Fetal DNA Testi - Nifty Testi (ikili tarama testi) bir yardım Allah rızası için bilgisizim bu konuda

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.087
1.083
Kızlar selam,

Doktorum 11.hafta için ikili tarama testi önerdi sorun olursa üçlü tarama testi yapıyoruz ve aynı zamanda ense kalınlığına ultrason ile bakıyoruz dedi.

Ama çevremdeki insanlar “FETAL DNA TESTİ” diye bir şey var onu yaptır dediler “NIFTY” testi mi deniliyor adına bilemedim.

Sorum şu, siz bu testi yaptırdınız mı?
İzmir’de önereceğiniz bir kurum var mı bende yaptırayım. Teşekkürler

Kızlar selam,

Doktorum 11.hafta için ikili tarama testi önerdi sorun olursa üçlü tarama testi yapıyoruz ve aynı zamanda ense kalınlığına ultrason ile bakıyoruz dedi.

Ama çevremdeki insanlar “FETAL DNA TESTİ” diye bir şey var onu yaptır dediler “NIFTY” testi mi deniliyor adına bilemedim.

34 yasimdayim tup bebek te olunca ikili testte yaş riski çıktı. Doktorum fetal dna onerdi yaptirdim 10 bin lira verdim sonuc temiz çıktı. Keske yaptirmayip o paraya altın alsaymisim 😀 neticede sonuc ne olursa olsun bebegim benimle kalıcaktı... doktorunuz yaptirmaniz gereken biyer onerir bana doktorum.onerdi gittigim hastanede yapiyodu hastane biraz pahaliydi eve gelip kan aldilar . Fetal dnada cinsiyetide kesin olarak ogrenmis olduk doktorum erkek tahminn ediyodu kız mış 🥹🥰

34 yasimdayim tup bebek te olunca ikili testte yaş riski çıktı. Doktorum fetal dna onerdi yaptirdim 10 bin lira verdim sonuc temiz çıktı. Keske yaptirmayip o paraya altın alsaymisim 😀 neticede sonuc ne olursa olsun bebegim benimle kalıcaktı... doktorunuz yaptirmaniz gereken biyer onerir bana doktorum.onerdi gittigim hastanede yapiyodu hastane biraz pahaliydi eve gelip kan aldilar . Fetal dnada cinsiyetide kesin olarak ogrenmis olduk doktorum erkek tahminn ediyodu kız mış 🥹🥰
Ben de tüp bebek yaptırdım daha önce üç tane kayıplarım oldu yaptırdığın tüp bebeklerim tutmadı bu seferkinde ikiz oldu birini kaybettik onun için hiçbir şeyi tehlikeye atmak istemiyorum ilk önce ikili tarama testi önerdi sonra ben bir gen testi varmış her şey çıkıyormuş o daha garanti değil mi daha garanti onu yaptır istersen dedi Ama anlayamadığım şey şu fetal dna testi ile Nifty testi aynı şey mi?

Ben de 34 yaşındayım daha genç değil miyiz yahu yaş riski ne demek insanı psikolojik olarak yıpratır bu bilgi ben hiç ikili taramaya girmiyim o zaman durduk yere canımı sıkar yaş kriteri 🤭

Kızlar selam,

Ikili uclu test olasilik testidir. Ihtimal belirtir kesin sonuc vermez. Fetal dna cok yuksek netlik sonucu verir ayni zamanda cinsiyeti de ogrenirsiniz. Biraz tuzlu ama yaptiranlar memnun. Izmirde onerebilecegim bi yer yok

Ne ikili ne dörtlü ne de nifty yaptırdım. Sadece detaylı ultrasona girdim ona da 1 saat kesintisiz bebeğimi izleyebilmek için girdim. Çok şükür sağlıklı bir bebeğim var. Bugün 2 aylık oldu.

Ne ikili ne dörtlü ne de nifty yaptırdım. Sadece detaylı ultrasona girdim ona da 1 saat kesintisiz bebeğimi izleyebilmek için girdim. Çok şükür sağlıklı bir bebeğim var. Bugün 2 aylık oldu.
Detaylı ultrasona kaçıncı haftada bakılacak? Bu ilk olan testlerden değil o halde doğru muyum?

Ben de tüp bebek yaptırdım daha önce üç tane kayıplarım oldu yaptırdığın tüp bebeklerim tutmadı bu seferkinde ikiz oldu birini kaybettik onun için hiçbir şeyi tehlikeye atmak istemiyorum ilk önce ikili tarama testi önerdi sonra ben bir gen testi varmış her şey çıkıyormuş o daha garanti değil mi daha garanti onu yaptır istersen dedi Ama anlayamadığım şey şu fetal dna testi ile Nifty testi aynı şey mi?
Ayni sey ikiside fetal dna, bencede riske atma yaptir bu testi hic olmassa ilerleyen haftalarda baska test istemez doktorun cunku ikili var uclu var daha devami varmi bilmiyom dortlu besli falan. 😀 hamilelik konusunda tecrubesizim. Ikili test birazda tahmine dayali oldugu icin tup bebek ve yaş olunca direkt yas riski cikiyo Allah korusun genciz tabiki gencecigiz en guzel yasimizdayiz anne olmak icin onca bekleyip mucadele etmisiz ama bu ikili test insanın yuregini agzina getiriyo .

merhaba sonuç ne kadar sürede çıkıyor acaba?
a

Kızlar selam,

Merhaba bende sonucumu yeni aldım çok şükür hiçbir sorun çıkmadı zaten istenen de hiçbir şey çıkmaması benim çevremde de hiçbir şey çıkmadı yaptıranlarda boşuna yaptırma diyenler oldu ama ikili tarama testinden daha güvenilir bu testler bu testi yaptırdıktan sonra 2li test ve tam emin değilim yanlış bilgi vermek istemem 3lü ve 4lü taramaya girmenize gerek yok yurtdışına gönderiliyor amerika ya da ispanyaya yaptırdığımız yere göre değişiyor. Benim yaptırdığım yer eve gelip kan alıyor 1 hafta içinde de sonucu çıktı cinsiyetide öğreniyorsunuz bu arada bu testte kesin olarak onun dışında down sendromu herhangi bir cinsiyet kromozomunda bozukluk var mı gibi bakılıyor 13-18 ve 21. Kromozomlarla cinsiyet kromozomlarına bakılıyor bunlarda sıkıntı olup olmadığı raporlanıyor. Doktorunuzun önereceği bir yer olacaktır bana doktorum 3 yer vermişti istanbulda oturuyorum ama izmir genetik diye bir yere yaptırdım serenity diye de geçiyor internette iletişim numaraları da var dediğim gibi evden gelip kan alıyorlar zaten fiyatı 12000 civarı bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Eğer durumunuz varsa bence kesinlikle yaptırmalısınız en azından içiniz rahat eder %99.9 kesin sonuç veren test çünkü bu tarama testleri gibi oran belirtmiyor

Bir yer önerdi doktor bana kızlar, güney Kore’ye yolluyoruz dedi şirket 330 dolar dedi. Göndereceğim ama emin olamadım. İzmirde yaşıyorum ben Ankara’da varmış mesela, Güney Kore’yi ilk kez duydum. Başka bir doktorla daha görüşüp ona göre seçeyim madem sağ olun 🌸

Yaşım 40 olunca doktorum Dow sendromu supelendi ve yaşımda sıkıntı diyerek fetal dna yi yaptirmami istedi. Yaptırdım 2ay önce 8000lira verdim. Çok şükür temiz çıktı.guney Kore'ye gönderdi 6gun sonra sonucu çıktı.icinizi rahat edicekceniz bence yaptırın.kan sulandırıcı iğne kullanıyorsanız sabahta hap içip akşam iğne vurmuyorsunuz ertesi gün sabahta hap icmeyin akşam üzeri hemşeri ewe gelip kan alıyor.kanda pitih çıkmasın diye .akşamda ayni saate iğne vuruyorsunuz

Yaşım 40 olunca doktorum Dow sendromu supelendi ve yaşımda sıkıntı diyerek fetal dna yi yaptirmami istedi. Yaptırdım 2ay önce 8000lira verdim. Çok şükür temiz çıktı.guney Kore'ye gönderdi 6gun sonra sonucu çıktı.icinizi rahat edicekceniz bence yaptırın.kan sulandırıcı iğne kullanıyorsanız sabahta hap içip akşam iğne vurmuyorsunuz ertesi gün sabahta hap icmeyin akşam üzeri hemşeri ewe gelip kan alıyor.kanda pitih çıkmasın diye .akşamda ayni saate iğne vuruyorsunuz
Ben izmirde yaşıyorum Alsancak’ta kan vermeye geleceksiniz deri. Eve gelmiyorlarmış. Evet sabah Corasprin akşam oksapar iğne vuruluyorum. Tecrübeli olduğunuz için teyit edeyim size zahmet.

Corasprini içiyorum akşam iğne vurmuyorum tam 24 saat geçince Corasprin üstünden gidip kan veriyorum ve hemen yine Corasprin ve aksam için Oksapar kan sulandırıcı vuruyorum doğru mudur?

Bir yer önerdi doktor bana kızlar, güney Kore’ye yolluyoruz dedi şirket 330 dolar dedi. Göndereceğim ama emin olamadım. İzmirde yaşıyorum ben Ankara’da varmış mesela, Güney Kore’yi ilk kez duydum. Başka bir doktorla daha görüşüp ona göre seçeyim madem sağ olun 🌸
Canim benim yaptirdigim yerde varmi izmir subesi soriyimmi ?

Yaptırmadım. 2li ve 4lü test yaptırdı doktorum.
Bu testin doğru sonuç vermediği çok örnek okudum. Hiç Güvenmiyorum.
Amniyosentez dışında hiçbiri tam güvenli değil ama en azından onca para verilmiyor diğer testlerde. Yine de yaşınız 40 ve üzeriyse değerlendirilebilir.

X