Fmf Hastalığı Olup Hamile Olanlar yada Bebek İsteyenler Buraya..

Merhaba
Fmf olup colchicum kullanan herkese gecmis olsun Allah saglikli hayirli evlat versin.
5 haftalikgebeyim 2 hafta once ogrendim ve 2 haftadir ilacimi aksatarak iciyorum. Ne yapsam bilemedim.
Ne önerirsiniz?

Merhaba
Fmf olup colchicum kullanan herkese gecmis olsun Allah saglikli hayirli evlat versin.
5 haftalikgebeyim 2 hafta once ogrendim ve 2 haftadir ilacimi aksatarak iciyorum. Ne yapsam bilemedim.
Ne önerirsiniz?

Kesinlikle aksatmadan ilacını düzenli kullanman gerekir. Ataklar bebek için tehlikeli olabiliyor malesef. Bu nedenle atak geçirmemek için ilacı düzenli kullanmak gerekiyor. Ben hiç aksatmadan içtim. Sorunsuz bir hamilelik geçirerek bebeğimi kucağıma aldım. Şu anda 20 aylık. Darısı başınıza :) Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.

Kesinlikle aksatmadan ilacını düzenli kullanman gerekir. Ataklar bebek için tehlikeli olabiliyor malesef. Bu nedenle atak geçirmemek için ilacı düzenli kullanmak gerekiyor. Ben hiç aksatmadan içtim. Sorunsuz bir hamilelik geçirerek bebeğimi kucağıma aldım. Şu anda 20 aylık. Darısı başınıza :) Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.
Cvp icin cok tesekkur ederim.
Hamileliginixi ilk ogrrndiginizden beri ilacinizi doguma kadr kullandiniz mi ilk üç ay da yani ve kac tane kullaniyordunuz?
Amniyosentez gerrkebilir deniyor sanirim bu ikili ve uclu testler yapilinca gerek kalmiyor herhalde?
Paylasirsaniz cok sebinirim :)

Cvp icin cok tesekkur ederim.
Hamileliginixi ilk ogrrndiginizden beri ilacinizi doguma kadr kullandiniz mi ilk üç ay da yani ve kac tane kullaniyordunuz?
Amniyosentez gerrkebilir deniyor sanirim bu ikili ve uclu testler yapilinca gerek kalmiyor herhalde?
Paylasirsaniz cok sebinirim :)
Ben hiç bırakmadım ilacı. Sabah akşam birer tane muhakkak içtim. Doktorum dedi zaten sakın bırakma diye. Amniyosentez filan bişeyde yaptırmadım :) 2'li testim normal çıktı 3'lüde yaptırmadım o yüzden. 2'li riskli çıksa yapalım derdim ama bana göre gerek yok dedi doktorum. Sadece 2'liyi yaptırdım bide detaylı ultrasonu yaptırdım o kadar.

Aylardır çektiğim aci belkide fmf hastalığından olabilir. Dün gen testi verdik. Safra kesesi taşından sandığım sancılar ya fmf yada daha kötü olan bagirsak hastaligi olabilir. Ben 20 yaşındayım.15 yaşından beri çocuğum olmayacağını biliyordum. Lütfen fmfliyim çocuk olur mu demeyin. Ben bile bile dua ettim. Sevmek bile istemedim. 020 günün sonunda ne ile karsilacagimi bile bilmiyorum . Babam icin dua ettim olmek bile istedim 2 ay gecem gündüzün yok. Halinize N olur sukredin. Benden daha kötü olamazsınız. Hepiniz benden buyuksunuz. Eğer kuvvetli olursanız herşey geçer. Allah yardımcınız olsun

Aylardır çektiğim aci belkide fmf hastalığından olabilir. Dün gen testi verdik. Safra kesesi taşından sandığım sancılar ya fmf yada daha kötü olan bagirsak hastaligi olabilir. Ben 20 yaşındayım.15 yaşından beri çocuğum olmayacağını biliyordum. Lütfen fmfliyim çocuk olur mu demeyin. Ben bile bile dua ettim. Sevmek bile istemedim. 020 günün sonunda ne ile karsilacagimi bile bilmiyorum . Babam icin dua ettim olmek bile istedim 2 ay gecem gündüzün yok. Halinize N olur sukredin. Benden daha kötü olamazsınız. Hepiniz benden buyuksunuz. Eğer kuvvetli olursanız herşey geçer. Allah yardımcınız olsun
Canım çok çok geçmiş olsun. İnşallah FMF çıkar. Kötü bir dua farkındayım ama kötü bir bağırsak hastalığından iyidir diye düşündüm bir an. En azından ilacı düzenli kullandığımız zaman atak geçirmiyoruz normal yaşantımıza devam ediyoruz. FMF'i malesef bir çok doktor bilmiyorum teşhisi çok geç konuluyor. Benim akrdeşime 4 yaşındayken teşhis kondu. 2 yaşında başladı belirtileri. 2 yıl her ay 2 kere atak geçirirdi. Lösemiden bile şüphelenildi en son Çapada teşhis kondu. Şu anda 25 yaşında ve 4 yaşından beri ilaç kullandığı için hiç atak yaşamıyor. Bende de belirtilere 20 yaşımdan sonra çıktı. Doktora gittiğimde atak olunca gel dediler. Ama gitmedim çünkü atak geçirirken wc ye bile gidemezken hastaneye gidemezdim. İlacı kendim kullanmaya başladım sabah akşam. Ve bende 10 senedir atak yaşamıyorum çok şükür.

Çocuk mevzusuna gelince. Sebebini bilmiyorum bir hastalığın mı var 15 yaşında öğrendiğin? Facete Elif Adanın annesi diye bir grup var. Naçizane önerim takip et. İçin bir nebze olsun rahatlar belki. Rabbim herkese sağlık sıhhat huzur versin.

Çok gećmis olsun Allah hepimize acil sifalar versin.
Agri cekmek cok zor ben de su an ilaclarimi aksattigimdan dolayi hamilelik yuzunden hafif de olsa bir atak geciriyorum. Doğrulup suyumu bile zor iciyirum. Ama buna da şuķur.
insallah senin hastaligin sifasi olan bir seydir ve insallah agrilarin dner yüzün güler

benim gibi fmf hastası olan herkese selamlar, Allah hepimizin yarıdmcısı olsun. bende yeni evliyim ve internette "fmf'lilerin çocuğu olmaz,zordur" vs. gibi yazılan şeyleri gördükçe çok moralim bozuluyor. 1 aylık evliyim. şimdi sizlerin yazıklarını ve yaşadıklarını okuyunca içime umut serpildi, çok mutlu oldum :)

Bende fmf olsun diye dua ediyorum. Bagirsaklardan şüphe edilirse hiç bir zaman iyileşmeye durumların olacağını biliyorum. N olur sizde bana ve benim gibi aci çekenlere dua edin. Herkes için zor ama belli olmamış bi hastalığın acısını çekiyorum. Zor ama biliyorum atlatacagim. benim çocuğum rahminde kitle var ondan olmayacak. Tüp bebek bile imkansız. Keşke ölüm elimizde olsada olsek

benim gibi fmf hastası olan herkese selamlar, Allah hepimizin yarıdmcısı olsun. bende yeni evliyim ve internette "fmf'lilerin çocuğu olmaz,zordur" vs. gibi yazılan şeyleri gördükçe çok moralim bozuluyor. 1 aylık evliyim. şimdi sizlerin yazıklarını ve yaşadıklarını okuyunca içime umut serpildi, çok mutlu oldum :)
Canım pek inanma FMFlilerin çocuğu olmaz olayına. Benim kardeşime yapılan gen testinde hem anne hemde baba tarafında FMF taşıyıcılığı çıktı. Çocuğu olmayan yok çok şükür :) Hatta ben evlenince ilk 1 yıl hapla korundum. Hapı bırakınca en az 6 ay koruyuculuğu devam eder dediler. Hapı bıraktım 2. ay sonunda hamile kaldım :) Atak geçirmemek için ilaçlarını düzenli kullan yeter :KK66:

Bende fmf olsun diye dua ediyorum. Bagirsaklardan şüphe edilirse hiç bir zaman iyileşmeye durumların olacağını biliyorum. N olur sizde bana ve benim gibi aci çekenlere dua edin. Herkes için zor ama belli olmamış bi hastalığın acısını çekiyorum. Zor ama biliyorum atlatacagim. benim çocuğum rahminde kitle var ondan olmayacak. Tüp bebek bile imkansız. Keşke ölüm elimizde olsada olsek
Bir sürü kitle tipi var. Neyin ne olacağını en güzel Rabbim bilir. Belki yapmışsındır ama tek bir doktorla kalma. Alternatif tıbbı araştır. hemen pes etme noolur daha çok gençsin

Herşeyi denedim. Babam yoruldu artık. Benim babam doğuştan tek ayağı olmadığı halde tam 5 yıldır goturmedigi doktor hastane kalmadı. Tek ayağıyla surundurdum onu. Genç olmak normalde çok güzel bişey benim gibi olanlar çabuk yaslanmak bugünlerin bitmesini ister. Ister çünkü gençlik ona mutluluk vermiyor. Sonuçlar kaç güne çıkıyor acaba. Bize 20 denildi ama 15 güne çıkan da oluyormuş. Biz bakınca anlar miyiz genetik testinden.

Herşeyi denedim. Babam yoruldu artık. Benim babam doğuştan tek ayağı olmadığı halde tam 5 yıldır goturmedigi doktor hastane kalmadı. Tek ayağıyla surundurdum onu. Genç olmak normalde çok güzel bişey benim gibi olanlar çabuk yaslanmak bugünlerin bitmesini ister. Ister çünkü gençlik ona mutluluk vermiyor. Sonuçlar kaç güne çıkıyor acaba. Bize 20 denildi ama 15 güne çıkan da oluyormuş. Biz bakınca anlar miyiz genetik testinden.
Canim insallah sen şifani bulacaksin Allahin izniyle. Agrilarin nasil oluyordu

Ben yaptırmadım kendime test o yüzden hiç bilmiyorum :KK43: Şu gende mutasyon var filan diye yazılı oluyormuş test sonucunda. Atıyorum mesela mv9485 geninde mutasyon gibi bişey yazıyomuş.

Ben sol kaşıkla ağrı var. Karnında ağrı var. Göğüs ve sırt a ağrı var. Bel bacak ve kol larda ağrı var. Ama ateş yok. 1 hafta yiyim sonra kabizda yada i shalle sancı geliyor. 3 4 güne gidiyor. Ama 1 haftaya yine geliyor. Bazen rahim sıkıntı nda var. Artık kitleden mi yoksa bu mu yapıyor bilmiyorum

Ben sol kaşıkla ağrı var. Karnında ağrı var. Göğüs ve sırt a ağrı var. Bel bacak ve kol larda ağrı var. Ama ateş yok. 1 hafta yiyim sonra kabizda yada i shalle sancı geliyor. 3 4 güne gidiyor. Ama 1 haftaya yine geliyor. Bazen rahim sıkıntı nda var. Artık kitleden mi yoksa bu mu yapıyor bilmiyorum
Büyük ihtimalle FMFtendir. Bende de hiç ateş olmazdı. Ya karnım ağrırdı yada nefes alırken ciğerlerime bıçak saplanması gibi bir ağrım olurdu. Nefes alamazdım artık o derece canım acırdı

Gaz gibi dolma oluyor muydu gogusunuzde

Bence de buyuk olasilikla fmf.
bende de karin agrisi olur sag tarafta baslar sonra butun karnima yayilir kemiklerim eklemlerim parmak kemiklerim bile agrir hatta o yuzden az romatizma ignesi yemedim kucukken bosuna. Bende ateş de olur bazen kusma da. Nefes alirken takilma her atakta olmuyor. 1 gün aksam siddetli olur toplam 3 gunde falan gecer.
fmf sen ilacini icerdin Allahin izniyle bi daha agrin olmaz yada cooook seyrek olur.
moralini bozma. Gencsin ne guzell bir hayatin olucak insallah. Ben de hep bu hastalik bana neler yapicak derdim. Ama çok sukur sen de iyi olucaksin. Az kalmis testlerin sonuclansin bak yeni saglikli hayat baslicak insallah :)

X