Garmastan gögüs ucu çatlakları için krem

ben lansinoh diye bir krem kullandım,kesinlikle süper bi krem.ilk kızımda göğüs uçlarım çok çatlayıp kanamıştı ve denemediğimiz ürün kalmamıştı.bu krem sayesinde ilk ayımı sorunsuz atlattım sonra kremede gerek kalmıyor zaten...

slm arkadaşlar benim bebegim yedi aylık oldu gögüs ucum yeni çatladı bende garmastan kullanıyorum biraz rahatlama var ama tamamen geçmedi sizce ne kadar sürer emzirmek işkence halini aldı artık bide damarlarım açık oldugu için emerken kanda emiyor sizce bi zararı olurmu ?daha önce zeytinyagı kullandım ama bi işe yaramadı şimdide kreme başladım ama bu kan emme işi canımı çok sıkıyo yardım ve bilgi istiyorum........

arkadaşlar bende 8 aylık hamileyim şimdiden göğüslerim çatladı....doktor lanson kremi tavsiye etti..aldım ama ne sıklıkla kullanmam gerektiği hakkında bir fikrim yok...yani günde kaç defa kullanabilirim..daha önce kullanan arkadaşlardan yardım diliyorum.reçetede bu konu ile ilgili hiç bir şey yazmıyor.CADIARZU

ben de kullanım garmastanı .
öncelikle ssk karşılamıyor arkadaşlar.ben aldığım zamanlarda 20 tl civarı bir fiyatı vardı. ama oldukça uzun kullanılabiliyor.
çok etkili. göğüs ucum çatlardı sürerdim çok kısa sürede iyileştirirdi. kesinlikle tavsiye ederim.garmastan sayesinde çok rahat emzirdim.

Arkadaşlar bir ecazcı olarak sağlıkçı olmayan kişilerin özellikle ilaç olarak satılan pomadlar hakkında bilgi vermemesini rica ediyorum.Garmastan hakikaten göğüsucu çatlakları için mükemmel bir krem fakat muhakkak her emzirmeden önce göğüs ucları mutlaka ılık suyla silinmeli, pomad artığı varsa muhakkak temizlenmeli.silinmesine gerek yok diye bilgi vermişsiniz çok yanlış! etken maddenin bir bitkiden elde edilmiş olması onun yan etkileri olmayacağını göstermez lütfen dikkat!

kesinlikle katılıyorum.

Lansinoh ve garmastan kullandım hiç faydalarını görmedim emzirmeye ara verince geçti yaralarım sağmaya başladım yaralardan kurtuldum bünyesel bişeyde olabilir kullanan bi çok kişi memnun

başkalarında etkili olabilir fakat ben kesinlikle garmastanın hiç bi faydasını görmedin tam 45 gün çektim o acıyı 10 kere daha sezaryen olsaydım dedim..sürekli doktora gittim herseferinde başka pomadlar kremler denedm ..eger sizede iyi gelmediyse tek çaresi arkadaşlar bir gün akşama kadar sagmak ve gögüs ucunu kendi sütümüzle silmek ..başka çözüm yolu yok yani ...

Son düzenleme:
bende garmastan aldım doğumuma 8 gün kaldı kullanmaya başladım şimdiden.devlet karşılamıyor 20 grm.lık 27 tl.

kizlar banada yardim edinnn... :KK43:
ben hamile degilim, daha onceden cocukta dogurmadim, fakat gogusumun ucunda sari-beyaz arasi diken diken gorunumde catlaklar olustu.. hic boyle bisey yasayan varmi lutfen yardimlarinizi bekliyorum.. kasinti yok, herhangi bir akintida yok meme ucumdaa.. neyden kaynaklaniyo acabaa.. cok merak ediyorum, suanda yurtdisindayim buradada bir doktora gostermek istemiyorumm..

yardimlarinizi ve yorumlarinizi bekliyorumm..

evet cok güzel bı krem göğüs ucum kanıyordu parça parcaydı süreklı aglıyordum acıdan yürüyemıyordum
bu krem gecırdı emzırırken suyla yıkıyordum ama degsede bırsey olmuyormus yalnız devlet odemıyor 33 lıraydı agustosta
cok cok gecmıs olsun

Arkadaslar banada bi kadın dogum uzmanı arkadaşım garmastanı tavsiye etti.Hamileliğimin son ayında kullanmaya başladım gerçekten memnun kaldım.Bunun yanında karbonatlı suyu da kullandım o da iyi geliyor.Buna rağmen yinede zorlanan arkadaşlara silikon göğüs uçlarını tavsiye ediyorum.

Ben bu krem dahil çok krem kullandım. Ama emzirdiğim dönem içinde hep acıyla emzirdim. Aylar sürdü yani. Silikon uçla emzirdim hep acırdı yine ama öteki türlü daha çok acırdı. Emzirmenin keyfini yaşayamadım hiç. Ama Lansinoh krem en iyisiydi rahatlatıyordu.

arkadaslar bır yerde okumustum zeytın yagını ısıtıp sonra sogutarak gogus ucuna uyguluyorlarmıs
catlak ıcın

kullanma klavuzunda emzirmeden önce silin diye yazıyor kim çıkarmış silinmeden emzirildiğini. iyileşene kadar sağıpta sütü vermek en iyisi. fazla acımıyor sağarken. ben öyle yapmaya başladım kremleride iyileşmesi için sürüyorum. silinmeyen kremlerin üzerinde yazıyor zaten lasonoh birde lanoise var benim bildiğim. lanoise daha uygun diğerine göre fiyat olarak aynı içeriği

Son düzenleme:
Arkadaslar banada bi kadın dogum uzmanı arkadaşım garmastanı tavsiye etti.Hamileliğimin son ayında kullanmaya başladım gerçekten memnun kaldım.Bunun yanında karbonatlı suyu da kullandım o da iyi geliyor.Buna rağmen yinede zorlanan arkadaşlara silikon göğüs uçlarını tavsiye ediyorum.

Kesinlikle katılıyorum bende ablamdan aldım tavsiyeyi..oda ilk bebişinde çok acı çekmişti ama ikincide karbonatlı su ile hem öncesinde hem sonrasında silip temizliyorum ve kuru tutuyorum hiç çatlamadı diyor...:KK49:

göğüs çatlağı için kesin çözüm arkadaşlar şu:1 çay bardağı zeytinyağına 1 kibrit kutusu kadar bal mumu atıp ocakta karıştırın zeytinyağı hafiften kabarcık çıkarıp cızırdayınca kapatın ılık olunca peçetenin ucuyla göğsünüze sürün ve peçete ile kapatın göğsünüzde 2 saat beklemesi iyi olur.1 haftada geçiyor.arada kremde sürün.emzirmeden önce silin ben çözümü bunda buldum yalnız kalan donuyor süreceğinizde eriyip sürün.umarım işe yarar.

X