fikirlerinizi merak ediyorum

O da kabul
Ama dünyanın en kötüsü bile olsalar eşinizin ailesi sonuçta
Onlar görüşebilmeliler rahatça
Siz de kendi ailenizle aynı şekilde
Okuduklarımdan az geldiler az gittik gibi kazançtaymış enerjisi aldım
Bilmiyorum beni rahatsız etti

Çocuğunuz vardı sanki sizin de
Ne emeklerle büyütüyorsunuz
Gelin,damatla anlaşamıyorsunuz diye yılda 2 kere görebildiğinizi düşününce bana çok normal gelemiyor
2 tarafın da birbirini daha sık görme isteği varken özellikle
Bu konuda katılıyorum
Ben ZATEN aynı sehirdeyim
Benim esim iki haftada bir orada
Bende mesafeli gidiyorum
Ama şöyle yani herhafta gitsem isterler bunu kast ediyorum
Benim esim yazın zaten orada yardım ederek geçiriyor
Normal de ikihaftada bir haftasonu orada
Ben anne çocuk ilişkisine karışmam tabiki görmeli.gitmeli
Ama geline atfedilen durum bazen asiri oluyor
Yoksa ayda bir gitmekten bende rahatsız olmazdim
Ama diyorum ya yetmiyor
Anlayisli insanlar olsa sikinti olmaz.

K
Bu konuda katılıyorum
Bende mesafeli gidiyorum
Ama diyorum ya yetmiyor
Ki ben şu kafadayim esim haftasonlari oradayken bende kendi aileme gidiyorum
Ama esimin ailesi bukafadan bu hoslanmadi herhafta orada durayim oranin genel temizliğine katilayim orada yaşıyor gibi benden çok şey beklenti içine giriyorlardi bu kadın çalışıyor haftasonu dinlensin kafasi yok mesela
Misafir gibi hiç görmüyorlar.dusunsene yaşamadığın gidip geleceğin yerin temizliğini sen yapacaksın ki orada iki tane yaşayan gelin var çok mantıksız seyler.
He birde haftasonu kalacaksın aynı ildesin.

15 yıl sonra hala kendi memleketimiz hissiniz var mı

Bu memur olmak yani tayin olabilmekle mi alakalı

Ben de 15 yıldır bu şehirdeyim doğup üniversite dahil okuduğum annemlerim halen yaşadığı şehir artık bana yabancı

Yani orada hayat 15 yıl önce bıraktığımız gibi değil kimse aynı yerde değil şehirler hiç değil

Akraba deseniz o ilişkiler de farklılaşmış mesafeler değişik deneyimler girmiş araya

Eşiniz de siz de gitseniz çocukluğunuzdaki o teklifsiz yaşantı yok ki

Hani üç beş yıl sonra gelseydiniz belki de 15 yıl sonra komşu denilen şehre gelmek bana uç geldi

Şehrin kendi başına avantajı varsa gelirim de iki şehre de yakın deyip hiç ilgim olmayan bir şehre taşınmam en azından çocuğumun düzenini bozmam

Mesela ben Bursa dayım Balıkesir e de Kocaeli ye de yakın diyelim

Ama Bursa ne Balıkesir’dir ne Kocaeli, plan yaparken Bursa nın avantajı dezavantajı ölçülür

Denizli ve İzmir ortası Aydın denilip taşınılmaz mesela zira her iki ile göre de artısı eksisi vardır ama karşılaştırılacak olan 15 yıldır yaşanan şehirdir

Bu konuda katılıyorum
Bende mesafeli gidiyorum
Ama diyorum ya yetmiyor
Kendi annem için de öyledir ki
Her gün gitsem o da ister 😬😬
Herkes ailesiyle rahatça görüşsün
Topluca şart gibi görüşmeye gerek yok anlaşılmıyorsa
O sadece daha çok sorun getirir

Bana bu kadar uzak durmaya tutmaya çalışmak bana doğru gelmiyor
Konu sahibinin tavrı açısından böyle düşündüm yani

Kendi annem için de öyledir ki
Her gün gitsem o da ister 😬😬
Herkes ailesiyle rahatça görüşsün
Topluca şart gibi görüşmeye gerek yok anlaşılmıyorsa
O sadece daha çok sorun getirir

Bana bu kadar uzak durmaya tutmaya çalışmak bana doğru gelmiyor
Konu sahibinin tavrı açısından böyle düşündüm yani
Herksin aile yapısı farkli
Ortak kültürde buluşmaya calisyorsun ama bakıyorsun hep ihlale uğruyorsun
Ben ağzı dalasini sevmem
Bakıyorsun onun peşinde bazilari
İşte eniyisi mesafe
Oyuzden esime de dedim herks ayrı takilsin bu konuda
Ama.sahsen kendim gönül rahatlığıyla gitmek isterdim
Şimdi bebeğim de oldu mecbur göstermek için gideceğim havalar ii olunca
Ama avluda saatlerce oynatmak zaman geçirmek isterdim ama işte rahatsız ediyorlar

Aileye yakın olmak istemek tabi ki güzel. Ama her aile ile olmuyor o malesef.
Eş ailesi ne kadar anlayışlı, oğlunun yuvasının mahremiyetine ne derece saygılı, gelinlerine tutumu nasıl hepsi değerlendirilmeli.

Bakıcıdan memnunsanız birkaç sene daha durun sonra ailelere yakın baska bir şehre gidin bence.
bu sene bakıcımında tayin durumu var.. biz gideceğiz gitmeye, burda yeni birini aramaktansa gittiğim yerde uzun vadeli birini seçeyim diye düşünüyorumm.. olmadı kreş araştıracağimm

Yanlış anlamazsınız umarım ama siz de evlat sahibisiniz
İlerde evlenince eşleri bu derece sizden uzak tutmaya çalışsa ne bileyim ben çok üzülürmüşüm gibi geliyor
Öyle bir anlatıyorsunuz ki vebalı bi aileymiş de olabildiğince uzakta durulmalıymış gibi
evet farkındayım dşardan böyle görüldüğünün ama cidden yılda bir gidilince bile yaşadıklarım beni bu düşüncelere itti.. gerek oralarda, gerek telefonlarda, hani cidden can skıcı yaşadıklarımm ki eşim bile durumun farkındaydı, nişanlılık döneminde ki ailelerden yana(kendi ailesi) olan skıntılarda hep beni olsun idare ederiz, nasıl olsa başka şehirdeyiz, bu tip sorunlar fazla yakınlıktan olur, biz uzakta yaşayacağız tembihleriyle bana bi gelecek vadetti.. şimdi ne oldu anlamıyorum.. artık büyüdük, eskiden yaptığımız skıntıları sorun etmemeliyiz, falan filan diyor..o kadar yıl sonra yakın yerlere evet diyebilmişken, fazlasını isteyip bu kezde beni aynı şehre sürüklemesi bana zor geliyor...

20 yillik evlilik... olta atmalar, taktikler, soyle olsa boyle olur.. 20 yilda daha oturmadi mi bu evlilik? Yeni evliymissiniz gibi...
Fikrimi soruyorsan ben kayinvalide kayinpeder derdinden cok evlatlarima iyi bir gelecek hangi sehirde verirdim diye dusunurdum.

15 yıl sonra hala kendi memleketimiz hissiniz var mı

Bu memur olmak yani tayin olabilmekle mi alakalı

Ben de 15 yıldır bu şehirdeyim doğup üniversite dahil okuduğum annemlerim halen yaşadığı şehir artık bana yabancı

Yani orada hayat 15 yıl önce bıraktığımız gibi değil kimse aynı yerde değil şehirler hiç değil

Akraba deseniz o ilişkiler de farklılaşmış mesafeler değişik deneyimler girmiş araya

Eşiniz de siz de gitseniz çocukluğunuzdaki o teklifsiz yaşantı yok ki

Hani üç beş yıl sonra gelseydiniz belki de 15 yıl sonra komşu denilen şehre gelmek bana uç geldi

Şehrin kendi başına avantajı varsa gelirim de iki şehre de yakın deyip hiç ilgim olmayan bir şehre taşınmam en azından çocuğumun düzenini bozmam

Mesela ben Bursa dayım Balıkesir e de Kocaeli ye de yakın diyelim

Ama Bursa ne Balıkesir’dir ne Kocaeli, plan yaparken Bursa nın avantajı dezavantajı ölçülür

Denizli ve İzmir ortası Aydın denilip taşınılmaz mesela zira her iki ile göre de artısı eksisi vardır ama karşılaştırılacak olan 15 yıldır yaşanan şehirdir
bende de yok o his.. şimdiye kadar gitmemem tamamen onunla alakalıydı zaten.. ama eşimde tam tersine bu his yıldan yıla arttı.. hani yıllar geçtikçe orda ki baskıyı, ordaki mutsuz olduğu durumları unuttu, şimdide yıldan yıla gidince eski baskılara maruz kalmadığı için, sayılı gün de çabuk geçtiği için sanıyor ki hrşey, herkes düzelmiş. öyle değil işte...
yakın dediğim şehirde yine aynı bölgenin bir büyükşehri..eğitim, sağlık, ulaşım ve sosyal açıdan ihtiyaçlara cevap verecek türden yani..

20 yillik evlilik... olta atmalar, taktikler, soyle olsa boyle olur.. 20 yilda daha oturmadi mi bu evlilik? Yeni evliymissiniz gibi...
Fikrimi soruyorsan ben kayinvalide kayinpeder derdinden cok evlatlarima iyi bir gelecek hangi sehirde verirdim diye dusunurda
anne babanın mutlu olduğu her yerde çocukta mutlu olacaktr diye düşünüyorum..işte tam da bu yüzden biraz mesafe de israrcıyımm.
evet uzun zamandır çözemediğimiz tek konumuz... hep bir ötelediğimiz, konuşmaya çekindiğimiz, (sonunun tartışma olacağını bildiğimiz için), ertelediğimiz, biz böyle yaptıkça önümüze her defasında büyüyerek çıkan bir mesele haline geldi işte

O da kabul
Ama dünyanın en kötüsü bile olsalar eşinizin ailesi sonuçta
Onlar görüşebilmeliler rahatça
Siz de kendi ailenizle aynı şekilde
Okuduklarımdan az geldiler az gittik gibi kazançtaymış enerjisi aldım
Bilmiyorum beni rahatsız etti

Çocuğunuz vardı sanki sizin de
Ne emeklerle büyütüyorsunuz
Gelin,damatla anlaşamıyorsunuz diye yılda 2 kere görebildiğinizi düşününce bana çok normal gelemiyor
2 tarafın da birbirini daha sık görme isteği varken özellikle
2 3 saatlik mesafe ile yılda bir iki den fazla görüşmüş olacağız iste.. ayda bir bile gidilebilir... her bayram izninde gidilip gelinir.. hani böyle günlerde sınırlamakta istemiyorum, ne zman ihtiyaç olursa gidilinebilecek bir mesafe.. ama fazlası kimden duyup gördüysem, pek mutluluk getirmiyor işte... bunu bile bile de aynı şehir istemiyor olmam çok mu bencilce ya...

2 3 saatlik mesafe ile yılda bir iki den fazla görüşmüş olacağız iste.. ayda bir bile gidilebilir... her bayram izninde gidilip gelinir.. hani böyle günlerde sınırlamakta istemiyorum, ne zman ihtiyaç olursa gidilinebilecek bir mesafe.. ama fazlası kimden duyup gördüysem, pek mutluluk getirmiyor işte... bunu bile bile de aynı şehir istemiyor olmam çok mu bencilce ya...

pek muhalif gibi oldum da cidden o mesafe dediğiniz gibi sık sık gidilecek mesafe mi

yani belki bayramda gidilir, acil sağlık sıkıntısında gidilir de

hadi kalk bu hafta sonu gidelim demek için uzak değil mi

yani daha doğrusu öyle bir haftasonu var mı özellikle çocukların hayatında

ortaokulda cumartesi de okul kurs vs var

Cuma akşam 5 te çıktık hadi akşam yemeğine gidelim denecekse perşembeden çanta vs toplanacak çocuğun haftalık ödevi vs ayarlanacak

Cuma çıkılacak gidilecek

Cuma Cumartesi kalınacak Pazar tekrar yollara düşülecek

bu ayda bir yapılır mı

şunun için soruyorum biz mi çok tembeliz bilemem de babaannemler bu dediğiniz mesafede idi bayramdan bayrama dışında gitmedik yazın da gittik ama çalışan insanların haftasonu evde zaman geçirmesi daha kıymetli hele de çocuk varsa

yine işte bize derler aman her yerin ortasındasınız atlayın Balıkesir e tatil beldesi gidin iki gün kalın gelin

bana çok zor geliyor toparlan her şeyi planla kalk git vs

zaten artık oğlum ortaokulda, cumartesi de okulu var haftasonu gibi bir kavram yok

anlatmak istediğim bu vaad ile yola çıkmayın

sonra neden ayda bir gidemiyoruz diye de tartışma çıkar

pek muhalif gibi oldum da cidden o mesafe dediğiniz gibi sık sık gidilecek mesafe mi

yani belki bayramda gidilir, acil sağlık sıkıntısında gidilir de

hadi kalk bu hafta sonu gidelim demek için uzak değil mi

yani daha doğrusu öyle bir haftasonu var mı özellikle çocukların hayatında

ortaokulda cumartesi de okul kurs vs var

Cuma akşam 5 te çıktık hadi akşam yemeğine gidelim denecekse perşembeden çanta vs toplanacak çocuğun haftalık ödevi vs ayarlanacak

Cuma çıkılacak gidilecek

Cuma Cumartesi kalınacak Pazar tekrar yollara düşülecek

bu ayda bir yapılır mı

şunun için soruyorum biz mi çok tembeliz bilemem de babaannemler bu dediğiniz mesafede idi bayramdan bayrama dışında gitmedik yazın da gittik ama çalışan insanların haftasonu evde zaman geçirmesi daha kıymetli hele de çocuk varsa

yine işte bize derler aman her yerin ortasındasınız atlayın Balıkesir e tatil beldesi gidin iki gün kalın gelin

bana çok zor geliyor toparlan her şeyi planla kalk git vs

zaten artık oğlum ortaokulda, cumartesi de okulu var haftasonu gibi bir kavram yok

anlatmak istediğim bu vaad ile yola çıkmayın

sonra neden ayda bir gidemiyoruz diye de tartışma çıkar
yılda bir ikidense ayda bir iki üç ayda bir yeterli olur sanki diye düşünüyorum.. ne bileyim zorluk değil de bi değişiklik, çocuklar içinde bizim içinde her hafta olmayacağı için, hani beklenilen bi şey olur, ne fazla görüşülüp, yüz göz olunur, ne de hasret kalınılır.
Sonrası iiçinde, bu iki üç saatli mesafe bile biziim için büyük bir adım olmuş olacak.. duruma göre belki zmanla aynı şehir bile düşünülür, hani birseyleri aşmış olduğumuzu görürsem, belki daha sıcak bakabilirim..

X