Fderya'nın Diyet Günlüğü

fderya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
443
0
Merhaba Arkadaslaraa
Hep uzunca diyetler yaparak omrumu gecirmesem de ben de bir cok defa zaiflamaya karar vermis bir insanim.Malum iki cocuktan sonra hizla kilo aldim ve yogun bir is hayatindan sonra da ev haminligi bana yaradi:) nerdeyse 84 kg olmustum,nasil olsa cocukta emziriyorum diye aldirmadigim kilolar artik alarm vermeye basladi,hatta acil cikis sinyalleri bile caliyor vucudum....Bu senenin basinda niyet ettim 78 kg a kadar geldim.Kilo vermem ii ama cok yavas gitmesi artik canimi skmaya basladi..Kamlumbaga hizi gibi aynen.Bu bir yandan iyi ama diger taraftan azmin elden gitmesine de sebep oluyor gordugum kadariyla.
Ben de niyet ettim madem bir tarih belirlemek gerekior bu da uc ay olsun dedim.Ama cok disiplinli bir sekilde olsun istiyorum.
Once dolabimda ki kiyafetlerden basladim ki bir an once zayiflayip yeni seyler almak icin.Bu beni az da olsa motive eder diye dusunuyorum.Ramazan da midem kuculdu,spora da basladim evde,calisma hayatimda az bir sey duzene girdi..Geriye kaldi diet.Bu sayfadan hergun ne yedigimi neler yaptigimi paylasacagim sizlerle insallah.
Gorusmek uzere...
Baslangic tarihi :3 eylul 2011
Bitis tarihi : 3 aralik 2011

Kendi yazdigi yazilari okuyup tekrar eski motivasyonuna donen bir ben var o da benden iceru:)) cok yakinda menulerim ve spor gunluklerim de gelecek.....:KK52:

sizi takip edicem,ben de pztesi başlıyorum:))ve ben ilk defa diyet yapıcam bakalım neler olacak?

Hadi bakalim..ikimize de kolay gelsin.Menulerim zaten abartili degil,daha onceden beyaz ekmek ,pilav falan midem alisti yemiyorum.Sabah yuruyus yaptim.Yuksek tempo 40 dk.Simdi disari cikacagim,yine kosturmaca olacak.sabah ac karnina ilik su yerine tarcinli,karanfilli cay ictim.Normal kahvaltimi yaptim kepek ekmekle.sAYILAR koyarak kendimi kasmayi dusunmuyorum,burada ki iki arkadasta ciddi kilo verdiler hatta 40 kiloya yakin veren bile tempolu yuruyus tavsiye etti.Hergun mutlaka spor...

Merhaba gunluk,dun cok iyi gecti..kahvalti ve sonrasinda diyet atistirmalik (evde olmayinca) aksam da kepek ekmekli salata.Sonrasinda koca bir bardak ayran.
cay ve kahveyi neredeyse sekersiz iciorum,zaten beyaz seker kullanmiyorum.
Bugun disari cikip bir seyler almam lazim,tavuk,ekmek gibi..sporu aksam cocuklari uyuttuktan sonra yapacagim,evde yurume bandi var,disarda yurumek zor benim icin..

DIYETTE
Baslarda iddiali olmak ilkokul..
Ortasinda liseli..
Sonunda hedefe ulasmak universiteli gibi.
Ve kiloyu korumak da doktora yapan ogrenci:)
Ben mi ???Ben simdi liseliyi oynuyorum:))

Hafta sonlari illa ki ozel yemekler olur,malum..Dun kebabi reddettim,normal ogunumu yemistim.Bugun de yine sabah normal kahvaltimi yaptiktan sonra kiymali mantar sote yaptim az yagli,kepek ekmekli.aksam da 1 pogaca.Bayramdan ciktiktan sonra disipline girmek gerek.Tatli isi bitti daha dogrusu bitmeli de.Simdi az kahveli kupa bardakta sutumu yudumluyorum.Biraz badem yedim.Oglen de diyet biskuvi yemistim.Sutten sonra gunu kapatiyorum.

Merhaba, öncelikle azminizden ötürü tebrik ederim,
baslamak bitimenin yarisidir :)
Sizi candan destekliyorum:KK19:
Basaracagini buradan hissediyorum.
Bu arada boyunuz kac merak ettim.

Sevgilerimle:KK66:

Merhaba, öncelikle azminizden ötürü tebrik ederim,
baslamak bitimenin yarisidir :)
Sizi candan destekliyorum:KK19:
Basaracagini buradan hissediyorum.
Bu arada boyunuz kac merak ettim.

Sevgilerimle:KK66:

İyi temennileriniz icin cok tesekku ederim.. Boyum kisa ve kilomu kaldirmiyor:) 1.60 cm.

Aksam yuksek tempoyarim saatlik yuruyusun ardindan,iki bardak su icip yatmistim,cok zorladim yurumek icin kendimi ama azmettim kalktim az da olsa yurudum.
Sabah kahvalti da (ben yurtdisinda oldugum icin saatler uymayabilir)
yagsiz omlet yani mantar ve yumurta,mantarlari hasladim uzerine yumurta kirdim ,tuzsuz yedim.
1 dilim kepek ekmek
sekersiz cay
ligth kasar
Belki ara ogunde sutlu kahve icerim.
Anladim ki rast gele yemek degil en az iki-uc saat oncesinde ne yemek gerektigine karar vermekmis,yoksa sabah sicacik pogacalari yerdim herhalde.Menu belirlemek..simdi biraz yagsiz tuzsuz diyet yemekleri planlari yapacagim.

Merhaba gunluguuummm
sabah normal kahvalti,bahsetmisim zatenn.Oglen bir kiymali pogaca,biraz peynir,ara diyet biskui ve meyve suyu
Aksam da yayla corbasi 1 kase. yarim dilim kepek ekkmek
Yurumenin faydasini kendimi daha aktif hissetmekle basaldim bile.
Bu aksam ise yorgunluk var uzerimde ama yuruyecegim ins,.

Dun aksam yuruyemedim ama spor yaptim biraz sabah,
kahvalti 1 dilim kepek ekmek
1 haslama yumurta
yarim kk peynir
cay
ara bir avuc badem
oglen kahve ve diyet kraker cok az
aksam (saat 6 dan once olmasina dikkat ediyorum)
1 porsiyon az yagli noodle
2 kofte yagsiz
Aksamin devaminda muhtemelen cay veya kahve...
Bu aksam yurumem gerekiyor..sart kosmaliyim.

07-09-20011
Sabah az da olsa sporumu yaptim,
Kahvalti zeytin ve peynir,kepek ekmek te yarim dilim.
kahve
biraz badem
OGLEN
1 kase yagsiz kisir
1 pogaca
1 tane elmali kurabiye
AKSAM
1 bardak sutlu kahve

Yemek yemiyecegim,bugunluk bu kalori yeter de artar bile,sekersiz cay ve aksam yuruusle sonlandirmayi dusunuyorum gunumu.
Tartilma isini cumaya kadar dusunmuyorum,eger kilo vermemissem moralim bozulmasin diye.

3 Eylul den bu yana 4 gun gecmis,yani bir haftada en az ama en az 1 kilo vermeliyim.Bu isi hizlandiracak sadece spor mu arkadaslar??Ac kalarak kilo vermek istemiyorum,kalici olmuyor cunku.Daha once on gunde bes kilo vererek bunu ispatladim,hemen sonrasinda geri aldim.
Acaba mekik de ceksem nasil olur?tavsiyesi olanlari memnuniyetle okurum.:KK61:

merhaba arkadaşım...
Azmine hayran kaldım eminim başaracaksın...sizin ve arkadaşların günlüklerini okumak beni de heyecanlandırdı.ben de bugün başladım .Kilom 69.2 hedef 58 ...yaklaşık 12 kg vermeliyim.Hedefim 1 ocak ...Bakalım ne kadar başarılı olucam ..birbirimize destek olalım...her akşam sizleri takip edeceğim..böylece ben de kaçamak yapmam.

başarılar...

merhaba arkadaşım...
Azmine hayran kaldım eminim başaracaksın...sizin ve arkadaşların günlüklerini okumak beni de heyecanlandırdı.ben de bugün başladım .Kilom 69.2 hedef 58 ...yaklaşık 12 kg vermeliyim.Hedefim 1 ocak ...Bakalım ne kadar başarılı olucam ..birbirimize destek olalım...her akşam sizleri takip edeceğim..böylece ben de kaçamak yapmam.

başarılar...

Tesekkur ederim,formu takip etmek en azindan motivasyonumuzu yeniliyor kesinlikle tavsiye ederim.Kilon cok degil basaririsin insallah.Duzenli olararak menu bildirimi yap,ne yersen yemuhakkkak yaz cunku bazan bugun kacamak oldu nasil olsa deyip kendimizi saliveriyoruz..Sanada kolay gelsin,menulerini bekliyorum:)

08-09-2011
Bu aksam iftar menumu veriyorum,
Aclik iyice bastirdigi icin ben de onu bastirma isini yagsiz mantarli pirinc pilavina devrettim.
1 tabak pirinc lapasi
1 tabak et (firinlanmis)
yarim dilim kepek ekmek
yarim kase yogurt
tatli istegini bastirmak icin haslanmis tatli patates yedim.
ikram edilen cukulatayi reddettim:)
Spor yapmazsam kilo vermem yavasliyor,yogun bir hafta sonu bizi bekliyor bakalim.

13-09-2011
Hafta sonu yogun bir calisma vee arkasindan hastalik....usutmusum..yatiyorum,telastan giremedim gunluge.Simdi de hastayim canim bir sey istemiyor,sicacik bir corba belki olabilirdi ve bogazimi yumsatirdi belki..
Vakit azaliyor.:KK59:

hastayim.....hastayim....hastayim....
sabah kahvalti yapmadim sayilir
sutlu sicak kahve
2 kucuk gofret
oglen az yagli makarna 1 tabk
aksam 3 tavuk but firinda
1 dilim kepek ekmek
arada badem yedim..
simdi de iki bardak cay.

X