BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

Hocam kalça kemiği batması ile başlayıp psikolojik olarak devam etmiş kendim de yaşadığım için biliyorum kalça kemiği sonrası yazdıklarınız psikolojik gibi geldi gece yatmadan evvel içtiğiniz gece hapının kabus görme gibi yan etkisi var uykuda olup uyanamama gibi o da sizi psikiyatri ilaçlarına karşı bir korku yaşatmış keşke ilacı değiştirtip başka bir ilacı kullanmaya devam etseymişsiniz çünkü genel olarak psikolojik duruyor kanser olsanız tahlillerde çıkardı Allahım şifanızı versin inşallah iyi bir psikiyatriye randevu alın bir de iyi bir dahiliye uzmanına başvurun.

Bence hiçbir şeyiniz yok fiziksel olarak.
Sadece ruhunuz hasta. Farklı versiyonunu yaşamıştım. 28 yaşımda kendime teşhisi koyuyordum. Boynumdaki şişlikler için kanser, dizimdeki şişlikler ve ağız yaralarım için Behçet, panik atağım için kalp krizi…
Uzar gider. Kimse benle ilgilenmedi.3 ay doktora gittim baktım olacak gibi değil küçük çocuğum var çalışmak zorundayım. Dedim ki düşsen kalsan elbet biri götürür seni doktora yeter artık gitme hastanelere. Ondan sonra yavaş yavaş düzeldim. 34 yaşımdayım gayet iyiyim MaşAllah
siz 34 yaşındasınız 52 yaşındaki kadınla kendinizi bir mi tutuyorsunuz? o yaşa gelince hastalanmayacağınız ne malum? bu kadar hastalık psikolojik rahatsızlık olmaz. Kadın doktorların kendine verdiği teşhisleri anlatmış boynunda fıtık çıkması zayıflaması kronik kabızlık da mı psikolojik yani? Lütfen insanların acısını hafife almayın. ben çok üzüldüm ve çaresizliği hissettim umarım en kısa sürede iyileşir.

siz 34 yaşındasınız 52 yaşındaki kadınla kendinizi bir mi tutuyorsunuz? o yaşa gelince hastalanmayacağınız ne malum? bu kadar hastalık psikolojik rahatsızlık olmaz. Kadın doktorların kendine verdiği teşhisleri anlatmış boynunda fıtık çıkması zayıflaması kronik kabızlık da mı psikolojik yani? Lütfen insanların acısını hafife almayın. ben çok üzüldüm ve çaresizliği hissettim umarım en kısa sürede iyileşir.
Kendimle bir tuttuğumu nerden çıkardınız??
Kendimden örnekler verdim. Hastalığın yaşı mı olur? Benzer süreçleri yaşadığım için çok okudum çok doktora gittim. Anlattıklarının neredeyse tamamı psikolojik. O nedenle doktorlar da ciddiye almıyor. Önce psikolojisini düzeltse daha kolay gelir hepsi. Saçma sapan bir noktadan bakmışsınız üstelik mantıklı bir çözüm de sunmamışsınız

Kendimden örnekler verdim. Hastalığın yaşı mı olur? Benzer süreçleri yaşadığım için çok okudum çok doktora gittim. Anlattıklarının neredeyse tamamı psikolojik. O nedenle doktorlar da ciddiye almıyor. Önce psikolojisini düzeltse daha kolay gelir hepsi. Saçma sapan bir noktadan bakmışsınız üstelik mantıklı bir çözüm de sunmamışsınız
Hayır hanımefendi hastalığın yaşı vardır ben 24 yaşındayım kendime iyi bakmamama rağmen hiç hastalanmıyorum 50 yaşında olsaydım hala böyle sağlıklı mı olurdum sanıyorsunuz?

Yanlış çözümler sunarak insanları umutlandırıp vakit kaybetmemelerine sebep olmaktansa çözüm sunmamayı tercih ederim çünkü doktor değiliz farkındaysanız siz de doktor değilsiniz ve buna rağmen kafanıza göre teşhis koymuşsunuz. Ayrıca sizin sağlıklı olmanız genetik yapınızın hastalıklara karşı dayanıklı olması diğer insanların da öyle olduğu anlamına gelmez herkesin genetiği aynı değildir. Yaşlılık da hastalıktır bunu herkes biliyor.

Hayır hanımefendi hastalığın yaşı vardır ben 24 yaşındayım kendime iyi bakmamama rağmen hiç hastalanmıyorum 50 yaşında olsaydım hala böyle sağlıklı mı olurdum sanıyorsunuz?

Yanlış çözümler sunarak insanları umutlandırıp vakit kaybetmemelerine sebep olmaktansa çözüm sunmamayı tercih ederim çünkü doktor değiliz farkındaysanız siz de doktor değilsiniz ve buna rağmen kafanıza göre teşhis koymuşsunuz. Ayrıca sizin sağlıklı olmanız genetik yapınızın hastalıklara karşı dayanıklı olması diğer insanların da öyle olduğu anlamına gelmez herkesin genetiği aynı değildir. Yaşlılık da hastalıktır bunu herkes biliyor.
Ben de yaşlanıp da hastalandınız sandım. Allah vermesin ama 24 yaşında yerinden kalkamayan insanlar var çok da yaşınıza güvenmeyin derim. Zaten yardım almasını söyledim. Ki konu sahibi hastaneden çıkmıyor. Ben de aynı yollardan geçtim anlıyorum onu

Gençken dönem dönem sıkıntılar yaşanır, benim de oldu, antidepresan kullandığım zamanlar oldu, örneğin migrenim vardı boşanınca geçti. Şansızlık , yanlış doktor seçimi, menapoz, var olan kaygı bozukluğumun yanlış teşhisler ile pekişmesi, doktorların çözemediği duruma psikolojik demesi veya bir hastalık uydurması vb.
Bir hastanın doktora güvenmesi, doktorun da "hastalık yoktur hasta vardır" yaklaşımıyla hareket etmesi gerekir.
Aslında yazdıklarım yaşadıklarımın yarısı bile değil, dahası var. Ciddi pelvik taban bozukluğu yaşıyorum. Hem koksiks kırık, hem belimde fıtıklar var, hem de menopozun etkilerini fazlaca hissetmeye başladığım bir dönem, hareketsiz kalmam , hepsi pelvik kaslarımı etkiledi. Bunun bütün sonuçlarını yaşıyorum, buraya yazmayacağım. Geçen sene nisan ayından önce ben ne kabızdım, ne pelvik kas sıkıntım vardı, ne midem barsaklarım ağrırdı, ne belim boynum bu kadar ağrırdı.
Pelvik taban kaslarında bozukluk, anestezi anksiyetesi nedir ( ki daha önce anestezi aldım) bilmiyordum. Bilsem önlemimi alırdım.
kolonoskopi ve gastroskopi de verilen anesteziden sonra bende anksiyete atakları başladı. Bana ne olduğunu anlayamadım. Bir de üstüne antidepresan ve uyku ilacı faciası yaşadım. Tam bir ay uyuyamadım. Uyanıkken bile ellerim vücudum titriyordu. Beyin cerrahına gittim. bir süre ilaç kullanma beynin kendine gelsin dedi.
O öyle söyleyince antidepresan için bekledim.
Zehirlendim sanki, konuşamıyordum, yürürken bacaklarım dolaşıyordu. Zaten oturma sorunu yaşıyordum.
Kolay şeyler değil. . Evde hareketsiz kaldım. İyileşmem gecikti.
Ben hiç hasta olmazdım. grip nezle anjin olup dr gittiğimde rapor istemezdim. Çocuklara hastayım bana fazla yaklaşmayın derdim. Başta süreci iyi yönetemedim. Paniğe kapıldım. Sakin olamadım. Sonuçta şikayetlerim arttı. Şikayetlerim arttıkça korkularım arttı. Kısır döngüye girdim.
Bedenimin işleyişi bozuldu. . Hem mide hem depresyon yüzünden çok kilo kaybettim. Kaslarım eridi. Bedenimi tanıyamıyorum. Kendime yabancıyım. Ben hep kilolu bir kadındım. Bedenim çok hasar aldı. Ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.

Gençken dönem dönem sıkıntılar yaşanır, benim de oldu, antidepresan kullandığım zamanlar oldu, örneğin migrenim vardı boşanınca geçti. Şansızlık , yanlış doktor seçimi, menapoz, var olan kaygı bozukluğumun yanlış teşhisler ile pekişmesi, doktorların çözemediği duruma psikolojik demesi veya bir hastalık uydurması vb.
Bir hastanın doktora güvenmesi, doktorun da "hastalık yoktur hasta vardır" yaklaşımıyla hareket etmesi gerekir.
Aslında yazdıklarım yaşadıklarımın yarısı bile değil, dahası var. Ciddi pelvik taban bozukluğu yaşıyorum. Hem koksiks kırık, hem belimde fıtıklar var, hem de menopozun etkilerini fazlaca hissetmeye başladığım bir dönem, hareketsiz kalmam , hepsi pelvik kaslarımı etkiledi. Bunun bütün sonuçlarını yaşıyorum, buraya yazmayacağım. Geçen sene nisan ayından önce ben ne kabızdım, ne pelvik kas sıkıntım vardı, ne midem barsaklarım ağrırdı, ne belim boynum bu kadar ağrırdı.
Pelvik taban kaslarında bozukluk, anestezi anksiyetesi nedir ( ki daha önce anestezi aldım) bilmiyordum. Bilsem önlemimi alırdım.
kolonoskopi ve gastroskopi de verilen anesteziden sonra bende anksiyete atakları başladı. Bana ne olduğunu anlayamadım. Bir de üstüne antidepresan ve uyku ilacı faciası yaşadım. Tam bir ay uyuyamadım. Uyanıkken bile ellerim vücudum titriyordu. Beyin cerrahına gittim. bir süre ilaç kullanma beynin kendine gelsin dedi.
O öyle söyleyince antidepresan için bekledim.
Zehirlendim sanki, konuşamıyordum, yürürken bacaklarım dolaşıyordu. Zaten oturma sorunu yaşıyordum.
Kolay şeyler değil. . Evde hareketsiz kaldım. İyileşmem gecikti.
Ben hiç hasta olmazdım. grip nezle anjin olup dr gittiğimde rapor istemezdim. Çocuklara hastayım bana fazla yaklaşmayın derdim. Başta süreci iyi yönetemedim. Paniğe kapıldım. Sakin olamadım. Sonuçta şikayetlerim arttı. Şikayetlerim arttıkça korkularım arttı. Kısır döngüye girdim.
Bedenimin işleyişi bozuldu. . Hem mide hem depresyon yüzünden çok kilo kaybettim. Kaslarım eridi. Bedenimi tanıyamıyorum. Kendime yabancıyım. Ben hep kilolu bir kadındım. Bedenim çok hasar aldı. Ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.
Daha çok gençsiniz dayanamayacak birşey yok. Panik atağa ve hastalık hastalığına yakalandığımda bende çok kilo kaybetmiştim. Yediğim her lokma ağzımda çoğalıyordu yutamıyordum ayranla ayakta kalıyordum. Uyku da yoktu maalesef.
Şimdi uykunuz ve yemeniz düzelse en azından diğer hastalıklarınıZın çaresine bakarsınız. Bedeniniz hasta olsa bile ruhunuz iyi olur.
Kesinlikle onu çözün. Acil şifalar dilerim

[a/QUOTE]

Çok haklısınız, teşekkür ederim Aslında hep gittiğim bir dahiliye doktor vardı. Takiplerimi yapardı. Ben de sağlığına dikkat eden bir insandım. Pandemide emekli olmuş. Pandemiden sonra da iyiyim diye başka doktora gitmedim. Başka iyi bir dahiliye doktoru bulmam lazım. Beni yönlendirip ikna edecek. Ve söylediğiniz çok doğru. şanssızlık, kazalar, yanlış doktorlar sonucu bu hale gelsem de yaşım nedeniyle toparlanamadım

Hocam kalça kemiği batması ile başlayıp psikolojik olarak devam etmiş kendim de yaşadığım için biliyorum kalça kemiği sonrası yazdıklarınız psikolojik gibi geldi gece yatmadan evvel içtiğiniz gece hapının kabus görme gibi yan etkisi var uykuda olup uyanamama gibi o da sizi psikiyatri ilaçlarına karşı bir korku yaşatmış keşke ilacı değiştirtip başka bir ilacı kullanmaya devam etseymişsiniz çünkü genel olarak psikolojik duruyor kanser olsanız tahlillerde çıkardı Allahım şifanızı versin inşallah iyi bir psikiyatriye randevu alın bir de iyi bir dahiliye uzmanına başvurun.

Teşekkür ederim, Kalça kemiği değil kuyruk sokumu kemiğim kırılmış, genç genç olsam kırılmazdı belki bu kadar ağrı yapmazdı. Beyin cerrahı hem anestezi kaynaklı yan etki hem ilaç yan etkisi yaşayınca, bir süre ilaç kullanma beynin kendine gelsin dedi. Ben boynumdaki şişliklerden korkuyorum en çok, gırtlağımda da ağrı var. Bunlar da kan tahlilinde çıkmayan kanserler. Psikiyatristim var. İki tane ilaç kullanıyorum.

Öğretmen hanım çok geçmiş olsun.Konunuzu okuyunca,çok üzüldüm.
Yaşanılan sıkıntılar, önce ruhumuzu sonra beynimizi yorunca, bağışıklık sistemimizden başlayarak,zamanla tüm vücüdumuzda olumsuz etkilerini gösteriyor.
Önce umutsuzluktan kurtulun.
Yorulmuşluk içinde pes edip,umutsuzluğa kapılıp,kendimizi bıraktığımız zaman, hiç bir şey düzelmediği gibi her şey daha kötüye gidiyor.
Gidebileceğiniz tüm bölümlere gidip,hastalıklarınıza çare aramışsınız.Herkes bir şey söylemiş,uygulamış veya yeterli illgilenmemiş.
Çoğu zaman karmaşık ve zor gibi görünen şeylerin çözümü o kadar basit ve kolay oluyor ki, sonra neden kimsenin aklına gelmemiş,araştırmamış,bunca eziyet çekilmişki denebiliyor.
Konuya yazanlar içinde kansızlık ve vitamin değerlerinize baktırmanızı önerenler olmuş ve bencede haklılar.
Bunca yaşadığınız şeyden sonra değerleriniz normal çıkmaz zaten.Vücut kendini kilitlemiş.
Psikiyatri kontrol ve tedavisini yürüttüğünüz doktordan memnunsanız,ona rica edin, hematoloji konsültasyonu isteyebilir.Kan değerleriniz,vitamin b,vitamin d, kalsiyum,magnezyuma bakılıp,eksikleriniz için takviye yapılabilir.
Mide ve barsaklar düzelmeyince olmaz.Mutlaka beslenmenizi düzenleyip,prebiyotik kullanmalısınız.Bunları düzene koymaya başlayınca, çok hızlı bir iyileşme göreceğinize ve toparlayacağınıza inanıyorum.Sizde inanın ve kendinizden vaz geçmeyin.
Allah'tan size iyilikler ve güzelliklr vermesini dilerim.
Öğretmen hanım çok geçmiş olsun.Konunuzu okuyunca,çok üzüldüm.
Yaşanılan sıkıntılar, önce ruhumuzu sonra beynimizi yorunca, bağışıklık sistemimizden başlayarak,zamanla tüm vücüdumuzda olumsuz etkilerini gösteriyor.
Önce umutsuzluktan kurtulun.
Yorulmuşluk içinde pes edip,umutsuzluğa kapılıp,kendimizi bıraktığımız zaman, hiç bir şey düzelmediği gibi her şey daha kötüye gidiyor.
Gidebileceğiniz tüm bölümlere gidip,hastalıklarınıza çare aramışsınız.Herkes bir şey söylemiş,uygulamış veya yeterli illgilenmemiş.
Çoğu zaman karmaşık ve zor gibi görünen şeylerin çözümü o kadar basit ve kolay oluyor ki, sonra neden kimsenin aklına gelmemiş,araştırmamış,bunca eziyet çekilmişki denebiliyor.
Konuya yazanlar içinde kansızlık ve vitamin değerlerinize baktırmanızı önerenler olmuş ve bencede haklılar.
Bunca yaşadığınız şeyden sonra değerleriniz normal çıkmaz zaten.Vücut kendini kilitlemiş.
Psikiyatri kontrol ve tedavisini yürüttüğünüz doktordan memnunsanız,ona rica edin, hematoloji konsültasyonu isteyebilir.Kan değerleriniz,vitamin b,vitamin d, kalsiyum,magnezyuma bakılıp,eksikleriniz için takviye yapılabilir.
Mide ve barsaklar düzelmeyince olmaz.Mutlaka beslenmenizi düzenleyip,prebiyotik kullanmalısınız.Bunları düzene koymaya başlayınca, çok hızlı bir iyileşme göreceğinize ve toparlayacağınıza nanıyorum.Sizde inanın ve kendinizden vaz geçm, kyin.
Allah'tan size iyilikler ve güzelliklr vermesini dilerim.
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Cevabım geç oldu kusura bakmayın. Görüştüğüm psikiyatri dr devlet hastanesinde değil. Daha önce gittiğim dahiliye dr a rica ettim. Hematoloji için Kabul etmedi.Dediğiniz gibi tam ilgilenmedi. Devlet hastanesinde iyi bir dahiliye doktoru bulmam lazım. Nasıl bulacağımı bilmiyorum.İstanbuldaysanız Önereceğiniz bir doktor var mı? Dediğiniz gibi kitleniyorum. Özellikle olumsuz bir olay yaşadığımda, olumsuz bir söz duyduğumda hiç bir şey yiyemiyorum. Beni takip eden bir dahiliye doktorum vardı. Pandemide emekli olmuş.

Hocam gittiginiz cogu doktor birseyiniz olmadigini soylemis. Yanlis anlamayin ama belki de gercekten sandiginiz boyutta bir hastaliginiz yoktur.
Hasta degilsiniz demiyorum ama yasadiklarinizin cogu psikolojik kokenli gibi geldi bana.
Her doktor niye azarliyor sizi? Bu cok can sıkıcı.
Bence simdiye kadar olsn tum sureci beyninizde silin. Ve en bastan ozel bir hastaneye veya universite hastanesine randevu alın. Surece en bastan baslayin. Ve doktorlar bir sorun yok derse buna inanın.
Ikinci bir ihtimal, farkli bir hayat herkes icin mumkundur. Yeni bir sayfa acabilirsiniz siz de. Guclu olmak, taşı sıkmak su cikarmak falan zorunda degilsiniz. Mutluluk baska sekillerde de mumkun 🌹

Cevabım geç oldu, kusura bakmayın. Dediğiniz gibi sil baştan doktora gideyim dedim. . En son başakşehir Çam ve Sakura Şehir hastanesine dahiliye bölümüne gittim. Randevu aldığım hekim doçent bir kadın doktordu. Ama odada genç bir erkekbdoktor vardı. Sorduğumda hocası olduğunu, hastalara kendisinin baktığını söyledi. Muayene zaten etmiyorlar artık. Hastaya dokunmak yok. Ayakta duramadığımı söyledim. Durumumu anlattım. Hematolojiye yönlendirmelerini rica ettim. Kabul etmedi. D vitamini yazıp gönderdi. İtiraz etsem mi diye düşündüm. Israr edince azarlıyorlar. Burdan bir üye doktorları darlamış olabileceğimi yazdı. Kesinlikle itiraz bile edemiyorum. Azar işitmemek için. Beni takip edecek iyi bir dahiliye uzmanı bulmam gerekiyor. Öneriniz varsa yazın lütfen, tekrar teşekkür ederim. 🌹

Konunuzdan çok etkilendiğim için ısrarla yazıyorum. Ben şu an sizin yerinizde olsam hemen çok sıcak bir banyoda bir saat yıkanıp kafamdaki negatif düşünceleri su ile birlikte akıttıktan sonra tertemiz pijamalarımı giyer ve hemen şu anda hayatıma yeni bir start verirdim sabah evinizde kullanmadığınız fazlalık size yük olan size negatif düşünceler uyandıran içinizi daraltan evinizi loş yapan bütün eşyaları birkaç çuvala koyar atardım sadeleşirdim sonrasında hemen bir temizlik için yardımcı bir bayan bulup evi dip köşe temizletip sirke ile durulatir fresh bir koku sıkardım.evimi bedenimi ruhumu ferahlatirdim Geçmişe dair insanlara yapacağınız en büyük intikamımı her geçen gün daha da güçlenerek dimdik ayakta kalarak çocuklarımla birlikte huzurla yaşayarak alırdım . Eminim ki psikolojiniz düzelince sağlığınız yerine gelecektir eğer çalışmak istemiyorsanız emeklilik dilekçenizi verin biraz maneviyata yönelin turlara katılın. Anne babanızın çocuklarınızın size daha çoooook ihtiyacı var kendinize de onlara da bu sıkıntıları lütfen yaşatmayın

Geç cevap verdiğim özür dilerim, güzel sözleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. 🌹 Benim hayatım evdeki ve okuldaki çocuklarımdı. Oğlum Almanya ya gitti. Hasta oldum okula gidemiyorum. Bunları ağlayarak yazıyorum. Ben iyileşip okuluma dönmek istiyorum. Nasıl iyileşecrğimi bilmiyorum. Oturamıyorum. Yürüyemiyorum. Biofeedback tedavisi için randevu alacağım. Belki iyi gelir. Bilmiyorum. Popomdaki batma geçmedi. Koksiks kırığı yüzünden oluyor. Buraya yazarken bile utanıyorum. Popomda batma var deyince bazı doktorlar bile tuhaf bakıyor. Yaşadığım batmanın sebebi linkte
Pelvik taban kaslarından pudental sinir hasarı nedeni ile oturamıyorum ve ağrı oluyor. Nasıl geçeceğini bilmiyorum.

Screenshot_20230319-203326.png Screenshot_20230319-203319.png ATTACH=full]3220426[/ATTACH]
Screenshot_20230319-203319.png

Teşekkür ederim, Kalça kemiği değil kuyruk sokumu kemiğim kırılmış, genç genç olsam kırılmazdı belki bu kadar ağrı yapmazdı. Beyin cerrahı hem anestezi kaynaklı yan etki hem ilaç yan etkisi yaşayınca, bir süre ilaç kullanma beynin kendine gelsin dedi. Ben boynumdaki şişliklerden korkuyorum en çok, gırtlağımda da ağrı var. Bunlar da kan tahlilinde çıkmayan kanserler. Psikiyatristim var. İki tane ilaç kullanıyorum.
Boynunuz için bir nörolojiye gidin ultrason ile bakıyorlar emar da verir doktor bir gidin o bölüme hocam

Ben 1.5 yıl uğraştım kimseyi takmadım insanların imalari, kas ağrısıdır ya benimde oluyor demeleri, psikolojik demelerini zerre umursamadim
Ve kronik yaşadığım başka bir sorun ile çekilen rontgende Dr un dikkati sayesinde romatizma hastalıklarından birine tanı aldim ve çok alakasız tutulum / belirtileri var insanın aklına bile gelmez. 1 ayda kilom değişti şişliklerim indi. Özellikle son 1 yılda yaşadığı hastalık sayamadığım tüm belirtiler anlam kazandi
Sizin psikolojiniz çok kotu ben hikayeyi anlatamayacağım ama tavsiyem son kez endokrin- böbrek üstü bezlerinin kontrolü ( burada da 1 hastalıktan çok şüphelendik hatta Dr dahi klinik tablodan emin olamadı ve 1 yıl sonra tekrarlamami istedi)
Ve romatolojiye gitmeniz
Birde vitamin değerlerini kontrol altında tutun d3 b12 ve magnezyum hayati öneme sahip
Hatta çok güvendiğim bir Dr noropatik ağrı demişti 3 tane ilaç denedik hiç biri ise yaramadı ve yan etki yaptı kanda cevap aramıştı ama kanda çıkmazmis atak dönemi yatisinca bende dert anlatmaktan yorulup başka yere gitmemiştim
Doğru doktora denk gelmek çok önemli imiş bundan çok eminim
Esila yanıt yazmıştım, ama gönderememişim, şimdi farkettim.
Desteğiniz için teşekkür ederim.

Ben de bunları düşünüyorum, bu kadar hastalık üst üste psikolojik olabilir mi? Oldu diyelim iki tane ilaç kullanıyorum. Düzelmesi gerekir. Siz nereye, hangi doktora gittiniz? İstanbulda mısınız?

merhaba durumumuz birebir aynı olmasa da,çok benzer.ben de 60 yaşındayım.yaklaşık 15 yıldır hastayım.ama ne hastasıyım bilmiyorum.vucudumun sol tarafı komple hasta.boynum ve boğazımın sol tarafı ağrıyor.boyun düzleşmesi var.sol kolum ağrıyor.kalpte bir sorun çıkmadı.

mide sıkıntılarım var.gastrit ve reflü.mide koruyucu kullanıyorum.sık sık bağırsaklarım bozulur.ya kabız ya da ishal olurum.2 yıl önce kolonoskopi ve endoskopi yapıldı,sorun yok.

yapılan kan tetkiklerinde,yıllar önce lösemi olabilirsiniz denmişti,enfeksiyon çıktı.bağışıklık sistemim zayıf.safra kesemde

iltahaplı taş,ve rahimde küçülmeyen miyomlarım var.
ikisine de ameliyat dendi.daha olmadım.ama beni en çok zorlayan geçmeyen ağrılarım.bütün vucudumda ,kas ve

kemiklerimde ağrılarım oluyor.zaman zaman artıp,zaman zaman azalan ama asla geçmeyensık sık grip olurum.

en son iki ay önce crp,sedim ve alkaklen fosfataz yüksek çıkınca onkolojiye git dedi fizik tedavi doktoru.apar topar,çapa dahiliyeden randevu aldık,bir hocadan.o antibiyotik verdi.crp,sedim de düşme oldu.o onkolojiye sevketmedi.

yıllardır anksiyate ve panık atak ilacı kullanıyorum.yıllar önce fibromiyalji teşhisi kondu.ama ilacı yok dendi.magneyzyum,d vitamini takviyeleri alıyorum.
ben de iyi bir psikiyatr arıyorum.özelden bana psikiyatrınızın adını yazarsanız sevinirim.yıllardır gittiğim,dahiliye doktorum.,covid dolayısıyla vefat etti, pandemi de.ondan sonra iyi bir doktor ben de bulamadım.
fonksiyonel tıp diye bir şey var onu araştırıyorum.bir de algoloji bölümlerine randevu alacağım.tek çarem onlar kaldı.allah hepimize acil şifalar versin,size de çok geçmiş olsun.

merhaba durumumuz birebir aynı olmasa da,çok benzer.ben de 60 yaşındayım.yaklaşık 15 yıldır hastayım.ama ne hastasıyım bilmiyorum.vucudumun sol tarafı komple hasta.boynum ve boğazımın sol tarafı ağrıyor.boyun düzleşmesi var.sol kolum ağrıyor.kalpte bir sorun çıkmadı.

mide sıkıntılarım var.gastrit ve reflü.mide koruyucu kullanıyorum.sık sık bağırsaklarım bozulur.ya kabız ya da ishal olurum.2 yıl önce kolonoskopi ve endoskopi yapıldı,sorun yok.

yapılan kan tetkiklerinde,yıllar önce lösemi olabilirsiniz denmişti,enfeksiyon çıktı.bağışıklık sistemim zayıf.safra kesemde

iltahaplı taş,ve rahimde küçülmeyen miyomlarım var.
ikisine de ameliyat dendi.daha olmadım.ama beni en çok zorlayan geçmeyen ağrılarım.bütün vucudumda ,kas ve

kemiklerimde ağrılarım oluyor.zaman zaman artıp,zaman zaman azalan ama asla geçmeyensık sık grip olurum.

en son iki ay önce crp,sedim ve alkaklen fosfataz yüksek çıkınca onkolojiye git dedi fizik tedavi doktoru.apar topar,çapa dahiliyeden randevu aldık,bir hocadan.o antibiyotik verdi.crp,sedim de düşme oldu.o onkolojiye sevketmedi.

yıllardır anksiyate ve panık atak ilacı kullanıyorum.yıllar önce fibromiyalji teşhisi kondu.ama ilacı yok dendi.magneyzyum,d vitamini takviyeleri alıyorum.
ben de iyi bir psikiyatr arıyorum.özelden bana psikiyatrınızın adını yazarsanız sevinirim.yıllardır gittiğim,dahiliye doktorum.,covid dolayısıyla vefat etti, pandemi de.ondan sonra iyi bir doktor ben de bulamadım.
fonksiyonel tıp diye bir şey var onu araştırıyorum.bir de algoloji bölümlerine randevu alacağım.tek çarem onlar kaldı.allah hepimize acil şifalar versin,size de çok geçmiş olsun.
Romatolojiye gittmediyseniz oraya da gidin. Eklem ağrısı sedimantasyon yüksekliği onun alanı

psikolojik yardım almanız lazım bu sizi sürekli gittiğiniz doktorları yorar çok . geçmiş olsun tekrardan

Ciddi pelvik taban bozukluğu yaşıyorum. Hem koksiks kırık, hem belimde fıtıklar var, hem de menopozun etkilerini fazlaca hissetmeye başladığım bir dönem, hareketsiz kalmam , hepsi pelvik kaslarımı etkiledi. Bunun bütün sonuçlarını yaşıyorum, buraya yazmayacağım
Kadin sağlığı fizyoterapisti ve osteopatiyi araştırmanizi öneririm.

X