Fotoğraf Makinesi Önerileriniz...

Canon 70d aldım. Bütçeyi biraz zorlayarak. 60 d nin geliştirilmiş modeli.
Şimdi sıra mutlu anlar yakalamakta.

Bence sizin için uygun olan makine Canon 650 D veya 600D. ikisi arasındaki tek fak dokunmaktik olması diyebilirim.

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum fakat makine kullanmak fazla teferruatlı geliyor. Artık mobil fotoğrafçılık diye bir kavram var biliyorsunuz ki; bu şekilde devam etmek kendimi kandırmak mı olur, yardımcı olur musunuz?

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum fakat makine kullanmak fazla teferruatlı geliyor. Artık mobil fotoğrafçılık diye bir kavram var biliyorsunuz ki; bu şekilde devam etmek kendimi kandırmak mı olur, yardımcı olur musunuz?
Makinayla çekmenin tadı başka bence.. zaten manuel kullanıcaksanız makina alın yoksa makina almanın da mantığı fazla yok..aslında ne istediğinize de bağlı çok kaliteli iyi fotoğrflar istiyorsanız makina şart bence bana telefonun fotoğraflarının baskısı da yeter diyorsanız gerek yok tabi..

Benim makinam başlangıç seviyesi Canon 1200D bu arada Canoncuyum :) yani severim kendisini tabi diğer makinaların da hakkını yemem nikon ve sony de çok iyi.. Makina önerisi eğer başlangıç seviyesiyseniz o tarzlardan yani başlangıç seviyesindeki makinalardan (canon 650d -700d-1100d-1200d-1300d.. gibi) başlayın.Zaten daha sonra ihtiyacınıza fotoğrafta ilerlemenize göre makina tercihiniz de şekillenicek ve gerekirse değişecek..
Ben makinamdan memnunum kursum bitti fotoğraf kulüpleriyle ve arkadaşlarla devam ediyoruz geliştiricez inşllh zamanla.. :)

Canon 1200d'den sonra canon 6d'ye gectim.
Inanilmaz memnunum! Hatta isi ticarete dokup, dugun, yenidogan vs, fotografciligina basladiim

Fotoğraf çekme tekniklerini az çok biliyorum ama güzel bir makinaya ihtiyacım var. Tavsiyeleriniz nedir ?

1 yıldır Sony a6300 makinasını kullanıyorum boyutu küçük ama özellikleri çok iyi bence ve daha iyi lens alınca makina uçuyor. 4k video bile kaydedebiliyorum makina almayı düşünenlere net tavsiyemdir.

Kimimiz profesyonel kimimiz amatör
çoğumuz severiz fotoğraf çekmeyi
hangi makineyi alacağımız da çok önemlidir tabii ki
artık buradan fotoğraf makineleri için
önerilerinizi deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz...
faydalı ve keyifli paylaşımlar diliyorum hepimize...
En Büyük KK
Nikon 3300 kullaniyorum uzun suredir cok memnunum

Fujifilm HS25 işimi gorüyor. 5 seneyi geçti. Makroları çok iyi ve ben makro çok severim. 🤗

X