Fikirlerinize ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ck54101

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2021
4
-5
Arkadaşlarım herkese merhaba . Size sormak istediklerim var bunları açık açık kimseye soramiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben Allah'ın izniyle 2 gün sonra evleniyorum yaşım 26 biraz geçte olsa üniversite okudum mezun oldum bu sene. Eşimle çok mutluyum onu gerçekten seviyorum onunda beni sevdiğini hissediyorum çok iyi anlaşıyoruz ailesiyle de aram çok iyidir severim kendilerini onlarda beni sever lakin biz aile apartmanında oturacagiz bu zamana kadar nisandan evliliğe kadar hiç birseyimize Allah yukarda hiç karismadilar çok müdahaleci insanlar değiller buralarda okuyorum goruyorum aile apartmanında kaynanayla altlı üstlü oturmayı kimse istemiyor 🙈 soruma gelecek olursak ben üst kattayim kayinvalidemler altkatimda ben çok sıcak kanli bir insanım insanlarla arama mesafe koymayi pek beceremiyorum bu bu yüzden size sormak istiyorum kötü bir imaj çizdirmek istemem ama cizgimi çizmek kapımı rahatça kapatıp dilediğim gibi olmak istiyorum hergun kv evine uğramak istemiyorum yani bunu baştan yapmassam hep böyle gider çünkü hissedebiliyorum ve akraba olarak kalabalık bir aileleri var ve yaşadığımız şehirde istanbuldalar gelip gitme çok oluyor elbette gidicem edicem ama işte o ince cizgiyi korumam gerekiyor bana neler önerirsiniz fikirlerinize ihtiyacım var simdiden teşekkür ederim

Çok basit aslında tavrınızı net bir şekilde ortaya koyacaksınız. Dediginiz gibi başta göstermezseniz sonradan hiç faydası olmaz.
Ben sizin yerinizde olsaydım onuda kabul etmezdim ama herkesin kararı sonuçta. Size mutluluklar diliyorum 🤗💐

Bdvde aile apartmanıyla ilgili okuduğum otuz bin tane konuya dayanarak size hayatta başarılar diliyorum. Keşke kabul etmeseydiniz bu şekilde oturmayı. aynı apartmanda en fazla ne kadar mesafe konabilir bilemiyorum. Eşinin tavırları çok önemli

Arkadaşlarım herkese merhaba . Size sormak istediklerim var bunları açık açık kimseye soramiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben Allah'ın izniyle 2 gün sonra evleniyorum yaşım 26 biraz geçte olsa üniversite okudum mezun oldum bu sene. Eşimle çok mutluyum onu gerçekten seviyorum onunda beni sevdiğini hissediyorum çok iyi anlaşıyoruz ailesiyle de aram çok iyidir severim kendilerini onlarda beni sever lakin biz aile apartmanında oturacagiz bu zamana kadar nisandan evliliğe kadar hiç birseyimize Allah yukarda hiç karismadilar çok müdahaleci insanlar değiller buralarda okuyorum goruyorum aile apartmanında kaynanayla altlı üstlü oturmayı kimse istemiyor 🙈 soruma gelecek olursak ben üst kattayim kayinvalidemler altkatimda ben çok sıcak kanli bir insanım insanlarla arama mesafe koymayi pek beceremiyorum bu bu yüzden size sormak istiyorum kötü bir imaj çizdirmek istemem ama cizgimi çizmek kapımı rahatça kapatıp dilediğim gibi olmak istiyorum hergun kv evine uğramak istemiyorum yani bunu baştan yapmassam hep böyle gider çünkü hissedebiliyorum ve akraba olarak kalabalık bir aileleri var ve yaşadığımız şehirde istanbuldalar gelip gitme çok oluyor elbette gidicem edicem ama işte o ince cizgiyi korumam gerekiyor bana neler önerirsiniz fikirlerinize ihtiyacım var simdiden teşekkür ederim
Mesafeni koy sonradan onunu alamazsin, cat kapi gelip gitmeler yemek getirmeler cay kahve vs vs. Hic bitmez benden soylemesi , en buyuk rol esine dusuyor

Misal örnek vereyim; her çağırdıkları zaman gitmek zorunda değilsiniz. Bunu onlara öğretmeniz lazım. Bide ayrıca sizde çağırmak zorunda değilsiniz. Eşinizle de bu konuyu konuşmalısınız bence. Yaani öyle kadın çağırmayıp erkekler çağıran çok oluyor sonra üzülen gine siz olursunuz.

Seni korkutmak istemem ama cokkk zorrrr bu dediğin birde altlı üstlü Allah yardımcın olsun bn aynı mahalleye katlanamadim. Her insan farklıdır orası ayrı tabi.O çizgiyi ins sen ilk baştan cizersin. Susmayan kapı zilin olacak her gün bir kere basılacak o zile birde torun olursa artık sklcaksin bir zaman sonra bikacaksin daha sonra insallah anlayışlı insanlardır biz yaniliriz sen sınırını baştan belirlersin.

Bizimkiler nişanda karışmadı. Ama o nikah olduktan sonra varya önünü zor aldım. Travma oldu bende. Evim altlı üstlü olsaydı eşime şartım evi taşı ya da ayrılalım olurdu.
1 sene olacak. 1 senede gördüğüm ailelere evler en az 1 otobüs mesafesinde olmadı. Taşıma şansınız varsa evi taşıyın. Evi taşıma şansınız yoksa, kesinlikle yemekleri kendi evinizde yiyin, kahvaltıya oraya inmeyin, size misafir gelince annen dahil kaynananı falan çagırma, onlara gelince sen gitme, gitsende meraba de kalk.O gelen misafirler kaynananı gelin nerde diye fişekleyecek.Bizim ev uzak olmasına ragmen sorup duruyorlar.Gelinin geliyor mu diye. Kardeşim oglunu sorun, sanki ben evladıyım ala ala.
Üniversite okumuşsun, işe gir, kendine zaman ayır, sosyalleş derim.Evde körelme bence. Eşinle ayrı ailesiniz artık bunun ikinizde farkında olun. Baştan temkinli ol, taviz verme. Sen sıcak kanlıyım diyorsunda sonra önü alınmıyor.
Gazan mübarek olsun diyorum. İnşallah sorun yaşamazsın. Bu yaşananlar travma olarak kalıyor.🙄

Seni korkutmak istemem ama cokkk zorrrr bu dediğin birde altlı üstlü Allah yardımcın olsun bn aynı mahalleye katlanamadim. Her insan farklıdır orası ayrı tabi.O çizgiyi ins sen ilk baştan cizersin. Susmayan kapı zilin olacak her gün bir kere basılacak o zile birde torun olursa artık sklcaksin bir zaman sonra bikacaksin daha sonra insallah anlayışlı insanlardır biz yaniliriz sen sınırını baştan belirlersin.
Bizdeki anlayışlı da noluyor. Beklenti bitmiyor. Bence evler uzak olmalı. Büyük konuşmuyorum aynı bina aynı mahallede oturmam. Ki eşim bana sormadan evi oraya taşımak istese demekki benim bu evde söz hakkım yok, yerimde yok demektir. Bende aynı mahallede yapabilecegimi sanmıyorum.

Bizdeki anlayışlı da noluyor. Beklenti bitmiyor. Bence evler uzak olmalı. Büyük konuşmuyorum aynı bina aynı mahallede oturmam. Ki eşim bana sormadan evi oraya taşımak istese demekki benim bu evde söz hakkım yok, yerimde yok demektir. Bende aynı mahallede yapabilecegimi sanmıyorum.
O cagirmalar bitmiyor zaten. Ara sıra zaten gidiyrm ama isteniyor ki her gün gideyim her gün gelsinler. Bizde durum birde altlı üstlü müstakil ev yapmaktı bunu kabul etmeyince rahatlık batan gelin oldum. Kabul etmedim eşimle de tartışmaların oldu ama kendileri ise gidip akşam geliyorlar evde olan biziz. Umrumda bile değil isteyen istediğini düşünsün zorunda da değilim. Cagirsa da gitmiyrm açık bir şekilde istemiyorum diyorum alınan alınsın.

Bence samimi iletisim herseydir aileler arasi. Ben bastan öyle yaptim: Ever dedigime evet, hayir dedigime hayir diyorum ve uyguluyorum. Gitmek istemiyorsam veya isim varsa söylerim ona göre de gitmem (kayinvalidem gil bana yürüme mesafesinde oturuyor). Onlarda bana karsi öyleler. Birimizi sıkmayız.
Arkadaslarin dedigi kadar kayinvalide ile ayni apartmanda oturmak istemeyen gelinler var diye. Ama ben gelinleri ile ayni apartmanda oturmak istemiyen kayinvalideler de tanıyorum:KK70:

Aynı apartmanda mesafeli olmak diye bir şey olamaz. Hadi pek mümkün değil ama neyse gelme gitme muhabbetini ayarladınız diyelim, herkes sınırını biliyor. Bununla bitmiyor ama evde kocanızla insanlık hali tartıştınız sesiniz yükseldi. Hemen kayınvalide ya size sorar ya eşinize sorar ya yukarı çıkar pat diye. Aranızdaki mesele aranızda kalmaz. Evinize giren çıkanı bilirler, kaçta gittiniz, nereye gittiniz, kaçta döndünüz hepsini bilirler. Özel hayatınız özel kalmaz. Hele çocuk olduktan sonra yaşanacaklar of of şimdiden geldi gözümün önüne. Bir daha düşünün aile apartmanı işimi

Bırak apartman, bırak sokak, bırak mahalle, bırak semt ve bırak aynı şehirde bile olmamalısınız. O derece diyorum.

Sanki yaşamış gibiyim. E öyle zaten burdan okuya okuya yaşamış sayılırım bende. Kimse üzerime gelmesin.

Ah canım konunu okurken evlendiğim zaman aklıma geldi ama tabi ben o zaman kk’den haberim yoktu yoksa burada tecrübe edinirdim. Keşke ilk baştan kabul etmeseydin , o insanlar şimdi sana iyi görünüyor olabilir belli ki iyi niyetli birisin. Bir an önce o evden çıkmaya bak bir aile apartmanında mesafeyi koruyabileni hiç görmedim ben 🤦🏻‍♀️

Sizin yerinizde olsam kabul etmezdim ki zamanında etmemiştim ne kadar akıllı hareket ettiğimi zamanla anladım :) ne kadar iyi olursanız olun illa bi sıkıntı oluyor. Gelen gidende çokmuş. Çat kapı gelseler sizin planınız olsa bu sefer hayır kusura bakmayın baştan söyleseydiniz benim başka bir planım var diyebilecekmisiniz. 1 söylersiniz 2 söylersiniz sonra bu gelin bize zıt gidiyor diye size söylenicekler. Sonra siz eşinize onlar oğullarına derken arada kaynayan eşiniz olacak. Ama eşiniz ailesi ve sizin aranızda dengeyi kurabilcek kapasitedeyse ne mutlu. Aile apartmanında oturup iyi olan elbette vardır onlarıda diğer arkadaşlarımız yazar zaten:) size hayırlı olsun :)

Mezun olmuşsunuz. Çalışmayı düşünmüyor musunuz? İlk önce mesleğinizi elinize alsaydınız daha iyi olurdu ama bir an önce iş bulun derim. Tabii bu aile apartmanı olmasa da şart.
Aile apartmanında iyi geçinenler de var tabii ama zorlananlar daha çok. Umarım şanslı olanlardan olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X