Fetal DNA Testi - Nifty Testi (ikili tarama testi) bir yardım Allah rızası için bilgisizim bu konuda

Yaptırmadım. 2li ve 4lü test yaptırdı doktorum.
Bu testin doğru sonuç vermediği çok örnek okudum. Hiç Güvenmiyorum.
Amniyosentez dışında hiçbiri tam güvenli değil ama en azından onca para verilmiyor diğer testlerde. Yine de yaşınız 40 ve üzeriyse değerlendirilebilir.
Onun da tehlikeli olduğunu söylüyorlar kime güvenelim bilemedik ki

Fetal dna tam bir nimet. Benim temiz çıkmıştı. 22.hafta ultrasonda ufak bir problem görüldü. Hem ultrasonu yapan doktor, hem kendi kadın doğumcum aynı şeyi söyledi. Fetal dna olmasa telaslanirdik ama şu anda sorun yok. Yaptirmasaydim sonradan amniosentez yapabilirlerdi ya da ben şüpheyle yaşardım.

Fetal dna tam bir nimet. Benim temiz çıkmıştı. 22.hafta ultrasonda ufak bir problem görüldü. Hem ultrasonu yapan doktor, hem kendi kadın doğumcum aynı şeyi söyledi. Fetal dna olmasa telaslanirdik ama şu anda sorun yok. Yaptirmasaydim sonradan amniosentez yapabilirlerdi ya da ben şüpheyle yaşardım.
Çok şükür bir sorun yok dimi şu an

Gebelik sonlandırma düşünceniz yoksa gereksiz bence. Yasamla bağdasmayacak zorunlu alınması gereken bir durum olsa basit usgde de çıkıyor zaten.

Ben izmirde yaşıyorum Alsancak’ta kan vermeye geleceksiniz deri. Eve gelmiyorlarmış. Evet sabah Corasprin akşam oksapar iğne vuruluyorum. Tecrübeli olduğunuz için teyit edeyim size zahmet.

Corasprini içiyorum akşam iğne vurmuyorum tam 24 saat geçince Corasprin üstünden gidip kan veriyorum ve hemen yine Corasprin ve aksam için Oksapar kan sulandırıcı vuruyorum doğrumu
Kan vermeden 1gun önce sabahleyin sadece hap için akşam iğne vurmayın.ertesi günü öğleden sonra kan verin.sadece akşam ayni saate iğne vurun hap icmeyin.ertesi günü sabahleyin hap için.
İkisinde birden sakın kullanmayin kanama yapabilir.

Gebelik sonlandırmayı düşünmüyorsanız hic boşuna strese girmeyin, 20-22 . Haftada detaylı usg yaptırın sadece. Sonucun kişiyi etkilemeyeceği durumda anneler bosa stres oluyor o stres bebeğede yansıyor. Yurtdışında kalp atışı dinleme her ay kontrol bunlar bizdeki gibi değil cok seyrek cinsiyet hemen ögrenilmiyor vs bilmemek mutluluktur hamileliğinizin tadini cıkartin. Daha önce yorumlarinizdan tanidim sizi cok sevindim hamile olmaniza Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin 😊

Ben İzmir Genetik' te yaptırmıştım üstelik iş yerine ya da eve de geliyorlardı.Alınan örnek Amerika'ya gidiyor , sonuç 6 gün içinde elime ulaştı.Ben memnun kalmıştım.Size de tavsiye edebilirim.

Kan vermeden 1gun önce sabahleyin sadece hap için akşam iğne vurmayın.ertesi günü öğleden sonra kan verin.sadece akşam ayni saate iğne vurun hap icmeyin.ertesi günü sabahleyin hap için.
İkisinde birden sakın kullanmayin kanama yapabilir.
Ben sabah Corasprin akşam Oksapar vuruluyorum. Sizde böyle mi kullanıyorsunuz?

Kızlar selam,

Doktorum 11.hafta için ikili tarama testi önerdi sorun olursa üçlü tarama testi yapıyoruz ve aynı zamanda ense kalınlığına ultrason ile bakıyoruz dedi.

Ama çevremdeki insanlar “FETAL DNA TESTİ” diye bir şey var onu yaptır dediler “NIFTY” testi mi deniliyor adına bilemedim.

Sorum şu, siz bu testi yaptırdınız mı?
İzmir’de önereceğiniz bir kurum var mı bende yaptırayım. Teşekkürler
Düzen laboratuvarı

34 yasimdayim tup bebek te olunca ikili testte yaş riski çıktı. Doktorum fetal dna onerdi yaptirdim 10 bin lira verdim sonuc temiz çıktı. Keske yaptirmayip o paraya altın alsaymisim 😀 neticede sonuc ne olursa olsun bebegim benimle kalıcaktı... doktorunuz yaptirmaniz gereken biyer onerir bana doktorum.onerdi gittigim hastanede yapiyodu hastane biraz pahaliydi eve gelip kan aldilar . Fetal dnada cinsiyetide kesin olarak ogrenmis olduk doktorum erkek tahminn ediyodu kız mış 🥹🥰
Nerede yaptırdınız testinizi bende 11+4 dün ikili tarama testi yapıldı ultrasonda bir sorun görülmedi herşeyi olması gerektiği gibi ama yaşım 41 ve risk çıkabilir dedi doktorum kan sonuçlarım belli değil ne yapacağımı bilmiyorum 🤦🏻‍♀️

Nerede yaptırdınız testinizi bende 11+4 dün ikili tarama testi yapıldı ultrasonda bir sorun görülmedi herşeyi olması gerektiği gibi ama yaşım 41 ve risk çıkabilir dedi doktorum kan sonuçlarım belli değil ne yapacağımı bilmiyorum 🤦🏻‍♀️
Istanbulda bi laboratuvarda yaptırdım. Yaş faktörlü risk varsa hic korkmayin 30lu yaslardan sonra genelde cikiyomus

X