Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondöten,pudra önerisi olan? :(

PembeMuhendisi

Tek Aşkı Kalbimin *A*
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2012
2.199
247
Merhaba bayanlar. :)
Artık çıldırmak üzereyim! Çünkü bir türlü yüzüme uygun pudra,fondöten bulamıyorum.
Pudra olarak diadermine,cecile,loreal true match kullandım.Ama hiç biri istediğim kapatıcılığı sağlamadı.Yüzümde sir ağda sonrası lekeler sivilceler oluştu bunları en azından yaz boyunca kapatmam gerekiyor.Çünkü çok kötü duruyor. :KK43:
Fondöten olaraksa loreal true match kullandım ama aşırı yağlı geldi bana.Bir de yine cecile'in kullandım başlarda iyi gibi olsada sonra pütürler yine çıktı yüzümde yani yine oda kapatamadı.

Fondöten,pudra önerileriniz neler acaba?

Buarada yüzüm yanaklarım kuru,t bölgem hafif yağlı.

kesınlıkle cılt bakım urunlerınde clınıque onerırım ama senın derdın ayrı agdadan dolayı leke dıyosun ve bunu gunes yapıyo senın gunes koruyuculu bı krem uzerıne kapatıcı uygulıyabılırsın ama sorunlu cıltler ıcın mukemmel bı marka dermotolog onermıstı bana

Bir dermatologa gideceğim bende en kısa sürede ama olur da araya tatil vs girerse biranda illaki bir pudra,fondöten ihtiyacım olacak.
Bakacağım ona teşekkür ederim.
Aslında genelde tam güneşin alnında çıkmıyorum güneşe 6-7 gibi çıkıyorum ama neden böyle oluyor anlamıyorum..

Fondoten olarak Max Factor Color Adapt kullanıyorum ben..
Cildim çok da yağlı değil..
Gayet memnunum..

Pudra olarak Flormar kullanıyorum..
Senelerce boşuna para vermişim büyük markalara..
13,00 TL ama kapatıcılığı,
ciltten hemen akmayışı şahane..

Sir sonrası sivilcelenme durumu berbat..
Onun için de tek kullanımlık maskeleri var Alix Avien'in,
kullandığında bi nebze olsun söndürüyo sivilceleri..
Ayrıca Garnier'in Saf & Temiz 3'ü 1 arada diye bir ürününü aldım en son,
akşam kullandım, yıkar yıkamaz farkettirdi etkisini..

kesinlikle alıx avıen öneririm harika kapatıyo ve doğal duruyo yüzde toz toz durmuyo ben bu zamana kadar çok marka denedim flomar mac lorael max factor gibi ama hiç biri bunun gibi değil şiddetle tavsiye ediyorum :KK70:

tatlım sana en harika kapatıcılığı yapabilicek tek ürün amazing cosmetics concealer'dır.Yurtdışında üretimi ama internetten satışı var diyebiliyorum.Ben bittikçe yurtdışndaki akrabalarımdan istediğim için nerde satılır tam bilemiyorum.Normalde göz altı kapatıcısı ama ben tüm yüzüme sürüyorum ve ufacık bir parçası yüzümün yarısını kapatmaya yetiyor.fiyatı 80 90 tl arası.Mac kullanan arkadaşlarımda vardı ama onlar da benim fondotenim daha doğrusu kapatıcım kadar kapatma özelliği yoktu.
AmazingCosmetics, Inc. bak bu internet sitesi,başka sitelerdende arastırabilirsin.Ben çoooookkk memnunum sanada öneririm.Ha yok ben farklı birşey deneyeyim dersen kryolan marka cake make up pudra/fondoten var.Islak kullanırsan fondoten oluyor.Bununda kapatıcılığı amazing'inki kadar iyidir.Ama bu ikiside porselen makyaj kapatıcıları olarak bilinir genelde.Ben yüzümün pürüzsüz olmasını istediğimiçin bunları kullanıyorum daha hafif birşeyler istersen ve ucuz olsun dersen affinitone yada fit me öneririm.ikiside maybelline bunların. Umarım dilediğini bulabilirsin tatlım :)

Benefit oxygen wow spf15 özellikli ince bir kapatici hemde ndmlendiriyor.ysl teint resist da kullandıklarım arasında.ama eğer cok yogun kapatici istiyorsan yada gece makyajı icin uygun bir fondoten kryolan önere bilirim ama gunluk icin hic uygun değil bence

tatlım sana en harika kapatıcılığı yapabilicek tek ürün amazing cosmetics concealer'dır.Yurtdışında üretimi ama internetten satışı var diyebiliyorum.Ben bittikçe yurtdışndaki akrabalarımdan istediğim için nerde satılır tam bilemiyorum.Normalde göz altı kapatıcısı ama ben tüm yüzüme sürüyorum ve ufacık bir parçası yüzümün yarısını kapatmaya yetiyor.fiyatı 80 90 tl arası.Mac kullanan arkadaşlarımda vardı ama onlar da benim fondotenim daha doğrusu kapatıcım kadar kapatma özelliği yoktu.
AmazingCosmetics, Inc. bak bu internet sitesi,başka sitelerdende arastırabilirsin.Ben çoooookkk memnunum sanada öneririm.Ha yok ben farklı birşey deneyeyim dersen kryolan marka cake make up pudra/fondoten var.Islak kullanırsan fondoten oluyor.Bununda kapatıcılığı amazing'inki kadar iyidir.Ama bu ikiside porselen makyaj kapatıcıları olarak bilinir genelde.Ben yüzümün pürüzsüz olmasını istediğimiçin bunları kullanıyorum daha hafif birşeyler istersen ve ucuz olsun dersen affinitone yada fit me öneririm.ikiside maybelline bunların. Umarım dilediğini bulabilirsin tatlım :)

Ben bu başlığı açıp daha sonra unutmuşum doğrusu.
Bu ürün incelenebilir aslında ama rengini bilemediğim için internetten sipariş yapmak pek mantıklı gelmiyor bana.
Bende yüzümün tamamen pürüzsüz olmasını istiyorum ama bu kryolan falan ağır mı gelir acaba bilemiyorum. :/
Bide maybelline falan kullanmak istemiyorum aslında ya.Bugün bir güzellik uzmanıyla da görüştüm pudra,fondöten kullanma dedi bana kesinlikle.Ama illa kullanmalıyım tabiki ne yapacağım bilemedim..

Teşekkürler bu arada. :)

Ben bu başlığı açıp daha sonra unutmuşum doğrusu.
Bu ürün incelenebilir aslında ama rengini bilemediğim için internetten sipariş yapmak pek mantıklı gelmiyor bana.
Bende yüzümün tamamen pürüzsüz olmasını istiyorum ama bu kryolan falan ağır mı gelir acaba bilemiyorum. :/
Bide maybelline falan kullanmak istemiyorum aslında ya.Bugün bir güzellik uzmanıyla da görüştüm pudra,fondöten kullanma dedi bana kesinlikle.Ama illa kullanmalıyım tabiki ne yapacağım bilemedim..

Teşekkürler bu arada. :)

Bende şimdi yeni bir fondöten arayışındayım canım.Çok pürüzsüz,gece makyajı için kullanacaksan şuanlık sadece avon anew serisindeki şişe fondöteni kullanmanı öneririm.O yaşlanma karşıtı olduğu için kırışık doldurma,kapatmaya eğilimli bir fondöten bu yüzden de kapatıcılığı iyi.Ama yok ben kaliteli birşey istiyorum diyorsan (avon da sorun yaşayabilirsin çünkü özellikle seçtiğin renkle ve gelen fondöten renginin arasında dağlar fark oluyor bu 1 cildin çok kuruysa benim kullanmış olduğum ürünlerin sana uyacağını sanmıorum çnkü benim cildim çok yağlı.ve sonuç olarak avon... e yani.ben genel olarak parfümleri dışında hiçbirşeyinden memnun değilim.)herneyse affinitone kullanırsın özel zamanlarında 2 3 kat sürersin.kağatıcılığa ulaşırsın çünkü yapısı çok çok hafif olduğundan 10 kat sürsen ben burdayım demez.ama tabiki bu saydıklarımın hepsi bana göre amatör firmalar.maybelline bile.lancome yada make up forever gibi markalar varken... make up forever ı mesela hd fondötenini kullandım baya 1,5 yıl kadar.Bana maaliyeti çok oluyordu yurt dışndan getirttiğim için ama tek kat sürdüğüm sadece yüz rengimi eşitliyordu ikinci katta profesyonal bir markanınki kadar harika bir porselen makyaj görnümü veriyordu.sıfır iz.hatta videosu bile var bir kız yüzünde dolu sivilceyi tek bir iz kalmadan kapatıyor onunla.( Foundation Routine Flawless Skin (Full Coverage Tutorial) Cystic Acne & Scaring Diamondsandheels14 - YouTube ) ama maliyeti fazla dediğim gibi.Türkiye'de de böyle iyi ürünler bulabilmek için ya çok araman gerekiyor,kenarda köşede kalmışlar bazen harika sonuç verebiliyor yada lancome alman gerekiyor.Anlayacağın şuan benim sana verebileceğim en iyi öneri affinitone olur.fiyatı 15 lira.hem su kadar ucuz hem bunu yeni fondötenini alana kadar kullanırsın yeni fondötenden sonra zor durumda kalırsan da kullanabilirsin.Bitmiyor çünkü imkansız bitirmen.:) Öyle yani benim bildiğim fondötenler bunlar gerçi daha çok concealer gibiler ama bende porselen makyajı seviyorum.Kryolan ağır gelmeyecektir ama eğer alabilirsen ki sanırım artık bazı kuaförler getiriyormuş.Kargo ödemezsin en azından.Öf çok konuştum affinitone canım,o senin kurtarıcın şuan:KK70: ,benim olduğu gibi :):):)

Merhaba bayanlar. :)
Artık çıldırmak üzereyim! Çünkü bir türlü yüzüme uygun pudra,fondöten bulamıyorum.
Pudra olarak diadermine,cecile,loreal true match kullandım.Ama hiç biri istediğim kapatıcılığı sağlamadı.Yüzümde sir ağda sonrası lekeler sivilceler oluştu bunları en azından yaz boyunca kapatmam gerekiyor.Çünkü çok kötü duruyor. :KK43:
Fondöten olaraksa loreal true match kullandım ama aşırı yağlı geldi bana.Bir de yine cecile'in kullandım başlarda iyi gibi olsada sonra pütürler yine çıktı yüzümde yani yine oda kapatamadı.

Fondöten,pudra önerileriniz neler acaba?

Buarada yüzüm yanaklarım kuru,t bölgem hafif yağlı.

sana önerebileceğim iki marka var. önce fondotenlerden başlayım.
1) max factor lasting performans fondoten ( ben 101 nolusunu kullandım senelerdir.ve de çok memnunum.fiyatı da şu an kaç bilmiyorum ama bir ara indirime girmişti 35 olmuştu.ama sen fiyat olarak 35-40 arası olduğunu bilmen yeterli.çünkü nereden aldığına göre değişebiliyor galiba.artı kapatacılık ,kalıcık açısından da renk açısından da memnun kaldığım ürün. )
2) bu ikinci önereceğim ürün ise daha yeni keşfettiğim (24 kasımda =) ) ama yeni gözdem olan bir ürün . ismi kryolan supracolor fondoten. bana göre senelerdir kullandığım övüp durduğum max factorden daha iyi bir fondoten. zira kapatacılık desen harika . kalıcılık duruş hepsinden 10 numara aldı benden. =) sırf meraktan denediğim bir ürünün bir anda gözde olması da güzel oldu. fiyatı diğerine göre tuzlu tabi 76 tlye aldım. gramı 30g . çabuk bitebilcek gibi de görünmüyor.
ve ben markete bile makyaj yaparak giden biriyimdir.yani günlük fondoten kullanıcısıyım. cildimi şimdiye kadar sivilcelendirmedi. hatta daha iki gün önce dayıma kalmaya gittim.yüzümü yıkamadan uyuyup kaldım sabah bile yüzüm gayet güzeldi =)

max factor lastin performans ile kryolan supracoloru kıyaslarsam da şöyle olur

max factor kapatacılığı güzel alt ten tonu pembe
supracolur kapatacılığı daha güzel alt ten rengi bendekinin sarı.ama kendi cilt renginize göre pembesini de buğdayını da koyu tonunu da bulmamanız imkansız.çünkü renk skalası epey var.baya zengin.
max factor ucuz. supracolor pahalı =)
max factor pürüzsün bir görünüme kavuşturuyor.
supracolor mükemmel pürüzsüz görünüme kavuşturuyor.

ikisini de öneririm. para sıkıntınız varsa 35-40 civarında bir ürünse ve özelliklerinin böyle olmasını istiyorsanız max factor lasting performance paraya kıyarım ondan da iyisi olsun derseniz kryolan supracolor fondoteni öneririm.

her gün fondoten kullanırım. ikisinin de günlük kullanılabilceiğini düşünüyorum. artı yağlı ve sorunlu bir cilde sahibim.şu zamana kadar loreal pastel cetrinerly cecile lancome flormar ve hatta maalesef avon bile kullandım. hiçbiri max factor kadar bile etmiyor bence.
benim şu anda hem max factorum hem de supracolorum var. canım hangisini isterse onu kullanıyorum.pembelik isteyince max factor hafif boynumla aynı renkte olmak için daha doğal görünüm için supracolor .hangisi elime gelirse o an. =)) sonuçta ikisi de benim gözdem =) ama bence parayı sorun etmeyenlerdenseniz supracoloru kesinlkle denemelisiniz.

sana önerebileceğim iki marka var. önce fondotenlerden başlayım.
1) max factor lasting performans fondoten ( ben 101 nolusunu kullandım senelerdir.ve de çok memnunum.fiyatı da şu an kaç bilmiyorum ama bir ara indirime girmişti 35 olmuştu.ama sen fiyat olarak 35-40 arası olduğunu bilmen yeterli.çünkü nereden aldığına göre değişebiliyor galiba.artı kapatacılık ,kalıcık açısından da renk açısından da memnun kaldığım ürün. )
2) bu ikinci önereceğim ürün ise daha yeni keşfettiğim (24 kasımda =) ) ama yeni gözdem olan bir ürün . ismi kryolan supracolor fondoten. bana göre senelerdir kullandığım övüp durduğum max factorden daha iyi bir fondoten. zira kapatacılık desen harika . kalıcılık duruş hepsinden 10 numara aldı benden. =) sırf meraktan denediğim bir ürünün bir anda gözde olması da güzel oldu. fiyatı diğerine göre tuzlu tabi 76 tlye aldım. gramı 30g . çabuk bitebilcek gibi de görünmüyor.
ve ben markete bile makyaj yaparak giden biriyimdir.yani günlük fondoten kullanıcısıyım. cildimi şimdiye kadar sivilcelendirmedi. hatta daha iki gün önce dayıma kalmaya gittim.yüzümü yıkamadan uyuyup kaldım sabah bile yüzüm gayet güzeldi =)

max factor lastin performans ile kryolan supracoloru kıyaslarsam da şöyle olur

max factor kapatacılığı güzel alt ten tonu pembe
supracolur kapatacılığı daha güzel alt ten rengi bendekinin sarı.ama kendi cilt renginize göre pembesini de buğdayını da koyu tonunu da bulmamanız imkansız.çünkü renk skalası epey var.baya zengin.
max factor ucuz. supracolor pahalı =)
max factor pürüzsün bir görünüme kavuşturuyor.
supracolor mükemmel pürüzsüz görünüme kavuşturuyor.

ikisini de öneririm. para sıkıntınız varsa 35-40 civarında bir ürünse ve özelliklerinin böyle olmasını istiyorsanız max factor lasting performance paraya kıyarım ondan da iyisi olsun derseniz kryolan supracolor fondoteni öneririm.

her gün fondoten kullanırım. ikisinin de günlük kullanılabilceiğini düşünüyorum. artı yağlı ve sorunlu bir cilde sahibim.şu zamana kadar loreal pastel cetrinerly cecile lancome flormar ve hatta maalesef avon bile kullandım. hiçbiri max factor kadar bile etmiyor bence.
benim şu anda hem max factorum hem de supracolorum var. canım hangisini isterse onu kullanıyorum.pembelik isteyince max factor hafif boynumla aynı renkte olmak için daha doğal görünüm için supracolor .hangisi elime gelirse o an. =)) sonuçta ikisi de benim gözdem =) ama bence parayı sorun etmeyenlerdenseniz supracoloru kesinlkle denemelisiniz.

Zamanım olmadığı için bir türlü gidip alamadım kryolan hiç düşünmemiştim ama siz şimdi söyleyince oda cazip geldi açıkcası.Bir ara dermokozmetik alıyım dedim ama onlara da pek güvenemedim.Çünkü tamamen kapatıcı bir ürün istiyorum,yüzümde fondöten hissi uyandırmasın istiyorum.Ağırlaşmasın yüzümde istiyorum.

Zamanım olmadığı için bir türlü gidip alamadım kryolan hiç düşünmemiştim ama siz şimdi söyleyince oda cazip geldi açıkcası.Bir ara dermokozmetik alıyım dedim ama onlara da pek güvenemedim.Çünkü tamamen kapatıcı bir ürün istiyorum,yüzümde fondöten hissi uyandırmasın istiyorum.Ağırlaşmasın yüzümde istiyorum.

onu da şu şekilde söyleyim süngeri hafif nemlendirip sürdüğümde daha kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm elde ettim ben .yüzümde kalıp gibi durmadı pürüzsüz hoş durdu. böyle tene göre renk bulamamak da imkansız gibi ben çok beğendim açıkçası.kryolan gerçekten iyimiş.alana kadar benim de şüphelerim vardı.aldım şüphe filan kalmadı.ve sivilce patlatıp yara yapmıştım onu bile kapattı.
=) ya ben çok memnunum kısaca öneririm de. ağır da değil bence söylendiği kadar.ağır gelenler genelde kapatıcılık özelliği olmayan ürünler kullanıyorlar ya da her gün kullanmıyorlar galiba . yine de tercih meselesi .bendeki supracolor nb olanı.bu ton beyaz tenliysen ve alt rangin hafif buğdaysa çok tatlı oluyor.zira benim öyle.

onu da şu şekilde söyleyim süngeri hafif nemlendirip sürdüğümde daha kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm elde ettim ben .yüzümde kalıp gibi durmadı pürüzsüz hoş durdu. böyle tene göre renk bulamamak da imkansız gibi ben çok beğendim açıkçası.kryolan gerçekten iyimiş.alana kadar benim de şüphelerim vardı.aldım şüphe filan kalmadı.ve sivilce patlatıp yara yapmıştım onu bile kapattı.
=) ya ben çok memnunum kısaca öneririm de. ağır da değil bence söylendiği kadar.ağır gelenler genelde kapatıcılık özelliği olmayan ürünler kullanıyorlar ya da her gün kullanmıyorlar galiba . yine de tercih meselesi .bendeki supracolor nb olanı.bu ton beyaz tenliysen ve alt rangin hafif buğdaysa çok tatlı oluyor.zira benim öyle.

Nereden bulabilirim peki kryolan?

bende mac aldım çok pişmanım kesinlikle kryolan al derim arkadaşlarım kullanıyo ve cildleri bebek gibi..şubeleri nette var ayrıca satışıda var galiba ama renk tuturmak önemli...

Nereden bulabilirim peki kryolan?

ankarada tunalı hilmi caddesinde no : 123/c kavaklıdere / ankara ben burdan aldım. adresi tam olarak bu . gittiğimde bir daha yerini aramayım diye kartını almıştım =) bunun dışında istanbulda var olduğunu biliyorum
ve telefonla sipariş de oluyormuş. eğer bulunduğun yerde yoksa telden getirtebilirsin .

bende mac aldım çok pişmanım kesinlikle kryolan al derim arkadaşlarım kullanıyo ve cildleri bebek gibi..şubeleri nette var ayrıca satışıda var galiba ama renk tuturmak önemli...

Aa neden pişmansın mac'ten?
Ben mac yada kryolan'da karar kılmıştım aslındaa.
Bakıyım kryolan'a :)

Rimmel Lasting Finish 25h öneririm,piyasada bulunan bir çok fondötene göre çok daha etkili.Yüzünde ağırlaşmaz,etrafa bulaşmaz.Fiyatı da çok uygun 16 tl. Pudra olarak yine Rimmel'in Stay Matte pudrasını öneririm onun fiyatı da 13 TL. Watsons'da 31 Aralık'a kadar Rimmel ürünlerin ikincisinde %50 indirim var,fondötene tonlarca para vermeye hiç gerek yok Rimmel'den mutlaka memnun kalacaksın.

Bende rimmel stay matte aldim gayet iyi su an icin..1 hafta kullandiktan sonra siyah nokta ve sisivilce yapip yapmadigini yazicam.

X