Galiba boşanacağım

Merak ediyorum, her türlü aşağılamayı, hakareti sineye çekince, alttan alınca, düzelteceğim(!) diye hayatınızdaki en önemli kaynağı yani zamanınızı böyle adamlar için aman yuvam dağılmasın diye harcayınca madalya mı takıyorlar? Ne bu ısrar? Öğretmensiniz, aileniz arkanızda, bu adamı ve şenlik görmemiş terbiyesiz ailesini neden çekiyorsunuz? Kutsal olan evlilik ve aile değil; insanlık onurudur. Ne demek size çirkin kambur diyorlar? Terbiyesizler. Eşiniz de sizi af buyurun aptal yerine koymuş, anahtarlığı yüzük diye atmak nasıl bir seviyedir, iki yaşındaki bebek bile kanmaz. Aldatma girişimleri de mevcut.

Net söylüyorum, BOŞANIN. Kendinize ne büyük bir iyilik edeceksiniz, ah bir bilseniz.

Son durum güncellemesi yapmak istedim, boşanacağımı net bi şekilde söyleyince geri vites yaptı annemi bir kez daha arayıp özür diledi ben eşimden boşanmak istemiyorum yemin ederim bi daha böyle bi şey yaşanmayacak seni de üzdüm fevri davrandım gibi şeyler dedi,
Bana yeminler etti tek bi son şans ver evliliğimize filan dedi, ne aileme ezdiririm ne sana bi yanlışım olacak bundan sonra filan falan, tek bi yanlışım daha olursa o zaman cidden ayrıl kabul ediyorum dedi, Gerçekten inanmasam da benim için bir şey ifade etmese de öfke kontrolü üzerine de çalışabileceği benim seçtiğim bi terapistle genel bi bireysel terapi almayı kabul ederse değişimlere göre bir süre daha şans verebilirim düzeleceğine inanmadığımı ve kafamdan boşanma fikrini de çıkartmadığımı söyledim. Şimdi diyeceksiniz düzelmez kandın inandın gerçekten kanmadım inanmadım farkındayım. Kimse kimsenin kişiliğini değiştiremez ama 1 yılımızdaki güzel günlerin hatırına bir kere daha denesin ve zaten olmayacak düzelmeyecek kendisi desin evet denedim terapi de aldım ama olmadı. Çirkefleşebileceğini daha beter şeyler yapabileceğini sanmıyorum inanın öyle bi duvar örmüşüm ki süreçte ne yapsa koymaz artık zaten.

İş konusunu da erteledim bu evliliğe güvenip yatırım yapamam bu şehirdeki bi yere buraya ait değilim, sonrasında Beni maddi manevi yorar. Bu sürede kendime aynı yatırımı yapabileceğim ailemin olduğu şehirdeki kurumları araştıracağım. Sonuç belli bari kendimi garantiye alma hazırlığı içine gireyim.
Elbetteki kimse sizi şans verdiniz diye yargılama hakkına sahip değil ne yaşadığınızı siz biliyorsunuz... Son olaydaki üste cıkma cabası yıkıcıydı...
Bundan sonrası umarım şansı hakkettiği gibi davranır terapist olayı çok doğru boşanma eşiğindeki bir kaç çiftte işe yaradığını duymuştum😌

Aynen öyle yapıyorlar. Eşimin ailesi de köyde yaşıyorlar gittiğim zaman istiyorlar ki inek sagayim, ahir temizleyeyim ,peynir yapayım. Birde babalarına gık diyemiyorlar bende aforoz edileceğim az kaldı. Aynı zamanda gelin artık onların MALı olarak görülüyor. Kendi ailemin yanına giderken izin almalıyım, kendi ailemi bir arıyorsam onları 5 aramaliyim, kendilerine para yagdirmali ama aileme krş koklatmamaliyim vs uzar gider. Her yerin koyu aynı değildir belki ama iç Anadolu ve doğu illeri genellikle böyle tek eşimin ailesine göre de değil genel kanı, düşünce yapısı bu !
Kesinlikle aynı şekilde. Eksiği var fazlası yok.

Son durum güncellemesi yapmak istedim, boşanacağımı net bi şekilde söyleyince geri vites yaptı annemi bir kez daha arayıp özür diledi ben eşimden boşanmak istemiyorum yemin ederim bi daha böyle bi şey yaşanmayacak seni de üzdüm fevri davrandım gibi şeyler dedi,
Bana yeminler etti tek bi son şans ver evliliğimize filan dedi, ne aileme ezdiririm ne sana bi yanlışım olacak bundan sonra filan falan, tek bi yanlışım daha olursa o zaman cidden ayrıl kabul ediyorum dedi, Gerçekten inanmasam da benim için bir şey ifade etmese de öfke kontrolü üzerine de çalışabileceği benim seçtiğim bi terapistle genel bi bireysel terapi almayı kabul ederse değişimlere göre bir süre daha şans verebilirim düzeleceğine inanmadığımı ve kafamdan boşanma fikrini de çıkartmadığımı söyledim. Şimdi diyeceksiniz düzelmez kandın inandın gerçekten kanmadım inanmadım farkındayım. Kimse kimsenin kişiliğini değiştiremez ama 1 yılımızdaki güzel günlerin hatırına bir kere daha denesin ve zaten olmayacak düzelmeyecek kendisi desin evet denedim terapi de aldım ama olmadı. Çirkefleşebileceğini daha beter şeyler yapabileceğini sanmıyorum inanın öyle bi duvar örmüşüm ki süreçte ne yapsa koymaz artık zaten.

İş konusunu da erteledim bu evliliğe güvenip yatırım yapamam bu şehirdeki bi yere buraya ait değilim, sonrasında Beni maddi manevi yorar. Bu sürede kendime aynı yatırımı yapabileceğim ailemin olduğu şehirdeki kurumları araştıracağım. Sonuç belli bari kendimi garantiye alma hazırlığı içine gireyim.

Çok keskin yorumlar yapıyordunuz, affetmişsiniz sizde.
Büyük konuşmamak gerek.

O platforma havuzda çekilmiş fotografını atan adamdan bir cacık olmaz üzgünüm. Iş görusmesi icin bile bakabiliyorlar oraya,adam havuzda fotoğrafını atmış şaka gibi.
Öte yandan sizin yani ikinizin bir aile olduğunun farkına varamamış bu adam. Ne demek kimse seni istemiyor, sanki onun ailesi ile mi evlendiniz de istemiyorlar. Annenizi araya katması,arayıp söyledikleri falan inanın yazacak çok şey var da uzatmamak adına yazmıyorum.
Bırakın bu adamı,yol yakınken,elinizi kolunuzu bağlayan bir çocuğunuz yokken yol verin gitsin.

Bazı şeyler baştan bitmeli. Sonra çocuk olunca bu kadar net bir şekilde boşanmayı düşünemiyor olursunuz. Arada bir çocuk yokken henüz boşanmayı düşünün derim. Bir erkeğe sadece koca gözüyle bakıyoruz yarın öbür gün çocuk olsa bu ailede mutlu bir çocuk olacak mı bu çocuk? Kocanızı baba, ailesini de babanne dede gibi sıfatlar taşırken çocuğunuza birşey verebileceklerini düşünüyor musunuz? Evlilik aslında ilk yıllarında bize sağlıklı bir şekilde sürdürebilecek bir ilişkimiz olup olmadığına dair mesajlar barındırıyor. Daha evvelden yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi yuva kolay kurulmuyor diyerek sabrettiğiniz şeylere gelecek yıllarda ne kadar aptalca bir düşünceymiş diyerek bakıyorsunuz. Arada bir çocuk olunca yuvayı bozmak eskisinden de zor oluyor. Sadece adı yuva kendi yuva olmayan bir yer, kendinizi güvende hissetmediğiniz ve gelecek için kendinizi garanti altına almaya çalıştığınız bir yer sizin yuvanız olabilir mi? Kendinize bunları sorun derim. Baştan türlü çirkinlikleri yapmış biri sonradan işleri daha da çirkinleştirir. Bu arada ön lisans mezunu sözde okumuş ama özde cahil kalmış biri terapi ile düzelmez. Yine üzülen siz olacaksınız. Tecrübe ile sabit ne yazık ki. Eğitim ailede başlar. Ailen neyse sende o olursun. Birşey değişmeyecek üzülerek söylüyorum. Kendinizi arada çocuk yokken kurtarmaya bakın. Test yaptır öyle git diyen bir adam ileride çocuk olunca ayrılıkta çocuk hususunda sorun çıkaracağının mesajını size net bir şekilde vermiş. Gerisi sizin takdiriniz.

Ay kalkıp birde annene seni sikayet mi etmis haspam? Kac yasinda bu, 5 mi? Büyüyememis olgunlaşamamis oğlan cocugu, nerde görsem tanirim. Evlenmeyip anasinin dibinden ayrilmamasi gereken erkek tipinden. Igreniyorum artik böylelerinden, ne diye evlenip baş yakarlar. Bence hic konusmaya tenezzül etme, mal olduğu icin anlamaz. Birazda o yirtsin kicini eger evliliginizi kurtarmak istiyorsa. Ama sana birsey diyeyimmi, anacigima bagiran insanimsiyi ben esim diye yanimda tutmazdim. Sana erkek mi yok güzelim.

Ay çıldıracağım ya...valla tiksindim bu paşa oğullarina aşık analardan, ana kuzusu kocalardan...kurtul arkadaşım, kurtul...böyle demesi kolay geliyor dışardan elbet ama gençliğine ömrüne yazık kurtul...hakaret çekme. saygısızlık çekme. Aklını kucumseyeni çekme.

X