Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

merhaba

buarada umarım tum mesajlaırmı okuma fırsatın olabılmıstır . cunku 4-5 tane arka arkaya mesajım olmalı. foruma bakarsan hepsı mevcut.

bak senın yumurtan olusuyor, bu sebeple erken menopoz olmayabılırsın. gecıcı bır menopoz ya da bır tur tembellık olabılır cunku cıddı erken menopoz olaylarında yumurtanın dollenmesını bırak .catlaması bıle ımkansızdır ben de oldugu gıbı. o yuzden moralını kesınlıkle yuksek tutmanı rıca ederım.

doktor kanalı nasıl bulamadı ? acaba tecrubesı az bırıne mı denk geldın :KK43:((

ve tutturma ıgnesı olsaydı daha farklı sonuc olurdu sanki. sımdı bunu duyunca cok uzuldum

okuyorum ve hepsine toplu msj vermeye çalışıyorum :)
erken menopoz başlangıcı diyebiliriz biran evvel doğurmazsam sonucum erken menopoz... doktorum kendimden hamile kalabilirmişim ama uzun vadeli olucağı için riske atmak istemedi. yumurtalarım geç büyüdü ama 14 gün iğne vuruldum herkes gibi değilim. tecrübesiz demiyelim de çok sıkışık olduğum için baştan sağma yaptı gibime geliyor baya zorladı beni çokta suratsız bir doktordu zaten. maalesef devlet hastanelerinde tutturma iğnesi yok sadece jel veriyorlar. bakalım martın 17si gibi adet olucam o zaman fsh tekrar baktırıcam çünkü ilaç kullanmıyorum şuan ne alemde bilmiyorum.

erken menopoz başlangıcı diyebiliriz biran evvel doğurmazsam sonucum erken menopoz... doktorum kendimden hamile kalabilirmişim ama uzun vadeli olucağı için riske atmak istemedi. yumurtalarım geç büyüdü ama 14 gün iğne vuruldum herkes gibi değilim. tecrübesiz demiyelim de çok sıkışık olduğum için baştan sağma yaptı gibime geliyor baya zorladı beni çokta suratsız bir doktordu zaten. maalesef devlet hastanelerinde tutturma iğnesi yok sadece jel veriyorlar. bakalım martın 17si gibi adet olucam o zaman fsh tekrar baktırıcam çünkü ilaç kullanmıyorum şuan ne alemde bilmiyorum.
Kızlar erken menopoz konusu için birşey eklemek istiyorum.Akrabama 30 yaşında menopoz teşhisi kondu ve normal yoldan çocugun olmaz tüp bebek yapmalısın dendi.Sonra tüp girişiminden evvel tavsiye üzerine hacamat yaptırdı 2 3 aya kalmadan normal yoldan gebelik ve doğum.Çok şaşırdık ama olmazları olduran Allah var işte.Ben sadece alternatif fikir sundum size belki faydası olur

senın durumun evet daha baslangıc duzeyınde.

kendılıgınden hamıle kalmayı bırak, tup bebek ıle bıle olmamam ben.

kaldı kı 10 sene once basladı bu surec. su an 36 yasındayım ama o zaman bıle yumurta asla gorunmuyordu bende.

hakkında hayırlısı olsun

bu ay benım de hayatımda onemlı kararlar olacak bır ay. o yuzden sana da bana da ugurlu gelsın ınsaallah

Kızlar erken menopoz konusu için birşey eklemek istiyorum.Akrabama 30 yaşında menopoz teşhisi kondu ve normal yoldan çocugun olmaz tüp bebek yapmalısın dendi.Sonra tüp girişiminden evvel tavsiye üzerine hacamat yaptırdı 2 3 aya kalmadan normal yoldan gebelik ve doğum.Çok şaşırdık ama olmazları olduran Allah var işte.Ben sadece alternatif fikir sundum size belki faydası olur

erken menopoz olsun ya da olmasın; tabı kı her doktorun ya da doktorların hepsının aynı seyı demıs olması dahi hem onemlı hem onemsız. cunku bılımsel gerceklere ınanmak dogru. ama ınancı kaybetmemek ve hep dua etmek de onemlı. cunku ALLAH nasıp ederse olacak bu bebek. bunun bılıncınde ve ınancında olan ınsanlarız, hepımız sonucta az ya da cok dinı duyguları ınsanlar olarak bu topraklarda dogduk ve yasıyoruz .ALLAHTAN beklemek, bunu bılen ınsanlarız yani.

ama gerceklerı de kenara ıtemeyız. hayalperestlık yapamayız, sureklı hayal kurup ve olmayınca buyuk bır yıkım yasamamak ıcın gercekcı olmayı da bırakmamak lazım. yani bu cok ınce bır cızgı. hem ınancımıza sıgınacagız, hem de bılımı takip edecegız. yapmamız gereken bu.

senın durumun evet daha baslangıc duzeyınde.

kendılıgınden hamıle kalmayı bırak, tup bebek ıle bıle olmamam ben.

kaldı kı 10 sene once basladı bu surec. su an 36 yasındayım ama o zaman bıle yumurta asla gorunmuyordu bende.

hakkında hayırlısı olsun

bu ay benım de hayatımda onemlı kararlar olacak bır ay. o yuzden sana da bana da ugurlu gelsın ınsaallah
bende de sayılı yumurta var bir taraf 6 diğer taraf 4 ama tüp bebekten önce şimdi nedir durum nasıldır bilmiyorum. hakkımızda hayırlısı artık inşallah o önemli kararında şansın seninle olur :)

bende de sayılı yumurta var bir taraf 6 diğer taraf 4 ama tüp bebekten önce şimdi nedir durum nasıldır bilmiyorum. hakkımızda hayırlısı artık inşallah o önemli kararında şansın seninle olur :)

senın baya var.

o yuzden umutlu ve mutlu ol lutfen. gercekten hersey kısmet tabı kı ama sansın var cok fazlaca. lutfen pozıtıf ol ve stresını azaltmaya calıs senı mutlu eden seylerı yaparak.

erken menopoz olsun ya da olmasın; tabı kı her doktorun ya da doktorların hepsının aynı seyı demıs olması dahi hem onemlı hem onemsız. cunku bılımsel gerceklere ınanmak dogru. ama ınancı kaybetmemek ve hep dua etmek de onemlı. cunku ALLAH nasıp ederse olacak bu bebek. bunun bılıncınde ve ınancında olan ınsanlarız, hepımız sonucta az ya da cok dinı duyguları ınsanlar olarak bu topraklarda dogduk ve yasıyoruz .ALLAHTAN beklemek, bunu bılen ınsanlarız yani.

ama gerceklerı de kenara ıtemeyız. hayalperestlık yapamayız, sureklı hayal kurup ve olmayınca buyuk bır yıkım yasamamak ıcın gercekcı olmayı da bırakmamak lazım. yani bu cok ınce bır cızgı. hem ınancımıza sıgınacagız, hem de bılımı takip edecegız. yapmamız gereken bu.
[/QUOTE

Arkadaşım gerçekleri kenara itelim tıp dünyasından el etek çekelim hayal kuralım gibi bir söylemde bulunmadım ki zaten.Zira böyle düşünseydim her ay tüp bebek yollarında olmazdım.Elimizden gelen( tıbbi yahut alternatif tıb) herşeyi yapıp elbette ki gerisini Allah a bırakıcaz.Hepimizin sağlık sorunu artı tüp bebeğe yönlenmemizde herkese konulan teşhis farklıdır.Size bahsettiğim kızcağıza konulan teşhis bu forumun başlığıyla aynı ismi taşıdığından dolayı sizlerle paylaşmak istedim.Ben de yaşım ve yumurta sayımdan ötürü muzdaripim ve Allahtan hepimize hayırlı kapılar açmasını diliyorum..

Bayağı bilgilisin filiz paylaşımların için tsk hayit tohumu ostrojen dusuruyormus doğrumu

Arkadaşım gerçekleri kenara itelim tıp dünyasından el etek çekelim hayal kuralım gibi bir söylemde bulunmadım ki zaten.Zira böyle düşünseydim her ay tüp bebek yollarında olmazdım.Elimizden gelen( tıbbi yahut alternatif tıb) herşeyi yapıp elbette ki gerisini Allah a bırakıcaz.Hepimizin sağlık sorunu artı tüp bebeğe yönlenmemizde herkese konulan teşhis farklıdır.Size bahsettiğim kızcağıza konulan teşhis bu forumun başlığıyla aynı ismi taşıdığından dolayı sizlerle paylaşmak istedim.Ben de yaşım ve yumurta sayımdan ötürü muzdaripim ve Allahtan hepimize hayırlı kapılar açmasını diliyorum..

yanlıs anladınız sanırım. tıbbı itin dedıgınızı dusunmedım. oyle dusunsem hata yapıyorsunuz ya da hatalı dusunuyorsunuz gıbı bır yorumum olurdu zaten.

hem tıp

hem bıtkısel ılaclar

hem de dua

hepsı ıle bırlıkte mucadele edıyoruz ve edecegız hepımız zaten. cunku hepsıne ıhtıyacımız var zaten.

Bayağı bilgilisin filiz paylaşımların için tsk hayit tohumu ostrojen dusuruyormus doğrumu

aslında senelerdır ılgılenmıyorum

ama cok erken yasta erken menopoza gırınce erken ogrenmıs oldum ama son donemde bılgım daha az. zaten evlıydım ve 3 sene once bosandım. ondan oncesı de var derken 5-6 senedır elımı ayagımı cekmıstım bu konulardan. ama yenıden basladım. bana yumurta naklı gorunuyor arkadaslar. maddı acıdan dusunerek ılerde gucum olursa yapabılırım su an evlılık yolunda gıden bır ılıskım var ve kısmetse yaza evlenmıs olacagım hayırlısı artık

hayıt tohumu dahıl hepsının dusurucu olumlu etkılerı var. zaten ıctıgımız cyclo hap da dusuruyor ama tansıyon hastasına ılac verıp tansıyonu dusurmus gıbı oluyor yanı etkıyı kırıyor, kotulesmesını onluyor, ama ıyılestırmıyor ozellıkle ben durumdakı kısıler ıcın. ama erken menopozu yenı yasayan ya da gecıcı surelıgıne yasayan ya da herhangı bır sebeple fsh yukseklıgı yasayan kısılere; her ılac , her bıtkısel sey faydalı olabılır bıle. bu kısıden kısıoye degısen bır sey ınanın. ve doktorlar bıle net bırsey dıyemıyor, her sey aslında tedavıye alındıgınızda sansa ve kadere kalıyor cunku hepımızın vucudu farklı tepkıler verıyor.

Çok tsk umut verici konuşman için İstanbul yaşıyorsan önereceğin doktor varmi Rabbim mübarek ayda ıns ummadığımız yerden hayırlı kapılar acar

Çok tsk umut verici konuşman için İstanbul yaşıyorsan önereceğin doktor varmi Rabbim mübarek ayda ıns ummadığımız yerden hayırlı kapılar acar

ben gitmedım ama prof bulent tras tavsıye ederım

benım durumum tup bebek degıl o yuzden gıtmedım. gıdecek olsam ona gıderdım. alanında cok ıyı bır tup bebekcı.

normal bır doktora gorunmek ıstersen banu cıftcı harıka bır ınsan ve harıka bır doktor. tup bebek uzmanlıgı var ama cok etkın degıl . benımle devam et ya da senı baska arkadasımın gormesı daha ıyı olur dıyecek kadar da durust bırı.

bu acılardan degerlendırme yapabılırsın

canlarım bende bahçeci remzi hocayı tavsiye edebilirim kesinlikle çok iyi doktor 444 3949 numaradan ulaşabilirsiniz bilginiz olsun

Çok tsk ederim muayene ücreti yazmışsın pahalı ama yeterki iyi doktor olsun Rabbim sanada ıns ummadığın yerden kapı açar yeterki allah istesin sende duanda unutma

Çok tsk ederim muayene ücreti yazmışsın pahalı ama yeterki iyi doktor olsun Rabbim sanada ıns ummadığın yerden kapı açar yeterki allah istesin sende duanda unutma

doktor ucretlerı maalesef boyle. br kac tane daha doktoru arastırmıstım . tımur gurkan falan mesela. hepsı 600 tl alıyor hatta nakıt olmak zorunda.

allah gonlumuze gore versın ınsallah hepımızın

X