BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

dx
Geçmiş olsun. Şu an psikiyatristim var. İlaçlarımı düzenledi. Hipokondriya ve depresyondan kurtuldum. var olan belirtilerin sebeplerini öğrenmek istiyorum. Sizin gibi ikna olmam gerekiyor.
Zamanla ikna olunuyor. İnanın ikna olup o hastalığı kabullenince dikkatinizi o hastalığa vermeyince düzeliyor insan. O hastalığı da geçiyor. Çoğu hastalık beyinde başlıyor çünkü.

Vallahi hocam sizin durumunuz benden ve çoğu kişiden daha iyiymiş bunu size moral olsun diye söylemiyorum. Sizi hayata bağlayan bir şeyler var en azından bakın ben kendimden bahsedeyim; annem babam vefat etti eşimden ayriyim iki tane oğlum var babalarını ve üvey anne ile yaşamayı tercih ettiler kimsem yok bir iki arkadaş dışında .herkesten yemedik kazık kalmadi tabiri caizse sırtımda bıçaklanmadık nokta yok özel sektörde çalışıyorum her an kapının önüne koyulma tehlikem var 58 yaşında emeklilik maaşımı Allah nasip ederse inşallah hak ediyorum. Ben ve benim gibi nice kadınlar hala bir başımıza olsak da hayata tutunmaya hayatta kalmaya çalışıyoruz siz zaten çoğu kötü zamanları atlatmışsınız artık kaymağın yenileceği zamanınız gelmiş emekliliğinizi alırsınız çocuklarınızla yarın evlenirlerse torunlarınızla en güzel yaşlarınızı yaşarsınız Rabbim sağlıkla huzurla en güzel şekilde emekliliğinizi yaşamayi emekli maaşınızı yedirmeyi nasip etsin İnşallah bu kadar umutsuz olmayın
Ben hiç emeklilik hayali kurmadım. İyi ki de kurmamışım.
Vallahi hocam sizin durumunuz benden ve çoğu kişiden daha iyiymiş bunu size moral olsun diye söylemiyorum. Sizi hayata bağlayan bir şeyler var en azından bakın ben kendimden bahsedeyim; annem babam vefat etti eşimden ayriyim iki tane oğlum var babalarını ve üvey anne ile yaşamayı tercih ettiler kimsem yok bir iki arkadaş dışında .herkesten yemedik kazık kalmadi tabiri caizse sırtımda bıçaklanmadık nokta yok özel sektörde çalışıyorum her an kapının önüne koyulma tehlikem var 58 yaşında emeklilik maaşımı Allah nasip ederse inşallah hak ediyorum. Ben ve benim gibi nice kadınlar hala bir başımıza olsak da hayata tutunmaya hayatta kalmaya çalışıyoruz siz zaten çoğu kötü zamanları atlatmışsınız artık kaymağın yenileceği zamanınız gelmiş emekliliğinizi alırsınız çocuklarınızla yarın evlenirlerse torunlarınızla en güzel yaşlarınızı yaşarsınız Rabbim sağlıkla huzurla en güzel şekilde emekliliğinizi yaşamayi emekli maaşınızı yedirmeyi nasip etsin İnşallah bu kadar umutsuz olmayın
Ben hiç hasta olmazdım. Geçen Nisan ayına kadar. Her şey o kadar hızlı gelişti ki. Ne olacağımız belli değil. Şu an yürümekte bile zorlanyorum. Umarım küllerimden yeniden doğarım.Allah bana mucizesini gösterir.
Güze dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bence yılların verdiği içine atma durumu tam rahata ermisken patlamış evet belinizle ilgili sorun var ama diğerlerini siz büyütüp işi depresyona getirmissiniz.Bagirsak ve mide en hassas bölgedir hayatınızda sindiremeyip içinize attığınız şeyler hep ordalar bence iyi psikolog bulup seanslar almalı ve geçmişin yaralarını sarmalisiniz.Sadece ilaca yoğunlaşmış siniz terapi almanızı tavsiye ederim

Hocam geçmiş olsun. Neden doktorların sizi azarlamasına izin veriyorsunuz ? Ne cüret bu ?

Öğretmen hanım çok geçmiş olsun.Konunuzu okuyunca,çok üzüldüm.
Yaşanılan sıkıntılar, önce ruhumuzu sonra beynimizi yorunca, bağışıklık sistemimizden başlayarak,zamanla tüm vücüdumuzda olumsuz etkilerini gösteriyor.
Önce umutsuzluktan kurtulun.
Yorulmuşluk içinde pes edip,umutsuzluğa kapılıp,kendimizi bıraktığımız zaman, hiç bir şey düzelmediği gibi her şey daha kötüye gidiyor.
Gidebileceğiniz tüm bölümlere gidip,hastalıklarınıza çare aramışsınız.Herkes bir şey söylemiş,uygulamış veya yeterli illgilenmemiş.
Çoğu zaman karmaşık ve zor gibi görünen şeylerin çözümü o kadar basit ve kolay oluyor ki, sonra neden kimsenin aklına gelmemiş,araştırmamış,bunca eziyet çekilmişki denebiliyor.
Konuya yazanlar içinde kansızlık ve vitamin değerlerinize baktırmanızı önerenler olmuş ve bencede haklılar.
Bunca yaşadığınız şeyden sonra değerleriniz normal çıkmaz zaten.Vücut kendini kilitlemiş.
Psikiyatri kontrol ve tedavisini yürüttüğünüz doktordan memnunsanız,ona rica edin, hematoloji konsültasyonu isteyebilir.Kan değerleriniz,vitamin b,vitamin d, kalsiyum,magnezyuma bakılıp,eksikleriniz için takviye yapılabilir.
Mide ve barsaklar düzelmeyince olmaz.Mutlaka beslenmenizi düzenleyip,prebiyotik kullanmalısınız.Bunları düzene koymaya başlayınca, çok hızlı bir iyileşme göreceğinize ve toparlayacağınıza inanıyorum.Sizde inanın ve kendinizden vaz geçmeyin.
Allah'tan size iyilikler ve güzelliklr vermesini dilerim.

Ben hiç hasta olmazdım. Geçen Nisan ayına kadar. Her şey o kadar hızlı gelişti ki. Ne olacağımız belli değil. Şu an yürümekte bile zorlanyorum. Umarım küllerimden yeniden doğarım.Allah bana mucizesini gösterir.

Konunuzdan çok etkilendiğim için ısrarla yazıyorum. Ben şu an sizin yerinizde olsam hemen çok sıcak bir banyoda bir saat yıkanıp kafamdaki negatif düşünceleri su ile birlikte akıttıktan sonra tertemiz pijamalarımı giyer ve hemen şu anda hayatıma yeni bir start verirdim sabah evinizde kullanmadığınız fazlalık size yük olan size negatif düşünceler uyandıran içinizi daraltan evinizi loş yapan bütün eşyaları birkaç çuvala koyar atardım sadeleşirdim sonrasında hemen bir temizlik için yardımcı bir bayan bulup evi dip köşe temizletip sirke ile durulatir fresh bir koku sıkardım.evimi bedenimi ruhumu ferahlatirdim Geçmişe dair insanlara yapacağınız en büyük intikamımı her geçen gün daha da güçlenerek dimdik ayakta kalarak çocuklarımla birlikte huzurla yaşayarak alırdım . Eminim ki psikolojiniz düzelince sağlığınız yerine gelecektir eğer çalışmak istemiyorsanız emeklilik dilekçenizi verin biraz maneviyata yönelin turlara katılın. Anne babanızın çocuklarınızın size daha çoooook ihtiyacı var kendinize de onlara da bu sıkıntıları lütfen yaşatmayın

Ben 1.5 yıl uğraştım kimseyi takmadım insanların imalari, kas ağrısıdır ya benimde oluyor demeleri, psikolojik demelerini zerre umursamadim
Ve kronik yaşadığım başka bir sorun ile çekilen rontgende Dr un dikkati sayesinde romatizma hastalıklarından birine tanı aldim ve çok alakasız tutulum / belirtileri var insanın aklına bile gelmez. 1 ayda kilom değişti şişliklerim indi. Özellikle son 1 yılda yaşadığı hastalık sayamadığım tüm belirtiler anlam kazandi
Sizin psikolojiniz çok kotu ben hikayeyi anlatamayacağım ama tavsiyem son kez endokrin- böbrek üstü bezlerinin kontrolü ( burada da 1 hastalıktan çok şüphelendik hatta Dr dahi klinik tablodan emin olamadı ve 1 yıl sonra tekrarlamami istedi)
Ve romatolojiye gitmeniz
Birde vitamin değerlerini kontrol altında tutun d3 b12 ve magnezyum hayati öneme sahip

Tüm dertlerimi bir kenara bıraktım keşke şuan ne yapsam da size yardım edebilsem diye düşünüyorum

Fiziksel rahatsızlıklarınızın yanında hiç psikiyatri için hastaneye yatmayı düşündünüz mü? Vitamin değerleriniz nasıl acaba özellikle b12 ve demir değerleriniz nasıl?

Fiziksel hastalıklarınız için Allah Şafi isminin hürmetine şifa versin en iyi doktora biran önce rastlayın inşallah şifa bulun.

Son olarak lütfen hastalıklarınızın üstüne çok düşmemeye çalışın musibet balona benzer. Ehemmiyet verirseniz şişer. Ehemmiyet vermezseniz söner gider…

Hatta çok güvendiğim bir Dr noropatik ağrı demişti 3 tane ilaç denedik hiç biri ise yaramadı ve yan etki yaptı kanda cevap aramıştı ama kanda çıkmazmis atak dönemi yatisinca bende dert anlatmaktan yorulup başka yere gitmemiştim
Doğru doktora denk gelmek çok önemli imiş bundan çok eminim

Yemin ederim aynı derdin değişik versiyonunu 3 yıldır ben yaşadım, yaşıyorum. Yazınızı okurken ağladım. Size de çok geçmiş olsun.
Ortak olan bazı sorunlarimiz var; fazla kilo kaybı, halsizlik,nefes darlığı, ağız burun kuruluğu, tükürük bezinin çalışmaması, reflü, ayaklarda güçsüzlük.
Benim de başka bi şekilde başladı ve sonuç şu an 33 kilo ile evde ölümü bekliyorum. Gitmedigim doktor gitmedigim hastane kalmadı. Derdimi ailem bile anlamadı. İlaç içemiyorum ağır geliyor.
İlk başlayan sorunun çözümünü bilmiyorum ama diğerleri yemek yemedigimizden oluyor artık bundan eminim. Benim gücüm kalmadı artık doktora gitmeye, yoruldum.
Yazinizdan anladım kadarıyla ağız kuruluğu sizde de sonradan olmuş bende de sonradan oldu. Ve o yemek yememi engelliyor. Puding yoğurt gibi yiyecekler yiyebiliyorum. Siz ne durumdasınız bilmiyorum ama yetişkinler için mamalar var. Şu an doktorlar yazmıyor bildiğim kadarıyla kanser vs olmadığımız için maddi durumunuz varsa 2 hafta bile kullansanız fayda sağlar. Kafanıza göre almayın tâbi diyetisyene danışabilirsiniz. Ben düzgün kullanmadığım için, o kadar bile halim olmadığım için ben de ise yaramıyor. Ama daha önce kullandığım dönemde faydasını görmüştüm. Suyu az ictiginizi düşünüyorum onu da arttırın. Akıl veriyor gibi olmayayım ama ben 3 yildir çok çektim. Ne yapmam gerektiğini biliyorum artık ama hiç gücüm yok. Size de çok geçmiş olsun
Çok çok üzgünüm Allah yardımcınız olsun inşallah vitamin değerleriniz nasıl? Demir ve b12 değerleriniz nasıl?

Eviniz güvenli alanınızsa şuan sürekli sirkeyle temizlik yapın frekanslar dinleyin günde on dakika da olsa yürüyüş yapın inşallah tütsüler yapabilirsiniz ibadet edebilirsiniz kendinizi siz ayağa kaldırmaya çalışın lütfen çok gençsiniz ölüm gibi cümleler kurmayın… Allah Şafi isminin hürmetine şifa versin inşallah

Hocam gittiginiz cogu doktor birseyiniz olmadigini soylemis. Yanlis anlamayin ama belki de gercekten sandiginiz boyutta bir hastaliginiz yoktur.
Hasta degilsiniz demiyorum ama yasadiklarinizin cogu psikolojik kokenli gibi geldi bana.
Her doktor niye azarliyor sizi? Bu cok can sıkıcı.
Bence simdiye kadar olsn tum sureci beyninizde silin. Ve en bastan ozel bir hastaneye veya universite hastanesine randevu alın. Surece en bastan baslayin. Ve doktorlar bir sorun yok derse buna inanın.
Ikinci bir ihtimal, farkli bir hayat herkes icin mumkundur. Yeni bir sayfa acabilirsiniz siz de. Guclu olmak, taşı sıkmak su cikarmak falan zorunda degilsiniz. Mutluluk baska sekillerde de mumkun 🌹

Çok geçmiş olsun. Ben de yaşadıklarınızın çoğunluğu psikolojik diyenlerden olacağım. Bağırsak zaten ikinci beyin denir ya çok doğru. Anksiyetemin ilk vurduğu yer zaten ibs olan bağırsaklarım ve midemdir. Mide bağırsak komple psikolojiyle iç içe. Bu kadar doktor fizyolojik muhakkak bir şeyler bulurdu. Her doktorun sizi, gerçekten böyle bir şey yaşandıysa, azarlaması bir şeyiniz olmadığı halde doktorları darladıysanız ondan olabilir. İstanbuldaymışsınız, maddiyatınız varsa Lape hastanesi gibi bir psikiyatri hastanesinde yatılı tedavi gibi bir durum için görüşmeye gitseniz?

Yemin ederim aynı derdin değişik versiyonunu 3 yıldır ben yaşadım, yaşıyorum. Yazınızı okurken ağladım. Size de çok geçmiş olsun.
Ortak olan bazı sorunlarimiz var; fazla kilo kaybı, halsizlik,nefes darlığı, ağız burun kuruluğu, tükürük bezinin çalışmaması, reflü, ayaklarda güçsüzlük.
Benim de başka bi şekilde başladı ve sonuç şu an 33 kilo ile evde ölümü bekliyorum. Gitmedigim doktor gitmedigim hastane kalmadı. Derdimi ailem bile anlamadı. İlaç içemiyorum ağır geliyor.
İlk başlayan sorunun çözümünü bilmiyorum ama diğerleri yemek yemedigimizden oluyor artık bundan eminim. Benim gücüm kalmadı artık doktora gitmeye, yoruldum.
Yazinizdan anladım kadarıyla ağız kuruluğu sizde de sonradan olmuş bende de sonradan oldu. Ve o yemek yememi engelliyor. Puding yoğurt gibi yiyecekler yiyebiliyorum. Siz ne durumdasınız bilmiyorum ama yetişkinler için mamalar var. Şu an doktorlar yazmıyor bildiğim kadarıyla kanser vs olmadığımız için maddi durumunuz varsa 2 hafta bile kullansanız fayda sağlar. Kafanıza göre almayın tâbi diyetisyene danışabilirsiniz. Ben düzgün kullanmadığım için, o kadar bile halim olmadığım için ben de ise yaramıyor. Ama daha önce kullandığım dönemde faydasını görmüştüm. Suyu az ictiginizi düşünüyorum onu da arttırın. Akıl veriyor gibi olmayayım ama ben 3 yildir çok çektim. Ne yapmam gerektiğini biliyorum artık ama hiç gücüm yok. Size de çok geçmiş olsun
Çok üzüldüm, gençsiniz hücreleriniz yenileniyor, inşallah Allah'ın izniyle iyileşirsiniz. Ben kendime ağlayamıyorum, ama bu hasar ile kimseye faydam olamayacak, çocuklarım ve anne babamı düşünüyorum, o zaman ağlıyorum, kızımla bersber yaşıyoruz, oğlum, annem, babam uzakta, durumumu bilmiyorlar şimdilik, Allah yardımcımız olsun 🌷

Merhaba, ben 27 yıllık öğretmenim.

Geçen sene Nisan ayında basit bir bel fıtığı ile başlayan rahatsızlığım, sert bir cismin üstüne oturmam ile de koksiks kırığı ağrısı ve anüste batma hissi oldu. Anüste batma için genel cerraha gittim, koksiks kırık dedi. Koksiks kırığı için ortopedi dr gittim bir şey yok, dedi. Yaz tatili sonrası ağrılarım arttı. Hızla kilo vermeye başladım. İştahsızlık ve halsizlik oldu.
Önce beyin Cerrahına gittim.
Beyin Cerrahı kemiği alsam da ağrı devam eder dedi. Ameliyat ordaki kaslar açısından riskli bir ameliyatmış. Verilen iğne ilaçlar mide ve barsaklarımı bozdu. 10 kilo verdim. Neden bu kadar hızlı kilo verdiğimi anlayamadım. Kasım ayında bir prof genel cerrah gastroskopi kolonoskopi yaptı.
Sonra kabızlık başladı. Gastroskopi ve kolonoskopi yspan doktora sordum Barsaklarını rahat bırak diyerek tersledi. Baştan kabızlık problemim olduğunu söylemiştim. İşlem sonrası daha kötü oldım. İyi değildim. Anestezi yan etki yapmış.
Geceleri boğularak uyanıyordum. Üstümde biri oluyor boğazımı sıkıyordu. Anestezi kaynaklı olduğunu anlayamadım. Anksiyete atakları yaşamaya başladım. Geceleri boğularak uyanıp tir tir titriyor bana ne olduğunu anlayamıyordum. Anksiyete atağıymış. Depresyon ilacı kullanmak istemedim. Geçer dedim.
Çok şiddetli kabız olmaya başladım. Bir gün doğum yapar gibi ıkınmak zorunda kaldım. Ambulans çağırmayı bile düşğndüm. . Perinem yok oldu. Popomda zaten batma vardı. Daha kötü oldum. Doktora gittim. Dr homoroid dedi. İlaç verdi ama geçmedi. Ben kabız olmamak içğn az yemeye, sebze ağırlıklı beslenmeye başladım. Bir kaç defa acillik oldum. Mide kalbe vuruyor dediler. . Panik atakmış. Psikiyatri ye gittim, ilaç verdi. İlaç yan etki yaptı. Yine acillik oldum. Geceleri ıyuyamadığım için uyku hapı vermişti. Çeyrek başladım. Yarım devam ederken bir gece uyanıp iki doz birden içmişim. Farkında değilim. O gece kabuslar içinde geçti. Sabah olduğının farkındaydım. Beynim uyanıktı ama gözlerimi açamıyordum. Hareket edemiyordum. Evdekilere seslenmek istedim sesim çıkmadı. Sonunda yavaş yavaş hareket etmeye başlafım. İlaçları veten dr gittim. Dr ilaçların yan etki yaptığını söyledim. Dr beni çok bunalttınız diye bağırmaya başladı. Camı açtı hava alayım m ybiraz dedi. Çok korktum. Ve dışarı çıktım. İlaçları bıraktım.
O kadar doz uyku ilacı alışkın olmadığım için kalbimde tuhaflık hissettim kardiyoloji ye gittim bir şey yok dedi. Rahatladım. Ama görmem bozulmuştu. Göz dr gittim. İlacın yan etkisi geçer dedi. Bir sğre sonra geçti.
Popomdaki batma devam ediyor ben otursmıyordum.Okula gidemiyordum. Neden oturamadığımı popoma neyin battığını anlayamıyordum. Kendim araştırırken bir sürü hastalık gördüm. Dehşet içinde hepsşnin kendimde olduğunu düşündüm. Defalarca doktora hastsnelere gittim. Üst üste kan tahlilleri, kardiyoloji muayeneleri, genel cerreahlar, mr lar popomdaki batmayı çözemedi bu arada kilo vermeye devam ettim. Mide ve barsaklarım çok kötü oldu.Yemek yiyemiyor, devamlı sigara içiyordum. Kendimi kaybettim. Her şeyden korkmaya başladım. Yemek yemekten, ilaç içmrkten, dışarı çıkmaktan, hatta kendimden bile, aynaya bakamıyordum,10 kilo daha verdim bedenim çok değişti. Kaslarım eridi, bir deri bir kemik kaldım. Yğzüm çöktü. Bu beden ne zaman nasıl bu hale geldi nasıl o kadar kilo verdim anlayamadım. Majör depresyon a girmişim.
İlk psikiyatrist beni çok korkutmuştu. Güvenilir bir psikiyatrist aramaya başladım. Aradıklarım yeni hasta almadıklarını söyleyip beni geri çevirdi. Kabuğuma çekildim. Güvenli alanım evdi. Sokakta geçen arsbadan bile korkmayah başladım.
Yaklaşık bir ay evden dışarı çıkmadım.
Belimdeki fıtıklar hareketsizlikten çok ağrımaya başladı. Beyin Cerrahıma gittim. Boynumda da iki tane fıtık olduğunu söyledi. Midem çok çok kötü. Popomda batma var koksiks kırığı yüzünden mi diye sordum. Kanser olsan daha iyiymiş dedi. Koksiks kırığı olan yerde gerginlik var dedi. Kilo verdğim için gerginlik batma arttı. Beni bir dahiliye doktoruna gönderdi.
Dahiliye Doktoru beni muayene etmedi. Özel bir hastaneye gastroenteroloji dr yönlendirdi. Gittim. Dr rektal muayene yaptı. Pelvik taban bozukluğum olduğunu söyledi biofeedback önerdi. Psikolojimin iyi olmadığını gördü. Ertesi gün popomdaki ağrı artınca yine hayalimde İnternette okuduğum şeyler belirdi. Panikle dr gittim. Tekrar muayene etti. Sizin ruhunuz hasta dedi. Evet elimde olsa psikiyatri kliniğine kendim gider yatarım, ama fiziksel hastalıklarım midem barsaklarım makattaki batma, belim ve boynumdaki fıtıklar ne olacak.
Eve geri döndüm. Aklıma önceden tanıdığım bir psikiyatrist geldi, görüştüm. Hap yutamadığım için bana ağızda eriyen bir ilaç verdi. O iyi geldi. Korkularım azaldı. Geceleri uymaya yemek yemeye başladım. Bir hafta sonra farkettim ki küçük dilim ve damağım sarkmış. Boynumda da
bir ağrı hissettim, elimle y yoklayınca kitle gibi bir şey hissettim. Doktora gittim. Evet sarkma var dedi. Alerji deyip ilaç verdi verdi. Ama geçmedi. Ben o yüzden de hap yutamıyor, yemek yiyemiyormuşuum diye düşünrdüm. Boğazımda hep bir şey varmış gibi, boğazımı birisi sıkıyormış gibi geliyordu Anksiyete panik ataktan sanıyordum. Zaten hep rüyada gibiydim. Ne yaptığımı bilmez halde yaşıyordum. Ağızda eriyen depresyon ilacını kullanmaya başladıktan sonra biraz kendime gelmeye başladım.
Okula başlayıp çocuklarla ilgilenirken biraz kendimi toparlarım dedim. Okul müdürü bir hafta deneyelim dedi. İki gün gittim. Oturamadığım için yan oturur şekilde kalçamın üzerine oturabiliyordum. Vazgeçtim. Zaten o kadar kilo vermiştim ki, yüzüm çökmüştü kendimden utanıyordum. Çok geç kalmıştım. Çok zayıfladığım için halsizlk vardı. .Özgğvenimi kaybetmiştim.
Eve geri döndüm. Bu arada karnımın alt kısmında şişlikler oluştu. Gastroenteroloji dr fıtık dedi diğer dahiliye doktoru için ben konuşurum sizi hastaneye yatırsın biraz serum vitamini takviyesi yapsın demişti. Biraz güçlenirim serım ile, hastane korkım fa geçti diyerek aynı Dahiliye dr gittim. Midem kötü karnımın alt kısmı da da şişlikler var dedim. Anlayamadığım bir şekilde "sizin hiç bir şeyiniz yok, ağzınızdan, burnunuzdan, makatınızdan kan gelmediği sürece hastaneye gelmeyin, o zaman da acile gidin, size gastroskopi yapan dr gidin" diye sert bir dille beni odasından çıkardı. Devlet hastanesi doktoru. Ne olduğunu anlayamadığım, yine korkmuş bir şekilde eve döndüm. Zaten en bsşında bsna gastroskopi kolonoskopi yapan drun verdiği anestezi yan etki yaptığı için anksiyete atakları yaşamıştım. Ona tekrar gitmeye korktum. Her şeyden korkmaya başlamıştım. Korkularımı yeni yeni aşmaya çalışıyorum dum. Korku içinde eve döndüm.
Psikiyatristirdum.min önerdiği ikinci ilaca başladım. Daha iyi hissediyordum ama bedenim kötü durumdaydı. Burnumdaki tıkanıklık hiç geçmedi. Nefes almakta zorluk yaşıyordum. boynumun sağ tarafında ağrı hissettim kitle büyümüş gibi geldi . Son yaşadığım olay yüzünden doktorlara güvenim iyice sarsılmıştı. Uzun süre evde kaldım. Zaten hastaneye taksi ile arka koltukta yatarak ağrı içindr gidiyordum. Sırt üstü yatamıyorum. Belim ve sakrum koksiks ağrı yapıyordu.
.Bu arada midem ve barsaklarım iyice kötüleşti ağrımadığı bir an bile yoktu. Daysnamadım başka bir dr gittim . Şikayetlerimi dinledi. Farklı bir trdavi uyglayacağım dedi. Ama kullandığım ilaçlarn muadilini vermiş. Gastroenteroloji doktoruna Ağzım burnum kupkuru, yiyecekleri yutamıyorum boğazım tıkalı gibi yiyecekler burnumdan geliyor. Kbb git di.
Bir kbb doktoruna randevu aldım. Gittim. Kullandığım ilaçların sordu. Mide ilac dedim. Muayene etti. Mideden reflü var dedi. Ama ben rflü hissetmiyorum. Detaylı muayene etmedi. boynımda ağrılı bir şişlik var. Kulağıma vuruyor. Sağ tarafta.Boğazım gırtlakta batma hissi, boğazımda ağzımda burmnumda kuruluk devam ediyor. Ağzım, burnum, gırtlağım kupkuru. Sadece yumuşak besinler yiyebiliyorum. Burnum aldığım nefesi nemlendirmiyor, hava direkt ciğerlerime gidiyor. Hiç bir şeyin kokusunu alamıyorum. Tad alamıyorum ağzım kupkuru tükürük bezlerim çalışmıyor. Bunların hepsini Kbb dr sordum gastroenteroloji gidin dedi. iki gğn önce gittim dedim. Verilen ilaçları kullandım. Bir şey değişmedi.
Bir kaç zamandır göğsümde batma, sırtımda ağrı hissediyordum. Önemsemedim. Ama gittikçe artttı. Öksürmeye başladım. Önceden tansiyon ilacı kullanırdım. tansiyonum çok düş eye başladı . İlacı bıraktım yine düşüyor. Nabzım yükseliyor. Biraz hareket etsem nefes nefese kalıyorum. Anksiyete, depresyon bitti.Ama bedenimde bir sürü hasar var. Artık İnternetten hastalık bakmıyorum. Ama iş işten geçti. Bir kaza sonucu fiziksel sıkıntı, şanssızlıklar, benim kendi kaygı bozukluğum büyüyerek beni bitirdi. Doktora gitmedim. İyileşemedim. Gittikçe kötü oldum. Yanlış doktorlara gittim. Özel hastaneye de gittim. Bir sürü borçlandım. Midem neden geçmiyor diye sormak için gastroskopi kolonoskopi yapan genel cerraha tekrar gitmeye karar verdim.
Baştaki hatam gastroenteroloji değil genel cerraha gitmekti. Aslında bana anestezi testi yapmadan işlemnyaptığı için onu sorumlu tutuyordum. Yine de bir umut aradım gittim.
Bana "biz kanser var mı yok mu baktık yoktu, işimiz bitti" dedi. Hatta eşi demiş ki "sen bu hastayı niye üstleniyorsun" ben çare beklerken doktorun eşinin beni değersizleştirme cümleleri ile karşılaştım.

Bir yıl önce,
52 yaşında hayatı boyunca evlatlarına hem ana hem baba olmuş bir ebeveyn iken, sevilen, mesleğini, çocukları seven bir öğretmen iken, eve tamirci bile çağırmayan, her işini kendi gören, hiç bir şeyden korkmayan dağ gibi 84 kiloydum, 170 cm ağlıklı taş gibi bir kadınken,
60 kilo Cılız, çelimsiz, kasları erimiş, çökmüş, ıslak korkmuş, zavallı, hasta, güvensiz bir sokak köpeği gibi hissediyorum.
Hayatım boyunca bu süreçteki kadar aşağılandığımı, çaresiz kaldığımı, değersiz hissettiğimi, hiçleştiğimi, adım adım eriyip tükendiğimi bilmiyorum. Çırpındıkça battım battıkça çırpındım.

Şu an hiç bir sıkıntım geçmedi. Artarak devam ediyor. Midem barsaklarım çalışmıyor. Bazen ilk cerrah yanlış mı baktı acaba diyorum.
Boynumdkii şişlik büyüdü. Gırtlağım, boynum ağrıyor. Ağrı kulağıma vurmaya başladı.
Tad ve koku hiç yok.Küçük dilim ve damağım sarkmış olması yutmamı zorlaştırıyor. Sıvı besleniyorum. Yumuşak şeyler yiyebiliyorum.
Kilo alamıyorum.
Ciğerlerim ağrıyor. Göğsüm sırtım batıyor. Öksürmeye başladım. Bunun içim doktora gitmedim.
Kalbim tekliyor,
Belimdeki boynumdaki fıtıklar ağrıyor.
Dışarı çıkamıyorum. Bacaklarım tutmuyor. Özellikle sol bacakta çok ağrı var. Nedenini bilmiyorum. Kalçadan ağrıyor. Bunun için de
Doktora gitmedim. . Makatımda batma koksiks yürürken canımı çok yakıyor.
Ne kadar az hareket edersem, az yersem canım o kadar az yanıyor. Uzun zamandır doktora gitmiyorum. Gitsem de bir şey değişir mi bilmiyorum. Boynumdaki kanser mi değil mi erken teşhis önemli öğrenmeye çalıştım öğrenemedim . Midemde ne var bunca yaşadıklarımdan sonra kansere dönüştü mü bilmiyorum. Öğrenmeye çalıştım öğrenemedim. Tedavi olmaya çalıştım. Olamadım. Bedenimde yolunda gitmeyen bir sürü şey var.
Bazen hiç iyileşemeyeceğimi düşünüyorum, iyileşmek için ne yapacağımı bilmiyorum.
Birçok doktora gittim. Devlet hastanesi doktorları çok kısa sürede çok hasta bakıyor. O nedenle emin olamıyorum. Çok hızlı muayene ediyorlar. İkna olamıyorum . Bir tanesi tanıdığın doktor varsa hastaneye yatırsın seni dedi. Tanıdığım doktor yok dedim. Kendi yatırmadı.
.

Sizce iyileşir miyim, nasıl iyileşirim, nereye, kime gideyim bilmiyorum, oğlum almanyada üniversite öğrencisi durumumu bilmiyor o gelmeden iyileşmek istiyorum.

Benzer durumları yaşamış üyeler varsa hangi doktorlara gittiler, sitedeki doktorlar bana ne önerir, ne yapmalıyım?

Allah'a dua ediyorum, önce günahlarımı affetsin sonra hayırlı ölüm versin bana diye.

Ürpererek okudum konunuzu , doktorlara dert anlatamamak, bir şeyiniz yok psikolojik bunlar lafını duymak o kadar yorucu ve yıkıcı ki yaşadığım tecrübeden biliyorum. Size tavsiyem devlet hastanesine gitmeyin, öncelikle yutma sorununuzu çözmeniz lazım ki vücudunuz toparlansın. Yutak, mide ve barsak sorunlarını çözmeden rahatlayamazsınız, mide ile ilgili korkunç bir tecrübem oldu sonrasında yutamama sorununda alerjinin de etkisi olduğunu öğrenmem zaman aldı. Şimdi net teşhislerimi biliyorum ve basit ilaçlarla devam ediyorum. Bir ara aklımı kaçırıyorum sanmıştım ama sonra iyi bir doktora denk geldim ve yavaş yavaş çözüldü her şey. Size konumun linkini bırakıyorum belki faydası olur, şundan emin olun psikolojik değil yaşadıklarınız ama internetten tanı kovalamayı bırakın, aklınızı bulandırmayın. Tavsiye edilen yetkin bir doktor arayın gastro uzmanı olsun göreceksiniz hepsi ondan sonra yoluna girecek. Şifa diliyorum sizin için, daralırsanız yazın bize her zaman destek oluruz :KK200:

[
Ürpererek okudum konunuzu , doktorlara dert anlatamamak, bir şeyiniz yok psikolojik bunlar lafını duymak o kadar yorucu ve yıkıcı ki yaşadığım tecrübeden biliyorum. Size tavsiyem devlet hastanesine gitmeyin, öncelikle yutma sorununuzu çözmeniz lazım ki vücudunuz toparlansın. Yutak, mide ve barsak sorunlarını çözmeden rahatlayamazsınız, mide ile ilgili korkunç bir tecrübem oldu sonrasında yutamama sorununda alerjinin de etkisi olduğunu öğrenmem zaman aldı. Şimdi net teşhislerimi biliyorum ve basit ilaçlarla devam ediyorum. Bir ara aklımı kaçırıyorum sanmıştım ama sonra iyi bir doktora denk geldim ve yavaş yavaş çözüldü her şey. Size konumun linkini bırakıyorum belki faydası olur, şundan emin olun psikolojik değil yaşadıklarınız ama internetten tanı kovalamayı bırakın, aklınızı bulandırmayın. Tavsiye edilen yetkin bir doktor arayın gastro uzmanı olsun göreceksiniz hepsi ondan sonra yoluna girecek. Şifa diliyorum sizin için, daralırsanız yazın bize her zaman destek oluruz :KK200:

Çok teşekkür ederim, çok geçmiş olsun, iyileşmenize çok sevindim, iyi doktorlara denk gelemedim, ben de çıldıracağımı çok düşündüm, özel mesaj gönderdim, okursanız sevinirim

Gerçekten şu tedavisi bile olmayan ne öldüren ne güldüren hastalıklardan da Allah korusun. Zaten çözüm yoksa "psikolojik" denilip geçiliyor bu durumlarda. Çünkü tedavi genelde "attığın taş vurduğun kuşa değsin" anlamında yetersiz kalıyor. İnşallah geçer hepsi 💖

Çok geçmiş olsun. Ben de yaşadıklarınızın çoğunluğu psikolojik diyenlerden olacağım. Bağırsak zaten ikinci beyin denir ya çok doğru. Anksiyetemin ilk vurduğu yer zaten ibs olan bağırsaklarım ve midemdir. Mide bağırsak komple psikolojiyle iç içe. Bu kadar doktor fizyolojik muhakkak bir şeyler bulurdu. Her doktorun sizi, gerçekten böyle bir şey yaşandıysa, azarlaması bir şeyiniz olmadığı halde doktorları darladıysanız ondan olabilir. İstanbuldaymışsınız, maddiyatınız varsa Lape hastanesi gibi bir psikiyatri hastanesinde yatılı tedavi gibi bir durum için görüşmeye gitseniz?
Yorumunuz için teşekkür ederim, ben depresyonda olduğumu doktorlara inkar etmedim, psikosomatik hastalıkları antidepresan yada psikiyatriste git diye tedavi edemezler. Hastalıklar ilerleyebilir.
Doktor, hemşire, öğretmen gibi işi insan olan mesleği seçmiş ise, karşısındakini hor görmeyecek. Ben şimdiye kadar hiç bir öğrencimi, velimi kırmadım. Elimden geldiğince isteklerini yerine getirdim.
Doktorlar, öğretmenler gibi mesleğe başlarken yemin ediyor. Ama sonra unutanlar olıyor.

Hocam geçmiş olsun. Neden doktorların sizi azarl, masına izin veriyorsunuz ? Ne cüret bu ?
Eski halim olsa izin vermez, hastsneyi başlarına yıkardım, tüm mücadele mekanizmalarımı kaybettim maalesef, gücümü kaybettim, birine itiraz ettim, hala konuşuyor çık dışarı dedi, daha ağır laflar işitmemek için sustum

X