layık gören böyle yaşasın, ne diyeyim. Demek ki bu kadınlar da insan yerine konulmak istemiyor
Hey masallah :) bi de kendi hadislerini yaratmis gibi ya, bunu bir inanan nasil Allah'a peygambere şirk koşma olarak görmez onu anlamiyorum asıl. Yuzyillarca Hristiyanlar küçümsenmedi mi arada adam var diye. Ben aslinda kitap olayinda sınır olmamasi gerektigini düşünüyorum. Isteyen her seyi yazabilir. Okumazsin olur biter beynimiz var. Bunlar zaten okumuyorlar nasil duyuyolar kulaktan kulaga gibi bence bu tarikatlar, tam okusa oturup belki kafaya yatmicak ama kulaktan dolma bilgilerle yuceltilio da yuceltilio biseyler. Dunyanin dort bi yaninda şu adamcagiza kim niye gelsin ya mesela :)

Kur'an olmasına gerek yok, insanların inandığı hiçbir kitaba bu muamele yapılamaz zaten. Atatürk bustlerine, ülke bayraklarına vb de saygısızlık yapılamaz. Ama bu insanlar herşeye tek taraflı bakıyorlar, beyinleri o kadar yıkanmış ki hep önyargılilar.
Dogru saygisizlik hicbir inanisa asla yapilmamali. Ama bence bizim ülkede abartilio. Yurtdisinda adam amerikan bayrakli donla konserde hopluyor, milletin elinde bayrakli frizbiler toplar, maçlarda güzel kizlarda seksi bikiniler bayrakli. Biz de hulya avsar 29 ekimde program yaparken sahneye cikarken yerdeki turk bayrakli balona ayağıyla vurdu diye dava acilio. Fazla hassasiz. Fazla bölücü ayristirici davraniyoruz. Farkli görüşte de olsak bir arada yaşamayı bilmiyoruz geçimsiziz. En ufak yanlis hareket diger görüştekinin cozutmasina çanak tutuverio.

Şu an 3 erkekle beraber Türkiye nin doğusunu geziyorum işim için. Okumuş birisi olarak bu ülkeye bu zihniyeti savunan kadınlardan daha fazla faydam var, saçma sapan şeylerle insanlari suçlayıp kendi zihniyetlerini ortaya koyuyorlar. 2 erkek görseler kucaklarina atlayacaklar demek ki.
Tebrik ediyorum seni,böyle gençlere ihtiyacımız var her zaman başarıların hep daim olsun.
:nazar::nazar:Ablacım bu konu aslında inanç ya da inançsızlıkla da ilgili değil. Burda bir mantıksızlık var. Oğlu olsun diye türbe türbe geziyorlar, Allah da diyor ki al sana kız çocuk . Bir oğlum var şükür , nasip olurda ikincisi kız olursa eğer, asla ve asla ayırt etmesen ikisine de en iyi eğitimi aldırıp, onları maddi açıdan çok desteklemeyi düşünüyorum. Ben kızımı millet ezsin diye , oğlum da milletin kızını ezsin diye yetiştirmem. Herkes haddini bilsin
Bu mantk olduğu sürece devam eder nasılsa,bilim uzayda sebze yetiştirmeye kalkıyor,biz bunlar yüzünden hep geriye gidiyoruz nedense.
Olması gerekende bu zaten şracım,evlatlarımız bizim,onarın geleceği önemli,iyi bir indan yetiştirmek biz anne babanın görevidir zaten.
Hangi mecra mi??? Adamlar boy boy kitap yazıyorlar. Hoş, istedikleri şey kadınların okumamasi ama yine de yazıyorlar 😂Eki Görüntüle 3089893 Eki Görüntüle 3089894 Eki Görüntüle 3089895
Adam kendi fetvasını vermiş zaten,bunada uymak farz oldu bir kesim için,emir demiri keser derler buna.

Dogru saygisizlik hicbir inanisa asla yapilmamali. Ama bence bizim ülkede abartilio. Yurtdisinda adam amerikan bayrakli donla konserde hopluyor, milletin elinde bayrakli frizbiler toplar, maçlarda güzel kizlarda seksi bikiniler bayrakli. Biz de hulya avsar 29 ekimde program yaparken sahneye cikarken yerdeki turk bayrakli balona ayağıyla vurdu diye dava acilio. Fazla hassasiz. Fazla bölücü ayristirici davraniyoruz. Farkli görüşte de olsak bir arada yaşamayı bilmiyoruz geçimsiziz. En ufak yanlis hareket diger görüştekinin cozutmasina çanak tutuverio.
Bilmem ki, çocukların bayraklı, Atatürk lu kıyafetleri var mesela eskidiler, atamıyorum, kesemiyorum, yer bezi yapamıyorum 😔 evdeki kuran kitaplıgin en üst rafindadir hep yere konmaz. Hassas noktalarımız.

Ben tanıyorum bu cemaati ve A dan Z ye tasdik ettiğim bir cemaatir asla taviz verme yok hersey Allahin ve rasulunun emirlerine uygun bir şekilde yapılıyor.. kadın meselesine de gelince milyonlarca kadin bunu tasdik ederek amel etmeye çalışıyorlar ve hallerinden de çok memnunlar takdir ediyorum Allahim hepsinden razı olsun bende bir kadın olarak keşke onlar gibi dikkat edebilsem
İşinize de gelmeyince hemen “Üyelik iptali “ olmuyor ama böyle 😒

Bilmem ki, çocukların bayraklı, Atatürk lu kıyafetleri var mesela eskidiler, atamıyorum, kesemiyorum, yer bezi yapamıyorum 😔 evdeki kuran kitaplıgin en üst rafindadir hep yere konmaz. Hassas noktalarımız.
Ya iste saygi boyle bisey insanin iligine işliyor bi baskasi tarafindan manipule edilemez bu zaten. Ama biraz daha esnek olursak karsimizdaki karsit görüşlüyu daha iyi tolere edebiliriz onun için söyledim. Surekli iki ayri kutup oluşuyor ulkemizde. Bu ekonomik çöküntülerle birlikte bu kutuplasmalar bi patlama yaratacak bi noktada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X