Favori üç hissemizi yazalım

canım altın aldım ben geçen yıl hala aldığım fiyata gelmedi 29,5 dan aldıysam 27,5 a düştü şimdi kaç bilmiyorum. tuborg da almam içkinin karı bana yaramaz zaten lütfen kırılma benim inancım böyle. canım kozad bedelsiz verdi bugün ama hisse fiyatıda yarıya düştü. yani değişen bişey olmadı. doğru canım ben de öylesine seviyorum borsayı ama hiç bilgi edinmek için uğraşmıyorum. bi teknik analiz kitabı alsam çalışsam aklım almaz artık. okuduğuma bile adapte olamıyorum sıkılıyorum. mesela şöyle yapılabilir. diyelim 100 lot ipmat var biraz yükseldi ama yükselebilirde düşebilir de 50 sini satıp biraz kar ederiz eğer yükselirse diğer ellisinide satarız napalım ilk elliden bu kadar kar yapmak nasip olmadı deriz. ha ilk elliyi sattıktan sonra yükselmez düşerse de sattığımız ilk elliyi geri alırız maliyet düşürmüş oluruz. böylece keşke satsaydım aşağıdan alırdım veya keşke satmasaydım bak yükseldi diye düşünmeyiz. ah vah etmeyiz. geçen bunu yapsaydım ipmatta yarısını satsaydım en azından 7,30 dan bugün 6,8 dan geri alır maliyet düşürdüm . bazen akıl edemiyor insan. ben de senin ve diğer arkadaşların önerilerini bekliyorum.
sılahanım:benimde kozat sınırlarıma tam ters düşenlerdendir.neden derseniz çünki ancak onlar kendileri için alış verişde vede satan kendileri için karların kimseyle paylaşmayan özel kuruluşun hisseleridir.hiç kimseyede tavsiye etmem .çünki zarar ettiren lede işim olmaz.özellerin içinden bazılarını ayrı tutmak şartıyla ama asla ve asla,almayacağım şirketin hisselerinden birtanesidir kozat.kimlere nekadar kar ettirmiş veya nekadar kar payı dağıtan başka yerden beslenen basit bir matbaanın hissesi banakargetirisi olsunki.saygılarfisfisfis

sılahanım:benimde kozat sınırlarıma tam ters düşenlerdendir.neden derseniz çünki ancak onlar kendileri için alış verişde vede satan kendileri için karların kimseyle paylaşmayan özel kuruluşun hisseleridir.hiç kimseyede tavsiye etmem .çünki zarar ettiren lede işim olmaz.özellerin içinden bazılarını ayrı tutmak şartıyla ama asla ve asla,almayacağım şirketin hisselerinden birtanesidir kozat.kimlere nekadar kar ettirmiş veya nekadar kar payı dağıtan başka yerden beslenen basit bir matbaanın hissesi banakargetirisi olsunki.saygılarfisfisfis
saygı bizden tavsiyem zaten 11.aya ait en çok kar ettiğim hissedir. kağıt olması yanında altın çıkarıyorlar zatende geçmişte kalmış artık. zamanla tavsiyeler değişir geçen ayda vakko ve kentti benim için çıktılarda zaten. 4 lük vakko 7,65 e çıktı iki kere denedi bilmiyorum nolur yüzde beşyüz bedelsiz verdi. kentte yavaş yavaş çıkıyor ama burada zaten konuşulacak pek arkadaş yok fazla ilgilenmiyorum da artık borsa sitelerine takılıyorum. yakın bi zamanda da emlağa yatırım yapıcam inşallah borsaya elveda yani. hayırlı günler.

arkadaşlar,türk telekom halka arz ediliyor.bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba.şimdiden teşekkürler

tesadüf bugün bizim kağıt şirketi ipmat tavan yaptı ve ikizi kozad;yüzde on yükseliş bir günde . türk telekomla ilgilenmiyorum ama borsa sitelerine bak istersen yorumlar vardır mutlaka okumadım ilgilenmediğim için. bugün vakkoda düştü biraz yarın genel kurul var artık beklenti bitti galiba. yani yeni haber beklenmiyor. o yüzden düştü sanırım. yüzde beşyüz bedelsiz verecek. ama bedelsiz verince de kağıdın fiyatı düşecek aynı hesaba geliyor yani.

borsa ile pek ilgilenmiyorum ancak eşim 4 yıl önce kızımız için iş C ,ereğli ,ecz ilaç, migros ,tüpraş ve ak sigorta hisseleri almıştı .hala hesabımda durduruyorum. o hisseleri arada bi takip ediyorum. alım satım hiç yapmadım.ama şu ana kadar oldukça kar yaptım sayılır.

Son düzenleme:
borsa ile pek ilgilenmiyorum ancak eşim 4 yıl önce kızımız için iş C ,ereğli ,ecz ilaç, migros ,tüpraş ve ak sigorta hisseleri almıştı .hala hesabımda durduruyorum. o hisseleri arada bi takip ediyorum. alım satım hiç yapmadım.ama şu ana kadar oldukça kar yaptım sayılır.
çok haklısın bizde hiç al sat yapmasaydık en az üç kat karımız olacaktı. sabır çok önemli bu borsada. uygun bi fiyattan hisse alıp beklemek lazım aslında iki üç ay önce tüm hisseler öjyle uygun fiyatlara geldiki yarı fiyatına indi çoğu..ama artık toparlanıyorlar..

konuya bakan yok ama yazayim genede.
isctr-dyhol-dohol-arena-mutlu-skbnk-egser-golts vs.

dencm, tuprs, bimas birde geçen seneden beri izlediğim burce(burce fazla riskli)

X