Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondoten kullanmalı mıyım?

mrspapatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2015
152
96
25
Lise 2 öğrencisiyim by seneye kadar yüzümde sivilce vs yoktu ama son zamanlarda alnımda ve burnumun etrafında sivilceler çıktı yüzümü Temizliyorum maske falan da yapıyorum bazen ama gitmiyor gitse de hemen geri çıkıyor bende fondoten kullanmak istiyorum ama kararsız da kaldım bu yaşlarda pek önerilmiyor ama bu sivilceler de çok sinirimi bozmaya başladı ne yapmalıyım

Fondotenle kapatmak yerine dermotoloğa gözük canım.Daha sağlıklı olur.Gençsin henüz.

Evet doğru aslında ama doktora gidecek kadar da çok yok yani annem gerek yok diyor doktora da gitmeyiz

Kendimi gördüm sende :) bende bi kaç sivilcem varken lise 2 de tuttum onlara fondötendi pudraydı sürdüm de sürdüm kapattı zamanında ama daha da arttı sonraları ve ben kaçtığım dermatologlara bu kez mecbur gitmek zorunda kaldıydım

Bu kadar erken niye canim
Gecici cozum aramak yerine taptaze cildini neden fondotenlerle kapatiyosun
Dermotologa gorunmen gerekir

Evet belkide fondoten kullanmamak en iyisi kahve ve yoğurt maskesi yapıyorum bazen ama onu da yapmıyorum artık biraz işe yaramıştı ona tekrar başlasam

bu kadar erkenden başlama canım fondotene pudraya :KK39:
cildin zaten çok genç , hava almasını engellersin
dermatologdan da kaçma
ben tek tükken önemsemedim şimdi bir sürüler ilaç kullanıyorum

Aşırı çok yok sadece alnımda var onlar da hiç gitmiyor burnumda da çıkıyor bazen dermatolog ilaç verir mi

canım benim yaşın daha küçük ki küçük olmasa bile fondoten yerine bb güneş kremi kullan(cilt rengini eşitler güneşten korur.fakat bunuda eczaneden al..aslında sana önerim cilt tipine göre eczane ürünü yüz yıkama jeli.cilt tipine göre nemlendirici ve dışarı çıkarken tabiki bbgüneş kremi fondoten işini görüyo artık güneş kremleri çok şükür.. :KK66:

Aşırı çok yok sadece alnımda var onlar da hiç gitmiyor burnumda da çıkıyor bazen dermatolog ilaç verir mi

aslında ilaca da 18 yaşından önce bulaşma. dıştan sürülenler belki bi derece ama haplar değil
anlındakilerden çok rahatsız oluyorsan kahkül kestirebilirsin :KK5:

o dönemlerde benimde çok fazla sivilcem olurdu asla fondöten tarzı şeyler kullanmadım sadece su ve sabun o kadar ama şimdi daha çok alternatif var cilt bakımı hususunda bu kadar erken zamanda fondötene başlamanı asla önermem ben bile şimdilerde yeni yeni kullanıyorum günlük olarak bb krem tercihim bazende kaliteli bir fondöten, genç yaşta cildini yorma derim zaman içinde azalır sivilce problemin önemli olan cilt tipine uygun temizleme ürünleri kullanmanda

Peki neler kullanabilirim sabunla yıkıyordum ama oda siyah nokta yapıyor doktora mı gitsem yoksa

bb krem ya da pudra kulln derim hatta tesadüf müdür bilmem ben özel günler dışında hiç makyaj yapmazdım iki yıldır falan sadece bb krem pudra eyeliner falan kullanmaya başladım sivilcelerim azaldı sanki :KK70:

Bende hiç cilt makyajı yapmıyorum sadece göz kalemi rimel ve eyeliner sürüyorum onlarsız da çıkamıyorum dışarı :KK70:

BEN FONTOTEN YERINE İMEX DIYE BIR KREM VAR SIVILCE YUZ KREMI ONU KULLANIYORUM DEVAMLI DEGIL TABI AMA FAYDASINI GORDUM HEM SIVILCELERI OLDURUYOR HEMDE RENGIYLE FONTOTEN OLARAK KULLANILAN BI KREM CEVREMDE DE KULLANANLAR MEMNUN İMEX ECZANEDE SATILIR SADECE

Kremin adını duymuştum ama alıp almama konusunda kararsızdım sanırım deneyeceğim inşaallah işe yarar teşekkür ederim

X