Fikirlere ihtiyacım var

Melekk0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2021
1
-1
31
2 yıllık evliyim 1 yaşında oğlum var. Eşimi yıllarca sosyal medyadan takip ederken hic beklemedigim bir gun benimle görüşmek istedi böylelikle tanıştık. Ben onunla tanışmak icin cok dua ettim cok istemiştim ve oldu. Evlendik mutluyduk beni sevdiğine değer verdigine cok emindim ama hayatımıza eski sevgilisi girdi. Benden cok once ayrilmislardi o kiz evlenmis birde çocuğu vardi daha sonra esinden ayrilmis. Eşim bana o kizla görüşmediğini söylemişti hatta birgün acikogretim sinavi icin ayni okulda karşılaştıklarını ama hic konuşmadıklarından bahsetmisti. Evliligimizin 1. Ayinda bilgisayarda o kızın fotograflarini buldum aslinda butun eski fotograflar vardi arsivi vardi ama bir tek o kiz beni rahatsiz etti ben konustuklarini düşünüp kavga ettik o bir sekilde üste cikti ve konu kapandi. Daha sonra kayinvalideme gittigimde esimin eski odasinda bir kutu gordum esim bakmami hic istemedi o kutuyu baktigimda o kizin yazdigi notlari defterleri falan buldum eskiden kalma bunlar diye dusunurken bir not buldum 3 sayfalik. Bu not eşimin dogum gununde dogum gununu kutlamak icin yazilmistu ve yazildigi tarihte biz nisanliydik kiz gecmiste neler yaşadıklarından onu sevdiginden bahsetmisti gizlice okudugum icin eşime birsey soylemedim yine uste cikardi bu konuyu kapatmisken instagramda birbirlerini takip ettiklerini farkettim daha sonra konustuklarini gordum ama telefon sifreli oldugu icin icerigini bilmiyordum bunu esime soyledigimde bir suru bahane uydurdu benim huzurumu bozuyorsun boyle seylerle dedi. Oğlum icin yine sustum fakat bir sure sonra bilgisayarda bir ses kaydi gordum telefonn konusmasaydi benim dugunumden 1 hafta once telefonda konusmuslar kiz derdini anlatiyor. Kizida telefona baska isimle kaydetmis. Biraz bekledim açıgini bulmak icin bir sure sonra kizi baska isimle kaydettigini gordum esim emniyet mensubu oldugu icin gece ise gidiyordu ve evden her gittiginde konusuyorlardi yada ben evdeyken yanindayken bile instagram falan konusuyorlardi yani flortlesiyorlardi guluyorlar birbirlerini komik videolar atiyorlar eskileri konusuyorlardi. En kotusude ben bu kadar huzursuzlen o kiz mutluydu ben bunları dusunmekten ogluma karsi sinirli ve dalgin oldugumu farkettigimde bunlari kayinvalideme anlattim oda sasirdi benim yanimda oldu ama esimin telefonunu gizlice baktigim icin suclu duruma dusmemek icin ona birsey soylemedik. Kayinvalidem o kizin nikahimiz oldugu gun hungur hungur agladigini bunuda esimin ona anlattigini soyledi o kiz cok saygiliymis iste her eve geldiklerinde hizmet edermis yemek yaparmis hic oturmazmis laf arasinda bunlarida soyledi bana ve bende bu iyice takinti yaptim. Artik hergun konusuyorlarmi diye uyuyup oyle uyaniyordum surekli esimin telefonunu kurcaliyordum bundan cok utaniyordum ama mecburdum. Daha sonra dusunmemeye basladim umursamadim ama farkettim ki uzerine titredigim esime olan sevgim azaliyordu ama oglum icin sustum. En son esim 1 ayligina il disina gitti ve geldigi gun telefonunu baktim o kizla gelmden bir iki gun once 20 dakika telde konusmustu ondan oncesinde de mesajlasmislar kiz buna " hatirliyormusun sevgiliyken bana seninle bazi seyleri yasayamadigim icin baska sekilde yasiyorum demistin" falan gibi birsey yazmis esimde yok oyle birsey demis gulmus daha sonra da kiz bunu arayimmi yazmis esim musait degilim demis esimde.egitimdeyim suan yazmis oda biliyorum o yuzden rahatca yazdim sana demis dustugum durumu dusunebiliyormusunuz beni salak yerine koyuyorlar arkamdan dalga geciyordur benimlee bunu hazmedemiyorum esimin bana saygi duymamasi a beni hice saymasini kabul edemiyorum bu konuyu artik acicam ona ama ustu cikmasindan korkuyorum cunku telefonunu gizlice karistiriyorum haksiz duruma dusucem. Beni hice sayip hala konusnaya devam etmesinden Korkuyorum o kizdan neden vazgecemiyor ?

Siz daha önce de mi konu açmıştınız? Hatırlıyorum sanki. Ne yapacaksınız hanımefendi boşanacaksınız zaten en basından olaylar patlak verince bosanacaktınız. Hala geç değil boşanın. Yok ben boşanmam diyorsanız susup oturacaksınız. Siz her şeyi bile bile devam ediyorsunuz, eşiniz de bunun farkında. Size nasıl olsa kabulleniyor diyip bu saatten sonra saygı falan da duymaz. Beklemeyin boşuna. Ayrıca eşiniz sizi hiç sevmiyor boşuna kandırmayın kendinizi.

Geçmişinden tamamıyla kopamamış insanlardan nefret ediyorum. Madem sizin niye günahınıza girmiş? Evlilik müessesesinde huzurunuz yok, olabilir mi böyle bir şey? Bu içinizdeki kurt sizi yer bitirir, belki alışkanlık belki seviyor neden kopamıyor bilemiyorum ama ben olsam kıyameti koparır çocuğumu alır giderdim.

İstediği kadar üste çıksın evet belki telefon karıştırmanız hoş olmayabilir ama bişeylerden şüphelendiğiniz için yapmışsınız. Kimse kusura bakmasın böyle bişey görürsem telefonun ciğerine kadar bakarım. Manipüle edilmeye müsaade etmeyin. Yapılan çok büyük saygısızlık kadın arkadaşı olabilir eşinizin ama bu eski sevgili bir zamanlar epey ciddi bişeyler yaşanmış. aynısını siz yapsanız ne yapardı acaba. kesinlikle altta kalmayın

Nasıl yani bu kadar zaman bunları bilip nasıl sustun peki. Telefonu kurcaladıysan kurcaladın eşin tabiki bakıcaksın bakmayan mı var. Ben olsam ilk yakaladığım anda yemin ederim açmıştım davayı hele kayınvalıdenın kızı övmesi hele o laflar beni benden aldı

Nasıl yani bu ladar zaman bunları bilip nasıl sustun peki. Ben olsam ilk yakaladığım anda yemin ederim açmıştım davayı hele kayınvalıdenın kızı övmesi
Ben de orada koptum ya bir de kızı sıvazlıyor, öyle hizmet ederdi, bunu yapardı diye 🤣 Şeytan yemin ederim.

Neyi zorluyorsunuz?
Ömrünüz boyunca aldatılacaksınız işte göz göre göre devam ediyorsunuz zaten konuşsanız ne değişecek ki?
Zaten rahatsız olduğunuzu söylemişsiniz adam korkmamış ki.
Kayınvalideye anlatıp kendinizi o kadınla niye kıyaslatıyorsunuz?
Ayrılma söz konusu değil belli ki yapacak birşey yok bu kadın olmasa başka kadın olur

Düpedüz aldatılıyorsunuz ve tek sorun eşinizin telefonuna gizliden bakıyor olmanız mı Allah aşkına? Yüzleşmeniz için aynı yatakta basmayı beklemeye mi niyetiniz var anlamadım ne için beklediğinizi. İnkar ederse üste çıkarsa kapı gibi mesajlar var almadınız mı ki ekran görüntüsünü. Evde kendisini bekleyen karısını, çocuğunu düşünmeyen, flört ederken yüzü kızarmayan adamla aynı evde yaşamayı kendinize reva görmeyin lütfen. Sevgi sadakat hiçbir şey kalmamışken yakın tüm gemileri gitsin yani. Kv anlattınız da noldu kızı övmüş oturmuş hiç mi bir şey demediniz, çenesini kapatmadınız.

Yav o kadar yaziyorsun tek cümle bosanicam nasil yikar gecerim bu adami diye bir kelam etmiyorsun. Yapilacak sey o kadar belli ki. Delil topla boşa ! Bu adam hint kumasi mi? Cocugum icin susuyorum diye bir bahane bulma kendine. Bahane o bahane. Ay valla anlamiyorum ben soyle kadinlari ya kocam eski sevgilisiyle hergun hergun mesajlasacak bende mirin kirin ay uste cikar nasil soyliyim diye dusunucem akil kari degil. Mesleginiz varsa bosanin kendi yolunuza bakin yoksa sus otur karistirma ortaligi bosuna kendini uzuyorsun bakarak.

Eeee? Yani bu kadar şeyi bilip eşinize açmama sebebiniz üste çıkma olasılığı mı? Kv nizin kızı övmesi o kadar konuşmalar bilmem neler önemli değil de gizli karıştırmanız mı dert olacak gerçekten? Bunu dediğinize göre boşanmayacaksınız. Sizin derdiniz kızla görüşmeyi kesmesi. Üzgünüm kesecek olan adam başlamazdı zaten.

O yüzden sesinizi çıkarmayın oturun. Her şeyi bilip yutup susan kadın olmayın bari!

Gene çok üzücü bir konu.
Allahım yardımcınız olsun inşallah.

2 yıllık evliyim 1 yaşında oğlum var. Eşimi yıllarca sosyal medyadan takip ederken hic beklemedigim bir gun benimle görüşmek istedi böylelikle tanıştık. Ben onunla tanışmak icin cok dua ettim cok istemiştim ve oldu. Evlendik mutluyduk beni sevdiğine değer verdigine cok emindim ama hayatımıza eski sevgilisi girdi. Benden cok once ayrilmislardi o kiz evlenmis birde çocuğu vardi daha sonra esinden ayrilmis. Eşim bana o kizla görüşmediğini söylemişti hatta birgün acikogretim sinavi icin ayni okulda karşılaştıklarını ama hic konuşmadıklarından bahsetmisti. Evliligimizin 1. Ayinda bilgisayarda o kızın fotograflarini buldum aslinda butun eski fotograflar vardi arsivi vardi ama bir tek o kiz beni rahatsiz etti ben konustuklarini düşünüp kavga ettik o bir sekilde üste cikti ve konu kapandi. Daha sonra kayinvalideme gittigimde esimin eski odasinda bir kutu gordum esim bakmami hic istemedi o kutuyu baktigimda o kizin yazdigi notlari defterleri falan buldum eskiden kalma bunlar diye dusunurken bir not buldum 3 sayfalik. Bu not eşimin dogum gununde dogum gununu kutlamak icin yazilmistu ve yazildigi tarihte biz nisanliydik kiz gecmiste neler yaşadıklarından onu sevdiginden bahsetmisti gizlice okudugum icin eşime birsey soylemedim yine uste cikardi bu konuyu kapatmisken instagramda birbirlerini takip ettiklerini farkettim daha sonra konustuklarini gordum ama telefon sifreli oldugu icin icerigini bilmiyordum bunu esime soyledigimde bir suru bahane uydurdu benim huzurumu bozuyorsun boyle seylerle dedi. Oğlum icin yine sustum fakat bir sure sonra bilgisayarda bir ses kaydi gordum telefonn konusmasaydi benim dugunumden 1 hafta once telefonda konusmuslar kiz derdini anlatiyor. Kizida telefona baska isimle kaydetmis. Biraz bekledim açıgini bulmak icin bir sure sonra kizi baska isimle kaydettigini gordum esim emniyet mensubu oldugu icin gece ise gidiyordu ve evden her gittiginde konusuyorlardi yada ben evdeyken yanindayken bile instagram falan konusuyorlardi yani flortlesiyorlardi guluyorlar birbirlerini komik videolar atiyorlar eskileri konusuyorlardi. En kotusude ben bu kadar huzursuzlen o kiz mutluydu ben bunları dusunmekten ogluma karsi sinirli ve dalgin oldugumu farkettigimde bunlari kayinvalideme anlattim oda sasirdi benim yanimda oldu ama esimin telefonunu gizlice baktigim icin suclu duruma dusmemek icin ona birsey soylemedik. Kayinvalidem o kizin nikahimiz oldugu gun hungur hungur agladigini bunuda esimin ona anlattigini soyledi o kiz cok saygiliymis iste her eve geldiklerinde hizmet edermis yemek yaparmis hic oturmazmis laf arasinda bunlarida soyledi bana ve bende bu iyice takinti yaptim. Artik hergun konusuyorlarmi diye uyuyup oyle uyaniyordum surekli esimin telefonunu kurcaliyordum bundan cok utaniyordum ama mecburdum. Daha sonra dusunmemeye basladim umursamadim ama farkettim ki uzerine titredigim esime olan sevgim azaliyordu ama oglum icin sustum. En son esim 1 ayligina il disina gitti ve geldigi gun telefonunu baktim o kizla gelmden bir iki gun once 20 dakika telde konusmustu ondan oncesinde de mesajlasmislar kiz buna " hatirliyormusun sevgiliyken bana seninle bazi seyleri yasayamadigim icin baska sekilde yasiyorum demistin" falan gibi birsey yazmis esimde yok oyle birsey demis gulmus daha sonra da kiz bunu arayimmi yazmis esim musait degilim demis esimde.egitimdeyim suan yazmis oda biliyorum o yuzden rahatca yazdim sana demis dustugum durumu dusunebiliyormusunuz beni salak yerine koyuyorlar arkamdan dalga geciyordur benimlee bunu hazmedemiyorum esimin bana saygi duymamasi a beni hice saymasini kabul edemiyorum bu konuyu artik acicam ona ama ustu cikmasindan korkuyorum cunku telefonunu gizlice karistiriyorum haksiz duruma dusucem. Beni hice sayip hala konusnaya devam etmesinden Korkuyorum o kizdan neden vazgecemiyor ?
Neden boşanma gibi bir seçenek düşünmüyorsunuz hala açık bulayım bilmem ne aldatılıyorsunuz ne saygısı

Hala konusup konusmalarından korkuyor ve neden vazgeçmedi diye düsünüyorsunuz öyle mi? Gerçekten tek düsündügünüz bu yani.
Peki ben söyleyeyim.

Eşiniz kıza aşık ve unutamadı hala konuşuyor. Siz ise başçavuşun eşeğisiniz. Formalite evlilik.

Ortada bir problem yokken paranoyaklıktan telefonu karıştırsanız haklısınız.
Ama şüphelendiğiniz ve daha önce de şahit olduğunuz bir konu varken senelerce oturup itiraf beklemeyeceksiniz herhalde.
Eşim benim hayatıma/çocuğumuza saygı, minnet göstermiyorsa yemişim onun özelini.
Telefonuna bakın, sizi manüpüle edememesi için kendi telefonunuza gerekli kayıtları alın, vurun eşinizin yüzüne.
Sonra da alın çocuğunuzu çıkın o evden.

X