Gebeliğe Hazırlık Folik asit en fazla kaç ay kullanılır?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Bilgemsi

Elhamdülillah..
Kayıtlı Üye
14 Mart 2017
1.020
890
Kızlar ben folik asiti 3 aydır içiyorum ve hamile kalamadım. İlaca devam mı etmeliyim yoksa ara mı vermeliyim ? Doktora gidipte bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Acaba devam etsem sıkıntı olur mu?

kimyaci87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2013
844
551
32
Kızlar ben folik asiti 3 aydır içiyorum ve hamile kalamadım. İlaca devam mı etmeliyim yoksa ara mı vermeliyim ? Doktora gidipte bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Acaba devam etsem sıkıntı olur mu?
Ben 1.5yıldır bebek için uğraşıyorum ve folik asit içiyorum.Bi zararı yok yani ömür boyu kullansanda.takviye sonuçta.

p a t u l i

👨‍👩‍👦 ❤ 🍀
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2017
3.933
9.426
Doktor gebe kalana kadar kullan dedi bana da

kimyaci87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2013
844
551
32
Doktorum olana kadar içiceksin sakın bırakma dedi ki..çocuk düşğncesinden 3ay önce içmeye başlamak gerekiyor zaten normal şartlardada..

Afilim92

♡cennet kokulum geldi ♡
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2017
15.665
20.350
Folik asit yumurtaya fayda ediyor yani zarari olmaz aksine hamilelik ihtimalinize katkisi olur ki folil asit kullandiginiz zaman içerisinde hamile kalirsaniz cocugunuzu bir takım anormal durumlardan korumus olursunuz