Fetal Dna Nifty testi yaptıranlar

2 sene evvel gebeligimde ikilide risk cikinca fetal yaptrdim o kadar emindimki saglikli olduguna malesef trizomi21 cikti hemen akabinde cvs o da destekledi 15. Haftamda sonlandirdik . Kalpte ters akim,ense kalinligi,ensede odem, bagirsaklarda ileriki haftalarda olmasi muhtemel sorunlar vs 13. Haftamda tek tek cikti.
Fetal dna bebegin kromozomlarini inceldigi icin cvs ile de ayni sonuc desteklendi.
Cok cok cok zor bi surec piskolojik olarak rabbim kimseye yasatmasin😕

Hepimize geçmiş olsun 😔ama insan bir kez yaşayınca sanki bir daha normal bir gebelik geciremeyecekmis gibi hissediyor ama o kadar çok istiyorum ki sağlıklı, hayırlı bir bebek sahibi olmayı çünkü bunun acısını başka türlü atlatamam gibi geliyor.
Yukarida yasadigimi paylastim
Su an 29 haftalik hamileyim. Olumsuz dusunmeyin,
Allah cok buyuk kistan sonra bahari veriyor gercekten bol bol dua edin . Rabbim en kisa zamanda saglikli birevlat nasip etsin sizlere.
O piskolojisi cook iyi bilirim😔

2 sene evvel gebeligimde ikilide risk cikinca fetal yaptrdim o kadar emindimki saglikli olduguna malesef trizomi21 cikti hemen akabinde cvs o da destekledi 15. Haftamda sonlandirdik . Kalpte ters akim,ense kalinligi,ensede odem, bagirsaklarda ileriki haftalarda olmasi muhtemel sorunlar vs 13. Haftamda tek tek cikti.
Fetal dna bebegin kromozomlarini inceldigi icin cvs ile de ayni sonuc desteklendi.
Kac ay sonra hamile kaldin tekrar? Bende kızımı kaybettim kromozom bozukluğu yüzünden 😥

Kac ay sonra hamile kaldin tekrar? Bende kızımı kaybettim kromozom bozukluğu yüzünden 😥
Bana dr hemen hamile kal korunma dedi.
Dedigim dr da bulundugum sehirde unlu prof perinatolog. Ben hemen kalmak istemedim o piskolojiyi atamadim
Hatta esim de istemedi yikildik cunku travma cok buyuktu. Allah cok buyuk hic bir aci ilk gunku gibi kalmiyor. Ekim de sonlandirdim, agustosta hamile kaldim. O zamana kadar da esim de bende fikrimizi olcup tarttik, doktorumuz da bizi yureklendirdi.
Onlar icin olagan bisey ve her gebelikte bunu yasayacagin diye bi sey yok. Bi el kotu geldi diye diger eller yenilmezsin dedi. Allah a sigindim cok dua ettim. Rabbime sukur 29. Haftadayiz. Fetal dna yaptrdm 2 perinaolog ve 1 kadin doguma detayli yaptirdim. Cok sukur hersey yolunda. Allah sizlere de nasip etsin insallah bu mubarek gunler yuzu hurmetine😔

Bana dr hemen hamile kal korunma dedi.
Dedigim dr da bulundugum sehirde unlu prof perinatolog. Ben hemen kalmak istemedim o piskolojiyi atamadim
Hatta esim de istemedi yikildik cunku travma cok buyuktu. Allah cok buyuk hic bir aci ilk gunku gibi kalmiyor. Ekim de sonlandirdim, agustosta hamile kaldim. O zamana kadar da esim de bende fikrimizi olcup tarttik, doktorumuz da bizi yureklendirdi.
Onlar icin olagan bisey ve her gebelikte bunu yasayacagin diye bi sey yok. Bi el kotu geldi diye diger eller yenilmezsin dedi. Allah a sigindim cok dua ettim. Rabbime sukur 29. Haftadayiz. Fetal dna yaptrdm 2 perinaolog ve 1 kadin doguma detayli yaptirdim. Cok sukur hersey yolunda. Allah sizlere de nasip etsin insallah bu mubarek gunler yuzu hurmetine😔
Amin ins.. Bende Eylül 16 da kaybettim suyu bitti gelişimi durdu.. Daha yeni giriyor adetim duzene.. Psikolojik olarak bende toparlayamadım daha 😥 bana da doktorum tekrarlama ihtimali yok dedi..

Ben de bu durumların aynısını yaşadım hiç aklimda olmayan başıma geldi malesef. 14.haftada ikili test sonucumu almamla başladı üzücü serüven. İkili taramada ense kalınlığı normaldi yani 1,7 çıkmıştı belki de doktor yanlış ölçtü bilmiyorum ama kan testinde 1:205 ihtimal çıktı hiç inanmak istemedik kime dediysem hep bende de bu ihtimal çıktı hiçbir şeyi yoktur sağlıklıdır dedi herkes ve sen de hep iyiye inanmak istiyorsun inandım da ta ki o gün hemen bir perinatologda detaylı ultrasonda ensede ödem gördü 15 haftalıkken 5mmydi ense kalınlığı ve kalpte sızıntı+ hiperekojenik odak vardı günlerce ağladım acımı anlatamam nasıl benim başıma gelir nasıl nasıl diye sürekli araştırdım okudum baktım ama sebep yok 800 doğumda 1 rastlanılan bir şey doktorlar yaş faktörüne yoruyorlar 27 yaşındaydım hamile kaldığımda ve ilk gebeligimdi. Doktor iki seçenek sundu ya biyopsi(CVS) yapalım ya da fetal DNA testleri var dedi ücretli diğer işlemde düşük tehlikesi var demeyi de ihmal etmedi düşündüm taşındım hemen genoks firmasıyla anlaşıp nifty test yaptırdım ama sonuçlar gelene kadar sürekli gözüm, aklım telefonda 2 hafta sonra mail düştü telefona o an her şey durdu sanki TRİZOMİ 21 YUKSEK RİSK SAPTANMIŞTIR. Ardından 17 haftalık oldu bebek amniyosentez yaptırdım ama belki nifty test yanilmistir amniyosentez sağlıklı çıkar diye de umutla bekledim ama yine olmadı 3 hafta sonra ön sonuç ve kültür sonucu da aynı şeyleri gösterdi hep down sendromu ve 20 haftalıkken gebeliği sonlandırma kararı aldık normal doğum yaptım 19 saat suni sancı çekerek. O fiziksel acıları unutuyosun da psikolojikmen çok zor bir şey. Gözyaşlarım durmuyor 😭
Canım benim ya başın sağolsun geçmiş olsun 😞😢😥

Kaç yaşındaydıniz ve sonrasında gebelik yaşadınız mı ben şuan aynı süreçten geçiyorum😭

Kaç yaşındaydıniz ve sonrasında gebelik yaşadınız mı ben şuan aynı süreçten geçiyorum😭
36 yasindayim su an ve 8 aylik hamileyim.
Cok zor surecler yasadim.rabbim ferahligini veriyor. Umutsuz olmayin. Bana dr um hemen hamile kalabilirsin dedi ama benim piskolojim elvermedi cok korktm zamana yaydim 10 ay snr hamile kaldim. Cok sukur hersey yolunda. Siz sonlandirmayi yaptiniz mi?

Aynı süreçi yaşamışız geçmiş olsun öncelikle bende bu soruyu çok sordum ama cevap alamadım sanırım bu sonuçlardan sonra gebelikler sonlandırıldı ya da gebelik devam ederken bebeklerini kaybettiler ben 8 aydır bu sorunun cevabını bulamadım çünkü ya da paylaşmak istemiyorlar bilemedim
Saglıkla kavustunuzmu bebegınıze

Ben son durumumu bildireyim. Oldukça stresli geçen hamileliğimin sonunda kızımı sağlıkla kucağıma aldım. 6 aylık olduk bile hamilelikteki o kötü anları düşündükçe kızıma bakıyorum ve gözlerim doluyor mutluluktan. Herşey için ne kadar şükretsem az. Umutla evladına kavuşmayı bekleyen her anne adayı bebeklerini sağlıkla kucağına alsın inşallah

Ben son durumumu bildireyim. Oldukça stresli geçen hamileliğimin sonunda kızımı sağlıkla kucağıma aldım. 6 aylık olduk bile hamilelikteki o kötü anları düşündükçe kızıma bakıyorum ve gözlerim doluyor mutluluktan. Herşey için ne kadar şükretsem az. Umutla evladına kavuşmayı bekleyen her anne adayı bebeklerini sağlıkla kucağına alsın inşallah
Testler rısklı mıydı benegınız saglıklı mı

Testler rısklı mıydı benegınız saglıklı mı
2li testim riskliydi bebeğimde ense kalınlığı vardı en yüksek 4.1 ölçüldü. Evet bebeğim oldukça sağlıklı herhangi bir problemi yok. Anne karnındayken NIFTY ve Cvs (koryon villus örneklemesi) yaptırmıştım

2li testim riskliydi bebeğimde ense kalınlığı vardı en yüksek 4.1 ölçüldü. Evet bebeğim oldukça sağlıklı herhangi bir problemi yok. Anne karnındayken NIFTY ve Cvs (koryon villus örneklemesi) yaptırmıştım
Yuzde kac cıktı cnm ben ıkıli yaptırmadım 4lu rısklı cıktı 🥲

Merhaba ikili taramada risk kaçtı ?

X