Favori üç hissemizi yazalım

E

EU1

Ziyaretçi
borsayla ilgilenen var mı bilmiyorum ama konuyu başlatan ben olduğuma göre ilk ben yazayım. :nazar:
1-kozad
2-ipmat
3-kchol

ayrıca yatırım tavsiyesi değildir. burada yazılan yazılacak olan hisselerle zarar edebilirsiniz. Araştırıp takip etmeniz lazım.

ipmat kozad bugün şov yaptı aslında dün düşüktü baya ama nakit azdı işte bankaya gitmek zor geldi dün yolculuk yapmıştım. böle kaçırınca da üzülüyo işte insan bile bile.

akbank
tuborg
iheva
başka favorilerin varmı

aslında hangisini takip edersen sıkı bişekilde o senin hissen oluyor. kozad dün buraya yazdığımda 19,1 du bugün çıktı 21,7 e .fiyatını bilince düştü alayım yükseldi satayım diyorsun.arçelik aygaz epey düştü ülker mesela ya evvelki gün borsa düşüktü nakit olsaydı işte şu an en az yüzde on kardaydım. bugün toparlandılar biraz. mesela iheva da vardı hisseler arasında onu bıraktım çok yükseldi korktum. hiç takip etmiyorum artık. asyabank albaraka tavhl yazıc. borsa cesaret işi.

aslında hangisini takip edersen sıkı bişekilde o senin hissen oluyor. kozad dün buraya yazdığımda 19,1 du bugün çıktı 21,7 e .fiyatını bilince düştü alayım yükseldi satayım diyorsun.arçelik aygaz epey düştü ülker mesela ya evvelki gün borsa düşüktü nakit olsaydı işte şu an en az yüzde on kardaydım. bugün toparlandılar biraz. mesela iheva da vardı hisseler arasında onu bıraktım çok yükseldi korktum. hiç takip etmiyorum artık. asyabank albaraka tavhl yazıc. borsa cesaret işi.

arkadaşım baya bilgilisin sen ben çıkınca satma işleminde geç kalıyorum yada zamanlamayı doğru yapamıyorum bende akbank ykbnk her daim var sağlam kağıtlar olduğu için duruyor onlar satıp yeniden alsam daha karlı çıkacam bu sıralar borsa biraz sallantılı bence
temkinli olmak lazım
ben diyomki alıp üstüne yatıyım öyle de pek kazandrmıyor sevgiler:teselli:

benim favorimm

işc
garanti
işyat
ytfyo
akgrt
ecilaç

arkadaşım baya bilgilisin sen ben çıkınca satma işleminde geç kalıyorum yada zamanlamayı doğru yapamıyorum bende akbank ykbnk her daim var sağlam kağıtlar olduğu için duruyor onlar satıp yeniden alsam daha karlı çıkacam bu sıralar borsa biraz sallantılı bence
temkinli olmak lazım
ben diyomki alıp üstüne yatıyım öyle de pek kazandrmıyor sevgiler:teselli:

aslında hiç bilgim yok sadece biraz takip ediyorum o kadar. analizlerden falan anladığım yok. teknik analiz falan. zamanlama konusunda ise bazen tutuyo bak bugün sabah kozadı sattım tam zamanında. ipmatı satmadım 7,30 du ipmat daha da yükselir diye şimdi 6,90 yani elde edebileceğim karı kaçırdım. şu an zarardayım tabi beklicem.zaman konusunda ise hiç belli olmuyor operasyon olabilir diye nakitteydim bişey olduğu yok diye hisse aldım. bu seferde borsa düştü. nakitte olmayınca kaçtı fırsatlar. 6,5 a düştü ipmat alamadım.

benim yapmak istediğim aslında fonda durmak biliyorsun borsa iki üç ayda bir bazen düşer evvelki gün gibi mesela . işte böyle düşüşlerdede kağıtlara çullanmak. en az yüzde on yirmi kazandırır. ama cesaret işi... bu kadar küçücük bir yatırımcıyım ev hanımıyım. cesaretsizim birde büyük bir serveti yönetsem titrerdim kesin hisse alırken:)))

benim yapmak istediğim aslında fonda durmak biliyorsun borsa iki üç ayda bir bazen düşer evvelki gün gibi mesela . işte böyle düşüşlerdede kağıtlara çullanmak. en az yüzde on yirmi kazandırır. ama cesaret işi... bu kadar küçücük bir yatırımcıyım ev hanımıyım. cesaretsizim birde büyük bir serveti yönetsem titrerdim kesin hisse alırken:)))

haklısın internetden alıp satabilirim aslında ama insan cesaret edemiyor daha çok çıkarsa diyor
ben altın gibi yastık altı yapayım diyorum olmuyor başka türlü değerlendirsem daha çok kar ederim kesinlikle
tuborg fiyatı çok düşükmüş fırlayabilirmiş dediler aldım bekliyorum fırlamasını fırlamıyor
bazen içimden şu hisse deyip inceliyorum gerçekten artıyor aslında biraz takiple yapılabilir bu iş sene sonu temetü dağıtımları da var ben de devlet memuruyum ordan burdan ayırdığımla kendi kendime oynuyorum öylesine işte
hesapta nakitte olması lazım tabi bölünmeler için
söylediklerini dikkate alacağım canımın içi:içelim:

canım altın aldım ben geçen yıl hala aldığım fiyata gelmedi 29,5 dan aldıysam 27,5 a düştü şimdi kaç bilmiyorum. tuborg da almam içkinin karı bana yaramaz zaten lütfen kırılma benim inancım böyle. canım kozad bedelsiz verdi bugün ama hisse fiyatıda yarıya düştü. yani değişen bişey olmadı. doğru canım ben de öylesine seviyorum borsayı ama hiç bilgi edinmek için uğraşmıyorum. bi teknik analiz kitabı alsam çalışsam aklım almaz artık. okuduğuma bile adapte olamıyorum sıkılıyorum. mesela şöyle yapılabilir. diyelim 100 lot ipmat var biraz yükseldi ama yükselebilirde düşebilir de 50 sini satıp biraz kar ederiz eğer yükselirse diğer ellisinide satarız napalım ilk elliden bu kadar kar yapmak nasip olmadı deriz. ha ilk elliyi sattıktan sonra yükselmez düşerse de sattığımız ilk elliyi geri alırız maliyet düşürmüş oluruz. böylece keşke satsaydım aşağıdan alırdım veya keşke satmasaydım bak yükseldi diye düşünmeyiz. ah vah etmeyiz. geçen bunu yapsaydım ipmatta yarısını satsaydım en azından 7,30 dan bugün 6,8 dan geri alır maliyet düşürdüm . bazen akıl edemiyor insan. ben de senin ve diğer arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Arkadaşlar yorumlarınızı okumak iyi oluyor.Çünkü ben borsa konusunda zırcahilim.Biraz param var değerlendirmek istiyorum, ama kimse yardımcı olmuyor.inanırmısınız hisse senedi nasıl alınır onu bile bilmiyorum.Çevremdekilere sormaya utanıyorum.Böyle olduğuma bakmayın aslında mühendisim yani okuyup yazmış biriyim.Bana yardımcı olurmusunuz?

canım kendine beş tane hisse belirle hergn teletexten gazeteden takip et fiyatları kaç diye. bir süre sonra bir aracı kurum banka olabilir git hesap açtır hisse alıp satıcam diye netten araştır.

canım mühendis olmakla hiç alakası yok ben de üni mezunuyum hatta üni deyken bi kısa seminerim oldu yatırım araçlarıyla ilgili ama ben de bilmiyordum nasıl nerden alınır falan. bu işle ilgilenen bir kişiden öğrendim. aracı kurumlar var. utanmana falan gerek yok. teknik analiz kitapları var galiba Yusuf Sarıydı onu öneriyorlar.ben netten çok baktım borsa yazıp bazı siteler var yorum yapan yazarlar var netten ara bakalım bi.ya bu sitede hiç mi kimse yok ekonomiyle borsaylar ilgilenen ben de bişeyler öğrenmek istiyorum. neden kimse yardımcı olmuyor?

İlgilendiğiniz için teşekkürler.Dediğiniz kitabı alacağım.umarım yararı olur.

iyi sen al kitabı ben kendime güvenemiyorum anlama hususunda teknik analizden hiç anlamam. sadece takip benimkisi.banada bahsedersin teknik analizden:))))

merhaba arkadaşlar..
uzun zamandır işlerimden dolayı bakamıyorum bu sayfaya.. müsait olduğumda, bildiğim bişey olursa yardım etmeye çalışırım.. a.s

Arkadaşlar Biraz Nakitim Var Hangi Hisse Yada Hisseleri Alayim Sizce

Arkadaşlar Biraz Nakitim Var Hangi Hisse Yada Hisseleri Alayim Sizce

canım bunu al bunu sat diyemem çünkü düşebilir zarar edebilirsin. ipmat kozad düşüktü sabah yazıcaktım ama dediğim gibi sen takip et önce hisseleri kendin anlarsın zaten . bugün yüzde 5 kadar yükselmişler sanırım eve yeni geldim daha da yükselir diye tahmin ediyorum. yine de sana al diyemem zaten yasak sitelerde al sat demek.

X