Fetal DNA

Kivirbas95

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
476
279
Kızlar ben ilk hamileliğimi yaşıyorum. Tecrübesiz bir anne adayıyım. Şimdi size soruyorum ikili üçlü dörtlü tarama yerine fetal DNA daha mantıklı geldi bana siz ne düşünüyorsunuz?

İkili testim temiz gelmişti. 20 haftada çocuğumun down sendromlu olduğunu öğrendim.
Tekrar hamileyim doktorum fetal dna öneriyor
Kesinlikle tarama testlerine güvenmeyin

En garantisi fetal DNA. Diğer taramalar kafa bulandırmaktan başka bir şey yapmıyor. Ben önce 2li yaptırmıştım yaştan dolayı orta seviye risk verdi. Hemen fetal yaptırdım kafam rahat etti.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ☺️ bende okuduklarımdan bu çıkarımlarda bulundum çok sağolun 🩷🩷

10.haftadan sonra yapılıyor. ideali 12. 13. hafta falan.
Ben hamileliğimin başında bilmeden implant tedavisi oldum, antibiyotik, röntgen birde dicloflam diye bir ilaç kullandım. Riski gebelik deyip perinatoloji bölümüne sevk ettiler, fakültede boşluk arıyorum da, bu testi devlet Hastanesi'nde yaparlar mı acaba?

Ben hamileliğimin başında bilmeden implant tedavisi oldum, antibiyotik, röntgen birde dicloflam diye bir ilaç kullandım. Riski gebelik deyip perinatoloji bölümüne sevk ettiler, fakültede boşluk arıyorum da, bu testi devlet Hastanesi'nde yaparlar mı acaba?

Maalesef bu özel yapılan bir test. Sadece bir zamanlar izmirde bir araştırma hastahanesi yapıyormuş diye duydum. Umarım etkilenmemiştir bebiş 🤍

Hayır ücretli bir test devlette yapılmıyor diye biliyorum. Ben temmuzda 6500 e yaptırmıştım

Maalesef bu özel yapılan bir test. Sadece bir zamanlar izmirde bir araştırma hastahanesi yapıyormuş diye duydum. Umarım etkilenmemiştir bebiş 🤍
İnşallah, doktor bana hamileliğin en en başında olduğu için ya hep zarar verir ya hiç vermez dedi, diğer hamileliklerimde kanama vs olurdu, o da olmadı bunda hiç, hatta hiç dikkat etmedim bile, ama hala duruyor, demek ki inatçı diyorum o nedenle rahat tutmaya çalışıyorum kendimi.

İnşallah, doktor bana hamileliğin en en başında olduğu için ya hep zarar verir ya hiç vermez dedi, diğer hamileliklerimde kanama vs olurdu, o da olmadı bunda hiç, hatta hiç dikkat etmedim bile, ama hala duruyor, demek ki inatçı diyorum o nedenle rahat tutmaya çalışıyorum kendimi.

İnşallah sağlıkla kavuşursunuz kaçıncı hafta

Ben fetal DNA’yı 12. Haftada yaptırdım ikili test yine de istedi doktorum o yüzden onu da 13. Hafta yaptırdım fetal dna temiz geldi o yüzden ikili test sonucuna açıp bakmamıştım geçen bir baktım orta risk grubundaymışım sonucumla iki farklı doktora gittim ikisi de telaşlanma fetal DNA temiz geldi dediler kafama takmamak gerektiğini söylediler ama sadece ikili yaptırmaymışım fetal DNA sonucu çıkana kadar kafayı yermişimm herhald e

Ben fetal DNA’yı 12. Haftada yaptırdım ikili test yine de istedi doktorum o yüzden onu da 13. Hafta yaptırdım fetal dna temiz geldi o yüzden ikili test sonucuna açıp bakmamıştım geçen bir baktım orta risk grubundaymışım sonucumla iki farklı doktora gittim ikisi de telaşlanma fetal DNA temiz geldi dediler kafama takmamak gerektiğini söylediler ama sadece ikili yaptırmaymışım fetal DNA sonucu çıkana kadar kafayı yermişimm herhald e
sağlıkla gelsin bebişiniz. Fetal DNA %99 doğru sonuç veriyor diye biliyorum. İçiniz rahat olsun.

Benim doktorum bana tarama testleri var derse de inanma yok derse de inanma demişti orta seviye risk gelince fetal yaptırdım. Madem bu kadar güvenilmez bu tarama testleri neden yapılıyor anlamış değilim

Benim doktorum bana tarama testleri var derse de inanma yok derse de inanma demişti orta seviye risk gelince fetal yaptırdım. Madem bu kadar güvenilmez bu tarama testleri neden yapılıyor anlamış değilim
Tarama testi amniyotik sıvı için önemli. O riskli ve herkese direkt yapılamaz. Bir nevi hata payı olan bir ön test gibi düşün onu.

Peki ortalama fiyatlar nasıl ve hangi hastaneler yapıyor biliyor musunuz?
Bildiğim kadarı ile fiyatlar 400 ile 600 dolar arası arkadaşım kendi yaptırdığı merkezi aramıştı tanıdık aracılığıyla olduğu için 400 demişler ama normalde 600 aliyorlarmis

X