folikasit kullanıp gebeliğe hazırlananlar buraya

tirtilkurabiye

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
3.399
29
slm arkadaslar uzun bir aradan sonra 2 bebek istiyoruz folik asit kullanmaya basladım ve rutin kontrolden geçtim tahlillerim temiz cıktı şimdi ilacı kullanıp gebe kalmayı bekleyecegiz burda paylasalım yasadıklarımızı ne dersiniz:asigim::1hug:

bende folik asit kullanmaya 1ay önce başladım ekim de hamile kalmak istiyorum hayırlısıyla.ikinci bebişimi heyecanla bekliyorum.....

ben 2 yıldır gebe kalmak için uğraşıyorum ama doktorum bana hiç folicasit vermedi acaba etkisi varmıdır gebe kalmaya acaba bende kullansammı?

Ben de kullanıyorum 2 aydır ınŞallah faydası olur
kafama takılan bŞy var gÜnde 400mg almamız gerekıyormuŞ
doktor bana folbıol 5mg verdı yeterlı oluyor mudur kı acaba?
Sız kaÇ mg kullanıyorsunuz???

bizimde 2.ci bebek planlarimiz var ve bende bsladim yine kullanmaya hadi hayirlisi
rabbim gönlümüz göre versin insallah

400mikrogram mış kızlar yani günde 4miligram almak gerekiyormuş sorun yok benim ilaçta ohhh içim rahatladı hatta 1mg fazla bile alıyormuşum olsun olsun fazla olsun az olmasın :))

hg arkadasşalar hepimizde büyük bir heyecan ve istekle bebeğimimin saglıklı olması için gerekenleri yapıyoruz allah yardımcımız olsun hepinizin hayılrı haberlerini bekliyorum bakalım ilk hangimiz bebeiş haberini verecek

bizde ikinci bebeğimiz olsun istiyoruz.iyiki gördüm burayı ve aklıma geldi hemen başlamalıyım bende.

Selamlar hanımlar. Kendi topiğimi bilenler burda ne işim var diye merak edebilirler ama az çok detayları okuyan varsa aslında bebek yapma sürecine girdiğimi de bilir. Lafın özü bende temmuzdan beri folikasid içenlerdenim. En son kan ve hormon tahlillerimide yaptırdım ama sol yumurtalığımda basit nitelikli bir kist belirlendi. Kan sonuçlarım ve bu kistle ilgili yarın doktorumla görüşeceğim. Eğer bu konularla ilgili bir sorunum olmadığını söylerse sanırım bu ay ilk denemelerimize başlayacağız. Ha bir de fazla kilo sorunu var, o konuda da çok ciddi uyarılar almazsam hemen, yok kesin vermen lazım denirse en az bi 10 kilo verdikten sonra (ki umarım verebiliirm) başlarız diye düşünüyorum. Ama emin de değilim, farkedildiği üzre kararsız biri olan ben hazır karar vermişken ertelemek de doğru olmaz gibi geliyor. Neyse işte işin özü "du bakali ne olacak..."

meraba arkadaşlar, bende 5 aydır kullanıyorum folis asit bu aydan itibaren yanında birde klomen başlıyoruz artık hayırlısı

X