Foyası çıkınca önce inkara sonra yalan söylemeye başlayan erkek

lucy whitmore

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
4.686
5.760
Bu adam bana eski bipolar sevgilimi hatırlattı. Kız psikopat falan değildir muhtemelen de, bu manyakla devam ederse psikolojisinin bozulacagi kesin. Bir laf vardır ya, psikiyatri klinikleri tedavi olmayan gerçek hastalar yüzünden hastalananlarla dolu diye, o hesap.

Durduk yere bu kadar yalan söylemek sağlıklı değil. Aynısını eski sevgilim yapardı. Biz de sizin gibi 5-6 aylık ayrılıklar sonrası barışınca, yok kaza geçirdim, yok düştüm ayağım kırıldı hastanede yattım, yok orta doğuya askeri göreve çağırildim.. (asker bile değil :KK53:) Ayh daha neler neler. İşin kötüsü ben artık sorgulamayi da bırakmıştım. Yalan söylüyor, bir de oyle inanıyor ki benle ölümüne kavga ediyor, sonunda paranoyakligimi ilan ediyor klasik. O yüzden hiç sorgulamiyordum zaten 1000 km'den yalan olduğu belli olan şeyin nesini sorgulayacaksin. O zamanlar birden ayrılmayacak kadar çok seviyordum ve kafamda onun yalanlarına tepkim öfkeden çok, hasta olduğunu kabul edişimle merhamete dönüşmüştü. Belki diyordum iyileşir.. Heee iyileşir :işsiz:

Neyse bence inanmadığını kesin bir dille söyle, benim senin gibi bir yalancıyla işim olmaz bundan sonra diyerek rest çek. Kendini seviyorsan yap bunu.
 


Osev

Çok ta şey etmemek lazım...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2020
284
1.479
Üniversitede çok yakın bir arkadaşımın benzer yalanları söyleyen sevgilisi vardı. O kadar ki biz bile (3-5 kızdan oluşan grup) baya baya elemana inanmıştık. Kız ayrılmaya yaklaşırken bu abarttı : Annem kanser, önceki kız arkadaşım aslında intihar etti, babam üvey ama karşılıklı hep rakı içeriz, bateri çalıyordum x tarihindeki kazadan sonra hayata küstüm bıraktım vs vs... :ıslık:
Çocuğun 'patalojik yalancı' sanırım mitotamanı gibi birşey deniyor, o olduğunu öğrendik çok sonraları. En son amerikaya gidecektim devlet engel oldu komplo var üstümde fln diyodu ki bu adam bunu dediğinde elektronik mühendisliğini yeni bitirmişti o zaman. Kafa var yani çalışıyor.

Bence arkadaşınız önce kendisini düşünsün ve sevsin. Yalancı hatta yalan hastası biri ile ömür tüketmeye gerek yok.
Bunu kendine yapmasın.
 


lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
934
1.330
bence bu anlattığınız kişi her kimse koşarak uzaklaşsın. çünkü anlattıklarının hepsinin ve devamındaki bahanelerinin yalan olduğu bariz ortada.
eminim ki terapiste de gitmemiştir, 6 ay bunun yalanını atmak için beklemiştir :-)
 

ivo

Düz Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
3.087
12.465
Bu bi dizi senaryosu bence.
Böyle yalan makinası gibi adam normal hayatta düşman başına