Fmf Hastalığı Olup Hamile Olanlar yada Bebek İsteyenler Buraya..

Inşallah umudumu kaybetmiyorum. Ama çok zorlanıyorum. Fmf olmayi da istiyorum. Bagirsak dahz zor. Insan hastalık için dua eder mi ben ediyorum malesef :KK43:

Arkadaşlar fazla sordum ama kaburgalarda batma sirtta gezen ağrı ve karnının sağ tarafında tas varmış gibi ağrılarım var. Bazıları reflu bazıları fmf diyo 17 güne kafayı yiyicem sanirsam

Arkadaşlar fazla sordum ama kaburgalarda batma sirtta gezen ağrı ve karnının sağ tarafında tas varmış gibi ağrılarım var. Bazıları reflu bazıları fmf diyo 17 güne kafayı yiyicem sanirsam
Oluyor canim bunlarin hepsi fmf tarifi. Tabi ayni zamanda baska bisi de olabilir ama sanmiyorum.feflu oldugunu hic sanmam. Reflu indani boyle duvardan duvara vurmaz hem onda yemek borusu boyunca bi yanma olur. Senin tarifin fmf gibi.
Dikkat et düzeliceksin insallah :)

Bağırsaklar ile ilgili bir sorunun kaburgalara vuracağını sanmam. Ama FMFte dediğim gibi ben nefes alıp verirken ciğerlerime bıçaklar batıyor gibi ağrı oluyordu. Buda akciğer zarının iltihap kapmasıyla yaşanan atak türüymüş.

canım teşekkür ederim cevabın için. istanbulda hangi fakültede var acaba? o kadar çok hastane doktor gezdim ki sıkıldım. yine yanlış bir yere gitmek istemiyorum. bilen varsa yazsa keşke. haklısın boşuna ilaç içiyorum gibi geliyor. ishalimde çok fena. ilaç yapıyormuş. ben 2 farklı romotologada gittim aslında. ilacı içmiyim en iyisi :KK43: sizin şikayetleriniz nelerdi? fmf de yüzde dudaklarda şişme oluyor mu? hiçbir yerde böyle birşey okumadım.
Öncelikle geçmiş olsun canım. Ben cerrahpasaya gidiyorum istanbula taşıdığımdan beri. Önceleri colchicin 2×1 kullaniyordum ve adet dönemlerinde atak geçiriyordum. Dr 2×2ye çıkarınca ishal başladı. Moral bozukluğu gibi durumlarda da çok siddetlendi ve acil kolonoskopi oldum. Bagirsakta yara var dendi. Cerrahpasadaki dr a soyledim, ilacın böyle bir yan etkisi var maalesef dedi, ilacimi değiştirdi. Su an colchicine opocalcium kullanıyorum. Yurtdışından geliyor ancak raporun olduğu için para falan vermiyorsun

Baya dir yazan olmamis ama bende fmf hastasiyim 25 haftalik hamileyim 2 haftadir karin gogus agrilarim var atak oldugundan supheleniorum nefes alip verirken yanlarda batma gbi agrim var halsizlik cok var acaba atak mi onceden gunde 3 colsin aliodum hamilelikte doktor 2 ye dusurdu ne yapmam lazim cok uzgunun

Baya dir yazan olmamis ama bende fmf hastasiyim 25 haftalik hamileyim 2 haftadir karin gogus agrilarim var atak oldugundan supheleniorum nefes alip verirken yanlarda batma gbi agrim var halsizlik cok var acaba atak mi onceden gunde 3 colsin aliodum hamilelikte doktor 2 ye dusurdu ne yapmam lazim cok uzgunun

Geçmiş olsun canim
Ben de 30 haftaliğim su an.
Ben gunde 2 kez içiyorum ilaci ama bir kac kez kacirssm ya da gunde bir alsam fmf kapida gibi hissediyorum vallahi. ufak tefek ağrilarim atak diyemesem de rahatsizlik hissim oluyor.
Ne yapilir bilmiyorum ilaci dikkatli almak lazim.

Bende fmf li gebelerdenim :KK43: tam 3 gündür acilde parol alıyorum serum ile. Ataklar yüzünden :KK43: 3 günün sonunda atayım rahatladı çok şükür ama sağ göğüs altında atak derecesinde bir ağrı başladı 2 gündür de bunu çekiyorum buda atak devamı mı yoksa gebelikte mi bilmiyorum daha 17 haftayı nasıl geçecek bu zaman bilmiyorum

Kızlar merhaba benim kuzenimde fmf hastası 22 haftaliktan beri 5 günde bi atak geçiriyor oda aciller de şimdi doğum yapacak nerede yapacağını bilmiyor sizlerin Dr ları ne diyor kapsamlı bi hastane lazım mis ve sezeryan zorunlu atak her an gelebilirmis

Bende fmf li gebelerdenim :KK43: tam 3 gündür acilde parol alıyorum serum ile. Ataklar yüzünden :KK43: 3 günün sonunda atayım rahatladı çok şükür ama sağ göğüs altında atak derecesinde bir ağrı başladı 2 gündür de bunu çekiyorum buda atak devamı mı yoksa gebelikte mi bilmiyorum daha 17 haftayı nasıl geçecek bu zaman bilmiyorum

Gecmiş olsun canim. Atak devami gibi duruyor geçmistir umarim. Ilacini kullaniyor musun?

Kızlar merhaba benim kuzenimde fmf hastası 22 haftaliktan beri 5 günde bi atak geçiriyor oda aciller de şimdi doğum yapacak nerede yapacağını bilmiyor sizlerin Dr ları ne diyor kapsamlı bi hastane lazım mis ve sezeryan zorunlu atak her an gelebilirmis

Merhaba ben izmir deyim. Doktorum fmf oldugun icin zorunlu sezeryan olmalisin diye bisi demedi.
Kolaylikla kurtulsun kuzenin insallah. Ilacini içmiyor mu?

Arkadaslar merhaba
Kızım doğdu cok sukür :) 12 günluk.
Simdi emzirme doneminde colchicum kullanimiyla ilgili bilgisi olan varsa paylasirsa çok sevinirim

X