Anne Grupları Hamile hanımlar sizce ikili tarama testimi, fetal dna testimi

gizem0127

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
12
1
24
İkili tarama test zamanım geldi fakat doktorumuz fetal DNA diye bir test olduğunu söyledi anneden bir tüp kanla direk bebeğin dnasına bakiliyormuş yüzde 99 sonuç veriyormuş 70 farklı genetik hastalığının sonucunu veriyormuş fakat özel 9-10bin TL fiyatı yaptıran varmı ya da gerek var mı ? İkili tarama testi yeterli mi?

Merhaba kızlar benim 2013 de bir gebeliğim oldu yaş 39 ultrason görüntülerinde ayrıntıda hicbirsey yoktu iki test de yaştan dolayı diye düşündüğüm risk çıktı sürekli ayrıntılı ultrasonda bir patolojik durum çıkmadı nift testi yaptırdım onda trizomi 21 çıktı yine ayrıntılı bakıldı hiçbir sıkıntı görünmedi bende guvenemedim amniyosentez dediler yaptırdım onda da aynı sonuç çıktı ama prenatal uzmanı kadın doğum şaşkındı nasıl olur diye ben hep iyi düşündüm ama kaybettim 24. Haftada 😔 ölü doğum yaptım görmedim ama doktorum down dedi tanı testlerine güvenin ve yaptırın ben hep sağlığı yerinde diyebekledim ama malesef...

Tartismasiz bir sekilde fetal dna. İkiliyi de yaptırmalısınız. Anne sağlığında işaret ettiği değerler var. Biyokimyasal risk gibi. Ama kesinlikle fetal dna yaptirilmali. Yoksa asla emin olamayacaksiniz.

Merhaba kızlar benim 2013 de bir gebeliğim oldu yaş 39 ultrason görüntülerinde ayrıntıda hicbirsey yoktu iki test de yaştan dolayı diye düşündüğüm risk çıktı sürekli ayrıntılı ultrasonda bir patolojik durum çıkmadı nift testi yaptırdım onda trizomi 21 çıktı yine ayrıntılı bakıldı hiçbir sıkıntı görünmedi bende guvenemedim amniyosentez dediler yaptırdım onda da aynı sonuç çıktı ama prenatal uzmanı kadın doğum şaşkındı nasıl olur diye ben hep iyi düşündüm ama kaybettim 24. Haftada 😔 ölü doğum yaptım görmedim ama doktorum down dedi tanı testlerine güvenin ve yaptırın ben hep sağlığı yerinde diyebekledim ama malesef...
Anlayamadım nifty ve amniyosentez de dahil sonuc normaldi ama bebek down sendromlu muydu?

Nasıl yani amniyosentezde normal temiz mi çıktı ??
Tüm inancım amniyosentez yaptırmak ve ona güvenmek :KK43: o bile hatalı mı çıkıyor yani :KK43:

X