Femara yumurta gelişimi (pcos)

Wish0961

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2022
587
187
24
Merhaba ben pcos hastasıyım aynı zamanda çift başlı rahime sahibim sol rahmim büyük sağ rahmim küçük tedaviye başladım adetin 5. Gününden başlayarak günde 2 kere 5 gün femara ilacını kullandım bittikten 2 gün sonra yani bugün kontrole gittim sol yumurtalığımda 11 mm bir adet yumurta gelişmiş doktorum 5 gün sonra yeniden gelmemi söyledi gelişimine bakıp çatlayacak boyuta ulaştığında çatlatma iğnesi verecek bu süreçlerden geçip hamile kalanlar yazabilirse çok sevinirim siz yumurta takibi yaptırdığınız da kaç yumurta oluştu? Tek yumurtayla gebe kalma şansım nedir ? Kontrole gittiğimde çok yumurtam gelişir ve tedavi iptal olur mu?

Merhaba ben pcos hastasıyım aynı zamanda çift başlı rahime sahibim sol rahmim büyük sağ rahmim küçük tedaviye başladım adetin 5. Gününden başlayarak günde 2 kere 5 gün femara ilacını kullandım bittikten 2 gün sonra yani bugün kontrole gittim sol yumurtalığımda 11 mm bir adet yumurta gelişmiş doktorum 5 gün sonra yeniden gelmemi söyledi gelişimine bakıp çatlayacak boyuta ulaştığında çatlatma iğnesi verecek bu süreçlerden geçip hamile kalanlar yazabilirse çok sevinirim siz yumurta takibi yaptırdığınız da kaç yumurta oluştu? Tek yumurtayla gebe kalma şansım nedir ? Kontrole gittiğimde çok yumurtam gelişir ve tedavi iptal olur mu?
Bende de pco var ama rahmim normal.Bende bu ay klomen kullandım kontrole gittiğimde 15 mm di.Üç gün sonra ovitrella vuruldum bende senin gibi beklemedeyim.Doktora özellikle sordum bir yumurtan var dedi bizim için bir tane olması yeterli dedi

Bende de pco var ama rahmim normal.Bende bu ay klomen kullandım kontrole gittiğimde 15 mm di.Üç gün sonra ovitrella vuruldum bende senin gibi beklemedeyim.Doktora özellikle sordum bir yumurtan var dedi bizim için bir tane olması yeterli dedi
Kontrole klomen bittikten kaç gün sonra gittiniz peki banada doktorum eğer 3 4 yumurtan oluşursa ikiz üçüz dördüz çift rahimde istenmeyen şeyler olması sebebiyle tedaviye diğer ay devam ederiz dedi

Bende de 1 yumurta oluştu ama küçük olmasına takılma erken gitmişsin 5 güne daha da büyür 🌸 birsürü yumurtaya gerek yok,tek bir yumurta büyüsün sağlıklı olsun yeter 🙏🏼

Evet hamileyim.
Kontrole adetin 13.günü gittim 24 mm dedi
İğne vurulsam olurdu belki ama ben vurulmadım doktoruma danıştım kabul etti.
İlk femara denememde 20 mm de vurulmuştum çatlatma iğnesini ama tutmamıştı.
Bu ay olmazsa diğer ay bende çatlatma iğnesi istemicem ama pcolularda genelde yumurta çatlamıyor kiste dönüyor adetlerim düzensiz aslında doktorum iğne vermeyecekti ama adet düzensiz deyince verdi

Bu ay olmazsa diğer ay bende çatlatma iğnesi istemicem ama pcolularda genelde yumurta çatlamıyor kiste dönüyor adetlerim düzensiz aslında doktorum iğne vermeyecekti ama adet düzensiz deyince verdi
O zaman hiç riske atma,çatlamazsa kist olur. Bende de pcos vardı ama adetlerim düzenliydi ve yumurtalarım çatlıyordu. Ben kendiliğinden de yumurtlama görüyordum ilaçsız. Sen iğne dene bence.

Arkadaşlar ilaç filan kullanmadım normal kontrol gittim yumurtan gelişmeye başlamış dedi hoca ama ben kaç mm olduğunu sormadım sizce resimde yazanlardan hangisi

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 365
X