Fotoğraf ve düğün videosu derdi

moonthe

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2023
507
295
Merhaba herkese size danışmak istediğim bir şey var. Şimdi anafikire geleyim uzatmadan. Kayın ailenizde düğün videonuz, fotoğrafınız var mı? Benim kayınvalidemlerin çok fiyaskosu oldu çok yüzeysel üstünden geçeceğim. Sürekli başkalarına şov yapmak isterler. Kayınvalidem beni arar ben müsait olmam daha sonra telefonuna döndüğümde yanında başkaları varken ben onu aramışım gibi yapar aa gelinim aramış der. Bu çok küçük bir örnek genel olarak böyleler. Akrabalarını çok kafalarına takıyorlar. Herkese biz ona her şeyi anlatıyormuşuz gibi davranır. çoğunlukla da yalan söyler. Örnek biz bir şeyi ona anlatmadık. Bir akrabadan duyunca evet söylediler vs der. Garip geliyor bana ama sanırım onlarda herkes böyle kurnazlaşmış.Bu kötü niyetli gibi gözükmese de bazen öyle yaptığı şeyler de var kısa keseceğim için örnekleri uzatmak istemiyorum. Aileler tanıştığından beri de eşime bizimle ilgili yok babası şöyle baktı yok annesi şöyle mi düşündü diye hiç alakasız şeylerle eşimi doldurmaya çalıştılar. Aslında asıl amaç doldurmak mı bilmiylrum ama ikisi de çalışmayan sosyal ve kültürel hayatı olmayan akrabadan başka çevreleri olmayan asosyal insanlar. Ben onlara yeni bir eğlence oldum. Çok dedikodu yapıyorlar. Kayınvalidemle konuştuğum her ama her şeyi kayınbabam biliyor. Laf arası ona söylediklerimi kayımbabam anlatıyor vs. Daha önce konu açmıştım sürekli onları aramamı sürekli onlara her şeyi anlatmamı istiyor. Aradığımda da laf sokuyor sürekli aba altından sopa gösteriyor çok bunaldım. Uzun lafı kısası oldukça iç içe olmak isterler. Birkaç ay önce evlendim. Biz eşimle onlarla aynı yerde yaşamıyoruz düğünden sonra direkt evimize geldik. Düğün videosunu direkt olarak fotoğrafçıdan istemişler. Ben de onların sürekli düğünü izleyip dedikodu yapıp enerjimi düşürmelerini istemedim. Eşim sürekli bir şey çıkarıyorlar ne alaka şimdi düğün videosu diyince evet babanla konuş istersen onlarda olmasın video dedim konuştu. Kayınbabam acayip bozuldu. E biz nasıl izleyeceğiz demiş. İzlemek zorundalar mı tuhafıma gitti. Bir arkadaşım yeni evlendi. Kimse onlardan düğün videosu falan istememiş. Kayınvalidem de düğün salonundan fotoğraflarımızı alıp evinin salona koymuş. Bu normal Benim ailemde fotoğraf almış ama kendi odalarına koymuşlar. Ben de kayınvalideme onu eşimin odasına kaldır istersen nazar olmasın dedim. Yani ben bir sürü yere gidiyorum kimsenin salonunda çocuğunun düğün fotoğrafı yok. Daha önce Kayınvalideme nişan fotoğramızı atmıştım gitmiş akraba grupları var ona atmış o gün benim bir sağlık sorunum oldu. Böyle çok kişinin gördüğü ortamlardan sonra sıkıntılar oluyor. Birkaç kez bunu yaşadık. Belki bu konuda takıntılıyım ama gerek de duymuyorum gelene geçene şov yapmayı. İnsanlar beni konuşsun istemiyorum. Sizce abartıyor muyum? Bir de gittiğimde fotoğrafı istesek kendi evimize getirsek ayıp olur mu?

Tuhaf bir insan olduğunuz buradan da belli. Beni konudan engellemişsiniz. 🤦🏻‍♀️ Annemin ve kayınvalidemin salonunda bizim düğün fotoğraflarımız var, neden olmasın? Biz şehir dışında olduğumuz için kına video ve fotoğraflarının olduğu flash belleği babam aldı, almışken de açıp izlemişler, fotoğraflara bakmışlar. Neden bakmasın? Nişana eşimin teyzesi, halası gelemedi. Merak etmişler, kayınvalidem de açıp fotoğrafımızı göstermiş. Neden göstermesin? “Nazar değer, fotoğrafımı kaldır görmesinler” kafası çok değişik ya. Çok şükür bugün de başkası adına utandık. 🫠

E bu konuyu bırdaha gordum ben okumaya üşenmiştim😅

Sımdı sonunu okudum dugun vıdeosu sana zımmetlımı olacak
Cocuklarının dugunu kv yede verırsın annenlerede verırsın
Sonucta onlarda var degılmı ıcınde
Akrabaları var izlerlerde izlerler
Ben kendımınkını hıc ızlemedım
Ama bır arkadasım ailesiyle günlük izlerlerdi

Albümde ayrıca fotografcılarda genelde sana kocamanı yapılır
Aılelerede onun kucugu yapılır verılır
Benım fotografcım oyle yapmıstı albumun aynısı onlardada var yanı
Bırde fotograflardan 2 ser 3 er olanlar var hepsınden aldılar
Böyle sacma bısey gormedım

kımse gorsun ıstemıyorsaydın esınle gıdıp kendı kenddınıze ımza atıp evlenseydınız
Mılletı ne cagırıp düğün yaptınız ozaman hayretsın ya

Dünya bir tek sizin etrafınızda dönmüyor.O sizin düğününüz olduğu kadar onların da evlatlarının düğünü.Besleyip büyütüp bu yaşa getirip damatlığını görüyorlar hevesle.Açıp izleyecekler tabi ki ne var kim ne takmış,kim gelmiş gitmiş bazen insan telaşeden hatırlamıyor coğu şeyi videodan farkediyor.Çocuğunun düğün resmini salona koymuş nereye koyacak pardon hepimizin kondu herkes gördü ölmedik çok şükür.Evlendiği zaman kocalarından ağaç kovuğundan cıkmış performansı bekleyenler bi yeter vallahi.Sizinde evlatlarınız olacak anne olacaksınız aynı şeyler size yapılsa hoşunuza gider mi biraz empati.Yada kendi aileniz yapsa bunları sorun olur mu ? En komiğide kalabalık görüyor nazar oluyorum, eş ailesine özgü oldukça yaratıcı .Nazara karşı dua okuyabilirsiniz yanındada kalbinizi temizleyecek birkaç dua eklerseniz iyi olur gibi.Mutluluklar.

X