Fibrocell Uygulaması -Kulak Arkasından Doku Alınarak Gençleştirme

jayjay

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
1.587
9
Arkadaslar bugun fibrocell uygulaması diye birsey öğrendim
sizlerle paylasmak istedim
bu uygulama kulak arkasından alınan mikik bir dokuyu bilkentte bir laboratuvarda
çogaltarak yüz ve dekoltenize enjekte ediyorlar
cogaltılma süresi 3-4 hafta ımıs
yanı dokunuz orada 3-4 hafta kalacak laboratuvarda
ve 2-3 hafta ara ıle 3 enjenksıyon yapılarak ciltte genclesme saglanıyor
Ajda Pekkana yapılan uygulama buydu hatırladım
gögüs dekoltesi bebek gibi olmustu
fiyatı 3 seans icin, 1800 tl ankarada fiyat bu

akasia ajda hanım yaptırdı bu uygulamayı
zaten bızden guzel olması bu yuzden
sanırım ender saracın bır merkezı var oraya gıtmıstı

Arkadaslar bugun fibrocell uygulaması diye birsey öğrendim
sizlerle paylasmak istedim
bu uygulama kulak arkasından alınan mikik bir dokuyu bilkentte bir laboratuvarda
çogaltarak yüz ve dekoltenize enjekte ediyorlar
cogaltılma süresi 3-4 hafta ımıs
yanı dokunuz orada 3-4 hafta kalacak laboratuvarda
ve 2-3 hafta ara ıle 3 enjenksıyon yapılarak ciltte genclesme saglanıyor
Ajda Pekkana yapılan uygulama buydu hatırladım
gögüs dekoltesi bebek gibi olmustu
fiyatı 3 seans icin, 1800 tl ankarada fiyat bu
Jayjay, Ankara'da nerede yapılıyor.

ben bir kaç yere mail attım Ankara 'da Aslı Eralp 2800 tl fiyat verdi diğer yerler çok uç rakamlar söylediler..

aslı eralpe bende sordum cnm en son 2500 tl ye yapıyo bu uygulama 6-7 sene hiç birşey yapmadan seni idare ediyomuş. bu şekilde düşününce fiyat iyi. Bide 33 yaşında diyelim ki kulak arkasından hücreyi aldırdın 42 yaşında tekrar yaptırmak isityosun bu yaşta 33 yaşında alıınan hücre kullanılıyomuş. düşününce çok mantıklı ama ne biliyeim o kadar parayı ver bide memnun kalmazsak.. benim kafamı meşgul eden bişii de acaba yapmacık dururmu acaba, televizyona çıkıp şekli şemali değişmiş artistlerden olmak istemem:))

çok doğal duruyor yurt dışında stem cell facelift olarak geçiyor görsellerden gördüğüm kadarıyla çok iyi ben 29 yaşındayım ama en kısa zamanda yapmayı istiyorum açıkcası. ama Ankaraya yolum ne zaman düşer onu bilmiyorum :)))

Sertap Erener bu işlemi daha TR'ye gelmeden önce Almanya'da cok yüksek bir fiyata yaptırmıs.Sertap güzel bir bayan değildir, hepimiz biliriz, son halini her gören değişimin farkında.Yani sistem calısıyor.

Ankara'da Aslı Eralp bu uygulamayı en eski yapanlardanmıs.Bu konuda roprtajı bile var, en iyi bilen diyebiliriz.
İstanbul'da da bazı dr'lar uygulama yapmaya basladı.Benim bildiğim mesela Suadiye'de Eser Aydogdu.

Hücre cogaltma işi Ankara'da bir labratuvarda yapılıyor, TR'de sadece tek bir yerde yapılıyor yani.Bir kaç yıl içinde belki fiyatlar düşebilir, şu anda 1000- 1500-2000 EUR civarında diye biliyorum.Elbette ki kliğine, doktora göre değişir.

Bende acıkcası arzu ediyorum bu uygulamayı, cunku ciltte ciddi bir genclesme saglıyor, hatta belki bir miktar dolgunlukta saglıyor olabilir, kolajen artısı fazlalasınca (sesli düşündüm)

Birazdan size uygulamasını da alıntı yaparak yazacağım.

Neden FibroCell ?

FibroCell, zamanı geriye çeviren bir HÜCRESEL TEDAVİ yöntemidir. Otolog olduğundan dolayı allerji riski minimumdur.

3. Kullanım alanları nelerdir ?

• Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde
• Mezoterapi ile yapılabilecek yüz yenileme ( Facial rejuvenation ) uygulamalarında
• Akne veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında
• Yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve nedbelerin tedavisinde
• Dudakların dolgunlaştırılmasında
• Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

4. Avantajları nelerdir ?

• Toksik değildir.
• Kalıcı ve uzun etkilidir.
• Karsinojenik değildir.
• Teratojenik değildir.
• Allerjik değildir.
• Hayvansal hastalık oluşturma riski yoktur.
• Yeterince elastiktir.
• Enjekte edildiği yerden başka yerlere kaymaz.
• Herkeste aynı etkilidir.
• Güvenlidir.

5. Fibrocell Uygulama
Hastanın güneş görmemiş kulak arkasından ya da kol içinden steril şartlarda mercimek tanesi büyülüğünde 1 adet doku biyopsisi alınır. Biyopsi aseptik koşullarda soğuk zincir ile tam donanımlı labaratuara gönderilir ve üretime alınır.

6. Kontrendikasyonları Nelerdir ?
Hastanın kendi hücrelerinden hazırlandığı için bilinen bir kontrendikasyon bilinmemektedir. Hamileler üzerinde bir çalışma yapılmadığından dolayı hamilelerin uygulama dışında tutulması daha uygundur.

Sıklıkla Karşılaşılan Sorular

a.) Fibroblastların üretimi ne kadar sürer?
Hastanın hücre kalitesine bağlı olarak yaklaşık 4-6 hafta kadar bir süre alır.

b.) Uygulama sonrası ilk etkileri ne kadar sürede görülür ?
Hastaya bağlı olarak değişebilmekle birlikte ilk etkiler 2. enjeksiyondan sonra yani 3–4 hafta içinde görülür. Fakat ilk enjeksiyondan hemen sonra da gözle görülebilir etki gördüğümüz hastalar da mevcuttur.

c.) Uygulamanın etki süresi ne kadardır?
Otolog fibroblast enjeksiyonu iyileşmenin dereceli olarak 12 aya kadar arttığı dinamik ve canlı bir protein tamir sistemi sunar. Bu iyileşme uzun sürelidir ve bilim adamlarının araştırmalarına göre 4,5 yıldan sonra bile iyileşmede bir bozulmaya rastlanmaz2,3.

d.) h.) Diğer yöntemlerden farkları nelerdir?
• Dolgu malzemeleri ile otolog kültive edilmiş fibroblast tedavisi iki farklı uygulamadır. Dolgu malzemeleri özellikle cilt kırışıklıklarında kısa vadede geçici bir dolgunluk sağlarken, otolog fibroblast enjeksiyonu bir tedavi yöntemi olarak cilt kırışıklıklarının yok edilmesinde etkili fakat dolgu malzemelerine nazaran daha uzun vadede etki gösteren bir yöntemdir. Otolog fibroblast hücre tedavisi uygulaması dolgu malzemeleri ile karıştırılmamalıdır.
• Dolgu malzemelerinin bu problemlerini aşabilmek için, otolog canlı kültüre edilmiş fibroblast hücresi enjeksiyon tekniği geliştirilmiştir. Operasyon gerektirmeksizin bu teknik yüzdeki çevresel defektlerde kalıcı iyileşme gösteren, güvenilir şekilde kullanılan ve nerdeyse % 0 hipersensitif (allerjik) reaksiyon gösteren bir yöntemdir.
• Bu yöntem, özel bir kültür yöntemi ile otolog canlı fibroblast hücre hattı oluşturmak için hastadan postoriküler olarak punch ile alınan küçük bir biyopsi gerektirir. Sayısal olarak çoğaltılan bu canlı otolog fibroblastlar hastanın direk olarak dermisine enjekte edilerek burada sürekli bir protein tamir sistemi oluştururlar. Son bulgular öznel ve nesnel olarak fasial çevresel defektlerde en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu göstermektedir. Bu çalışmalardaki histolojik analizler fibroblast enjeksiyonunun kolajen artışını sağladığını ve bununla birlikte dermal kolajenin kalınlığını ve yoğunluğunu da artırdığını kanıtlamaktadır. Bu yöntem herhangi bir yangısal tepki vermez.

ben bir kaç yere mail attım Ankara 'da Aslı Eralp 2800 tl fiyat verdi diğer yerler çok uç rakamlar söylediler..

güncel fiyat nakit 4500,,kredi kartı 4800 daha bugün sordu arkadaşım,,bi de fibrocell tedavisini hyaluronik asitle birlikte uyguluyorum demiş,,daha iyi sonuç alıyormuş,,başka gelişme var mı sizde acaba???

güncel fiyat nakit 4500,,kredi kartı 4800 daha bugün sordu arkadaşım,,bi de fibrocell tedavisini hyaluronik asitle birlikte uyguluyorum demiş,,daha iyi sonuç alıyormuş,,başka gelişme var mı sizde acaba???

Canım bu kök hücre tedavisi değil, değil mi?

evetttt resignedcımm :)) bazı doktorlar bunu söylüyor, bazıları da fibrocell diyor işte ,ama sonuçta kulak ardından alınan dokudan kök hücre çoğaltılıp yine yüze enjekte ediliyor

bak şurada TOBB etü hastanesi doktorunun açıklamaları var
Anadolu Ajansı - Kendi hücreleriyle cildi yenilemek mümkün - YouTube

Ay fıstık bu gerçekten mucizeymiş! 4-5 yıl etkili ve yan etkisiz ... Bayramdan sonra bi gidip konuşayım çok merak ettim. En iyi tarafı da ne biliyor musun? Ankara'da bunu yapan bi doktorun olması:KK9:

Ay fıstık bu gerçekten mucizeymiş! 4-5 yıl etkili ve yan etkisiz ... Bayramdan sonra bi gidip konuşayım çok merak ettim. En iyi tarafı da ne biliyor musun? Ankara'da bunu yapan bi doktorun olması:KK9:

:)) kesinlikle mucize gibi canım,,ben de bayramdan sonra gideceğim,,buluşup beraber mi gitsek :)),,aslı hanıma gideceğim önce,,tobb muayene ücreti olarak 270 tl rica ediyor :)) sahi vermedim de mi fiyatları,,
bak aslı hanım peşin 45001 tl kredi kartı 4800 tl,,,tobb etü 5750 tl ücret vermiş,

hadi yazışalım yine,,iyi bayramlar ,sevgilerrrrr :))

X