Garmastan gögüs ucu çatlakları için krem

Arkadaşlar bir ecazcı olarak sağlıkçı olmayan kişilerin özellikle ilaç olarak satılan pomadlar hakkında bilgi vermemesini rica ediyorum.Garmastan hakikaten göğüsucu çatlakları için mükemmel bir krem fakat muhakkak her emzirmeden önce göğüs ucları mutlaka ılık suyla silinmeli, pomad artığı varsa muhakkak temizlenmeli.silinmesine gerek yok diye bilgi vermişsiniz çok yanlış! etken maddenin bir bitkiden elde edilmiş olması onun yan etkileri olmayacağını göstermez lütfen dikkat!

Eczacı hanım, 2 sene öcnesinin konusunu dönüp okur musunuz tekrar bilemem ama, belki başka annelere faydası olur.
Garmastan kremi emzirme öncesinde silmek gerekmiyor.
Aksine bu krem bebeğin ağzında oluşacak pamukçuklara da iyi geliyor.
Elbette kremi sürüp hemen akabinde emzirmekten söz etmiyorum, zaten emzirmeden birkaç saat evvel sürülmesi gerekli.

Tüm bunlar ilacın orjinal prospektüsünde (Almanca olan) yazıyor. Türkçe çevirisi ise hatalı. Almanca biliyorsanız orjinalinden okuyun.

Ve lütfen üzerinize alınmayın ama, Augmentin şurubun buzdolabında saklanması gerektiğini bilmeyen eczacılar gördüm..
O yüzden ben hep okuyorum prospektüsü en minik yazılarına kadar..

Arkadaşlar merhaba

yeni doğum yaptığım dönemde ben de bi kaç gün yaşadım bu çatlak olayını ,ama kreme falan hiç gerek yok saf zeytinyağı sürün(annem demişti ,anneler ne derse doğrudur yabana atmayın),ben sadece bi kaç kez sürdüm şimdi bebeğim 3 aylık bir daha da olmadı, peçeteye azıcık zeytinyağı sürün,onu da göğüs ucunuza o kadar,ben şanslıyım ki bizim kendi zeytin bahçelerimizden elde ettiğimiz zeytinyağı,yani saffff ,inşallah siz de bulursunuz

Arkadaslar ben genc kizim, cocugum yok. Bu tip meme ucu catlaklari icin önerilen kremleri soguk yüzünden olusan catlaklar icin kullanabilir miyim? Sogukta cok kötü catliyor meme uclarim ve cok aciyor, normal kremler fayda etmiyor.

Son düzenleme:
ilk doğumumda göğüs ucu çatlaması (kanama ve iltihap)benim için büyük sıkıntıydı,iki ay ağlaya ağlaya emzirdim,kullanmadığım ilaç kalmadı,
emzirmeyi bırakmak zorunda kaldım.ikinci doğumda Allah razı olsun hastanedeki hemşireler bebeği emzirmeden önce
göğsümdeki sütü az sıkıp,göğüs ucuma sürmemi ve bebeğin ağzına göğüsün bütün kahverengi kısmını vermemi söyledi
ve daha sonra (emzirme bittikten sonra)tekrar sütü göğüs ucuma sürdükten sonra göğsümü kapatmamı söylediler,
ben çok şükür hiç bir sorun yaşamadan bebeğimi 8 ay boyunca bu şekilde emzirdim,şimdi herkese tavsiye ediyorum
bebekleriniz sağlıkla büyütmeniz dileğiyle :emir_bebek: :nazar: :emir_bebek:[/QUOT

ağlaya ağlaya mı emzirdin? yazık değil mi güzelim sana? tamam annesin anlıyorumda seninkide can yani kendine bu kadar eziyet etmen çok yalnışşşş!!!!!!!!

EVİGEN tüp ilacı ile göğüs ucuna kırıp çatlaklığını giderebilirsnz..

Sevgili annneler ben 6 aylık hamileyim göğüsa uçlarımda 4 aylıkkenet benleri sivilceler çıkmaya başladı kaşıntı yaptı doktora söyledim garmastan pomat verdi doğumdan sonra kullanılırmış prospektüste öyle yazıyordu doğumdan önce de hazırlık olurmuş emzirmek için ben krem kullanma özürlüyümdür bugüne kadar pek kullanmadım nası kullanacağımı bilemedim lşimdi de araştırdım herkes başka bi şey söylemiş herkes başka ilaç yöntem tavsiye etmiş hangisi faydalı olur bilemedim tecrübeli annelerden bir ricam var: lütfen son sözü söyler misiniz ayrıntılı anlatır mısınız meme ucu yaraları-çatlakları için hangi krem ne zaman kullanmaya başlanmalı (hamiilelikte başlanmalı mı) nasıl kullanmalı bebeği emzirmeden önce silinmeli mi..vs biz anne adaylarını aydınlatır mısınız lütfen :/

canım öncelikle rabbim tamamına erdirsin allahım sağlıklıca kucağına almayı nasip etsin gelelim göğüs ucu yaralarına oğlum 1.5 yaşında ve göğüs uçlarım hala yara kullanmadığım hiçbir krem kalmadı eşim ecz.teknisyeni sürekli farklı kremler denedik en son çareyi bepanthol plus'ta buldum göğüs ucu çevresindeki kaşınan ve çatlayan yerlerine bu kremi sürüyorum ucunada lansinoh sürüyorum çünkü hala emziriyorum lansinoh %100 doğal ve bebeği emzirirken silmene gerek yok hatta bebeğin ağzındaki yarayada iyi geliyor umarım yardımcı olmuşumdur aklına takılan birşey varsa sorabilirsin

Kızlar dun 7den 2 ye kadar sancı çektim artik dayanamaz hale geldim sezaryan olmak istedim ve oldum hic dayanamadım. İlk olarak bebisimi emzirdim sonra sütüm kesildi bisey yemiyorum diye herhalde mama veriyorum gece taburcu olacaz sanırım dualarınızda unutmayın

Almanca prospektüsünde de emzirme öncesi yıkanması gerektiği yazılıdır; Anwendungsempfehlung: Garmastan Salbe nach jedem Stillen in dünner Schicht auf Brustwarzen und Warzenhöfe auftragen und vor dem Stillen abwaschen. Artık Google Translate ile rahatça Türkçe'ye de çevirebilirsiniz.

Garmastan bende kullanmıştım ama lansinoh kadar hicbiri ise yaramadi.hemde lansinoh iceriik olarak daha iyi

arkıadaşloar benim çocuğum kocaman oldu emzirmeyi çok uzun zaman önce bıraktım velki 4 5 yıl. okadar süredir ucunda çatlaklar var ben debahsettiğiniz ürnleri kullansam işe yarar mı

X